Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.318
Cevap
189
Favori
1.751.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pessak198823

quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

istanbulda devlete ait hangi hastanelerde implant tedavisi uygulanıor acaba?

Devlete ait herhangi bir hastaneye gitmenizi önermem zira sonra başınız daha çok ağrır tecrübe ile sabit.

başınızdan geçenler nedir acaba? anlatırsanız sevinirim.
  • dekareme kullanıcısına yanıt
    istanbuldaki tüm üniversite hastanelerinden yaptırabilirsin en uygun fiyatlarla. çaresizliğinden faydalanıp insanların cüzdanlarını boşaltan özelleri kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  • Mini implant hakkında bilgisi olan var mı ?
    2.5 yıldır tel tedavisi görüyorum doktorum hızlandırmak için mini implant takmayı önerdi
    daha önce yaptıran ve herhangi bir sorun yaşayan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzafer72

istanbuldaki tüm üniversite hastanelerinden yaptırabilirsin en uygun fiyatlarla. çaresizliğinden faydalanıp insanların cüzdanlarını boşaltan özelleri kesinlikle tavsiye etmiyorum.

nişantaşında diş fakültesi hastanesi var orayı biliyorum. pendikteki marmara üniversitesi hastanesi direkt oraya yönlendiriyor. bunun dışında istanbulda bakşa hangi üniversite hastaneleri var acaba?
  • dekareme kullanıcısına yanıt
    istanbuldaki üniversite hastaneleri diye google yaz hepsini görebilirsin hankisi sana yakınsa internet üzerinden randevu alıp gidebilirsin geçmiş olsun.
  • quote:

istanbulda devlete ait hangi hastanelerde implant tedavisi uygulanıor acaba?

impant tedavisini devlete ait hiç bir hastane uygulamıyor bildiğim kadarıyla, üniversiteler uyguluyormuş, ama tedavi ücretini SGK ödemediği için hem malzeme hem de cerrahi ücretlerini siz karşılıyorsunuz yine, yani özel bir muayenane ile arasında değişen fazla bir şey yok... Ama hastaneler(özel veya devlet) ucuz impantları kendi getirdip kullanacağından size belki bi 300 lira falan daha ucuzamal olur, gerçi özel hastaneler yapılan işten en az 2 doktora da pay vereceğinden sanmıyorum pahalı bir malzeme kullanan muayenaneden de daha pahalıya gelir gibime geliyor...

quote:

quote:

nişantaşında diş fakültesi hastanesi var orayı biliyorum. pendikteki marmara üniversitesi hastanesi direkt oraya yönlendiriyor. bunun dışında istanbulda bakşa hangi üniversite hastaneleri var acaba?

pendikten nişantaşına gidilir mi ya bence bağdat caddesinde de bir fakülte varmış oraya gidin...

quote:

ben araştırmıştım Hocam, topu topu 200-300 lira daha ucuza mal oluyor, 2bin liralık veya bin euroluk dişe 200-300 daha az ödemek için ucuz malzmeyi ağzıma öğrenci yapsın, onun için de 1 sene randevu almak için uğraşmak istemem... Kaldı ki üniversilerin vergisi yok bişeyi yok, bir de size yapmadıkları şeyleri de yapmış gibi gösterip sigortadan parasını alıyorlar...

Ayrıca hastanelerin nasıl ucuza mal ettiğini merak eden varsa bu haberi de okusun isterim;

http://www.haberhilal.com/haber-SGKdan-Tart305351305lacak-Yeni-D252zenleme-27666/

bulaşıcı bir hastalık kaparsanız şimdiden geçmiş olsun, bu emri yerine getiren suçlanır ama emri vereni de alkışlayıp seçimlerde hemen gider oy atarız artık...

