Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.723
Cevap
448
Favori
2.666.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: begysh

ben de kurutma makinesi almak istiyorum ama bir türlü karar veremedim. ayırabileceğim bütçe çok fazla değil. arçeliğin 1760 KT modeli uygun gibi görünüyor ama özelliklerinden çok da fazla anlamadığım için yardımınızı istiyorum. siemens'in de 800tl'ye kurutucuları var fakat tek fark baca ise 500tl fazla vermek bana saçma gelio. lütfen yardımcı olun.

camasır makınanın modelı nedır ve kac kılodur
  • quote:

Orijinalden alıntı: regency_x

quote:

ben de kurutma makinesi almak istiyorum ama bir türlü karar veremedim. ayırabileceğim bütçe çok fazla değil. arçeliğin 1760 KT modeli uygun gibi görünüyor ama özelliklerinden çok da fazla anlamadığım için yardımınızı istiyorum. siemens'in de 800tl'ye kurutucuları var fakat tek fark baca ise 500tl fazla vermek bana saçma gelio. lütfen yardımcı olun.

Alıntıları Göster
    arçelik 2760kt nin içi sanırım galnanizli sac

bu bir sıkıntı olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

arçelik 2760kt nin içi sanırım galnanizli sac

bu bir sıkıntı olurmu

Alıntıları Göster
    Bende Miele Vitality W model max 1200 devir olan camasir makinam var. Siemens WT 44E100TR kurutma makinasi almak istiyorum. ne onerirsiniz maksimum 700ytl vermeyi dusunuyorum. samsung un da urunleri var arasinda kaldim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Selam... Ben de komşumun tavsiyesi üzerine çamaşır kurutma makinası almaya karar verdim ve buzdolabı hariç tüm beyaz eşyalarım BOSCH marka olduğundan direk BOSCH düşündüm. Komşumda A sınıfı olan modeli var ama ben 2 katı para vermek istemedim, sadece A sınıfı diye.

BOSCH LOGIXX 8

Ürün kodu 511 ile biten sanırım.

Oturduğumuz bölgede mağazalardan aldığımız son fiyatlar 1.400 ve 1.300 lira oldu. Başka bir semtten 1.000 liraya aldık. Hem de 8 taksitli fiyatı bu.

Mutfak balkonum kapalı, oraya koydum. Çamaşır makinam da mutfakta zaten. Pratik oldu. 10 buçuk aylık oğlum var, çamaşırları hiç bitmiyor, bu makina harika oldu.

Cihaz geleli 1 hafta kadar oldu. İnanılmaz memnunum. Kurumuş çamaşırları makinadan almak müthiş keyif veriyor. Gömlekler bile ütülü gibi çıkıyor.

Ütü kuruluğunda kurutmasını şu an deniyorum, birazdan alıcam gömlekleri.

Bir de sanırım A sınıfı olan ve bu benim aldığım model ithalmiş, orjinal Alman malıymış...

Bosch çamaşır kurutma makinalarının sadece bu modelinde kazak kurutma sepeti var, üstelik bir tek kazak da değil, spor ayakkabı, ceket, pantolon vs. de burada kurutuluyor, kılavuzunda yazan bir bilgi bu.

Herkese tavsiye ederim. Birçok bayide kalmamış, zaten bize dedikleri cihazların modelleri değişecekmiş, stok eritiyorlarmış yeni modeller gelmeden önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: regency_x

quote:

çamaşır makinem eski aslında ama çok memnunum. ariston margherita 2000 AL108X yanılmıyorsam 5 kg çamaşır yıkama kapasitesi var. Yorgan ve battaniye yıkayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begysh -- 11 Kasım 2009; 13:37:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar arçelik 2760kt modeli 500tl 12 taksit le veriyorlar şu anda bu paraya kurutma makinesi varken bence 1500tl lerde makina almanızın hiç anlamı yok ben 6 aydır kullanıyorum fakat çamaşır makineneiz ben
    mki gibi 800 devir olursa biraz fazla çalışıyor haberiniz olsun hehe
  • 2 Kasım 2009;
    quote:

