Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Denon AVR X2400 için belirtilen maksimum güç değeri 1 kanal için 1khz frekansında sabit %10 total harmonik distorsiyonda 150 Watt yani insan onu oraya yazmaya utanır da rekabet koca koca firmaları ne duruma sokuyor yazık .
    Uzun lafın kısası Renault Symbol ün sürat göstergesine 260km/h yazmak ve yaptığını iddia etmek gibi. Evet %80 eğimle yokuş aşağı şanzıman dağılana kadar belki.
  • Denon AVR X2400 için belirtilen maksimum güç değeri 1 kanal için 1khz frekansında sabit %10 total harmonik distorsiyonda 150 Watt yani insan onu oraya yazmaya utanır da rekabet koca koca firmaları ne duruma sokuyor yazık .
    Uzun lafın kısası Renault Symbol ün sürat göstergesine 260km/h yazmak ve yaptığını iddia etmek gibi. Evet %80 eğimle yokuş aşağı şanzıman dağılana kadar belki.
    Burda dogrulari bilen sadece siz varsiniz onun icin benim yazmamin bir anlami yok , ben burda yokken bir suru arkadaslarin kafalarinda soru isaretleri vardi, bir suru konulari hala bilemiyorlardi, hanginiz crossover, dolby atmos vb konularda ne kadar cok yardim edebiliyorsunuz? ,bir suru konuya isaret ettim, ve aciklama yaptim , madem herseyi biliyorsunuz , nicin yardim etmediniz simdiye kadar? simdi birileri dogru soyluyor diyhe mi rahatsiz oldunuz?
    o konuda benimde farkettigim bir hatam olmus, hata olur ve buna bir suru etken vardir, bu konuda Hi-def.Man'a tesekkur ediyorum soyledigi icin ama bu konuyu hala anlamadiniz, onemli degil yap denize at demisler.sizin gibi art niyetli insanlar burda oldugu surece biz daha 10 yil sonra ayni yerlerde olacagiz,kendi bildiginizin arastirmadan kendi tecrubelere gore yorumluyorsunuz ,soylediklerinizin cogu dogru cogu yanlis , kaynak gosterin soylediginiz bilgilere,size gore mi? cevaplariniz hep kisisel .insanlar soruyor nicin Subwooferim sesi kisiliyor diye , diyorsunuz ayarlarda sorun var , boguyorsunuz Subwooferi. soyluyorum inanmiyor sunuz sonra kaynaklari paylasiyorum gene oyle , sonra Audessey muhendislerinin soylediklerini paylasiyorum , hala gormek istemiyorsunuz. diger iyi kalpli arkadaslardan ozur dileyerek , kusura bakmayin ama ben burda art niyet ariyorum. artik sadece ozel mesajdan atilan sorulara cevap verecegim. konularda yorum yazmayacagim .Allah art niyetli , insanlari siz biz yapan insanlarin kalplerine vijdan versin. bildiginizi yapin , simdi anladim ses uzmanlari nicin buralarda vakit harcamiyor, nicin o degerli vakitlerini art niyetli insanlarin cok oldugu bir yerde harcasinlarki

