- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Göz kırpan yıldızlar anlatırlar, her gece fısıldarlar...
Bu konudaki kullanıcılar:
 
2
Cevap
1
Favori
4565
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2008; 19:34:41 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Göz kırpan yıldızlar anlatırlar, her gece fısıldarlar durmaksızın, sadece iki hece "Yâ Hayy!".
Yeniçağ

Yeniçağ; üç yakın dostun (ruh üçüzünün; Ferhat Özgür Kale, Serdar Kiper ve Ömer Faruk Narlı) 15-20 yıllık birliktelikleriyle oluşan temelli, kendilerinde tezahür eden his ve duygu yoğunluğu ve bundan müteşekkil geliştirdikleri ortak bir anlatımı veya müzik dilini, benzer dalga boyundaki dostlarla paylaşım projesidir.

Albümleri:

Bu üç dost tamâmen ‘synthesizer’lar kullanarak yaptıkları enfes müzik albümleriyle hitap ettiği kitleyi hayretlere sevk etmiş, kısa zamanda pek çok hayranları olmuştur.

1994 Şarkımız: İlk albümleri olup Marmara Müzik'ten 1994'ün aralık ayında yayınlandı. Kısıtlı imkânlara rağmen kendi güftelerinin yanısıra Necip Fazıl Kısakürek'in Şarkımız ile O erler ki ve de iki muhtelif anonim şiire beste yaptılar. Seslendikleri camiada synthesizer tabanlı elektronik müziği işleyenlerin ilki oldular. (Bu adamları dinliyor olmamın yegane sebebi belki de budur.) Yepyeni soluk olmalarına rağmen çok sevildiler.

1997 Azap: Merakla beklenen ikinci albümleri 1997 mart'ında fsf'den çıktı. ilk albümlerine nispetle daha sağlam altyapı ve besteler ile sâdece kendilerine ait sözler ihtivâ ediyordu. orijinal bir enstrümantal müzik de mevcuttu... Albümün kapağındaki hazin yazının ‘ve bizi size bıraktık...’ şeklinde bitmesi hayranlarınca yeise yol açtı. Kendilerinden senelerce ses seda çıkmaması kapandıklarına yorulurken, ta Ekim 2002'de dönüşleri muhteşem olacaktı.

2002 Gölgeler: Bu kez Marmara Müzik tarafından Ekim ayında yayınlanan üçüncü albümleri ilk defa geniş kapaklı ve kasetin berâberinde CD olarak çıktı. Böylece elektronik müziklerinin tam kalitesi dinleyiciye ulaşmış oldu. Beş buçuk senelik arada boş durmamış olacaklar ki, her parçanın ritim, melodik ve altyapısı kuvvetli, kullanılan enstrümanlar da zengindi. Albüm büyük beğeni topladı.

2005 Sebep: Hayranları Gölgeler'i o kadar sevmişti ki, yeni albümün yolunu gözler olmuştu. Gecikmeyle de olsa 2005'in Ekim'inde yayınlanan ‘Sebep’ adını verdikleri bu albümün mana ismi ‘ay ve güneş’ti. Yine hârika, orijinal sesler, besteler, güfteler, altyapılar ve vokallerle kendilerini aşmışlardı. Her albümleri gibi bunun da tarzı farklıydı, bambaşkaydı. Büyük cesâretle ilk defâ orchestral symphony, progressive, trance, fusion, techno, flamenko, blues, jazz, trip hop vb. türleri bol efektlerle harmanladıkları altyapılarıyla yine orijinâl olan bestelerinin vokal yorumları tempolu ve esnekti. Farklı altyapının farklı vokalle aynı seviyede konuştuğu bir albüm olan ‘sebep’te işlenen konu ‘nat’tır (Peygamberimiz Hz.Muhammed'e övgü). Albümün onbuçuk dakika süreli son parçasında kronlojik olarak mazilerinde bıraktıkları besteleri göz kırpışlarıyla sıralayarak hüzünlü melodinin akabinde yağmurla bitirmeleri kalplerde mâtem dalgaları estirip, akıllarda soru işâretleri bıraktılar: "Acaba bu vedâ albüm müydü?" Kapaktaki ‘yeniden buluşulur mu, bilinmez...’ ibâresi, Azap albümündeki ‘bizi, size bıraktık...’ ifâdesiyle aynı mıydı?" Şimdilik meçhûldü. Yine de sevenleri, onların yanındaydı. Dualarından esirgemeyecekti. Onlar da bunu biliyorlardı...İşte... Yeniçağ'ın serüveni böyledir. Ne yazık ki geniş kitleler harikulade eserlerinden habersizdir. Şarkılarını duyanlar şaşırır, büyülenir ve hayran kalarak onları merak ederler. Çünkü ‘Yeniçağ’ klasik anlamda prodüksiyon, albüm çıkarma, popüler kültür, ezgi vs., piyasa, konser, tür-tarz kategorizasyonlarından kendisini olabildiğince uzak tutma eğilimindedir... Prensiplerini doğru bulunabilirse de nice insanın sanatlarından mahrum kalması üzücüdür.

Yukarıdaki yazı ve fotoğraflar buradan ( http://www.tulipandrose...muzikkutusu/yenicag.htm ) alıntıdır.
__________________________________________________

Grubun birkaç ezgisini dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. İlk bulduklarımı ekledim. Özenle seçilmedi, hepsi güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=OApn_PWVFU0
http://www.youtube.com/watch?v=My9bBLLKs4k
http://www.youtube.com/watch?v=Z_L-JMnep68
http://www.youtube.com/watch?v=eSnZ2dsQ_u8


 
3828 Mesaj
18 Kasım 2008; 21:24:12 

daha güzel parçaları da var bence
_____________________________767 Mesaj
12 Ağustos 2011; 22:18:58 

bu gruba bayılıyorum
_____________________________

http://surrounder.blogcu.com/nedir-sigarayla-alip-veremedigimiz_46964171.html
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Gereksiz Mesajlar » Göz kırpan yıldızlar anlatırlar, her gece fısıldarlar...
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR3
0.559