Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (343. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: tttollllgaaaa , tttollllgaaaa , sefa9118
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Coming home bazı müşterilerin isteksizliği üzerine otomatikde de olsa kontağı kapattıktan sonra uzun sellektör yapar gibi kolu bir kez kendinize doğru çekip arabadan inip kapıyı kapattığınızda devreye giriyor........
  • uzaktan kumanda açma ya da kapamaya uzun süre bastığınızda camlar,tavan açılıp kapanıyor...
  • neden bizde EMOG gibi senede iki gün bi yerlerde toplanmıyoruz .böyle bi düşünceler oluşsa daha güzel olmazmı.vw bilen biliyor zaten.ben kütahyaya davet ederim organizasyonu yapan bi arkadaş çıksın
  • bizler şu tiguan böyle bu tiguan böyle diye uğraşmaktansa.bir kulüp kurup emog cular gibi senede iki gün bir yerde .bir kamp kursak herkes araçları daha yakından tanısa daha iyi olmazmı .bu konuda vw gende bize yardımcı olur.benim düşüncem
  • benim düşüncem gibi bir düşünce olursa arkadaşlar.e mail adresim.aayyildiz43@mynet.com.tel.gsm. 05326927460.iş02744613332.,mantıklı geliyorsa bir organizasyon yapalımm bencee.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golf777 -- 10 Ağustos 2010; 3:35:46 >
  • Merhaba,

Dsg sanziman ile ilgili guncel bilgisi olan var midir acaba? Cesitli internet sitelerinde yilsonu gibi gelebilme ihtimalinden bahsediliyor ancak konustugum birkac VW bayisi gundemde kesinlikle oyle birsey olmadigini soyluyorlar... Eger oyle ise umitlenip bos yere bekleyip durmayalim.....
  • sn.dr.karamurat dün geçtiğiniz x1 sürücüsünün bayan olduğuna dair haberler var.
  • tiguanı kullanan arkadaşlar, şu sıcak yaz günlerinde aranızda uzun yol yapanlar vardır.merak ettiğim memleketimin dağlık, ormanlık ve deniz sahillerinde öğle saatlerinde yola çıkanlar vardır.araç yüklü ve kilima çalışırken motorda çekmeme halk arasında(şişme) diye tabir ettiğimiz olay oldumu?vites düşürme gereği duydunuzmu?hararette sıkıntı oluyormu?
    1.4 tsı motor mu yoksa 2.0 tdı mı?
  • Sayın SOLO HAN

İsteğiniz üzerine bagaj havuzu ( Bagaj paspası ) linki ektedir.

http://www.ypsplast.com.tr/ana-sayfa.html

Ayrıca Tiguan için orjinal lastik paspasıda ( Üzerinde TİGUAN yazıyor) pahalı olmasına rağmen öneririm.
    Gerçekten çok mükemmel bir ürün.

Selamlar.

tigu
  • quote:

Orijinalden alıntı: turati

tiguanı kullanan arkadaşlar, şu sıcak yaz günlerinde aranızda uzun yol yapanlar vardır.merak ettiğim memleketimin dağlık, ormanlık ve deniz sahillerinde öğle saatlerinde yola çıkanlar vardır.araç yüklü ve kilima çalışırken motorda çekmeme halk arasında(şişme) diye tabir ettiğimiz olay oldumu?vites düşürme gereği duydunuzmu?hararette sıkıntı oluyormu?

öncelikle cevap veren arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. coming home la ilgili. arkadaşın sorusuna gelince yeni uzun yol yapmış biri olarak ben cevap vereyim:D öğlen 11 de çıktım yola akşama kadarda yoldaydım. araçta klima falan full açıktı. herhangi bir şişme falan olmadı aksine gazı verdikçe araba alıyoda alıyo:D mükemmel bi performans:D aracım 1.4 tsı 4 motion. dizelle benzin arasında kullanıma göre alınmalı bence. arada 30 milyarlık bi fark var sanırım. ben çok araç tepesinde olan biri değilim. dizelin bakımı olası bi arıza durumunda çıkan maliyet ve sürekli kullanma gerekliliği olduğu için benzinliyi tercih ettim. 30 milyarlık bi kar sağlıcağını düşünmedim dizelin. ve tsı larda şöle bi kar daha var vergisi çok uygun. 324 liraydı sanırım. bu yuzden dediğim gibi çok araba tepesinde değilseniz benzin daha karlı olacaktır. 1.4 olduğuna aldanmayın gayet başarılı:D

• quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

quote:

Orijinalden alıntı: brucelladr

quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

Arkadaşlar, şu Rear-view Mirror GPS leri araştıranınız oldu mu hiç ?