Kalin saglicakla
    1- AVR 'nin VOLUME Sekmesinden her zaman (–79.5 dB – 18.0) dB skalasına ayarlayın.Keza AUDYSSEY genellikle 0dB seviyeyi referans noktası olarak alır.Ben AVR X5200 kullanıyorum onun menüsünde referans ses seviyesini AUDYSSEY ayarlarken size soruyor ama 4400 menüsünde göremedim bu ayar varsa ileride detaylandıracağımız konuda önemli olacaktır.Yoksa AVR ses seviyesi referansınızı 0dB olarak ayarlıyor genellikle.Yani fim izlerken tüm oda içi yansımaları minimize ettiği en optimum EQ ayarlamalarını yaptığı seviye gibi düşünebilirsiniz.
    2-AVR Subwoofer Out'dan RCA Kablo ile mutlaka Subwooferınızın LFE IN yazan girişine bağlayın. Bu durumda SUBWOOFER'ın LOW PASS Filtre Devreleri inaktif olacak ve işe karışmayacaktır(%99 sublar böyle üretilir bazı eski modeller sadece farklılık gösterir).Subwooferınızın üzerinde bulunan VOLUME devresi halen aktif kalacaktır.E niye bu Crossover devrelerini koymuşlar o zaman diye sorarsanız onlar STEREO amfilere bağlantı yapılmak üzere konulur .Stereo amfilerde AVR'lerde olduğu gibi bir filtre devresi olmadığından Subwooferınızın vereceği frekans aralığını kendiniz seçersiniz buna LOWPASS filtre devresi denir. YANİ SUBWOOFERINIZ 16hz-150hz ARASI ÇALIŞABİLİYORSA SİZE 50hz-150hzhz ARASI İMKAN VERİR SİZ 50hz E AYARLARSANIZ SUBWOOFER 16HZ-50HZ ARASI ÇALIŞIR.YANİ SADECE ULTRA ALT FREKANSLARDAN SORUMLU OLAR Kİ ÖN HOPARLÖRLERİNİZ İLE ÜST ÜSTE BİNMEZ.
    3-AUDYSSEY ayarları ile kullanmak kullanmamak sizin seçiminizdir ancak ben her zaman en ince detayları ile bu OTOMATİK SETUP'ı yapmanızı ve kullanmanızı öneriyorum.Mutlaka çok noktadan aynen size resimler ile anlattığı şekilde yapın AUTO EQ ve AUTO VOLUME 'ı açmalısınız.Yok yapmam ben derseniz siz bilirsiniz ama ODA Akustiğiniz MANUEL seçenekle ayarlama imkanınız hiç yok.
    4-Audyssey yaparken size SUBWOOFER ses seviyesini SUB üzerinden ayarlamanıza yardımcı olan bir ekran var.Orada ses seviyesi YEŞİL olana kadar SUBWOOFER üzerinden ses seviyesini değiştirin.
    5-Tüm AUDYSSEY ayarları Dolby -DTS ve yeni nesil türevleri için en optimum ayarlamayı sunacak zaten TV-yok internetten Stream (Netflix-Amazon vb hariç) gibi düşük kaliteli yayınları allame-i cihan olsa düzeltemez.
    6-AUDYSSEY ayarlamalarını niye beğenmiyoruz?Daha önce belirttiğim gibi AUDYSSEY ayarı sadece referans olarak alınan SES seviyesine göre sistem tarafından set edilir.Daha düşük seviyelerde cılız gelmesi seslerin normaldir o sebeple AUTO VOLUME AUTO EQ seçenekleri sunulur o ayarlar ile oynayarak kısık seslerde daha detaylı sound alabilmek mümkün olabilir.
    7-AUDYSSEY hoparlörlerinizi ne büyüklükte gördüyse orada bırakın LARGE ise LARGE ,SMALL ise SMALL .
    8-LFE (LOW FREQUENCY EFFECT) kanalı yani bizim 5.1 dediğimizde .1 olan kanal filmlerde ULTRA BASS Efektlerin kodlandığı kanal SUBWOOFER kanalıdır. Bu kanala gelen sesleri üretmek SUBWOOFER'ınızın görevidir.SUBWOOFER'larda genellikle 1 aktif sürücü olur yok birden fazla aktif sürücü de olsa aynı frekansı üreteceklerinden daha detaylı çalmak gibi bir amaçları yoktur olsa olsa daha yüksek desibele ulaşmak amaçlarıdır.Bu sebeple ASIL AMAÇLARI LFE Sinyali ile gelen efektleri vermektir.Eğer sisteminizde Sağlam TOWER yapıda (Kule tipi) güçlü hoparlörleriniz iyi bir CENTER ve SURROUNDlarınız var ise BASS sekmesinde subwoofer ayarını LFE yapın sadece LFE sinyali ile gelen sesler işlensin.ANCAK BURADA SİNYAL GELMEDİĞİ DURUMDA SUB ÇALIŞMIYOR DEMEYİN O SAHNELERDE GELEN BİR LFE SİNYALI YOKSA USLU USLU OTURUR SUBINIZ. LFE+MAIN olarak ayarlarsanız diğer kanallara gelen BASS sinyallerinin içinden ULTRA BASS frekanslar SUBWOOFER 'a yönlendirilir böylece LFE sinyal işleme işlevi yanında sürekli çalışması ve sisteme yardımcı olması sağlanır.Çok sıkı bir sistemi olan bıraksın LFE 'de yok ön hoparlörlerim cılız BASS ile dolduramıyor odayı derseniz LFE+MAIN Kalsın.
    X2400 alalı 20 günü geçti çok iyi bir amfi arkadaşlar zevkle kullanıyorum herşey yerli yerinde bugün çocuklarla sinemaya gittim oradaki sesin tonlamasi ve ambiansina yakın ses veriyor loudness on yapınca düşük seste ayrıntılar netlesiyor bass lar tok ve güçlü ,tizler tam ayarında

Özellikle sinemada tepkiler çok iyi ve kullandigim amfiler içinde gerçek sinema saunduna en yakın sesi bu amfide buldum almayı dusunenlere kesinlikle tavsiye ederim.
    Arkadas diyoruz anlatamiyiruz yaw, small yapin, 80 ayarlayin xover kulede olsa frontlariniz, subda lfe yapin, ust seviye avr ler degil kullandiginiz, cani cikar 5 kanali surmek icin, siz bakmayin 100 watt dedigine tum kanallari full surerseniz bayilir amfiniz, ayrica woofer titresiminden midrange de bozulur.

