Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.934
Cevap
452
Favori
2.681.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
42. Sırada  bugün en iyi #18
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 senedir siemens 46S511 kullanıyorum. kısaca bilgilerim ve deneyimlerim.
    makinenin önündeki ızgara girişten havayı alır, ısıtıp makine içinde dolaştırarak çamaşırlardaki nemi alır. bu nemde filtreler yardımıyla makine içindeki kaba aktarılır. nemden arıtılan fazla sıcak havada makinenin arkasında bulunan ızgaralardan dışarı atılır.
    kurutma makineleri sadece sıcak havayı dışarı verir, nemi değil. benim makinem büyük bir banyoda ve nem sorunu yok. abartılacak bir sıcaklık olmuyor hatta kışın iyi oluyor.
    "artpoint" banyon çok küçükse sıcaklık fazla olabilir. ama nem olayına bir şey diyemiyorum.
    son olarak kurutma makinesi almak isteyenler: bir yıldır çamaşır kurutmak benim ailem için sorun olmaktan çıktı. tavsiye ederim.
  • saintaz dediğin gibi olabilir benim banyom çok büyük değil nem alma makinesi almayı düşünüyorum havadaki nemi toplayan bir makine çok teşekkür ederim ilginize.
  • fazla sıcak yüzünden ısı yalıtımı iyi değilse yada soğuk bi ortam varsa banyoda

belki bu yüzden nem yapıyordur duvar yada her neyse

sonuçta makineden nem çıkmıyodur
  • Forumu geliştiren yorumlarıyla katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Hiç bir şey bilmediğim bir konuda yılardır kurutma makinesi kullanıyormuş gibi bilgilendim. Satıcıya gittiğimdehem teknik hemde fiat olarak nelere dikkat edeceğimi iyi biliyorum. Sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

fazla sıcak yüzünden ısı yalıtımı iyi değilse yada soğuk bi ortam varsa banyoda

belki bu yüzden nem yapıyordur duvar yada her neyse

sonuçta makineden nem çıkmıyodur

makineden nem çıkmıyor belki ama yanlış biliyor olabilirim sıcak hava çıkıyor aşırı şekilde aşırı sıcak havada nem oluşturmazmı.
    Birde öamaşır makinem 800 devir bunun etkisi olurmu acaba.
  • çam makinesi 800 devir olması etkisi olabilir çü
    nkü baya nemli bırakıyor olabilir çamaşırları

bu arada 2760kt yi 500e düşürdüler

alsammı diye aklımı çelmiyor değil açıkçası kaç devir bu makine

bide ne kadar kullanıyorsunuz ve ne kadar elektrik faturasına etki ediyor
  • 3 aydır kullanıyorum haftada 3 veya 4 kez kesin çalışıyor. aslında parasına göre iyi bir makine bence sorunları şunlar olabilir biraz sesli çalışıyor diyebilirim birde çok sıcak hava veriyor dışarıya ama dediğim gibi benim çamaşır makinesi 800 devir. bu yüden uzun süre çalışıyor belki ondan nem yapar elektrik parası ayda 30 geliyordu 45 gelmeye başladı bazende 40 geliyor.
  • bizim banyoda küçük açıkçası

bide çam makinesinin üstüne koyamayabilirim petek var üstte çünkü

belki balkona koyabilirim o zaman pek sorun olmayabilir balkonuda sııtmış olur

• Arkadaslar benim banyoda yer yok ama evde pimapen ile kapalı bir balkon var ve balkonda priz de var. Alacağım kurutma makinasını balkona koyabilirmiyim. Kurutma makinaları için herhangi bir bağlantı gerekiyormu.
  • "osmantezhan"
    yoğunlaştırmalı (Bacasız) Kurutma Makinesi alırsan elektrik prizi hariç başka bir bağlantıya gerek yok. ama balkon aşırı soğuk oluyorsa almadan önce teknik servisine sor.(pimape'nin dahi yetmediği bölgeler var ülkemizde).
    ayrıca çamaşır makinesiyle aynı marka alırsan, çamaşır makinesinin üzerine de monte ettirebilirsin. iki makinenin birbirine yakın olması kullanım açısından büyük rahatlık sağlar sana.

"JackDaniels"
    son faturada hesaplarıma göre 10 TL. civarı bir maliyeti var kurutmanın. haftada 3 defa kullanıyoruz. toplamda 12 eder. yani 1 kullanım 80 KURUŞ civarı diyelim.
    DETAY:çamaşır makinam 1600 devir. ortalama 1200-1400 devir sıkılıyor çamaşırlar.

