Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.662
Cevap
53
Favori
452.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ogundmr

2,06 boyundayım 112 kg deyım kollarım 45 cm soguk sıcak ise 1,5-2 cm oynuyor benım ne yapmam gerek...

Nasıl ne yapman gerek ?
  • faydalı bilgiler için teşekkürler.

bende kilo alabilme çabasındayım,yıllardır aynı sabit kilodayım ama 3ay evvel iştahımın çok cebiminde dolu olması nedeniyle günde 4öğün yemek yedim genelde düzenli saatlerdeydi,yaklaşık 2hafta sonunda 4kilo almıştım :)
    ama ogün bugün o maximum kiloya bidaha ulaşamadım, sorularım şunlar;

1-iştah açıcı olarak ne kullanmak gerekir?
    2-öğünler sürekli aynı saatlerdemi yenmeli,ben sabah 12gibi uyanıp gece 4gibi yatıorum.
    3-önce kilo alıp sonra badi yapmakmı doğrudur yoksa kilo alırken badinin eksiltici bietkisi olmazmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeus1907

faydalı bilgiler için teşekkürler.

bende kilo alabilme çabasındayım,yıllardır aynı sabit kilodayım ama 3ay evvel iştahımın çok cebiminde dolu olması nedeniyle günde 4öğün yemek yedim genelde düzenli saatlerdeydi,yaklaşık 2hafta sonunda 4kilo almıştım :)

2-öğünler sürekli aynı saatlerdemi yenmeli,ben sabah 12gibi uyanıp gece 4gibi yatıorum.
    3-önce kilo alıp sonra badi yapmakmı doğrudur yoksa kilo alırken badinin eksiltici bietkisi olmazmı?

sana tek bir şey sölücem . bir spor salonuna yazıl .+iştağın açılcak+kilo alıcaksın .spor yaparak kilo almak en doğru şey hemde güzel bi vücudun olcak

öğünlerin arasında min 1.5 saat max 2.5 saat olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 4 Mart 2009; 12:43:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

quote:

sana tek bir şey sölücem . bir spor salonuna yazıl .+iştağın açılcak+kilo alıcaksın .spor yaparak kilo almak en doğru şey hemde güzel bi vücudun olcak

geçen sene yazılmıştım 1ay gittim tamam kollar ve göğüste şişme olmuştu ama iştahım açılmadı kiloda alamadım :(
    salona gitmezken öyle oturduğum yerde günde 4öğün yerken kiloları aldım,şimdi salona gidipte aldığımıda kaybetmekten korkuorum.
  • quote:

quote:

quote:

geçen sene yazılmıştım 1ay gittim tamam kollar ve göğüste şişme olmuştu ama iştahım açılmadı kiloda alamadım :(
    salona gitmezken öyle oturduğum yerde günde 4öğün yerken kiloları aldım,şimdi salona gidipte aldığımıda kaybetmekten korkuorum.

düzenli beslenirsen kilo rahat alırsın.kaybetmezsin korkma
  • quote:

quote:

2,06 boyundayım 112 kg deyım kollarım 45 cm soguk sıcak ise 1,5-2 cm oynuyor benım ne yapmam gerek...

Nasıl ne yapman gerek ?

Kendımı gelıstırmek :)
  • Dostum senin geliştirilcek bir tarafın kalmamış ki zaten gelişmişsin gelişeceğin kadar
  • Ergenlik çağındaki arkadaşlara birkaç tavsiyem olucaktır.

Ergenlik çağında hormonlar özelliklee 15:30-18:00 arası salgılanır.Bu saatler arasında herhangi bir spor yaptığınızda hormon salgılanması artıcaktır.Bu da kıl oluşumuna ve akneye neden olucaktır...

Sakal sorunu olan genç arkadaşlarımıza zaten bu tavsiye edilir.Bende 1 aydan beri bu saatler arasında çalışmaya özen gösteriyorum.Gerçekten sakal çıkmasına yardımcı oluyor fakat yanında akne de çıkartıyor.Akneler yoğun çıkmıyor,tabii bu kişiden kişiye değişecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vLkN! -- 4 Mart 2009; 15:06:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: vLkN!

Ergenlik çağındaki arkadaşlara birkaç tavsiyem olucaktır.

Ergenlik çağında hormonlar özelliklee 15:30-18:00 arası salgılanır.Bu saatler arasında herhangi bir spor yaptığınızda hormon salgılanması artıcaktır.Bu da kıl oluşumuna ve akneye neden olucaktır...