Bunlara cok takilacahiniza subwooferi yerlestirmeyi ilk once halledin, audesyy ayarinda auto eq yaptigijizda sub leveli ne veriyor, bir spl meter ile kanallar gercekten dengelimi vs onlari ayarlayin, spl meter olmasada telefona bi uygulama indirim rn azindan yaklasik olarak test edin dogrumu degil mi, dynamic volume dynamic eq vs bence kullanmayin.
  • 1- AVR 'nin VOLUME Sekmesinden her zaman (–79.5 dB – 18.0) dB skalasına ayarlayın.Keza AUDYSSEY genellikle 0dB seviyeyi referans noktası olarak alır.Ben AVR X5200 kullanıyorum onun menüsünde referans ses seviyesini AUDYSSEY ayarlarken size soruyor ama 4400 menüsünde göremedim bu ayar varsa ileride detaylandıracağımız konuda önemli olacaktır.Yoksa AVR ses seviyesi referansınızı 0dB olarak ayarlıyor genellikle.Yani fim izlerken tüm oda içi yansımaları minimize ettiği en optimum EQ ayarlamalarını yaptığı seviye gibi düşünebilirsiniz.
    2-AVR Subwoofer Out'dan RCA Kablo ile mutlaka Subwooferınızın LFE IN yazan girişine bağlayın. Bu durumda SUBWOOFER'ın LOW PASS Filtre Devreleri inaktif olacak ve işe karışmayacaktır(%99 sublar böyle üretilir bazı eski modeller sadece farklılık gösterir).Subwooferınızın üzerinde bulunan VOLUME devresi halen aktif kalacaktır.E niye bu Crossover devrelerini koymuşlar o zaman diye sorarsanız onlar STEREO amfilere bağlantı yapılmak üzere konulur .Stereo amfilerde AVR'lerde olduğu gibi bir filtre devresi olmadığından Subwooferınızın vereceği frekans aralığını kendiniz seçersiniz buna LOWPASS filtre devresi denir. YANİ SUBWOOFERINIZ 16hz-150hz ARASI ÇALIŞABİLİYORSA SİZE 50hz-150hzhz ARASI İMKAN VERİR SİZ 50hz E AYARLARSANIZ SUBWOOFER 16HZ-50HZ ARASI ÇALIŞIR.YANİ SADECE ULTRA ALT FREKANSLARDAN SORUMLU OLAR Kİ ÖN HOPARLÖRLERİNİZ İLE ÜST ÜSTE BİNMEZ.
    3-AUDYSSEY ayarları ile kullanmak kullanmamak sizin seçiminizdir ancak ben her zaman en ince detayları ile bu OTOMATİK SETUP'ı yapmanızı ve kullanmanızı öneriyorum.Mutlaka çok noktadan aynen size resimler ile anlattığı şekilde yapın AUTO EQ ve AUTO VOLUME 'ı açmalısınız.Yok yapmam ben derseniz siz bilirsiniz ama ODA Akustiğiniz MANUEL seçenekle ayarlama imkanınız hiç yok.
    4-Audyssey yaparken size SUBWOOFER ses seviyesini SUB üzerinden ayarlamanıza yardımcı olan bir ekran var.Orada ses seviyesi YEŞİL olana kadar SUBWOOFER üzerinden ses seviyesini değiştirin.
    5-Tüm AUDYSSEY ayarları Dolby -DTS ve yeni nesil türevleri için en optimum ayarlamayı sunacak zaten TV-yok internetten Stream (Netflix-Amazon vb hariç) gibi düşük kaliteli yayınları allame-i cihan olsa düzeltemez.
    6-AUDYSSEY ayarlamalarını niye beğenmiyoruz?Daha önce belirttiğim gibi AUDYSSEY ayarı sadece referans olarak alınan SES seviyesine göre sistem tarafından set edilir.Daha düşük seviyelerde cılız gelmesi seslerin normaldir o sebeple AUTO VOLUME AUTO EQ seçenekleri sunulur o ayarlar ile oynayarak kısık seslerde daha detaylı sound alabilmek mümkün olabilir.
