Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim durumum tam tersi 182 cm boy ve 53-54 kilo arasında değişiyor ve 8 senedir hep bu şekilde. net bir cevap bulamadım yardımcı olur musunuz? bir diğer sorum da bu kilo ölçümü nasıl yapılıyor? Üzerimizde elbise falan oluyor mu acaba? Don atletle mi ölçülüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yenilmez87 -- 5 Ocak 2016; 23:16:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yenilmez87

Arkadaşlar benim durumum tam tersi 182 cm boy ve 53-54 kilo arasında değişiyor ve 8 senedir hep bu şekilde. net bir cevap bulamadım yardımcı olur musunuz? bir diğer sorum da bu kilo ölçümü nasıl yapılıyor? Üzerimizde elbise falan oluyor mu acaba? Don atletle mi ölçülüyor

Yukarıda paylaştığım tabloda 1.82 boy un alt sınırı 65 bu sayıdan 10 çıkarmanız gerekir yani 55 ve altı olduğunuz sürece alınmazsınız.Sizin kilonuz 53-54 olduğuna göre bu sınırın altındasınız.Ölçümler çıplak yapılıyor sadece kilot ve atlet ile yapılıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan_boca

quote:

s.a abilerim kardeşlerim 2016 şubatta tecilim sona eriyor (2012 veya 2013'te 2 seneliğine tecil ettirmiştim lise diplomamdan faydalanarak sorgusuz sualsiz 2 sene tecil hakkı vardı kullandım)

yaş 21 3 ay sonra temmuz'da 22 olacak o yüzden yaş 22 diyeyim şuan 21 tabi kg 118 boy 1.80 (kg büyük ihtimalle 10 ayda artar boy'da 3 aşağı 5 yukarı aynı kalır) benim durumum ne olur ilk seferde muaf sanırım çok zor bir de tecilimi şimdi bozdurup işlemlere başlamak mı mantıklı yoksa bitmesini beklemek mi acelem yok orası ayrı özellikle deejaysuha hocamdan cevap bekliyorum belli ki bu konularda bilgili biri

ve zaman su gibi aktı gitti 31.12.2015'te tecil bitiyor şubatta gitmem gerek normalde ama ben her ihtimale karşı ocakta işlemlere başlayacam deejaysuha hocam yanıma hangi belgeleri almam gerekiyor askerlik şubesine giderken ve işlemler nasıl gelişiyor kısaca anlatabilirmisin allah razı olsun şimdiden..

ve pazartesi askerlik işlemlerine başlıyorum hayırlısı olsun tecil bitimi 31-12-2015'ti yani biteli 10 gün oldu bi de 24-02-2016 yazıyor (celp dönemi) bu da işlemleri yapmak için verilen süre doğru mudur ? boy 1.80 kg'nun 120-125 arası bişey olması lazım,sağlık ocağında boy-kg dışında başka ölçümler yapılıyor mu,aile hekimi bu ölçülerdeki adama elverişli raporu veremez dimi kafasına göre deejaysuha hocam fotoğraf 15 tane eminsin değil mi bi arkadaş 3 tane yeter dedi de,2 tane kimlik fotokopisini o da doğruladı ve bu ölçülerle 1 yıl erteleme mi alırım (ilk muayenem olacak 2013'te 2 yıl tecil hakkımı kullandım lise diplomamdan dolayı) bu süreci etkiler mi peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan_boca -- 9 Ocak 2016; 4:21:35 >

• quote:

quote:

quote:

s.a abilerim kardeşlerim 2016 şubatta tecilim sona eriyor (2012 veya 2013'te 2 seneliğine tecil ettirmiştim lise diplomamdan faydalanarak sorgusuz sualsiz 2 sene tecil hakkı vardı kullandım)

yaş 21 3 ay sonra temmuz'da 22 olacak o yüzden yaş 22 diyeyim şuan 21 tabi kg 118 boy 1.80 (kg büyük ihtimalle 10 ayda artar boy'da 3 aşağı 5 yukarı aynı kalır) benim durumum ne olur ilk seferde muaf sanırım çok zor bir de tecilimi şimdi bozdurup işlemlere başlamak mı mantıklı yoksa bitmesini beklemek mi acelem yok orası ayrı özellikle deejaysuha hocamdan cevap bekliyorum belli ki bu konularda bilgili biri

ve zaman su gibi aktı gitti 31.12.2015'te tecil bitiyor şubatta gitmem gerek normalde ama ben her ihtimale karşı ocakta işlemlere başlayacam deejaysuha hocam yanıma hangi belgeleri almam gerekiyor askerlik şubesine giderken ve işlemler nasıl gelişiyor kısaca anlatabilirmisin allah razı olsun şimdiden..

ve pazartesi askerlik işlemlerine başlıyorum hayırlısı olsun tecil bitimi 31-12-2015'ti yani biteli 10 gün oldu bi de 24-02-2016 yazıyor (celp dönemi) bu da işlemleri yapmak için verilen süre doğru mudur ? boy 1.80 kg'nun 120-125 arası bişey olması lazım,sağlık ocağında boy-kg dışında başka ölçümler yapılıyor mu,aile hekimi bu ölçülerdeki adama elverişli raporu veremez dimi kafasına göre deejaysuha hocam fotoğraf 15 tane eminsin değil mi bi arkadaş 3 tane yeter dedi de,2 tane kimlik fotokopisini o da doğruladı ve bu ölçülerle 1 yıl erteleme mi alırım (ilk muayenem olacak 2013'te 2 yıl tecil hakkımı kullandım lise diplomamdan dolayı) bu süreci etkiler mi peki

Askeri hastaneye sevk edileceğin için en az 15 fotoğraf gerekiyor bu fotoğrafların bir kısmı şubede bir kısmıda hastanedeki evraklarda kullanılacak.Fotoğraflar yeni çekilmiş olsun nufüs cüzdanın eski ise yeniletmen gerekiyor.İlk gidişinizde direk rapor vereceklerini sanmıyorum büyük ihtimalle bir yıl erteleme alacaksınız.