Orijinalden alıntı: artpoint

mastor1 selam sizin çamaşır makinesi kaç devirde sıkma yapıyor acaba benimki 800devir acaba ondanmı nem yapıyor. Sizin yazdıklarınızın aksine banyo camı acık olsada banyo sauna gibi oluyor vebuda neme debep veriyor servis çağırdım bu makine bu şekilde çalışır sorun yok dedi eğer boyle ise arçelik kurutmayı imseye tavsiye etmiyorum sakın almayın

11 Kasım 2009;
    quote:

arkadaşlar arçelik 2760kt modeli 500tl 12 taksit le veriyorlar şu anda bu paraya kurutma makinesi varken bence 1500tl lerde makina almanızın hiç anlamı yok ben 6 aydır kullanıyorum fakat çamaşır makineneiz ben

Bu tutarsızlık neden!? anlamadım fakat sizin nem sorununuz gerçekten dediğiniz gibi Arçelik üründense bu forumdaki çoğu tüketici 1500TL verip nem problemsiz bir makina edinmeyi tercih edecektir...

Şahsen ben beğenen kullanıcıların tavsiyeleri üzerine ve sizin gibi nem problemi yaşamamak için 950TL verip Siemens WT46S511TR edineceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 11 Kasım 2009; 19:44:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

2 Kasım 2009;
    quote:

mastor1 selam sizin çamaşır makinesi kaç devirde sıkma yapıyor acaba benimki 800devir acaba ondanmı nem yapıyor. Sizin yazdıklarınızın aksine banyo camı acık olsada banyo sauna gibi oluyor vebuda neme debep veriyor servis çağırdım bu makine bu şekilde çalışır sorun yok dedi eğer boyle ise arçelik kurutmayı imseye tavsiye etmiyorum sakın almayın

11 Kasım 2009;
    quote:

Bu tutarsızlık neden!? anlamadım fakat sizin nem sorununuz gerçekten dediğiniz gibi Arçelik üründense bu forumdaki çoğu tüketici 1500TL verip nem problemsiz bir makina edinmeyi tercih edecektir...

Şahsen ben beğenen kullanıcıların tavsiyeleri üzerine ve sizin gibi nem problemi yaşamamak için 950TL verip Siemens WT46S511TR edineceğim...

Alıntıları Göster
    aynı makineden komşum da aldı onda nem olmuyor çünkü çamaşır makinesi 800 devir değil o 1 saatte kuruturken ben 2 saatte kurutuyorum yani kurutma makinesinin bir suçu yokmuş bunu anladım tutarsızlıkla alakası yok benim sorunum başkaymış bunu anladım yeterli oldumu acaba paran çok varsa istersen en pahalısını al muhakkak fark vardır kapağı camdır vs. ben açıklamamda yeterince belirttim sanırım 500 tlye PARASINA GÖRE HARİKA BİR MAKİNE umarım farklı anlaşımmamışımdır.
  • quote:

aynı makineden komşum da aldı onda nem olmuyor çünkü çamaşır makinesi 800 devir değil o 1 saatte kuruturken ben 2 saatte kurutuyorum yani kurutma makinesinin bir suçu yokmuş bunu anladım tutarsızlıkla alakası yok benim sorunum başkaymış bunu anladım yeterli oldumu acaba paran çok varsa istersen en pahalısını al muhakkak fark vardır kapağı camdır vs. ben açıklamamda yeterince belirttim sanırım 500 tlye PARASINA GÖRE HARİKA BİR MAKİNE umarım farklı anlaşımmamışımdır.

Alıntıları Göster
    http://www.hepsiburada.com/siemens-wt44e100tr-kurutma-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=153223&productid=mtsiewt44e100sk#tablnk
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/camasir-kurutma-makineleri/siemens-wt44e100tr-camasir-kurutma-makinesi_04.005.1282.0001.htm

bu ürünü tavsiye ederim çok uygun fiyatta ayrıca profiloyada bakın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

...

ilerleyen zamanlarda kullanım bilgilerini de paylaşırım.