• @saintaz
    çok saol ç.makinasının üstünde dolap var ve şu anda çok işimizi görüyor o yüzde bütçeyi denkleştirebilirsem alıp balkona koyarım
  • kuzene ladığımız siemensi blokana koyacaktık ama bi ayrıntıyı atladık

balkon kapısı

malum balkon kapıları ufak yapılıyor e bu yüzden geçmedi kapıdan

şimdilikö yle kaldı

banyoya sığmıyor balkona sığmıyor vs

yani bence balkon kapını ölç

makimne sığarmı diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintaz

"artpoint" ve "T-una"

makinenin önündeki ızgara girişten havayı alır, ısıtıp makine içinde dolaştırarak çamaşırlardaki nemi alır. bu nemde filtreler yardımıyla makine içindeki kaba aktarılır. nemden arıtılan fazla sıcak havada makinenin arkasında bulunan ızgaralardan dışarı atılır.
    kurutma makineleri sadece sıcak havayı dışarı verir, nemi değil. benim makinem büyük bir banyoda ve nem sorunu yok. abartılacak bir sıcaklık olmuyor hatta kışın iyi oluyor.
    ....
    son olarak kurutma makinesi almak isteyenler: bir yıldır çamaşır kurutmak benim ailem için sorun olmaktan çıktı. tavsiye ederim.

Çok iyi bir açıklama gerçekten çok teşekkürler...

• bu tür bir cihaz alınacaksa bakılacak tek husus bence ütüye ne kadar hazır çıkardığı.
    çünkü ütü yapmak kadar berbat ve insan hayatından vakit çalan başka bir eylem yok.

o yüzden fiyattı markaydı sınıftı falan yerine en iyi kırışık önleyen makine araştırılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Arkadaşlar Beko D70K,D70EK ve Blomberg TKF 1350 S kurutma makinelerini kullananınız varmı varsa yorumlarını alabilirmiyim nasıl acaba bu makineler yeğenime düğün hediyesi alacamda malum kış geldi bird Blomberg TKF 1350 S modelini nerde bulabilirim acaba???...

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

beyaz eşya kolik arkadaşımız gökoş. ne oldu bugün evde bir sorun çıkmadımı, bardaklar saglammı, çamaşırlar kurutmada yanmadımı5 çamaşır makinesini salonamı koyacaksın miele hijyenle aran nasıl, evde herşey yıkandımı

• Ben de bir adet Siemens WT46S511TR aldım. Hep A++ olan modelini istemiştim ama artık acil hale geldiğinden B sınıfı olan modelini aldım. Aradaki 900tl.lik fiyat farkını benim hesaplarıma göre ancak 10 yılda kapatmak mümkün. Yine de 500tl gibi bir fark olsa idi Blue Therm alırdım. Gerçi servis elemanı bu modeli almakla doğru yaptığımı söyledi. Makineyi temizleme sisteminin Blue Therm'de olmadığını ama aslında gerekli olduğuna dair birşeyler söyledi.

Aşağıda gördüğünüz üzere üst üste montaj yaptırdık. Henüz yeni çalıştırdık, ilerleyen zamanlarda kullanım bilgilerini de paylaşırım.

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

Birkaç ekleme:

- İÇ =Kurutma döngüsüyle - DIŞ= soğutarak yoğunlaştırma döngüsü farklı yani:

- İÇ= Kurutma için tam kapalı bir döngü var = sıcak hava sırasıyla şöyle dönüyor : 1- ısıtıcı > 2- döner kazan > 3- Hava filtresi > 4- su yoğunlaştırıcı radyatör> 1-ısıtıcı (tekrar)

- Yani nemli hava hiçbir zaman dışarı verilmiyor, kapalı şekilde dönüyor,

- DIŞ= Önden alınan soğuk hava sadece su yoğunlaştırıcı alüminyum radyatörü dıştan soğutmak için kullanılıyor.

- Nem sensörü var iç döngüdeki nem ayarlanan (dolap kuruluğu, ütü kuruluğu vs.) seviyeye düşünce makinayı durduruyor.