    7-AUDYSSEY hoparlörlerinizi ne büyüklükte gördüyse orada bırakın LARGE ise LARGE ,SMALL ise SMALL .
    8-LFE (LOW FREQUENCY EFFECT) kanalı yani bizim 5.1 dediğimizde .1 olan kanal filmlerde ULTRA BASS Efektlerin kodlandığı kanal SUBWOOFER kanalıdır. Bu kanala gelen sesleri üretmek SUBWOOFER'ınızın görevidir.SUBWOOFER'larda genellikle 1 aktif sürücü olur yok birden fazla aktif sürücü de olsa aynı frekansı üreteceklerinden daha detaylı çalmak gibi bir amaçları yoktur olsa olsa daha yüksek desibele ulaşmak amaçlarıdır.Bu sebeple ASIL AMAÇLARI LFE Sinyali ile gelen efektleri vermektir.Eğer sisteminizde Sağlam TOWER yapıda (Kule tipi) güçlü hoparlörleriniz iyi bir CENTER ve SURROUNDlarınız var ise BASS sekmesinde subwoofer ayarını LFE yapın sadece LFE sinyali ile gelen sesler işlensin.ANCAK BURADA SİNYAL GELMEDİĞİ DURUMDA SUB ÇALIŞMIYOR DEMEYİN O SAHNELERDE GELEN BİR LFE SİNYALI YOKSA USLU USLU OTURUR SUBINIZ. LFE+MAIN olarak ayarlarsanız diğer kanallara gelen BASS sinyallerinin içinden ULTRA BASS frekanslar SUBWOOFER 'a yönlendirilir böylece LFE sinyal işleme işlevi yanında sürekli çalışması ve sisteme yardımcı olması sağlanır.Çok sıkı bir sistemi olan bıraksın LFE 'de yok ön hoparlörlerim cılız BASS ile dolduramıyor odayı derseniz LFE+MAIN Kalsın.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Burda dogrulari bilen sadece siz varsiniz onun icin benim yazmamin bir anlami yok , ben burda yokken bir suru arkadaslarin kafalarinda soru isaretleri vardi, bir suru konulari hala bilemiyorlardi, hanginiz crossover, dolby atmos vb konularda ne kadar cok yardim edebiliyorsunuz? ,bir suru konuya isaret ettim, ve aciklama yaptim , madem herseyi biliyorsunuz , nicin yardim etmediniz simdiye kadar? simdi birileri dogru soyluyor diyhe mi rahatsiz oldunuz?
    o konuda benimde farkettigim bir hatam olmus, hata olur ve buna bir suru etken vardir, bu konuda Hi-def.Man'a tesekkur ediyorum soyledigi icin ama bu konuyu hala anlamadiniz, onemli degil yap denize at demisler.sizin gibi art niyetli insanlar burda oldugu surece biz daha 10 yil sonra ayni yerlerde olacagiz,kendi bildiginizin arastirmadan kendi tecrubelere gore yorumluyorsunuz ,soylediklerinizin cogu dogru cogu yanlis , kaynak gosterin soylediginiz bilgilere,size gore mi? cevaplariniz hep kisisel .insanlar soruyor nicin Subwooferim sesi kisiliyor diye , diyorsunuz ayarlarda sorun var , boguyorsunuz Subwooferi. soyluyorum inanmiyor sunuz sonra kaynaklari paylasiyorum gene oyle , sonra Audessey muhendislerinin soylediklerini paylasiyorum , hala gormek istemiyorsunuz. diger iyi kalpli arkadaslardan ozur dileyerek , kusura bakmayin ama ben burda art niyet ariyorum. artik sadece ozel mesajdan atilan sorulara cevap verecegim. konularda yorum yazmayacagim .Allah art niyetli , insanlari siz biz yapan insanlarin kalplerine vijdan versin. bildiginizi yapin , simdi anladim ses uzmanlari nicin buralarda vakit harcamiyor, nicin o degerli vakitlerini art niyetli insanlarin cok oldugu bir yerde harcasinlarki