Bugün hallediyorum WT46S511TR işini. Ne zaman monte olur fikrim yok gerçi...

Fakat yeni alan arkadaşlar kullanım hakkında bir kaç bilgi yazsalardı çok iyi olurdu.

Benim en çok merak ettiğim duş sonrası Bornozlar hangi programda ve kaç dakika kurutulabiliyor... Outdoor programına güveniyorum gerçi ama detayları bilmiyorum...

Birde (WM12S7X0TR) 1000-1200 devir kurutmalı yıkamadan sonra normal çamaşırları hangi program ve sonuçtada kaç dakika kurutmayı tavsiye edersiniz...

Teşekkürler...
  • quote:

quote:

...

ilerleyen zamanlarda kullanım bilgilerini de paylaşırım.

Bugün hallediyorum WT46S511TR işini. Ne zaman monte olur fikrim yok gerçi...

Fakat yeni alan arkadaşlar kullanım hakkında bir kaç bilgi yazsalardı çok iyi olurdu.

Benim en çok merak ettiğim duş sonrası Bornozlar hangi programda ve kaç dakika kurutulabiliyor... Outdoor programına güveniyorum gerçi ama detayları bilmiyorum...

Birde (WM12S7X0TR) 1000-1200 devir kurutmalı yıkamadan sonra normal çamaşırları hangi program ve sonuçtada kaç dakika kurutmayı tavsiye edersiniz...

Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Genel olarak kurutma işlemi için yıkama işlemindeki kurallar geçerli. Örneğin gömlekleri çarşaf ve pikelerle yıkayıp kurutursanız çok kırışır ve ütülük çok işiniz olur.

1000-1200 devir sonrası çamaşır pamuklu ise bence extra kurutma şart. Ortalama 2.2 saat sürer. Ancak çamaşırlar içinde diğerlerine göre materyali farklı olduğu için erken kuruyan şeyler varsa sensör onu kuru algılayıp erken bitirebilir. Bittiğinde size hepsi kuru gibi gelir ama biraz dışarıda bekletriseniz bir süre sonra biraz nemli olduğu anlaşılır. Bu durum için iki şey yapılabilir: 1. kurutma biter bitmez çamaşırları makineden hemen almamak, makinenin kazanı soğuyana kadar bekletmek, böylelikle sıcak kazanda kurumaya devam ediyorlar; 2. Yine de nemli kalıyorsa süreli programı seçip (30dk. gibi) tekrar başlatmak. Süreliyi seçmez başka program seçerseniz sensör yine kuru algılayıp kısa sürede programı bitirir.

Yünlü çamaşırlar aslında kurutmada kurutulmaz. Bunu yapmak risk almaktır. Tiftiklerden, çamaşırın küçülmesinden yapılan işin yanlış olduğu net görülüyor zaten.

Ben WT46S511TR'den genel olarak memnunum. Elektrik faturasına da pek bir ek olmadı. Ancak yukarıda yazdıklarımı uyguluyorum.
  • quote:

Genel olarak kurutma işlemi için yıkama işlemindeki kurallar geçerli. Örneğin gömlekleri çarşaf ve pikelerle yıkayıp kurutursanız çok kırışır ve ütülük çok işiniz olur.

1000-1200 devir sonrası çamaşır pamuklu ise bence extra kurutma şart. Ortalama 2.2 saat sürer. Ancak çamaşırlar içinde diğerlerine göre materyali farklı olduğu için erken kuruyan şeyler varsa sensör onu kuru algılayıp erken bitirebilir. Bittiğinde size hepsi kuru gibi gelir ama biraz dışarıda bekletriseniz bir süre sonra biraz nemli olduğu anlaşılır. Bu durum için iki şey yapılabilir: 1. kurutma biter bitmez çamaşırları makineden hemen almamak, makinenin kazanı soğuyana kadar bekletmek, böylelikle sıcak kazanda kurumaya devam ediyorlar; 2. Yine de nemli kalıyorsa süreli programı seçip (30dk. gibi) tekrar başlatmak. Süreliyi seçmez başka program seçerseniz sensör yine kuru algılayıp kısa sürede programı bitirir.