Şimdi birçok arkadaşımızın başına, navigasyon sistemleri ile ilgili hırsızlık olayı geldi malum...Konsola sabit bir navigasyon cihazı taktırmaktansa, Bu miror GPS ler işimizi görür mü sizce ? Bunlarda da aynı zamanda geri görüş kamerası ve bluetooth sistemi entegre ediliyor .

http://gizmodo.com/5027616/rear+view-mirror-gps-to-come-to-us-named-smartmirror

Ender elektronik e sordum... Montajı kolaymış...onlar kamera için 300 tl istiyorlarmış...Geriye bir de uygun fiyata mirror gps bulmak kalıyor...

Şu linkte örneğin 300 dolar diyor :

http://www.navigadget.com/?s=rear+view+mirror

Hatta şu linkte 150 dolara kadar seçenekler mevcut...

http://www.cars-electronics.com/35-inch-gps-rear-view-mirror-with-navigation-bluetooth-fm-2gb-nand-flash-avin-gps935_p886.html?zenid=b90ba46744ec55d30e2d3fa8d1cf8392

BİR ARKADASA TAKTIRDIK ANCAK KAMERA ACISI COK DAR VE ORJINALDEKI ACIYLA GORUNTU ALAMYOSUNUZ

Önemli bir ayrıntı...benzer bir şikayet captiva başlığında da var...çözüm önerisi ile birlikte...gerçi çözümü çok anlamadım ben ama...

quote:

Orijinalden alıntı: royalheat

gece gorus kamerasından memnun olmanız nerdeyse mumkun degıl sebebuı ba-lık gozu yano 3.6mm lens kullanılması dar bir alanda daha genıs bır acı alması ıcın bu gereklı. yapmanız gereken aracına altına bir dizi ır led spot takmanız o zaman cam gıbı goruntu alırsanız yaptıgımda sıze resmını gonderırım

Konuyu ender elektronike sordum...kamera açısının GPS mirror la ilgili olmadığını, tamamen monte edilen kamera ile ilgili olduğunu söyledi.Arkadaşınızın taktığı kamerada kusur var muhtemelen. Önümüzdeki ay amerikadan alacağım bir tane bakalım..sonuçlarını bilahare bildiririm...

• merhabalar,
    şu konularda görüş almak istemiştim ancak henüz cevap yok.yineleyim istedim bu sebeple..

kış paketi ve off road paketi opsiyonları var 2011 modeller için. adaptif şasi kontrol seçtiğimizde diğer iki paketi de kapsar mı yoksa hepsi birbirinden bağımsız mıdır?
    bir de tabi ki bu paketlerin detayını biliyor musunuz?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: vw06

merhabalar,
    şu konularda görüş almak istemiştim ancak henüz cevap yok.yineleyim istedim bu sebeple..

kış paketi ve off road paketi opsiyonları var 2011 modeller için. adaptif şasi kontrol seçtiğimizde diğer iki paketi de kapsar mı yoksa hepsi birbirinden bağımsız mıdır?

teşekkürler

bu paketler sanırım ayrı ayrı paket gibi görünüyor

kış paketi:

Isıtmalı Ön Koltuklar
    Far Yıkama Sistemi
    Otomatik ısıtmalı ön su deposu,gibi..

off road paketi:

T&F modelleri kalktığı için bu paketi eklemiş olabilirler

adaptif şasi kontrol:

Bu sistem sayesinde aracınızda ister spor ister konfor sürüş modunu seçebilirsiniz. Ayrıca yol durumuna göre aracın çekişi Adaptif Şasi Kontrol tarafından otomatik olarak düzenlenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fandangos

sn.dr.karamurat dün geçtiğiniz x1 sürücüsünün bayan olduğuna dair haberler var.