Sakal sorunu olan genç arkadaşlarımıza zaten bu tavsiye edilir.Bende 1 aydan beri bu saatler arasında çalışmaya özen gösteriyorum.Gerçekten sakal çıkmasına yardımcı oluyor fakat yanında akne de çıkartıyor.Akneler yoğun çıkmıyor,tabii bu kişiden kişiye değişecektir.

yok yahu o dediğin konuyu bilmiomda bende herhangi bi kıl artışı olmuo yani sakal . dediğin saatler arasında spor yapıyorum ama birazcık sivilcem var doğru .

quote:

quote:

quote:

Nasıl ne yapman gerek ?

Kendımı gelıstırmek :)

valla vücudu görmeden bişey diyemem bide ne istediğine bağlı irileşmek yani hacimmi istiyorsun yoksa fit bir vücutmu . hacim senin için çok zor çünkü boyun çok uzun .ama yinede hacimlenmen mümkün tam bir dev olursun ozaman =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 4 Mart 2009; 17:02:22 >
  • Hocam daha ayrıntılı konuşmak için sana bi' pm attım umarım görmüşsündür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_Wade

Hocam daha ayrıntılı konuşmak için sana bi' pm attım umarım görmüşsündür.

hocam msne fazla girmiyorum burdan sorarsan her sorunu cevaplarım ayrıntılı olarak.
  • Hocam bi' pm daha attım. Neden PM'den sorduğumuda belirttim
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_Wade

Hocam bi' pm daha attım. Neden PM'den sorduğumuda belirttim

cevapladım.
  • Ben kollarımı ve gücümü biraz geliştirmek istiyorum. Dambıl uygunmudur? Günde kaç dakika yapmalıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

Ben kollarımı ve gücümü biraz geliştirmek istiyorum. Dambıl uygunmudur? Günde kaç dakika yapmalıyım?

sadece kolları geliştirmek genel görüntüyü bozar kollar büyük vücut küçük kolların takma gibi durur bu yüzden vücudu orantılı bir biçimde geliştirmek en iyisi.

günde 45dk -1 saat bu gelişme için yeter bu salondada geçerli evdede.

evde ağırlıkları tak çıkar sebebiyle bu süre uzayabilir.

eğer güç kazanma antremanları yapılcaksa tekrar sayıları 6-8 tekrar olmalı 4 de pek düşülmemesi lazım ama arada olabilir sonuçta güç kazanıyoruz. tabiki bu 6-8 tekrar seni zorlayacak şekilde olmalı .

mesela 8 tekrar yapıyorsan 8. tekrarda zorlanman lazım kiloyu ona göre ayarlayın.

bu iş için 3-4 set yeter

fazla uzatmadan 3 set 8 tekrar size yeter. set aralarında max 1. 1.5 dk dinleniniz

dumbellın. yanında barbellda öneriyorum
  • Arkadaşım öncelikle böyle bir başlık açtığın ve bizim sorunlarımızı dinlediğin , çözüm bulduğun için çok teşekkür ediyorum..

Benim sorunum şu, öncelikle 1.85 boyunda 65 kilo agırlığındayım, yaşım 20 ve ne kadar kilo aldırıcı şeyler yesem de kilo alamamaktayım, sabahları doğru düzgün kahvaltı yapmıyorum, okulda da mutlaka fastfood yerim, evde yemeğin yanında bol bol salata ve meyve yerim , salatayı aşırı derecede severim, bir nevi dengeli besleniyorum fakat kilo almayı tam olarak başaramadım. Her gün mutlaka 1 veya 2 öğünde et yerim, fakat yumurtayı pek sevmem.. yumurtanın dışında bana farklı bir beslenme programı önerirsen çok memnun olurum..
    Bir de anlamadığım nokta benim iştahım az yani bir nevi midem küçük olduğundan kilo almak için az ve sık mı yemeliyim yoksa çok ve seyrek mi yemeliyim?..

Bu arada yaz da geliyor eğer uygun şekilde kilo alabilirsem, zamanım olursa body ye başlayacağım ama şimdilik kendi yağımda kavrulmalıyım o yüzden elimde 5 er kiloluk 2 tane dumbell var onlarla nasıl çalışmalıyım en azından kollarım ince onlar kalınlaşsa fena olmaz malum tişörtle dolaşacağız

Yardımların için şimdiden çok teşekkürler , biraz uzun oldu ama umarım sıkılmazsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali277

ben boy 176cm kilo 85 yaş 16 90 mekik 5-6 barfiks 15-20 şınav... bir proğrama ihtiyacım var...

şu sıralar kilo veriyorum ... boyumun uzamasını istiyorum... bir yerde okudum.... ağaçtan elma-armut toplar gibi hareketler yapın ve barfiks yapın diyor... sizce bunun etkisi olurmu ?