Yünlü çamaşırlar aslında kurutmada kurutulmaz. Bunu yapmak risk almaktır. Tiftiklerden, çamaşırın küçülmesinden yapılan işin yanlış olduğu net görülüyor zaten.

Ben WT46S511TR'den genel olarak memnunum. Elektrik faturasına da pek bir ek olmadı. Ancak yukarıda yazdıklarımı uyguluyorum.

Alıntıları Göster
    Elektrik tesisatını bu hafta sonu halledip WT46S511TR'imizi ilk defa kullandık.

İlk deneme münasebetiyle karışık yıkanmış nevresim takımı ve bir kaç parça çamaşırı beraber attık. Yorgan çarşafınının derinliklerine kaçmış yastık kılıfı haricinde hepsini gerçektende dolap kuruluğunda kuruttu.

Yalnız bizi en çok şaşırtan, ilk kullanımdan sonra filitresinde birikmiş iki avuç dolusu yumak ıvır zıvır oldu. Aynı elektrik süpürgesi içindekiler gibiydi . Kullandığımız bu tekstil ürünlerinin bu kadar çok şey ihtiva ettiğini bilmiyorduk. Ama kurtulduğumuza sevindik...

Kurutmasının yanında bu özelliğinin olması bizi çok sevindirdi.

İlk kullanımdan sonra Su haznesinin 3/5'i doluydu.

Bir başka konu makinenin çıkardığı ısı ve koku. Kuru Temizlemelerden bildiğiniz veya ütü yaparken çıkan kokuyu makine çalışır çalışmaz, sıcak bir şekilde vermeye başlıyor. Bu nem değil kesinlikle fakat böyle bir hava yoğunluğunun eve dağılmasından hiç hoşlanmadım. Kullanırken banyo kapısını kapatarak kullanmaya karar verdik.

Bence Astım'ı olan insanlar için kapıyı kapatmadan 1 kullanımdan bile sonra nefes alma zorluğu çıkartabilecektir...

Birde deneyimli arkadaşlara sorum olacak, ilk kullanımda elektrik tesisatınıda denemek adına devir ayarından 1800 devir en son ayarı seçerek başlattım. Güya elektrik sarfiyatını en yükseği seçtim sanıyordum. Fakat baktım ki bu devir hız deviri değil ve makine hızını hiç artırmıyor. Bu devir ayarının işlevselliği konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Zira kullanma kılavuzunu ben okumadan ortalıktan yok oldu.

Kurutma Makinesine girilen bu devir sayısı, çamaşırların çamaşır makinesinden hangi sıkma devrinden çıktığının bizim tarafımızdan girilmesiyle mi alakalı? Yada nedir? Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 23 Kasım 2009; 13:28:49 >
  • Kurutma Makinesine girilen devir sayısı, çamaşır makinesinde sıkma sırasındaki kullandığımız devirdir. Sanırım bu devir sayısı kurutma makinesinin kurutma süresini daha iyi tahmin etmesine yarıyor. kurutmayı sensörler yardımıyla yaptığı için devir sayısının kurutmayla veya tamburun dönüş hızıyla alakası yok.
    koku konusunda ise; bence rahatsızlık verecek bir koku değil. ama şunu gözlemledim. tesadüfen farklı bir yumuşatıcı kullandığımızda kurutmadan gelen koku da değişti. aynı şeyi deterjan için de varsayabiliriz.

quote:

İlk deneme münasebetiyle karışık yıkanmış nevresim takımı ve bir kaç parça çamaşırı beraber attık. Yorgan çarşafınının derinliklerine kaçmış yastık kılıfı haricinde hepsini gerçektende dolap kuruluğunda kuruttu.