Kalin saglicakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 12 Şubat 2018; 7:55:58 >

• İlerde bu konuya Denon kullanıcılarını ekleyebiliriz, daha önce açılıp aktif olmamış bir konu var.
    Bu konuyu aktif tutmaya çalışacağım.
    Elimde Denon 1909 bulunmakta, diğer Denon kullanıcılarının (tabii Denon kullanıcısı olmayanların da) isteği doğrultusunda konuyu şekillendirebiliriz diye düşünüyorum.
    Yamaha ve Onkyo kullanıcıları gibi bizler de paylaşımda bulunuruz diye düşünüyorum.
    Konuyla ilgili görüşlerinizi iletirseniz sevinirim.

Denon 1909 Özellikleri

DENON AV RECEIVERS

DENON AV RECEIVERS

DENON AV RECEIVERS

*Resimlerin büyük hali için üzerine tıklayın.

Güç: 7x120W (6 ohm / %0.7 THD) veya 7x90W (8 ohm / %0.05 THD)
    Güç kaynağı: Bağımsız 7 kanal
    Ses formatları:
    Dolby TrueHD
    Dolby Digital Plus
    Dolby Digital-Decoder
    Dolby Digital EX
    Dolby Pro Logic II - 96-kHz Processing (analog / PCM)
    Dolby Pro Logic IIx - also applicable to DTS 5.1/6.1 sources 96-kHz Processing
    DTS-HD
    DTS-Decoder
    DTS-ES Discrete/Matrix 6.1
    DTS Neo:6 Cinema & DTS-Neo:6 Music - 96-kHz Processing
    DTS 96/24
    DAC: 24-bit / 192-kHz
    ADC: 24-bit / 96-kHz
    Video DAC: 10 bit
    Video ADC: 10 bit
    HDMI: 1.3a
    Optik Giriş: 2
    Optik Çıkış: 1
    Koaks Giriş: 2
    Koaks Çıkış: -
    Analog ses girişi: 7
    Analog ses çıkışı: 2
    Preamp çıkışı: Subwoofer, Zone2
    Analog Video Girişi: 4(kompozit), 3(s-video), 3(komponent)
    Analog Video Çıkışı: 1(kompozit), 1(s-video), 1(komponent)
    HDMI Çıkış:1
    HDMI Giriş:3
    Multizone (audio/video): +/-
    Ağırlık: 11.4 kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolsuz_guc -- 12 Şubat 2009; 10:18:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam x-2000 rahatlıkla işinizi görür piyasada ise 1000-1200 liradan satılıyor alışveriş için dikmen elektroniğe bakabilirsiniz birde forumda nuribaras satıyordu 1000 liraya halen elindeyse alınabilir

Hocam x-2000'in üst versiyonu hangisidir, çok kafam karıştı bir çok denon serisi var fiyatlarıda çok karışık gerçekten, mesela x1100 x2000 den pahalı, aralarında ne gibi bi fark var ?

birde benim kullandığım kuleler cerwin vega e312 2 adet, 2 adet hop, 1 adet cerwin vega center olucak, bu amfi cerwin vegaları besler mi ? bi sıkıntı yaşarmıyım, ek olarak 2 hop daha alabilirim 7+1 için

x2000 benim hoplarda sorun yapmaz ise almayı düşünüyorum eskisi gibi fazla bütçe ayırmadan işi çözmek istiyorum teşekkürler

DENON AV RECEIVERS

Selam,

Bu iki model arasında kaldıysanız fiyat avantajından dolayı x2000i öneririm. İki modelin de özellikleri hemen hemen aynıdır. Kıyaslama yapmanız açısından bir kaç farkı belirteyim;

* x2000/x1100 hdmi in/out: 7-1 / 6-1
    * x2000/x1100 speakers channels: 7.1 / 7.2
    * x2000/x1100 speakers channels: 95w-185w / 80w-145w
    * x2000/x1100 air play-dlna: var / var
    * x2000/x1100 bluetooth-wireless: yok / var

Elinizde mevcut bulunan cerwin vegaları kullanma yada dinleme şansım olmadı ancak x2000in bu hoparlörleri rahatlıkla sürebileceğini düşünüyorum. Şuanda 1000~1500TL arasında sunduğu özellikler ve f/p bakımından x2000in rakibi yok gibi. Bu bütçede farklı alternatifler varsa konuya hakim arkadaşlar tavsiyede bulunabilirler.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• X2400 alalı 20 günü geçti çok iyi bir amfi arkadaşlar zevkle kullanıyorum herşey yerli yerinde bugün çocuklarla sinemaya gittim oradaki sesin tonlamasi ve ambiansina yakın ses veriyor loudness on yapınca düşük seste ayrıntılar netlesiyor bass lar tok ve güçlü ,tizler tam ayarında

Özellikle sinemada tepkiler çok iyi ve kullandigim amfiler içinde gerçek sinema saunduna en yakın sesi bu amfide buldum almayı dusunenlere kesinlikle tavsiye ederim.
  • Birkaç yıl önce 9xx serisini 1.000 TL. civarına almıştı arkadaşlar.
    Şimdi şaka gibi. Vurun abalıya misali her gün yeni vergi. Gelen verginin gittiği de pek vâki değildir. 'Şahsım' bu konuyu iyi bilir. Nasıl olsa unutulur... Döviz almış başını gidiyor... Ödeyememe korkusuyla cihaz bile almakta tereddüt yaşar olduk.
    Vergileri abartanlar siyasi yapı olduğu için ister istemez konu oralara kayıyor.
    Allah sonumuzu hayırlı kılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 8 Temmuz 2020; 9:24:47 >
  • Mayers! kullanıcısına yanıt
    İnsanlarda para yok. 2-3 sene önce 1-2 bine aldığı ürün minimum 5-6 bin olmuş. Hali ile de insanların hevesi kaçmış durumda. Şu şartlarda konular aktif değil diye kimseyi suçlayamayız.

