DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Colt xenon far mercek uygulaması bilen var mı?
16
Cevap
0
Favori
4.321
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mitsubishi >> Colt xenon far mercek uygulaması bilen var mı?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      7276 Mesaj
      01 Kasım 2008 22:45:15
      Merhaba arkadaşlar,

Önümü düzgün göreyim de daha güvenli olsun diye cahillik edip xenon taktırdık. Şimdi çok göz alıyor diye vicdan azabı duyuyorum. Mercek uygulaması yapmak istiyorum. Yapan / bilen / herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

• Yarbay
      7215 Mesaj
      02 Kasım 2008 00:28:09
      forumda xenon mercek isimli bir arkadas var. bilirse o bilir kanimca. güzelde bir sitesi var uygulamalarini aciklayan.

2011 RENAULT FLUENCE EXTREME 1.5 DCİ 110 HP 6 İLERİ EDC
    • Yarbay
      6592 Mesaj
      02 Kasım 2008 00:38:34
      bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:18:26 >

• Yarbay
      7276 Mesaj
      02 Kasım 2008 09:58:51

quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

ucuz yollu osram nightbreakera geçebilirsin

Mercek işi olmazsa ben de onu düşünüyorum. Ancak xenon işine montaj dahil 350 YTL para yatırdım, onu da çöpe atmak istemiyorum.

Nightbreaker aydınlatma olarak resim falan eklerseniz çok memnun olurum.

Xenon mercek'e mesaj attım bakalım ne çıkıcak.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Kasım 2008 11:16:13
      Size teşekkür etmek istiyorum böyle düşünceli olduğunuz için.İnanın sizin gibi düşünen kişiler çok az hatta yok denebilecek kadar az.
      Yani zevk alıyorlar mı hoşlarına mı gidiyor.Merceksiz fara xenon takmak.Hemde 8000k 10000k bide farları kaldırıyorlar.Karşıdan gelen inanın kulaklarını çınlatıyordur.Hava olsun diye gündüz bile yakıyorlar.
      Çevresine zararlı olduğunun farkında ama hava yapacak ya.Allah göstermezim kazaya bile sebebiyet verebilir.Mercek olursa sadece önünüzü aydınlatır karşıdan geleni rahatsız etmezsiniz.Kulaklarınızda çınlamamış olur...

Yazdıklarım sizin için değildir ki siz açıkca rahatsızlığınızdan bahsetmişsiniz.
      Tekrar teşekkür ediyorum.

• Yarbay
      6592 Mesaj
      02 Kasım 2008 23:29:36
      bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:19:07 >

• Yarbay
      7276 Mesaj
      03 Kasım 2008 21:55:59
      Teşekkür ederim.

2 gündür aracı inceliyorum nasıl acaba karşıdakinin gözünü alıyor mu diye. Baya dikkat ettim, uzaktan yakından yukardan aşağıdan baktım, pek fena değil gibi duruyor benim xenonlar.

Takan usta projektörleri baya merkeze doğru kıvırmış, böylece ışık sağa sola çok gitmiyor. Ayrıca yükseklik ayarı min. kullanıyorum her ne kadar yeterli mesafeyi göremesem de :)

Tek problem farların yapısı itibariyle yana açık olduğu için ışığın far içinden yansıması. O da orijinaldeki halinden çok fazla değil göz alması. Bİr de far içini ısıya dayanıklı boya ile siyah renk boyatmayı düşünüyorum o zaman biraz daha azalır.

Şu anda bir çok orijinal araba benim daha çok gözümü alıyor.

• Yüzbaşı
      519 Mesaj
      04 Aralık 2008 14:51:34

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

Merhaba arkadaşlar,

Önümü düzgün göreyim de daha güvenli olsun diye cahillik edip xenon taktırdık. Şimdi çok göz alıyor diye vicdan azabı duyuyorum. Mercek uygulaması yapmak istiyorum. Yapan / bilen / herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

mercekli far yok turkiyede coltlar icin el yapimi mercek taktirabilirsin farin icine onuda herkes beceremiyor yaptirsan bile far motorun calismicaktir nasil monte ettiyse o sekilde kalicak yukseklik ayarin hadi onuda uygun bi sekilde sabitlersin ama buyuk olasilikla mercekte odaklanma sorunu yasiyacaksin bu da ışık abuk sabuk dagilicak (basima geldi ordan biliyorum). dusuk Kelvinli bi xenon alsaydin 4300K mesela bu kadar goz almazdin

:::::DH MiTSUBiSHi TAKIMI:::::
      MITSUBISHI CoLT Cz3
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      20 Nisan 2009 12:41:02
      Forumda ilan linki vermek sakıncalı mı bilmiyorum ama benim tanıdığım ve aracımın merceklerini aldığım İlker KEMAL'i tavsiye ederim. İşinin ehlidir, işleri çok başarılıdır, far yükseklik ayarını iptal etmeden mercek montajını yapar. Fiyatı standart 300TL dir. Kozyatağı Carrefour'a yakın iş yeri var, şehir dışı için farları söküp yolladığınızda mercekli halde geri yollar.Orjinalden farkını ayıramazsınız kolay kolay, odak ayarlaması konusunda çok üstüne düşer.
      http://www.sahibinden.c...splayitem&keyword=mercek

• Yarbay
      6592 Mesaj
      21 Nisan 2009 17:13:25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:21:44 >

• Yarbay
      10999 Mesaj
      11 Kasım 2009 16:01:23

• Onbaşı
      37 Mesaj
      11 Kasım 2009 17:07:12
      kısa uzun berabermi yaptırıyorsunuz xenonları

2009 MITSUBISHI LANCER INVITE MT SİYAH
    • Yarbay
      6592 Mesaj
      11 Kasım 2009 23:15:27

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:22:08 >

• Yüzbaşı
      811 Mesaj
      02 Aralık 2009 10:43:48

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

Offffffff bu ne yaaaaaaa...

Ben bundan istiyom :)))))

• Onbaşı
      33 Mesaj
      02 Aralık 2009 12:23:25

quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

konuştum ben onla colt'a daha önce yapmadığından ilk başta çıkma far alıp deneme yapmam gerek dedi. kozyatağı carrefoura yakın derken tam olarak neresinde?

İşyeri dedim ama öyle tabelası olan bir dükkan gibi değil,bir apartman dairesini kandine far mercek sarayı yapmıştır. Bostancı sanayide buluşup yaptım ben her işlemimi. Ama hala da tavsiye ederim.Süper işler çıkartır.

• Yarbay
      6592 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:34:33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 22:22:33 >

• Yüzbaşı
      730 Mesaj
      27 Mart 2010 01:39:34
      Hazır sol farım bozulmuşken yaptırsammı acaba bende :)

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mitsubishi >> Colt xenon far mercek uygulaması bilen var mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.