geçtiğim demeyelim...şehir içi olunca kedi fare oyunu diyelimama bayan da sağlam sürücüymüş...zaten ışıklarda tebrik ettim kendisini
  • quote:

tiguanı kullanan arkadaşlar, şu sıcak yaz günlerinde aranızda uzun yol yapanlar vardır.merak ettiğim memleketimin dağlık, ormanlık ve deniz sahillerinde öğle saatlerinde yola çıkanlar vardır.araç yüklü ve kilima çalışırken motorda çekmeme halk arasında(şişme) diye tabir ettiğimiz olay oldumu?vites düşürme gereği duydunuzmu?hararette sıkıntı oluyormu?

sn turati,

kontağı çevirdiğiniz anda kaplan kükremeye başlıyor ve siz sağ ayağınızla gaza bastıkça kükremenin şiddeti artıyor...yaz, kış ,bahar, bayır,çayır demeden hep uyanık pür dikkat...

sonuç olarak bayılmak tigunun kitabında yazmazrampa konusunda daha önceleri paylaştığım yazıları okuyabilirsin

keyifli sürüşler.....

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkaramurat -- 11 Ağustos 2010; 0:14:09 >

• herkese merhaba,
    1.4 TSI için dsg konusunda bir gelişme ya da haber var mı acaba?
    teşekkürler..
    not : yeni araç alanların araçları hayırlı uğurlu olsun,iyi günlerde kullansınlar..
  • Bu konuyu ben özellikle döşemeyi yapan firmaya anlatmıştım. Onlarda kesinlikle garanti veriyoruz dediler; airbag bölümlerinde hafif dikiş kullanıyorlarmış, özel dikiş dediler, denemeler yapılmış vs. O nedenle ben de herhangi bir endişe olmadı açıkçası.

quote:

Orijinalden alıntı: cos65

arkadaşlar sonradan yapılan deri koltuklar ile ilgili konuma cevap vermemişsiniz . bozuldum açıkcası . ben sizin can güvenliğiniz için bunu size anlattım . volkswagen servise gidip soradabilirsiniz . yan airbaglerinizin açılmaması umurunda değilse söyleyin bende burda yormayayım kendimi . teşekkürler .
  • Merhaba, şu an Antalya'dayım. 7 saat yol yaparak geldim 2 gün önce. Öğle saatlerinde yol yaptım, klima sürekli açıktı. 1.4 TSI S&S.
    Gayet performanslı ve çekmeme vs. gibi bir sorun kesinlikle yok. Hararet, ısı vs. hiç bir sıkıntı yok. Akseki' yi bilenler vardır, yokuş sürekli, virajlar vs.
    Çok zevkli ve rahat, performanslı, yer yer süratli keyifli bir yolculuk yaptık ailece.
    İyi sürüşler

quote:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vw06

merhabalar,

teşekkürler

bu paketler sanırım ayrı ayrı paket gibi görünüyor

kış paketi:

Isıtmalı Ön Koltuklar
    Far Yıkama Sistemi
    Otomatik ısıtmalı ön su deposu,gibi..

off road paketi:

T&F modelleri kalktığı için bu paketi eklemiş olabilirler

adaptif şasi kontrol:

Bu sistem sayesinde aracınızda ister spor ister konfor sürüş modunu seçebilirsiniz. Ayrıca yol durumuna göre aracın çekişi Adaptif Şasi Kontrol tarafından otomatik olarak düzenlenir.

teşekkürler turati yanıt için. şimdi daha detaylı bir seçim yapabileceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yorgundemokrt

quote:

Orijinalden alıntı: cbayarslan

bence bi xenon far için değer, anlatılmaz yaşanır derler ya, tam da öyle birşey işte...

katılıyorum. şık görünüşün yanında o kadar büyük güvenlik sağlıyorki anlatılmaz yaşanır:D hele o farın dönüşleri yokmu çıldırtıyo insanı:D

Selamlar, aynen katılıyorum farın hareketi, ve ekstra aydınlatma olayı bile başlı başına yeter.

Aracım 2900 km ye yaklaştı halen benim park edemediğim yerlere kendisi parkediyor, iyi ki F&F almışım diyorum

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.