Bir de 4K döneminde çok fazla değişim oldu ve ilk çıkanlar sonradan bir çok şeyi desteklemedi. Hali ile bir çok insan 8K için heyecansız ve bir çok standartın oturmasını bekliyor.
    Misal benim medya player ve Avr 4K destekli olmasına rağmen tv ve projeksiyon 1080p ve benim için gayet yeterliler. O yüzden şu ara hiç 8K vs için heyecan duymuyorum ki 80 inç vs tv almayacaksanız 4K ile 8K arasında bir fark görememe olasılığınız çok yüksek. 8K ve 120hz biraz pazarlama amaçlı özellikler.

Zaten filmler 24 hz. Oyunlarda da 120’yi bırak 60 fps bile konsollarda henüz yok diye biliyorum ki yeni çıkan konsollar ile de anca sabit 60 alınır diye tahmin ediyorum. Hali ile Avr’nin 120hz destekli olmasının pek de bir anlamı kalmıyor. Anca yüksek bir PC ile 60 fps üstü alınıyor ki, o da azınlıkta olan bir kitle ve çoğu Avr nedir haberi bile olmayan oyuncu kitle. Yani siz 4K 120 hz yada 8K vs önümüzdeki minimum 2-3 sene boyunca hiç kullanmayacağınız özellikler gibi.

Bu sebeple elinizde idare eden bir sistem varsa biraz daha bekleyip gelişmelere göre karar vermek daha iyi olur diye düşünüyorum

Bu arada yazılan mesajı silmemek bence daha doğru olur. En azından sonradan başka biri görüp aklına gelmeyen soruları okuyup araştırma yoluna gidebilir

• Merhaba,
    Large ve small ayarının temel prensibi subwoofer haricindeki kolanlardaki bas seslerin yani düşük frekansların seçilen bir ayardan itibaren hoparlörden değil subwoofer'a yönlendirilmesidir. Hoparlör boyutuyla da doğrudan bir ilintisi yoktur. Örneğin frontlar için small ve 80 seçtiğiniz zaman front hoparlörlere 80hz'den daha düşük frekans geldiği zaman bunlar frontlardan değil de +1 olan subwoofer'a yönlendirilecektir. Genelde bir sistemde subwoofer olduğu zaman tüm hoparlörleri small seçmek daha doğrudur. Çünkü frontlarınız ne kadar büyük olursa olsun subwoofer belli bir frekanstan sonrasını daha düzgün verecektir. Genelde tavsiye edilen crossover ayarı hoparlörlerin kullanım klavuzunda belirtilir. Genelde daha geniş bir hoparlör kullanan kule tiplerinde 80hz daha küçük bookself tipi hoparlörlerde 100 ya da 120 seçilebilir.
    Özeltle sizin sisteminiz zaten 5.0 olduğu için hepsini large olarak kullanabilirsiniz, ya da şuanki gibi rear small da olabilir çok farketmez. Sizin şuanki düzeninizde Large seçtiğiniz hoparlörler için crossover seçeneğinin hiçbir işlevi kalmaz tüm düşük frekanslar hoparlöre aktarılır. Small seçilenler için 40hz'den düşük frekanslar +1'e gönderilir.
    Umarım açıklayıcı olmuştur, keyifli günler :)

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Heos da çıkıyo mu ki acaba içinden? Öyle bir kampanya var şimdi sanırım üst seviyelerde. Ben dünyaları aldım Tuğrul hocam amazondan, müthiş bir müşteri memnuniyeti anlayışları var. Ocakta bir asus ses kartı almıştım, geçen gün 128 tl iade gördüm kartta, neden yaptınız bu iadeyi diye mail attım, teee ocaktaki aldığım karttan artan vergiymiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: odesy

malesef çok istememize ragmen testi yapamadık arkadas denon 4000 serisi almak için sattı denonu satmadan öncede imkan oluşturamadık bir sekilde imkan bulursak testi yapıp paylasıcaz

Ben söyleyeyim sinemada dinamizm olsun, derinlik olsun, subwoofer yönetimi olsun Denon daha iyi. Daha ayrıntılı.
    Stereo müzikte ise Onkyonun özellikle pure direct modu Denon'a göre oldukça başarılı herhalde kullandıkları Dac'tan kaynaklanıyor.
    Arayüz, telefon uygulması ve kullanma kolaylığı Onkyo da baya iyi. Denon bazen saçmalayabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevresahibi

marantz dinleyemeden sattim

onkyo dinleyemeden sattim

sony cinlama var diye sattim.

simdi denon kutusunda duruyor.

marantz a stereo da bayılırsınız cok temiz ses veriyor ama sinemada yumusak kalıyor ( en azından benim kullandığım öyleydi)

onkyo ilk amfim idi ama ses karakteristiği tavuk mu balık mı anlaşılmıyor

denon sinema amfisi kendinii belli ediyor
  • CES 2018 fuarinda yeni flagship model x8500 tanitildi.Dunyanin ilk 13.2 receiveri.

https://usa.denon.com/us/product/hometheater/receivers/avrx8500h
  • semihmurat S kullanıcısına yanıt
    Cihazi almak masraf . Arkasini doldurmak dahada masraf
  • doubtful1 kullanıcısına yanıt
    Tahmin ediyorum ki 5200 ve 2400 ün yazılımları farklıdır, bende illa da istemedi, taktım çalıştı üstad.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doubtful1

Yardımları ve fikirleri için herkese teşekkürler , dün gece uzun uğraşlardan sonra amfimi tekrardan hayata döndürdüm.