Yalnız bizi en çok şaşırtan, ilk kullanımdan sonra filitresinde birikmiş iki avuç dolusu yumak ıvır zıvır oldu. Aynı elektrik süpürgesi içindekiler gibiydi . Kullandığımız bu tekstil ürünlerinin bu kadar çok şey ihtiva ettiğini bilmiyorduk. Ama kurtulduğumuza sevindik...

Bir başka konu makinenin çıkardığı ısı ve koku. Kuru Temizlemelerden bildiğiniz veya ütü yaparken çıkan kokuyu makine çalışır çalışmaz, sıcak bir şekilde vermeye başlıyor. Bu nem değil kesinlikle fakat böyle bir hava yoğunluğunun eve dağılmasından hiç hoşlanmadım. Kullanırken banyo kapısını kapatarak kullanmaya karar verdik.

Bence Astım'ı olan insanlar için kapıyı kapatmadan 1 kullanımdan bile sonra nefes alma zorluğu çıkartabilecektir...

Birde deneyimli arkadaşlara sorum olacak, ilk kullanımda elektrik tesisatınıda denemek adına devir ayarından 1800 devir en son ayarı seçerek başlattım. Güya elektrik sarfiyatını en yükseği seçtim sanıyordum. Fakat baktım ki bu devir hız deviri değil ve makine hızını hiç artırmıyor. Bu devir ayarının işlevselliği konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Zira kullanma kılavuzunu ben okumadan ortalıktan yok oldu.

Kurutma Makinesine girilen bu devir sayısı, çamaşırların çamaşır makinesinden hangi sıkma devrinden çıktığının bizim tarafımızdan girilmesiyle mi alakalı? Yada nedir? Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintaz -- 23 Kasım 2009; 16:44:17 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    @T-una

hocam kurutma makineniz hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın ses seviyesi ne durumda mesela siz banyoda kullanıyorsunuz sanırım banyonun kapısı kapalı olduğunda dışarı fazla ses veriyormu bende yakında siemens teki blue therm le aynı model olan bosch A+ sınıfı kurutma makinesini alacağım aklıma takılan ilk soru ses seviyesi birde bir konuda okumuştum bu A+ sınfıı cihazın sanırım kondenser filtresinin temizlenmesi gerekmiyormuş ama bir yetkili servis durumun öyle olmadığını yinede bu kondenser filtresinin temizlenmesi gerektiğinden bahsetmiş ben cihazı yakından inceledim biraz ama kondenser filtresinin orasını açacak tırnak falan göremedim burada biraz kafam karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 23 Kasım 2009; 16:45:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintaz

Kurutma Makinesine girilen devir sayısı, çamaşır makinesinde sıkma sırasındaki kullandığımız devirdir. Sanırım bu devir sayısı kurutma makinesinin kurutma süresini daha iyi tahmin etmesine yarıyor. kurutmayı sensörler yardımıyla yaptığı için devir sayısının kurutmayla alakası yok.

Çok Sağol Saintaz,

Geçte olsa doğru tahmin etmişim...

1800Devir diyince 1 saatte gayet ideal kurutmuştu. Bu anlamda iyi inceleyip ona göre kullanmak gerekiyor anlaşılan yoksa fazladan kurutmaya gerek yok...

Şu kullanma kılavuzunu bulayım bir de...

