Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabayı satan bayii bana antaranın iç malzeme kalitesinin captivadan daha iyi olduğunu söyledi. Aradaki para farkına değmeyeceğini düşündüğümden kendim bakmadım.
  • üstadlarım yakıt olarak 7-8 lt arasını ortalama yakalayan yok mu?
  • uzun yolda 90 ile gidersen olur anca , o da yokuş olmayacak
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 15 Kasım 2010; 8:44:53 >
  • Elazığ-Malatya arası gidiş geliş 200 km. Yokuşu inişi de bol. Cruise control ile 90 km/sa ayarladım. 100 kilometrede 7.0 litreyi gördüm. Malatya içi karışık trafik olmasa 0.2 lt daha az olabilirdi. Şehir içi bende 9.5 litre.

Gerçek kullanımda Bmw x3 şehir içi 6.3 olacağına inanmam. 8'in altı biraz zor. Captivadaki donanımı eklersen fiyatı 140-150 bin tl'ye çıkar. Daha önce de dediğim gibi "ne kadar ekmek o kadar köfte".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 15 Kasım 2010; 8:47:43 >
  • x3'teki şanzıman türünün en pahalı örneğidir. Hele 8 ileri vitesli olanı iyice abartı fiyatlıdır. Standart x3'te 6 ileri gelmekle birlikte opsiyonel 8 ileri istenebiliyor. Bildiğim kadarıyla getrag'ın ürettiği altı ileri bir şanzıman ve kayıplar yağlı olmasına ragmen minimumda. Bu yüzden tüketimi kesin captivadan daha düşük olacaktır. Fakat ortamalada 6.3lt olacağını hiç tahmin etmiyorum. Captivanın şanzımanı ise aisin af33 modeli çok sayıda üretilip satılan volvo xc90-xc70 gibi bir çok SUV ve nerdeyse bu şanzımanın sığacağı tüm arabalarda kullanılan ucuz bir 5 ileri klasik otomatiktiktir.(nissan-toyota-volvo-opel-chevrolet) Örneğin general motor tüm araçlarına bunu koyar. Japonlar bundan çok üretip ucuz sattıkları için kayıpları düşürmeyi getrag kadar dert etmiyorlar sanırım. Bu yüzden manuel captiva yurtdışındaki verilerine bakınca 8.7 yakarken otomatiği 10.7lt yakıyor. BMW x3 ise tahminen otomatik vitesle 8lt civarı yakar. Araçlar arasındaki büyük fiyat farkıda bunu kanıtlıyor sanırım.

• 2.elini dusunuyorum, sizce 2009 50000 km. alti boyasiz bir aracin reel satis rakami (ya da alis) nedir? sahit oldugunuz bir rakam var mi ? internetteki 2. el ilanlara bakinca "0" alasim geliyor...
  • destekleriniz için teşekkürler. Kafama takılan en önemli sorun yakıtın yüksek olmasıydı. 7 lt gibi rakamları duyunca captivaya yeniden içim ısındı. Bayramdan sonra inci beyaz 7k high siyah deri döşeme ve navigasyon ve kafalıklarda iki adet lcd ekran istiyorum.
  • 7k high captiva şehir içinde 10 lt'nin altında yakmıyor üstad. 7 lt şehir dışı için bile hayal.
  • ihsan Bey elazığ malatya arası 7 lt ortalama yapmış. İhsan Bey sizdeki model nedir?
  • merhaba,
    2011 modeller için bayilerden fiyat araştıran var mı acaba?
    ben izmir egem'den 75.500 TL fiyat aldım high 7 koltuk siyah renk için..
    ama daha aşağıya fiyat bulunmalı diye düşünüyorum?
  • bana da aynı fiyatı 2 hafta önce verdiler. Sizinle kim ilgilendi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin181
    ihsan Bey elazığ malatya arası 7 lt ortalama yapmış. İhsan Bey sizdeki model nedir?

2011 captiva high inci beyazı. İmzamda yazıyor zaten. Bugün tekrar Elazığ'dan Malatya'ya gittim, biraz önce geldim. Arabada 4 büyük, 2 çocuk vardı. En arka sıradaki koltukları da açtım, çocuklar oraya oturdu. Elazığ çıkışında son trafik ışıklarını geçince ortalama yakıtı sıfırladım. Cruise control 100 km/sa ayarladım. Kömürhan köprüsü yakınlarında virajlar var, orada biraz yavaşlamak zorunda kaldım 70-80 km/sa gibi, sonra tekrar 100. Malatya ilk trafik ışıklarında ortalama tüketim 6.9 litre/100 km idi. Malatya Park alışveriş merkezine gittik. Şehir içinde tüketim arttı. Geri dönerken Malatya çıkışında 7.2'yi gösteriyordu. Benzer şartlarla Elazığ'a geldim. Ortalama 7.0 litre/100 km. Aracın toplam kilometresi 2000 civarında, biraz daha açılırsa 0.1-0.2 litre düşebilir.