@pessak198823 hocam verdiğiniz bu haber doğruysa gerçekten çok yazık ülkeme, Allah kimseyi düşürmesin bunların eline...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 13 Temmuz 2013; 11:06:04 >

• quote:

http://www.medimagazin.com.tr/dis-hekimi/genel/tr-bir-dis-hekiminden-saglik-bakanina-acik-mektup-3-24-46088.html

Galiba çok doğru ve eksik tespitler, ne de olsa yazan yine bir doktor, meslek ahlakı gereği arkadaşlarını kötülemek istememiş, biz hasta olarak eksik olduğunu görüyorsak onlar doktor olarak bizim bilmediğimiz ve burada yazamayacakları neler görüyorlar hastanelerde, merkezlerde falan... Harbiden yazık, başka biri olsaydı sistemi bu denli bozan değil yıllarca bakanlık yapmak, derhal istifa edip intihar ederdi... Ya da dünyanın başka bir yerinde olsa, değil tekrar seçilmek, hemen erken seçime gidilir komple hükumet üyeleri demokratik bir seçimle değişir, ardından da bunları yapanlar yargılanır, cezası neyse çektirilirdi... Demokratik olmayan ülkelerse ise başına ne gelirdi bilemem... Ama bizde 4s kuralı geçerli ne yazık ki :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 14 Temmuz 2013; 12:44:23 >

• devlet demeyelim yanlış anlaşılma olmasın bunun hesabını vermesi gerekenler sadece seçilmişler, bir doktorun bir günde bakabileceği hasta sayısı belirlidir... ben de gidiyorum diş hekimine, tabi özelde bir yere adam her gittiğimde hastalarına dişlerini nasıl fırçalaması gerektiğinden tutun da o gün neler yapacağını ve sonra sonrasında hangi tedavilerin yapılması gerektiğini göstererek anlatıyor ve sadece muayenesi 1 saat sürüyor neredeyse, 50 lira az bile istiyor muayeneye, eee tabi bu doktor günde 8-9 hastadan fazlasına bakamaz... devlette adam günde 60 kişiye bakmak zorunda kalıyorsa bunların hiçbirinin tedavisi iyi olmayacaktır ve o 60 kişi daha sonra yine gelecektir ve bu sefer günde 100 kişiye bakmak zorunda kalacaktır... Kaldı ki bunlardan birinin labaratuvar ihalelerini gördüm, bizim özel doktora 135 liraya yaparız dediğimiz işi adamlar 8 liraya ihale kazandı... Ben hesap yaptım bunun maliyeti bana 70 lira, nasıl 100'den aşağı nasıl yapabilirim ki, günde en fazla 8-9 iş zor çıkartırım... 8 liraya devlet ihalesini kazanan labaratuvarlar acaba malzeme olarak ne kullnıyor para kazanabiliyor? Beraber çalıştığım 3 tane doktor var, bu da doktor başına günde en fazla 3 iş demek... doğal olarak da doktorun bize 130 liraya yaptırdığı işi hastaya 300'den aşağı takmaması lazım ki bu asıl onların işi, onlarca sene okumuş adamlar, ben neyi niçin yaptığımı bile bilmem, onlar tarif eder, ben onların isteğini yerine getiririm, ona rağmen doktordan çok kazanıyorum, ülkemizde ne yazık ki doktorlar hak ettikleri muameleyi göremiyorlar... Oysa yabancı doktorlar bunların yarısı kadar bil ve birikime sahip sahip değilken hepsi ada yada uçak satın alabilecek rahatlıkta para kazanıyor...

• bi doktor neden yaptığı tedaviyi videoya çekip youtube'ya koysun ki? O videoları genelde iş yapamayan yerler reklam amaçlı bir-iki tane çekip koyuyor ve emin olun bizim muayenanci doktorların yaptığı işin yarısını bile yapamazlar, ama hastaneler konusunda kesinlikle haklısınız...
  • 18 yaşımdayım ön dişim 3yıl önce kırıldı dolgu+kanal tedavi yaptırdım fakat durumu kötü yani 1 yıl daha anca dayanır bana implant olurmu? Ne kadar sağlıklı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

Arkadaşlar implant cerrahisi çoğu zaman bir azı dişi çekiminden daha sorunsuz geçmektedir.. Çekim yapılacak dişler aşırı derecede madde kaybı olan, Davye denilen dişi tutmaya yaran alet ile tutulması mümkün olmayan durumda olan dişler genellikle çekilmektedir.. Bu çekimi yapılacak olan kök sayısı fazla olan dişi yerinden çıkartmak, köklerini ayırmak bir kırık varsa onu çıkartmak.. Tek bir implantı yapmaktan bazen daha çok zaman alabilmektedir.. Diş çekimi sonrası ağızda açık bir yara meydana gelir.. Gün boyu hafif de olsa Kanama hissedilir.. Açık yaraya yiyecek teması olduğu için enfeksiyona daha müsait bir alan oluşur.. Sıklılkla alveolit denilen bir çekim yarası enfeksiyonu gelişir.. İmplantta bunların hiçbirisi görülmez.. Operasyon sonrası ağızda bir damla bile kanama olmaz.. Yara bölgesi tamamiyle kapalıdır açık yara görülmez.. İmplant yaptırmaktan korkmayın İmplant cerrahisi Minör bir cerrahidir..