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@T-una

hocam kurutma makineniz hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın ses seviyesi ne durumda mesela siz banyoda kullanıyorsunuz sanırım banyonun kapısı kapalı olduğunda dışarı fazla ses veriyormu bende yakında siemens teki blue therm le aynı model olan bosch A+ sınıfı kurutma makinesini alacağım aklıma takılan ilk soru ses seviyesi birde bir konuda okumuştum bu A+ sınfıı cihazın sanırım kondenser filtresinin temizlenmesi gerekmiyormuş ama bir yetkili servis durumun öyle olmadığını yinede bu kondenser filtresinin temizlenmesi gerektiğinden bahsetmiş ben cihazı yakından inceledim biraz ama kondenser filtresinin orasını açacak tırnak falan göremedim burada biraz kafam karıştı

İyi hatırlattın Overclockmania,

Ses ve titreşim konusunda birşeyler yazmayı unutmuşum. Bahsettiğim gibi ben hızı artıracağım sanırken iyice izledim ne ses ne titreşim oda dışında duyulacak gibi değil. Kapı açıkken kapının önünden geçerken duyarsınız, en azından benim evde öyle... Titreşim ise hiç olmuyo denecek kadar az ben daha çok gürültü ve titreşim bekliyordum. Kısacası çamaşır makinasındaki sıkma devrini hayal ediyorsanız, hiç etmeyin

Bu filitre temizliği "Kendi Kendini Temizleme" diye geçen nane ise, hangisinde var yok anlayamadık. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam bu başlıktaki bir mesajda başka bir arkadaşta Blue Therm olmayınında bu özellik var olduğunu yazmıştı. Ama filitre olayını temizlemek hiç zor değil, suyun altına tutuyorsunuz bitti. Ayrıca valla biz yukarıda bahsettiğim şoku yaşadıktan sonra Ev Ahalisi olarak "Bitti mi, bitti mi bakalım ne kadar birikmiş bu sefer" diye epey oyun halinde bakacağız gibi geliyor ...

A+ olmasının tasarrufu ile B+ modeli üzerine verdiğiniz para farkı kıyaslamaları felan bol bol vardı, sen görmüşündür zaten o yazıları o yüzden hatırlatmaya gerek yok sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 23 Kasım 2009; 16:49:09 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    merhaba bende bosch almayı çok istiyorum a sınıfı diye düşünüyorum ama burda yazılanları okudukça a sınıfımı acaba demeye başladım bile ş

dünde arçelikte baktım sürekli alışveriş yaptığımız bir mağazadır
    2760 modelinin şuanda 1212mi dedi 1222 mifiyatı tam hatırlamıyorum yoğun talep olduğunu söyledi ve şuan istesekte beklememiz gerektiğini söyledi,fiyatı düşecekmiş 586 ya kadar fabrika fazla üretimden dolayı düşürecekmiş fiyatını
    Bense ısrarla kıyaslama yapmak için A sınıfının fiyatını istedim fiyatını söyliyim ama onu ben size aldırmam dedi kendiside evinde bu 2760 modelini kullanıyormuş elektrik tasarrufu pek fark etmez , 75krş dedi çamaşır başına yaktığı elektrik ama beni elektrik tasarruf kısmından çok içinin mat olması soğuttu ne kadar doğru bilmiyorum ama mat olanlar çamaşırı yıpratıyor diye duymuştum üzüldüm içini kontrol ettiğimde ...
    bunun dışında bu kadar memnunsa ki güvendiğimiz bir firmadır bunu söyleyen okadar parayı çöpe atmalımıyım demeden edemiyorum.2 küçük çocuk ile 1 haftada en az onlar için 3 makina çamaşır yıkıyorum

bıktım artık kurutmalıkta kurutmaktan etrafta toplanmayı bekleyen yıkanmayı bekleyen çamaşır görmekten yazın asıp camın önüne kurutuyorum ama kışın offf offf balkonu kapatmak ile çok büyük hata ettim diye zaman zaman düşünmeden yapamıyorum.

bu konuda bilgi istiyorum bosch %50 kampanyası bitmeden çamaşır makinasını da yenileyip A olmayan bir modelde almayı düşünücem ciddi ciddi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u_can_do_this -- 23 Kasım 2009; 16:58:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikmalci

merhaba bende bosch almayı çok istiyorum a sınıfı diye düşünüyorum ama burda yazılanları okudukça a sınıfımı acaba demeye başladım bile ş