- Bizim kullandığımız B sınıfı siemens makina banyoya bir miktar sıcaklık veriyor fakat, yaz sıcaklarında bile sorun olmadı

- Dışarıya nem vermek söz konusu değil aksine banyo kupkuru kalıyor,

- su kabında toplanan kireçsiz su ütüde kullanılıyor

quote:

Orijinalden alıntı: saintaz

"artpoint" ve "T-una"

"artpoint" banyon çok küçükse sıcaklık fazla olabilir. ama nem olayına bir şey diyemiyorum.

mastor1 selam sizin çamaşır makinesi kaç devirde sıkma yapıyor acaba benimki 800devir acaba ondanmı nem yapıyor. Sizin yazdıklarınızın aksine banyo camı acık olsada banyo sauna gibi oluyor vebuda neme debep veriyor servis çağırdım bu makine bu şekilde çalışır sorun yok dedi eğer boyle ise arçelik kurutmayı imseye tavsiye etmiyorum sakın almayın

• Arkadaşlar gerçekten teşekkürler, bence artık Çamaşır Kurutma Makineleri hakkında da başlığı okuyan kişi konuyu aklında netleştirebilecektir.

Benim için son noktayı koyan başta Saintaz ve Mastor1 olmak üzere herkese teşekkürler...

Hesheit'in dediği gibi bende Blue Therm'e taktım kafayı ama dediği gibi WT46S511TR daha kullanışlıysa onuda öğrenelim.

Ayrıca Siemens'in ihya edici diye duyurulan iQDrive serisi çıkmaya başladı, bunların fiyatları epey düşücek gibi geliyor, bizde o zamana şu klimalarla regülatörü aradan çıkaralım...

Bilinen bir gerçektir ki Amerikalı/Avrupalı erkekler "bağlılık" psikolojisi nedeniyle evlenmekten korkar, bizde tarihe kaliteli ürünlerin pahalılıkları yüzünden evlenmekten korkan Türkler olarak geçebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 3 Kasım 2009; 11:08:49 >

• ben de kurutma makinesi almak istiyorum ama bir türlü karar veremedim. ayırabileceğim bütçe çok fazla değil. arçeliğin 1760 KT modeli uygun gibi görünüyor ama özelliklerinden çok da fazla anlamadığım için yardımınızı istiyorum. siemens'in de 800tl'ye kurutucuları var fakat tek fark baca ise 500tl fazla vermek bana saçma gelio. lütfen yardımcı olun.
  • selamlar

kurutma makinalarından bukadar korkmazıza gerekyok enerji etiketlerindeki c b sınıfları mevcut kullandıgınız camasır makınasına gore degısmektedır. sız eger 1000 devrın altında camasır makınası kullanıyorsanız kurutma makınası etıkette kac kw saat yazıyorsa o kadar yakar ayrıca o enerjı degerı 2 saatlık degerdır kısa kullanımla rda bu deger yarıya duser. kullandıgınız camasır makınası 1000 ve uzerı ıse cok avantajlı olucaktır cunku kurutma makınalarından nem olcer vardır sızın camasır makınanızın devrı nekadar yuksekse camasırlarınız okadar sıkılmıs cıkar ve kurutma makınasında ıslem okadar kısalır ornek bende 1200 devır makına var ve kurutma ıslemlerım maksımum 55 dakıka surmekte. o yuzden korkmayayın. gelelım kurutma cıhazlarının camasırları yıpratmalarını eger aldıgınız yada almayı dusundugunuz makına krom kazana sahıpse en hassas gıysılerınızı bıle rahatlıkla kurutun. zaten makınada yunluler ıcın program vardır. makına olarak benım onerım sıemensın 8 kılouk kurutma makınası krom kazan ve ozel sepeti var. sepetın avantajı ayakkabı peluş ve kazaklarınızı kurutmak ıcın tasarlanmıstır. kurutma makınlarını sadece kurutma ıcın degıl en yuksek derecede mıkropları oldurmek ıcınde kullanır avrupalılar mesela nevresımve carsaflarınızı haftada bır kez atıp sterıl hale getırebılırsınız. buda gururumuz dr.mehmet öz den tavsiyedir.:) herhangi bır sorunuz olursa mennuniyetle cvplarım arkadaslar. bu bılgıler degerlıdır unutmayın.

ufak bır onerı yogusturmalı makına kullanıyorsanız artık utudekı kıreclenmeye sonn nasılmı su tankından bırıken su saf sudur yanı 0 kırec onu utude kullanın, esınız yenı utu deyıp strese sokmasın para cebızınıde kalsın

sevgiler

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.