Bu arada neden yeni hdmi kullanamadım; çünkü amfi projektöre bağlı, aralarında 5mt var, bu sebepten 10mt kablo anca yetiyor, yurt dışından pro serisi bir hdmi siparişi vermiştim falat yoldaydı geç geldi o yüzden kullanamadım, kablo elime dün geçti ve amfiyi kurtarmaya giriştim bende.

Konuya döneyim,

Önce tekrar reset attım, amfi kendini kurdu ses kontrolü yaparken sol hoparlörden başladı fakat ses gitmeyince kalibrasyon yarıda kaldı tekrar kapattım , daha sonra bir daha reset attım bu sefer kalibrasyonu atlamayı seçtim ve amfinin içinde menülerde dolaştım , wifi bağladım radyoyu denedim ses yok, bluetooth bağladım müzik açtım ses yok, tam her şeyi söküp anlaştığım servise götürecekken anfi yeni bir güncelleme olduğunu söyleyip ekrana uyarı çıktı, güncelleme 22dk sürecektir diye de uyardı, ok dedim ve update etmeye başladı, update içeriği dts ses dosyasının başka bir yeni versiyonuydu sizde bi kontrol edin hatta yeni güncelleme gelmiş.

Ardından tekrar denedim ses yok, pcye bağladım ses yok daha sonrasında zidoo x9s media playerı bağldım film açtım bir anda ses geldi!!! , hemen o an radyoya geçtim o da çaldı, çıkardım pcye bağladım aynı filmleri denedim hepsinde ses geldi.

Ardından hemen amfiyi kapadım tüm kabloları geri taktım hopları amfiden ayarladım ve amfiyi hayata geri döndürdüm :)

Peki mantıklı düşününce bu nasıl olmuş olabilir? Ben ve o an çevremdeki şahit olan arkadaşlar ile beraber mantıklı bir açıklama bulamadık bu işe ?

Zidoo nun sihirli değneği deymis

• Arkadas diyoruz anlatamiyiruz yaw, small yapin, 80 ayarlayin xover kulede olsa frontlariniz, subda lfe yapin, ust seviye avr ler degil kullandiginiz, cani cikar 5 kanali surmek icin, siz bakmayin 100 watt dedigine tum kanallari full surerseniz bayilir amfiniz, ayrica woofer titresiminden midrange de bozulur.

Bunlara cok takilacahiniza subwooferi yerlestirmeyi ilk once halledin, audesyy ayarinda auto eq yaptigijizda sub leveli ne veriyor, bir spl meter ile kanallar gercekten dengelimi vs onlari ayarlayin, spl meter olmasada telefona bi uygulama indirim rn azindan yaklasik olarak test edin dogrumu degil mi, dynamic volume dynamic eq vs bence kullanmayin.
  • Yaw ne yapiyosaniz yapin, soruyosunuz anlatiyoruz acikliyoruz hala neden boyle demis,

Adamlar sizin kulelerden buyuk capli kuleleri bile small ayarliyor, hadi kuleniz 20hz kadar iniyor diyelim, avr niz 5 kanal tum yukte nasil ses cikarticak, power amfi kullaniyosaniz ayrida giris seviyesi avr cogunuzun ki, kuleler olsa olsa 6.5 inc woofer, hele merkezler 5.5 inc large yapiyosaniz bravo, kucuk surroundlarida large yapin, tavan hop de large yapin, dynamic eq acin, sub arkadan sona getirin, yetmiyosa avr den leveli 12 yapin

Yuzlerce yazi var nasil yapilmasi gerektigi hakkinda, bir cogu denilen ayarlarda birlesmis, he sizin sisteminiz com iyi cihazlardan olusur deneyin, ama standart cihazlarla amerikayi yeniden kesfetmeyr gerek yok, ne bass sesi meraklisiyiz arkadas gum gum vursun bas gerisi bos zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Arkadaş benim surround larda tsi400. Keyfimden large yapmadım. Ahmet e Mehmet demiyorum yani. Center ı da kalibrasyon large yapıyor. Biz şimdi denon un klavuzunada , kalibrasyonunada mı inanmayalım. Hadi onları geçtim , elimdeki kule surround larda raf tipi değilki..

Bu arada evet ben bass çok severim.