2760 modelinin şuanda 1212mi dedi 1222 mifiyatı tam hatırlamıyorum yoğun talep olduğunu söyledi ve şuan istesekte beklememiz gerektiğini söyledi,fiyatı düşecekmiş 586 ya kadar fabrika fazla üretimden dolayı düşürecekmiş fiyatını
    Bense ısrarla kıyaslama yapmak için A sınıfının fiyatını istedim fiyatını söyliyim ama onu ben size aldırmam dedi kendiside evinde bu 2760 modelini kullanıyormuş elektrik tasarrufu pek fark etmez , 75krş dedi çamaşır başına yaktığı elektrik ama beni elektrik tasarruf kısmından çok içinin mat olması soğuttu ne kadar doğru bilmiyorum ama mat olanlar çamaşırı yıpratıyor diye duymuştum üzüldüm içini kontrol ettiğimde ...
    bunun dışında bu kadar memnunsa ki güvendiğimiz bir firmadır bunu söyleyen okadar parayı çöpe atmalımıyım demeden edemiyorum.2 küçük çocuk ile 1 haftada enaz onlar için 3 makina çamaşır yıkıyorum bıktım artık kurutmalıkta kurutmaktan etrafta toplanmayı bekleyen yıkanmayı bekleyen çamaşır görmekten yazın asıp çamın önüne kurutuyorum ama kışın offf offf balkonu kapatmak ile

bu konuda bilgi istiyorum bosch %50 kampanyası bitmeden çamaşır makinasını da yenileyip A olmayan bir modelde almayı düşünücem ciddi ciddi

İkmalci bizde sana Arçelik aldırmayız dostum...

Bir üst mesajımda da bahsettiğim gibi A+ olmasının tasarrufu ile B+ modeli üzerine verdiğiniz para farkı kıyaslamaları felan vardı, sende okursun elektrik sarfiyat hesapları karışık ben bilmiyorum...

Yalnız bildiğim Arçelik'in son yıllarda beyaz eşyada ki kötü ünü ve yerine Bosch almanın kesinlikle daha iyi olacağıdır. Ben Siemens'in Blue Therm versiyonununda tükenmesiyle beraber (ki benim aldığım yer piyasadan kalktı diye yine 2.000TL üzerine satmış elindeki son adedi) B+ elektrik sarfiyat değerlerinide göz önüne alarak WT46S511TR modelini gözüm kapalı aldım...

Umarım sende istediğin ürünü alır güle güle kullanırsın, yalnız kabul ediyoruz ki karar vermek zorlayıcı bir süreç ...

Edit: Bir kaç ekleme daha... Bosch ve Siemenste biliyorsun özel bir kazan sistemi var yakından görmeni tavsiye ederim. Matt konusunda gerçekten bilgim yok, ve rast gelmediğime üzüldüm şimdi. Ama kurutma makinalarının, tekstil kumaşlarının hepsinde yazdığından da bildiğimize göre, tekstillere belli bir düzeyde zarar verdiği bir gerçek...

İkinciside, bence eş dostla ticaret yapılmaz. Sen bir çevrede internetten beğendiğin bütün markalara bak, çoğu bayi ile internetteki fiyatları bildiğini göstererek pazarlık et, en iyi ödeme koşullu yerden al gitsin...

Dediğin gibi bu çamaşır kurutma bir dert hele çok nemli bir iklime sahip yerlerde kışın tamamiyle işkenceye dönüyor. Çamaşır makinende kaliteliyse en ekonomik şekilde kullanmayı kısa zamanda çözersin. Üstteki mesajlarda da söylediğim gibi, kullanımını biraz daha çözmemiz gerekiyor özellikle kendi makinemize ve tekstillere göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 23 Kasım 2009; 17:08:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: u_can_do_this

bunun dışında bu kadar memnunsa ki güvendiğimiz bir firmadır bunu söyleyen okadar parayı çöpe atmalımıyım demeden edemiyorum.2 küçük çocuk ile 1 haftada en az onlar için 3 makina çamaşır yıkıyorum

bıktım artık kurutmalıkta kurutmaktan etrafta toplanmayı bekleyen yıkanmayı bekleyen çamaşır görmekten yazın asıp camın önüne kurutuyorum ama kışın offf offf balkonu kapatmak ile çok büyük hata ettim diye zaman zaman düşünmeden yapamıyorum.