• Merhaba;

Kilo 47
    Boy 187

Muayenede ne olur?

Askere alırlar mı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eristanbul34

Merhaba;

Kilo 47
    Boy 187

Muayenede ne olur?

Askere alırlar mı?

Teşekkürler.

Yukarıda tabloda 1.87 boy un alt sınırı 69 bu sayıdan 10 çıkarırsak 59 olur 59 kilonun altında olduğun sürece askere almazlar.Sen 47 kilo olduğuna göre bu sınırın çok altındasın bu kilo ile alınman mümkün değil..
  • quote:

quote:

quote:

1.78 boy 119 kg üzerinden hesaplama yapıldı +44 kg fazlalıgıyla 1 yıl ertelediler askerliğimi (ilk muayenemdi bu) 28 aralık 2016-11 ocak 2017 arası yoklamam var 2 hafta süre vermişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan_boca -- 12 Ocak 2016; 21:45:31 >

• Bu tablodaki rakamlara birebir yürüyorlar mı yoksa bir kaç kilo fazla olursa görmezden geliyorlar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar
    Yaş 26 boy 1.80 kilo 134 durum nedir sizce? cevabınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoyardo

Merhaba Arkadaşlar
    Yaş 26 boy 1.80 kilo 134 durum nedir sizce? cevabınız için şimdiden teşekkürler

Sınırın çok üzerindesin ama genelde ilk gidişlerdede bir yıl erteleme veriyorlar.
  • Slmlar arkadaslar. Boyum 177 cm. Heyetlerime hep askerlik şubelerinde girdim. 1. Heyette 120 kg. 2. Heyette 123 kg geldim. Bir hafta sonra 3. Heyete gircem. Askerlik şubesi ile telefonda görüştüğümde bu son artık karara çıkacağını söylediler. Şuan kilom 120 kg. Acaba nasıl sonuçlanır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karanliginefendisi

Slmlar arkadaslar. Boyum 177 cm. Heyetlerime hep askerlik şubelerinde girdim. 1. Heyette 120 kg. 2. Heyette 123 kg geldim. Bir hafta sonra 3. Heyete gircem. Askerlik şubesi ile telefonda görüştüğümde bu son artık karara çıkacağını söylediler. Şuan kilom 120 kg. Acaba nasıl sonuçlanır?

Büyük ihtimalle üçüncüde alırsın raporu genelde ikincide veriliyor.
  • Bir önceki muayeneye göre 3 kg eksiğim var. Acaba bunu problem yaparlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: karanliginefendisi

Bir önceki muayeneye göre 3 kg eksiğim var. Acaba bunu problem yaparlar mı?

Hayır sıkıntı olmaz tabolodaki sınırın altına düşmediğin sürece sıkıntı olmaz.

• Selam arkadaşlar 96 doğumluyum dün tebligat elime ulaştı şubatın 1.haftasına kadar süre ile şubeye çağırıyorlar.Boy 1.83 Kilo 134 burda ki tablolara göre beni almıyorlar ama bir başka konuda 185 cm boy 116 kilo birine aile hekimi elverişlidir raporu yazmış.Birde ben major depresyon+sosyal anksiyete rahatsızlıkları geçirdim 2 senedir ilaç kullanıyorum ve daha da kullanmam gerekiyor bunun bir etkisi olurmu? Açıkçası zayıf biri felan olsam işlerine yarardım ama bu kiloyla zaten bana askerlik yaptıramazlar en fazla bir yerde işçi olarak çalışırım bu yüzden gitmek istemiyorum.

Edit:Birde giderken kimlik+diploma+hastalık raporları dışında bir şey götürmem gerekiyor mu ? Fotoğraf felan götür gibisinden yorumlar olmuş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E7109D3E -- 19 Ocak 2016; 14:52:07 >
  • 186 cm117kg im bnde cuma gunu açıklanyo 5 gun ac kalirsak sorun olmaz alirlarsa alirlar almazlarsa daha da gitmem hevesimizi kirmasinlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReisülKüttap -- 20 Ocak 2016; 8:16:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boyum 1.70 kilom 103 birkaç kilo fazlayım bunu sıkıntı ederler mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: duranalp

Boyum 1.70 kilom 103 birkaç kilo fazlayım bunu sıkıntı ederler mi acaba?

4 kilo fazlan var gitmek istiyorsan muayene tarihine kadar vermeye çalış eğer bu söylediğin kilo elbise ile tartıldığındaki kilon ise elbisesiz bir iki kilo düşebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 23 Ocak 2016; 1:49:01 >
  • Dün asker hastanesindeydim.

Boy 187 Kilo 47 Olmasına rağmen boy 183 ve kilo 50 ölçtüler. (İtiraz etme şansınız yok!)

Giyinik bir şekilde tarttılar.

Sonuç 1 sene erteleme.

Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eristanbul34

Dün asker hastanesindeydim.

Boy 187 Kilo 47 Olmasına rağmen boy 183 ve kilo 50 ölçtüler. (İtiraz etme şansınız yok!)

Giyinik bir şekilde tarttılar.

Sonuç 1 sene erteleme.

Bilginize.

İtiraz etme Sansı yok derken?muayene sırasında doktora itiraz edilmiyor zaten muayeneden sonra şubene itiraz dilekçesi yazacaksın 1 hafta içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 2 Şubat 2016; 12:23:32 >
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.