Şimdi Ara

clio 3 arabam su tahliyesinden su alıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arabamın ön cam alt köşelerinden su aldığını fark ettim ön paspaslar sırılsıklamdı. kaputu açtım tahliye yerleri pislik içinde kalmış. tahliye borusu temizlense dahi arabanın zemin keçesinin altındaki sarı sünger süzsen süzülür vaziyette, o nedenle koltukları ve vitesin bulunduğu konsolu söktürüp süngeri dışarı çıkarıp kurumasını beklemem lazımmış servis bu işlem için 100 ytl istedi bu işlemi kendim yapabilirmiyim sizce. çünkü bayram tatili için bursaya geldim ve cuma dönücem servis kuruması için 3 gün lazım veya boya fırınına koyarız bunun içinde 50 ytl extra isteriz diyor. sadece benim başıma geldi sanıyordum ancak özellikle dökülen yapraklardan dolayı çok kişinin başı dertteymiş bu konuda

• Söylediğiniz iyi oldu. demek böyle birşey oluyor. o zaman biz de dikkat edelim.
  • şimdi birşey sormak istiyorum ben bu su tahliyesini temizlemem lazım yoksa yağmur yağınca yine su alıyor ve cumaya kadar heryer kapalı. kaputu açınca en üstteki 2 tane ızgara olan siyah plastiği sökmem lazım. 5 adet plastik vida var ve nasılki işlemcinin soğutucu vidaları var aynı sistem kullanılmış açmamı önerirmisiniz yani daha evel açan varmı acaba parça elimde kalmasın. birde alttaki sarı sünger süzülecek durumda bu süngeri çıkarmadan kurumasını beklesem kururmu acaba
  • olayı çözdüm arkadaşlar. tüm cesaretimi topladım ızgaraların olduğu siyah plastiğin iki vidasını (bildiğimiz vidalardan değil işlemci soğutucusundaki gibi vidalardan) söktüm yanlardan kaldırıp elimi soktum içine göl gibiydi içi parmağımla tıkanan deliği kurcaladım birden biriken su aşağıdan akmaya başladı bu şoför tarafıydı. birde diğer tarafa geçtim o taraf tamamen çamurla tıkanmıştı ince bir şiş soktum oraya sonra su hotumunun ağzını dayadım ve tazikli su gönderdim orasıda yine aynı şekilde açıldı. şimdi tek sorun ıslanan yer süngerinin kuruması. keçenin altında olduğu için kuruması zor olacak
  • aynı olay benimde başıma gelmişti ben oraları hiç sökmedim kaputu açtım (Benim araç o zaman 97 clio idi) tahliye hortumunu buldum ve çekerek çıkardım şahseye bağlandığı yerde pek bişe yoktu ama hortumun içi tamamen tıkanmıştı ağaç yaprakları ve çamur güzel bi tıpa görevi yapmıştı benim araç seninki gibi sadece döşeme ıslanmamıştı aracı sağanak yağmurda tamda çatının altında bırakmıştım yağmur kesildi bir yere gidicem kapıyıo bi açtımki içi resmen su dolmuş kovalarla suyu boşaltım o derece yani sora hortumunu söküp bi güzel temizledim yerine taktım bir daha olmadı içinin suyunu iyice boşalttıktan sonra arabayı güneşe çektim camları hafif açık bıraktım güneşin etkisiyle kendiliğinden kurudu sorada bi şişe oda spreyi alıp içine sıktım mis gibi oldu
    quote:

Orjinalden alıntı: mlkara

olayı çözdüm arkadaşlar. tüm cesaretimi topladım ızgaraların olduğu siyah plastiğin iki vidasını (bildiğimiz vidalardan değil işlemci soğutucusundaki gibi vidalardan) söktüm yanlardan kaldırıp elimi soktum içine göl gibiydi içi parmağımla tıkanan deliği kurcaladım birden biriken su aşağıdan akmaya başladı bu şoför tarafıydı. birde diğer tarafa geçtim o taraf tamamen çamurla tıkanmıştı ince bir şiş soktum oraya sonra su hotumunun ağzını dayadım ve tazikli su gönderdim orasıda yine aynı şekilde açıldı. şimdi tek sorun ıslanan yer süngerinin kuruması. keçenin altında olduğu için kuruması zor olacak

• ben kurutmak için 3 gün gece gündüüz açık bıraktım kapıları garajda tabi. hala döşeme altındaki süngere elimi soktuğumda ıslaklığı hissediyorum. birde senin clionun tahliye hortumunun yerini bilmiyorum ancak clio 3 ün hortumunu çıkarmak için 10 cm üstündeki ızgaralı plastik bölümü sökmem gerekiordu tabi arabanın altından mı çektin.
  • Geçmiş olsun
  • yok kaputu açtım elini sokunca el yetişiyo hortuma ordan çektim çıkardım ama takması baya bi zor oldu ama yinede taktım vede düzeldi sonra yine denedim yağmur altında bıraktım daha su girmedi içeriye
    quote:

Orjinalden alıntı: mlkara

ben kurutmak için 3 gün gece gündüüz açık bıraktım kapıları garajda tabi. hala döşeme altındaki süngere elimi soktuğumda ıslaklığı hissediyorum. birde senin clionun tahliye hortumunun yerini bilmiyorum ancak clio 3 ün hortumunu çıkarmak için 10 cm üstündeki ızgaralı plastik bölümü sökmem gerekiordu tabi arabanın altından mı çektin.
  • GARANTIN YOKMU ARKADASIM SENIN?

para ısteyemezler sende yapmak zorunda servıs
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzazgin

GARANTIN YOKMU ARKADASIM SENIN?

para ısteyemezler sende yapmak zorunda servıs

garantim 2 yıl dolduğu için yok. ancak garantim olsa bile dış etkenlerden (yaprak toz vs) tıkandığı için garanti kapsamına alınma ihtimali çok düşük dediler serviste. garantisi olmadığı için üstelemedim
  • aracın içini kurutmak için koltukları sökün.döşemeleri çıkartın bir halı temizleme firmasında sıktırma yapın.bütün sular akacaktır.Daha sonra ister bir yere asarak yada ister aracın içine yıkamacılardan kurutma makinası tutturarak kurutabiliriz.başımageldiğinden biliyorum söküp takmakta o kadar zor değil yeterki iraz dikkat ve malzeme ile kapalı bir yer.
  • 5 sene öncesinin konusu sağlam hortlatılmış ama hazır konuya yazayım clio 3 ön su tahliye giderleri görebileceğin en büyük mühendislik hatasıdır ne yaparsan yap sürekli tıkanır. 2 defa temizlettim yine tıkalı yine tıkalı biriken su motorun içine akıyor. Kaputun kaldırma kollarından içeri ne varsa böcek, yaprak vs. aradan sürekli doluyor
  • Birsey daha ben bu olaydan sanruf giderleri ve on davlunbaz giderlerini temizlersem kurtukirmuyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu güncel tutalım :) clıo 3 aracımın giderkeri tıkalıydı silecekleri söktüm panjuru çıkardım delikleri tornavida ile deştim, sonra dedim bidaha tıkanmasıyla uğraşamam plastiklerini söküp çıkardım, su umarım başka yerlere gidip başka sorun çıkarmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.