Alıntıları Göster
    @T-una

hocam öncelikle yanıtın için teşekkürler bu tiftiklerin falan bir filtrede toplanması gerçekten çok iyi bir durum cihazın sesinin az olmasınada sevindim bende hep a sınfı ile b sınıfı olan model arasında gidip geliyordum şuan bosch tan katalog aldım 8 kg lık b sınfıı model artık yok Almanya üretimi olan bir tek şuan A+ sınıfı olan cihaz var bir-iki ay kadar bekleyip gelişmeleri takip edeceğim ama b sınıfı logixx8 kurutma makinesi tekrar stoklara girerse ki girmez bu saatten sonra eğer tekrar kataloglarda yer alırsa b sınıfı modeli alırım olmazsa artık A+ sınıfı olan modeli alırım çünkü artık bosch yada siemens farketmez Almanya dışında üretilen bir cihaz almam bir defa maxx serisi 6 kg lık makine alarak hata yaptım bir daha aynı hatayı yapmamalıyım
  • quote:

@T-una

hocam öncelikle yanıtın için teşekkürler bu tiftiklerin falan bir filtrede toplanması gerçekten çok iyi bir durum cihazın sesinin az olmasınada sevindim bende hep a sınfı ile b sınıfı olan model arasında gidip geliyordum şuan bosch tan katalog aldım 8 kg lık b sınfıı model artık yok Almanya üretimi olan bir tek şuan A+ sınıfı olan cihaz var bir-iki ay kadar bekleyip gelişmeleri takip edeceğim ama b sınıfı logixx8 kurutma makinesi tekrar stoklara girerse ki girmez bu saatten sonra eğer tekrar kataloglarda yer alırsa b sınıfı modeli alırım olmazsa artık A+ sınıfı olan modeli alırım çünkü artık bosch yada siemens farketmez Almanya dışında üretilen bir cihaz almam bir defa maxx serisi 6 kg lık makine alarak hata yaptım bir daha aynı hatayı yapmamalıyım

Bence katalogu boşver piyasayı gezmeye bak. Ben Blue Therm için bakmıştım son bir defa acaba bayiler satamayız diye korkup ucuza verir mi gibisinden, gerçekten piyasadan kalkan ürün daha değerli oluyor bizim insanımıza "Ya elden kaçarsa" diye fazla paraya tüketiyorlar öylede yapmışlar.

Senin piyasaya bakmanı önerdiğim B+ olanlar. Boschları incelemedim fakat Siemens'te B+ olanda 8KG...

Bütçeni bilmiyorum ama forumda Siemens WT46S511TR'i 950TL ye 10 taksite alanlar var, iyi pazarlık edersen kaçırmazsın derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 23 Kasım 2009; 17:13:58 >
  • quote:

quote:

@T-una

Bence katalogu boşver piyasayı gezmeye bak. Ben Blue Therm için bakmıştım son bir defa acaba bayiler satamayız diye korkup ucuza verir mi gibisinden, gerçekten piyasadan kalkan ürün daha değerli oluyor bizim insanımıza "Ya elden kaçarsa" diye fazla paraya tüketiyorlar öylede yapmışlar.

Senin piyasaya bakmanı önerdiğim B+ olanlar. Boschları incelemedim fakat Siemens'te B+ olanda 8KG...

Bütçeni bilmiyorum ama forumda Siemens WT46S511TR'i 950TL ye 10 taksite alanlar var, iyi pazarlık edersen kaçırmazsın derim...

Alıntıları Göster
    @T-una

hocam yanıtın için teşekkürler ben dediğin gibi yarın bir kaç bayiyle görüşeyim bu 8 kg lık model için
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.