Tai400 olsa nolur hocam, audessy benim eski energy cc5 bile large ayarliyordu denonda, cb5 leri 40hz ayarliyor, oylemi kullanalim yani. Avr niz ne halde tum kanallari full surerken, tsi400 ler 30hz calmaya calisirken midrange ler ne halde, ayrica yanilgi surada, siz kueleri veya center large yaptiniz, kanal 20-20000 arasi, bunlar 40 iner hadi diyelim, subwooferiniz iyise 25 hadi bilemedin 30 iner, senin kuleler large oldugu icin onlerdeki 20-40 arasi alamayacaksin, ama small yapip sub yonlerdirsen hem daha cok bass alacaksin, hemde midrange de daha iyi ses alacaksin, kuleler 80-20000 arasi calacak, sub 25-80 arasini calacak onlerdeki, kazancin 25-40 arasi sesler olacak..

Az okuyun bir suru yazi var internette, hemde bedava yaw

• BÜYÜK - hoparlör tam aralıkta sinyal çalıyor
    SMALL - hoparlör yalnızca crossover ayarının üstünde sinyal çalar

LFE = Hoparlörlerin SMALL olma durumunda Sub sadece yalnızca LFE sinyalini, belirlenen Crossover değerinin altında çalar.

LFE + MAIN = yalnızca ön ana hoparlörler BÜYÜK olarak ayarlandığında geçerlidir!!! LFE ayarının yaptığı işin yanısıra, Sub ana frekans ayarlarının altındaki frekansları da oynatır (Kuleler Full Range tam aralık sinyali çalışıyorken). Bu ayar, ön ana düşük bas frekansları hem ön ana hoparlörler hem de subwoofer tarafından oynatıldığı için "çift bas" aslinda 2 kez vurma anlamina gelmez bu sadece tek sinyali, LFE'den ve diğer kanallardan üretilen sinyallerle birleşimidir. 2 kez vurmaz

Bununla birlikte, bir Sub kullanırken, tüm hoparlörleri (fiziksel boyut önerisine bakılmaksızın) en az 80hz crossover ile KÜÇÜK olarak ayarlamanız gerekir. Bunu LARGE yaparken Sub ayarın LFE veya LFE + Main ne olduğu önemli değildir

DENON AV RECEIVERS

Size Türkçesini Açıklayarak Söyleyeyim

LFE (Düşük Frekans Efekti) tüm 5.1 veya 7.1 Dolby ve DTS kodlu ses parçalarında bulunur!!!
    LFE, track dedigimiz film ve ya muzikteki kodlamasinda bulunan bass lar bir filmde duyduğunuz düşük frekansların yaklaşık %8-10'unu içerir.

Alıcının Bass Bölümüne Giriş Yapıp Subwoofer Modu bölümüne erişirsiniz, LFE veya LFE + MAIN seçme özellikleri karşınıza gelir

LFE seçildiğinde, bu seçenek .1( Dolby veya DTS kodlanmis Ses track.) düşük frekanslara ve herhangi bir hoparlör kanalının "Small" (Hoparlör Yapılandırma menüsü) olarak ayarlanmasına, böylece subwoofer'dan çıkış yapılmasına izin verilir.

LFE + MAIN'in seçilmesi, tüm hoparlör kanallarından gelen düşük frekansların subwoofer'a çıkışına izin verir. PCM (2 kanal) tabanlı Stereo ses çalınırken bu seçeneği seçersiniz!!! (stereo seste zaten Sub kullanılmıyor ama kullanırsanız bu seçeneği seçersiniz)

***Yani bundan uzmanlar ne yorumluyor ve biz ne anliyoruz???

Hoparlör kanalı "Büyük" LARGE olarak ayarlanırsa, ( Tabiki multichanel yani 5.1 veya üzeri durumunda Küçük Ayarlanmasi gerekirken ) bu ayar Düşük frekansları Subwoofer'a çoğalttıracağından Boomy dedigimiz bir bass tepkimesine neden olarak Subwoofer burda bass üretemezse (kalitesine bagli) LFE + Şebeke faz sorunları, bas iptali veya güçlendirme, noktasının etrafında bas boğulmasina neden olabilir. Hem Bassları Hem Midleri öldürmüş oluyorsunuz

Eger Bas Ayarını veya Subwoofer Modunu (((LFE))) 'ye ayarlarsanız, bir Dolby veya DTS kodlu parçadaki LFE hariç hiçbir şey Subwoofer'a gitmez yani Subwoofer sadece Bass frekanslarinin hepsini alir.

Güç yönetimi açısından, hoparlörlerin Küçük (Small) boyutlara ayarlanması, Midlere daha fazla güç ve woofer'ların daha az koni hareketi / daha düşük intermodülasyon bozulmayi önler. Hoparlör Küçük ayarlanmasi durumunda zaten olması gereken LFE 120 Hz' dir

Daha nasil anlatayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 10 Şubat 2018; 6:53:10 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.