hocam müsadenizle bi soru sormak istiyorum.implantlarin üzerine gelen porselen disin hazirlanmasi ne kadar sürüyor ve hangi asamalar sonucu yapiliyor.cevabiniz icin tesekkür ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

18 yaşımdayım ön dişim 3yıl önce kırıldı dolgu+kanal tedavi yaptırdım fakat durumu kötü yani 1 yıl daha anca dayanır bana implant olurmu? Ne kadar sağlıklı olur?

dişinize implant yerine çok daha ucuza full porselen kuron kaplama yaptırın.Mutlaka bir kaç diş hekiminin görüşünü alıp muayene olmanızı tavsiye ederim.Geçmiş olsun.

Cevabınız için teşekkür ederim..

o kaplama nasıl oluyor? Ailemde köprü yaptırırız diyor o kaplama çürük dişin üzerinemi yapılıyor? kaplama yapılınca tekrar çürürmü?
    diş kötü durumda bastırdığımda çok hafif oynama var kararmada var

• quote:

durumunu bilemiyorum açıkçası bu konuda fazla bilgi sahibide değilim tek bildiğim yaşın implant için çok genç.Hem implant kökünden sökülmüş dişlerin yerine yani olmayan dişin yerine yapılıyor aynı şekilde köprüde olmayan dişi implant yerine yandaki 2 sağlam diş kesilip 3 lü kaplama yapılıyor o çok daha sağlıksız ve kötü.Senin bence bunların hiçbirine ihtiyacın yok durumuna göre dolgu yapılır üzerine dişin şekillendirilip sadece kırık dişine kaplama yapılır dişin çürümez.İmplant için kemik yapın ve dişeti miktarının iyi olması gerekir zaten implanttada üzerine yine kaplama yapıyorlar çivi dişin.
    Sen internetten full porselen kaplamaları araştır inceram ve empress kaplama diye arattır ve basamaklı diş kesimini arattır iyice bir bilgi sahibi ol.Herşeyi öğren sonra doktora git zaten iyi mi kötü mü doktor olduğunu ancak bilgi sahibiysen anlarsın. Dişin sadece kökü bile kalsa sağlamsa pivo çivisi denilen bir yöntemle güçlendirilip yine kaplama yapılır dişini çektirme sakın.
    Bu da sana bir öneri incelemeni tavsiye ederim.

alıntıdaki son cümlede ne demek isteniyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 16 Temmuz 2013; 3:34:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cappucinno11

quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

Arkadaşlar implant cerrahisi çoğu zaman bir azı dişi çekiminden daha sorunsuz geçmektedir.. Çekim yapılacak dişler aşırı derecede madde kaybı olan, Davye denilen dişi tutmaya yaran alet ile tutulması mümkün olmayan durumda olan dişler genellikle çekilmektedir.. Bu çekimi yapılacak olan kök sayısı fazla olan dişi yerinden çıkartmak, köklerini ayırmak bir kırık varsa onu çıkartmak.. Tek bir implantı yapmaktan bazen daha çok zaman alabilmektedir.. Diş çekimi sonrası ağızda açık bir yara meydana gelir.. Gün boyu hafif de olsa Kanama hissedilir.. Açık yaraya yiyecek teması olduğu için enfeksiyona daha müsait bir alan oluşur.. Sıklılkla alveolit denilen bir çekim yarası enfeksiyonu gelişir.. İmplantta bunların hiçbirisi görülmez.. Operasyon sonrası ağızda bir damla bile kanama olmaz.. Yara bölgesi tamamiyle kapalıdır açık yara görülmez.. İmplant yaptırmaktan korkmayın İmplant cerrahisi Minör bir cerrahidir..