• quote:

Orjinalden alıntı: k a m i l

Arkadaşım öncelikle böyle bir başlık açtığın ve bizim sorunlarımızı dinlediğin , çözüm bulduğun için çok teşekkür ediyorum..

Benim sorunum şu, öncelikle 1.85 boyunda 65 kilo agırlığındayım, yaşım 20 ve ne kadar kilo aldırıcı şeyler yesem de kilo alamamaktayım, sabahları doğru düzgün kahvaltı yapmıyorum, okulda da mutlaka fastfood yerim, evde yemeğin yanında bol bol salata ve meyve yerim , salatayı aşırı derecede severim, bir nevi dengeli besleniyorum fakat kilo almayı tam olarak başaramadım. Her gün mutlaka 1 veya 2 öğünde et yerim, fakat yumurtayı pek sevmem.. yumurtanın dışında bana farklı bir beslenme programı önerirsen çok memnun olurum..
    Bir de anlamadığım nokta benim iştahım az yani bir nevi midem küçük olduğundan kilo almak için az ve sık mı yemeliyim yoksa çok ve seyrek mi yemeliyim?..

Bu arada yaz da geliyor eğer uygun şekilde kilo alabilirsem, zamanım olursa body ye başlayacağım ama şimdilik kendi yağımda kavrulmalıyım o yüzden elimde 5 er kiloluk 2 tane dumbell var onlarla nasıl çalışmalıyım en azından kollarım ince onlar kalınlaşsa fena olmaz malum tişörtle dolaşacağız

Yardımların için şimdiden çok teşekkürler , biraz uzun oldu ama umarım sıkılmazsın

yok sıkılmadım hemen okudum

1.si : bodye başlamak için kilo almanı bekleme çünkü sen şimdi kilo almaya çalışırsan bu büyük ölçüde yağ olacaktır fakat bodyle yaparsan doğru beslenme programı ile büyük ölçüde kas olarak kilo alıcaksın. o yüzden şimdi kilo alıp bodye başlaman ilerde sorun yaratabilir fazla yağlanma açlısından.yani ilerde bide o yağlarla uğraşma :)

ama kilo alamadıgını sölüyorsun bende sana sorunun çözümünü sölüyorum bi salona yazıl :)

2.si 5 kiloluk dumbellarla bende evde bi kaç ay çalıştım kolum bi kaç cm ölçü aldı ama uzun vadede pek bi getirisi olmaz 5 kg dumbelların .ben olsam onlarla oyalanmam bi salona yazılırdımm:))))

ama illada bana program ver diyorsan örnek bi program veririm. 5 kg dumbellarla çalışma kilo aldırırmı bilmiyorum çünkü bende almamıştım :)) ama birazcık ölçü kazanabilirsin.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: k a m i l

Arkadaşım öncelikle böyle bir başlık açtığın ve bizim sorunlarımızı dinlediğin , çözüm bulduğun için çok teşekkür ediyorum..

yok sıkılmadım hemen okudum

1.si : bodye başlamak için kilo almanı bekleme çünkü sen şimdi kilo almaya çalışırsan bu büyük ölçüde yağ olacaktır fakat bodyle yaparsan doğru beslenme programı ile büyük ölçüde kas olarak kilo alıcaksın. o yüzden şimdi kilo alıp bodye başlaman ilerde sorun yaratabilir fazla yağlanma açlısından.yani ilerde bide o yağlarla uğraşma :)

ama kilo alamadıgını sölüyorsun bende sana sorunun çözümünü sölüyorum bi salona yazıl :)

2.si 5 kiloluk dumbellarla bende evde bi kaç ay çalıştım kolum bi kaç cm ölçü aldı ama uzun vadede pek bi getirisi olmaz 5 kg dumbelların .ben olsam onlarla oyalanmam bi salona yazılırdımm:))))

ama illada bana program ver diyorsan örnek bi program veririm. 5 kg dumbellarla çalışma kilo aldırırmı bilmiyorum çünkü bende almamıştım :)) ama birazcık ölçü kazanabilirsin.

quote:

quote:

ben boy 176cm kilo 85 yaş 16 90 mekik 5-6 barfiks 15-20 şınav... bir proğrama ihtiyacım var...

şu sıralar kilo veriyorum ... boyumun uzamasını istiyorum... bir yerde okudum.... ağaçtan elma-armut toplar gibi hareketler yapın ve barfiks yapın diyor... sizce bunun etkisi olurmu ?

olabilir vücudu geren hareketler bunlar bide tavsiyem streching yapın yani esneme faydası olabilir.

ama barfiks. vs bunlar illa boy uzatcak diye bişey yok ama yardımcı olabilirler.
  • kliwaj

cvp için saol
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.