DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Iphone Dokunmatik Ekran Sorunu
11
Cevap
0
Favori
13.202
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      66 Mesaj
      26 Aralık 2008 01:05:07
      Selamlar

Iphoneumu yere düşürdüm ve üst taraftan yarıya yakın kısmı dokunmatik özelliğini kaybetti. Cihazı restore etttim, sonra backup ettim hala aynı. Alt kısım çalışıyor. Bi çözümü var mı yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler... Iphone 2G

ASUS N56VZ-S4400D 16GB 1600 Mhz Corsair CL10 - 240 GB Intel 335 SSD - LG 55LA660S-ZA
    • Yarbay
      2301 Mesaj
      26 Aralık 2008 16:58:43
      Iphone da ekran ve algılama katmanı ayrı ayrı 2 şey. Ama ne yazıkki tek başına satılmıyor. Ayrıca ekrandan bunu ayırabilen de yok. Ekranın komple değişmesi gerekli. Geçmiş olsun. Maliyet en az 400 ytl...:(

Canon 6D | EF 24-70 2.8 L | EF 50 1.8 | EF 100mm 2.8 L | EF 135 2 L
      FujiFilm X-A1 | 16-50 kit
      www.myfotografi.com
    • Yüzbaşı
      312 Mesaj
      26 Aralık 2008 21:19:24
      Arzu ederseniz 250 YTL ye parçayı size temin edebilir adresinize göndertebiliriz. İletişim için PM gönderebilirsiniz. Sonrasında dilerseniz değişim işlemini kendiniz yada bir telefoncuya yaptırabilirsiniz...

Bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haXan2849 -- 26 Aralık 2008; 21:18:10 >

• Çavuş
      66 Mesaj
      27 Aralık 2008 14:35:27
      Teşekkür ederim, artık bi süre müzik dinlemek ve film izlemek için kullanacağım, en azından ekranın alt yarısı aktif olması bunları yapmama izin veriyor. Iphone kullanıcıların en büyük riski telefonlarını düşürdüklerinde bu gibi sürprizlerle karşılaşabilecek olmaları...

ASUS N56VZ-S4400D 16GB 1600 Mhz Corsair CL10 - 240 GB Intel 335 SSD - LG 55LA660S-ZA
    • Yüzbaşı
      990 Mesaj
      28 Aralık 2008 23:36:54
      neden bu kadar çabuk pes ediyorsunuz?
      garip geldi bana...
      yarım iPhone kullanmaktansa hiç kullanmayın daha iyi...

Dünyada 10 tip insan vardır, binary bilenler ve bilmeyenler...
    • Çavuş
      66 Mesaj
      29 Aralık 2008 21:03:53

quote:

Orjinalden alıntı: a1g0rithm

neden bu kadar çabuk pes ediyorsunuz?
      garip geldi bana...
      yarım iPhone kullanmaktansa hiç kullanmayın daha iyi...

Konu ile ilgili yabancı sitelerde de araştırmalar yaptım. Algılama sorunu restore sonrasında da hala devam ediyor ise donanımsal bir arıza oldugu ve bunun da ancak ekran değişimi ile çözümlenebileceği anlatılıyor. Keşke başka farklı bi çözüm yoluda olsaydı.

• Er
      2 Mesaj
      24 Ağustos 2010 04:25:23
      Hayir arkadaslar abarttiginiz kadar zor bisey deil dokunmatigin calismiyorsa tas catlasa 100 liraya dokunmatigi satiliyor bndede bnzer bi sorun oldu bn bqlikesirde oturuyorum 40 tl ye dokunmqtik satin aldim ve adam gozumn onunde takti vede cok basit bisekilde okadar para vericegine yol parasi ver birazcik 200 tl karda olursun ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yarbay
      8261 Mesaj
      24 Ağustos 2010 04:55:36

quote:

Orijinalden alıntı: meder94

Hayir arkadaslar abarttiginiz kadar zor bisey deil dokunmatigin calismiyorsa tas catlasa 100 liraya dokunmatigi satiliyor bndede bnzer bi sorun oldu bn bqlikesirde oturuyorum 40 tl ye dokunmqtik satin aldim ve adam gozumn onunde takti vede cok basit bisekilde okadar para vericegine yol parasi ver birazcik 200 tl karda olursun ;)

2 yıllık konuyu nerden bulup hortlattın çok merak ediyorum

• Er
      7 Mesaj
      24 Ağustos 2010 13:10:04
      Benim iphone 2g herhangi bir düşürme, çarpma, ıslatma öyküsü yok. 2 haftadır telefonu tam şarj edince ekranı kullanamıyorum, titreşime alabiliyorum, home tuşu falan çalışıyor ama dokunmatik ekran çalışmıyor. Bekliyorum şarjı bitip kapanıyor. Tekrar şarja takıyorum telefon açılıyor ekran dahil herşey sağlam, şarj bitsin diye sonuna kadar bekliyorum ekran dokunmatiği yine gidiyor ve bunu hem direk fişten şarj edince hem de usb ile bilgisayardan şarj edince yaşıyorum... :S başına daha önce böyle bişey gelen var mı ???? Yardım bekliyorum...

• Yarbay
      2945 Mesaj
      23 Haziran 2011 01:50:53
      Hort
      Cihaza upgrade et veya restore et düzelir aynı sorunu yaşıyodum düzeldi.

Akıldan büyük nimet, zekadan da ağır yük tanımıyorum.
    • Yüzbaşı
      314 Mesaj
      28 Temmuz 2012 19:15:31
      Bende de en tepedeki kısımda problem var sadece apple storeda zorlaniyorum malum secenekler ustte orda ,benimki durduk yere oldu restore etmeye su an icin niyetim yok acikcasi umarim donanimsal bisi degildir idare ediyor su anlik cihaz 3gs bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2598 Mesaj
      29 Temmuz 2012 17:44:11

quote:

Orijinalden alıntı: mrcaptain

Bende de en tepedeki kısımda problem var sadece apple storeda zorlaniyorum malum secenekler ustte orda ,benimki durduk yere oldu restore etmeye su an icin niyetim yok acikcasi umarim donanimsal bisi degildir idare ediyor su anlik cihaz 3gs bu arada

Konunun tarihiservise ver

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.