hocam müsadenizle bi soru sormak istiyorum.implantlarin üzerine gelen porselen disin hazirlanmasi ne kadar sürüyor ve hangi asamalar sonucu yapiliyor.cevabiniz icin tesekkür ederim

İmplantlar yerleştirilmiş, yeterli süre beklenmiş, sonrasında diş etleri şekillendirilmiş ise son olarak porselen protezi hazırlaması aşağı yukarı 7-15 gün arasında sürecektir.. Daha erkende olabilir.. Ölçü alındıktan sonra hekiminizin verdiği randevulara göre dişlerin birkaç kez provası yapılır.. Burada protezin Dayanaklara olan adaptasyonu, çenelerin birbiriyle olan ilişkisi, Dişin Renk uyumu, yüksekliği gibi kriterler değerlendirilerek protez bitirilir.. Bu safhalardaki oluşabilecek olumsuzluklara bağlı olarak protezin bitim süresi uzayabilir.. protez bitene kadar ki süre içerisinde geçici diş yapılmasında fayda vardır..

• quote:

quote:

durumunu bilemiyorum açıkçası bu konuda fazla bilgi sahibide değilim tek bildiğim yaşın implant için çok genç.Hem implant kökünden sökülmüş dişlerin yerine yani olmayan dişin yerine yapılıyor aynı şekilde köprüde olmayan dişi implant yerine yandaki 2 sağlam diş kesilip 3 lü kaplama yapılıyor o çok daha sağlıksız ve kötü.Senin bence bunların hiçbirine ihtiyacın yok durumuna göre dolgu yapılır üzerine dişin şekillendirilip sadece kırık dişine kaplama yapılır dişin çürümez.İmplant için kemik yapın ve dişeti miktarının iyi olması gerekir zaten implanttada üzerine yine kaplama yapıyorlar çivi dişin.
    Sen internetten full porselen kaplamaları araştır inceram ve empress kaplama diye arattır ve basamaklı diş kesimini arattır iyice bir bilgi sahibi ol.Herşeyi öğren sonra doktora git zaten iyi mi kötü mü doktor olduğunu ancak bilgi sahibiysen anlarsın. Dişin sadece kökü bile kalsa sağlamsa pivo çivisi denilen bir yöntemle güçlendirilip yine kaplama yapılır dişini çektirme sakın.
    Bu da sana bir öneri incelemeni tavsiye ederim.

alıntıdaki son cümlede ne demek isteniyor acaba?

Alıntıları Göster
    kökün üzerinde derken ben Doktor Erdem Bey'e sordum. (soyadını vermemi kesinlikle istemedi) "Sanırım "kökten daha fazla" demek istemiştir, haklı da, kendi dişin varken ona bir şeyler yapıp ömrünü birkaç dahi uzatmak hastanın karınadadır, ben bir kaç ay uzatırım o belki birkaç sene gider, implantı artık o köke hiçbir şey yapılamayacak duruma geldikten sonra çekip öyle yaparız" dedi...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Arkadaşlar bende imlant satış temsilcisiyim. öncelikle ameliyat korkusu olanlara söylüyorum bir çok ameliyatta bulundum. öle korktuğunuz kadar sıkıntılı bir ameliyat olmuyor. bir diş çektirmek kadar basit. lokal anestezi ile uyuşturup implantın gireceği yuva hazırlanıyor ve imlant yerleştirilip iyileşme kapağı takıldıktan sonra dikiş atarak üzerini kapatıyorlar. 2,5-3 ay sonra doktorunuza geliyor ve iyileşme kapağı çıkartıp healing (Diş eti şekillendiricisi) takılıyor. 1 hafta 10 gün bi süreden sonra protez için ölçü aldırıyor sonraki 1 haftasındada dişlerinizi taktırıyorsunuz. imlant yaptırdığınız dişleride doğal dişleriniz gibi özenle korumalısınız. imlant markası cerrahiyi yapan hekim kadar önemli bi etkende sizin sizin ağzınız ve dişleriniz için uygulayacağınız hijyendir. fiyat soran arkadaşlarada piyasada biçok imlant markası vardır. markanın fiyatına göre ve yaptıracağınız yere göre fiyat değişmektedir. yaptıracağınız markayı araştırın. fiyattan kaçayım diye çok uygun ama nerde yapıldığı dahi bilinmeyen markalara yönelmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XS_for_Man -- 1 Ağustos 2013; 10:20:30 >