Malatya girişinde oğlumun çektiği fotoğraf.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 15 Kasım 2010; 20:39:09 >

• Bu da 266 km'lik şehir içi ortalaması:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 15 Kasım 2010; 21:24:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail
    merhaba,
    2011 modeller için bayilerden fiyat araştıran var mı acaba?
    ben izmir egem'den 75.500 TL fiyat aldım high 7 koltuk siyah renk için..
    ama daha aşağıya fiyat bulunmalı diye düşünüyorum?

Ben Elazığ Karalardan 74 bine almıştım. Satıcı bayağı bir tanıdıktı ama.
  • işte ya., olay budur. Teşekkürler ihsan bey. Bu değerler 2000 km için süper. Fiyatta güzel.
  • İlk olarak herkese saygılar arkadaşlar...

Kısmet olursa ve herşey yolunda giderse 4 ay içinde 70.000 ile 80.000 aralığında crossover ya da suv tarzında bir araç düşünülüyor...

Bu sınıflardaki ve bu fiyat aralığındaki araçlarda sınıfında en çok satış yapanlar QASHQAİ 1.5 DCI PLATINUM (72.000 civarı) ve tabiki de chevy CAPTIVA (76.000) civarı....

Aslında qasqai'ın full modelliyle captiva'nın full modeli arasında gözüktüğü üzere fazla bir fiyat farkı yok...

Hatta bana göre qashqai'ın full fiyatı olan 72.000 ülkemiz için fazla şişirilmiş bir fiyat gibi geliyor...Sebebine gelince qashqa 1.5 motora sahip iken captiva 2.0 motora sahip ve bu 2.0 motordan dolayı yüksek vergiye tabi tutulduğu için fiyat farkının daha fazla olması lazımken aralarında sadece yaklaşık 4.000 tl lik bir fark oluşuyor...yani captivanın fiyatı qashqai'a göre vergisinin yüksek olmasına rağmen daha uygun...

Ama şu da var tabiki qashqai'ın full versiyonun captivaya göre bazı donanım artıları var...ilk aklıma gelenler far yıkamalı xenon , bose müzik sistemi ve geri görüş kamerasının olduğu multi dokunmatik sistemi...ama genede bu artılara rağmen fiyatı bence 72.000 olarak çok şişik bir fiyat...

Neyse özetlersek gönül aslında captiva dan yana ama şöyle bir durum var...captiva 2011 de bir makyaja maruz kalacak...resim aşağıda...

Ve asıl önemli olan makyajlanmasıyla birlikte en düşük motor hacmi 2.2 olacak diye haberrler var nette...bu motor hacminden dolayıda aracın fiyatı artacak ülkemizdeki saçma vergilendirma sisteminden dolayı...

Ama bence çok güzel olacak bu makyajlı kasa 2.0 motordan devam ederse şahane olur gercekten...

Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan varsa bu aracı ileride alacak olan kişiler için yardımcı olacak bilgileri bizimle paylaşırlarsa bu konuyu takip edenler içinde çok iyi olacaktır...

Değerli bilgi , görüş ve düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

• Bu bmw çok komik yahu. X3 için fiyat sordum 61.000 küsür euro dediler. Aracın türkiye ve almanya için donanım opsiyonları tamamen aynı... Aracın almanya satış fiyatı 39.100 euro, bunun içinde 32857 euro araç fiyatı ve %19 kdvsi mevcut. Buna göre, ithal fiyatında 32857 euro'dan hesap yaparsak %50 OTV ve %18 kdv ekleyince hesaba göre 58.000 euro baz maliyet fiyatı çıkıyor. Sonuçta aracı almanyadaki bir bayiden alıp getirsek 3000küsür euro daha ucuza mal ediyoruz. Yani koca bmw türkiye ithalatçısı o kadar az kazanıyorlarki oturup ağlayacağım... :)
  • makyaj dış görüntü olarak az olmuş, gerçi şimdiki görüntüyü bozmak akıl işi değil. iç donanımda neler değişecek acaba?
  • Tüm captiva camiasının kurban bayramını kutlarım.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.