• arkadaşlar adanada implant yaptırıp memnun kalanlar mesaj yazabilirmi...
  • quote:

japonya'da ve ingilterede bilim insanları mezenşim hücreleri denilen kök hücreler ve diş etinde bulunan epitel hücrelerini laboratuarda birleştirerek diş toğumu elde etmeyi başarmışlar ve fareler üzerinde ve köpekler üzerindeki denemelerde diş minesinin oluştuğu gözlenmiş inşallah yakın zamanlarda dini ve etik engellere ve büyük kapital şirketlerin fırsat verirlerse insanlar üzerinde denenecek inşallah tüm sıkıntı çeken arkadaşlar implant fiyatına yada biraz daha fazlasına kendi dişlerine kavuşabilecekler.
    Bu para göz işgüzar represant laboratuarcı ve ahlaksız bazı hekimlerde ilerde avucunu yalarlar.Bizimkiler kesip biçerken implant pazarlarken birileride doğalı nasıl geri getiririz diye uğraşıyorlar.İnsan soramadan edemiyor onlar bilimadamı ise bizimkiler ne oluyor acaba?

Hocam bu konuda bir bilgi vereyim, bunun üzerinde Japanyo'da çalışan çalışan bilim adamları ve diş hekimleri TÜrk kökenli doktorlar, içlerinde tanıdıklarım var ve şuan için başka bir ülkede bu kadar bu kadar bir gelişme elde eden yok... Ülkemizde yapılamamasının nedeni ise Tübitak'tan tutunda bütün bilim yapılacak üniversitleri siyasilerin ele geçirmesinin yanında 12 tane bile fakültenin fazla olduğu ülkemize 40 tane daha açarak 52 taneye sayısının çıkarması sonucu bilim adamlarının abuk subuk dağılması...

Koyunu ve hatta bir insanı komple kopyalamak en kolayı, bir organı kopyalamak nispeten daha zor, yalnız tam canlı bir doku olmayan dişi üretebilmek en zoru, tahmini bir tek dişi 6milyon japon yeni(100 bin Türk lirasından fazla olması lazım) ile 2,5 yıl ila 6 yıl arası gibi bir sürede doğal olan dişi yerine getirmeyi planlıyorlar ama şeklini ve çıkış yönünün tahmin edemiyorlar, sonrası çıkan diş eğer istenilen gibi olursa bir ortodontik tedavi mutlaka gerekecektir. Şekli istenilen gibi olmaz ise de mutlaka kaplamak gerekebilir... Ayrıca bakılmadığında doğal diş gibi çürüme riski de çok yüksek olup dişlerine para harcamayı sevmeyen ülke insanımıza pek uygun gözükmüyor, sonuçta dişlerinin tamamını ya çürük ya da bakımsızlıktan kaynaklı diş eti hastalıklarından dolayı kaybediyorlar... Ayrıca bu hücreler bir kanser hücresi gibi hareket ettiğinden insan sağlığı içinde oldukça riskli gözüküyor, oy üzden insan üzerinde deneylere henüz başlayamadılar... Ve tahmini 30-40 yıl gibi süre sonunda bir miktar ucuzlayarak bu tedavi şekli resmen yürürlüğe girecek...

Bundan önce tahmini 10 yıla saçı çoğaltmayı başarakacaklarına inanabilirsin... Hatta belki 5 yıla... şuan hiç bir masrafı olmayan ve bir günde yapıp bitirdikleri saç ekimine resmen milyarlar alıp bir de hemşireye yaptırıyorlar... Ahlaksızlık arıyorsanız, bence ahlaksızlık bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 19 Temmuz 2013; 13:52:21 >

• arkadaşlar adanada implant yaptırıp memnun kalanlar mesaj yazabilirmi...
  • ben 1 yıldır implant tedavisi görüyorum.implantlar diş hekimliği fakültesinde takıldı protez aşamasına geldik ve implant firması bana protez aşamasında 3 tane açılı abuntment lazım dendi ve bunlar için benden her birisi için ekstradan 125 dolar istendi.böyle birşey var mı.burdakilere sormak istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.