Şimdi Ara

AFT (AĞIZ YARASI) HASTALIĞINA İLAÇ NE ÖNERİRSİNİZ??? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
7
Favori
390.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bendeki köpek dişleri kont dracula soyundan olabileceğimi düşündürtüyor. sigarayı bıraktıktan sonra 24 saati dolduramadan 4 köpek dişinden birinin dudağa temas ettiği noktada bir toplu iğne başı şeklinde yılan kafasını gösteriyor ve orayı patlatıyor, oyuyor. bundan önceki denemelerde 6 ay sonra bu durumu sigaraya yeniden başlamak için bir bahane olarak kullanıyordum. Ama bu sefer durum farklı. sigara işi gerçekten bitti. Ve ağzıma bulabildildiğim herşeyi sürecem. (tamam herşeyi değil).
  • Ağıza yapışan bir ilaç vardı.İnternette araştırın.
  • boğaza yakın damak civarı bi bölgedeki aftı oralmedic ile 2 kere öldürdüm yeniden canlandı!
    bi tane de küçük dilin arkasında boğazın içinde var. ağrısı kulaklarıma ve kafama zonklama şeklinde yansıyor!
  • aft bende çok sık çıkar..demir eksikliğinden demişti birkeresinde doktor.. benim kullandığım onca ilaç içerisinde en çabuk ve zahmetsiz tedavi sürecini heksoral isimli gargarayla yaşadım.. hala kullanırım. tavsiye ederim..
    link : http://www.ilactr.com/ilac/heksoral.html
  • Arkadaşlar halk arasında şap taşı diye bilinen, googledan aratırsanız bulursunuz, ve ahtarlarda satılan bir taş var, küçükken ağzımızda aft çıkınca anam bu taşdan verir emmemizi söylerdi. Aft çıkınca geçene kadar günde bikaç kez bir iki dakika emin, hemen kapatıyor yarayı. Aft olayı, vucuda yerleşmiş bir bakteriden kaynaklı. Vucudun bağışıklık sistemi zayıflayınca (stres, uzun süren uykusuzluk, düzensiz hayat vs sebebiyle) bu bakteri çoğalıp kendini aft biçiminde gösteriyor.
    Kullanın bu aciz kardeşinize de dua etmeyi untmayın. Tekrar ediyorum dua etmeyi unutmayın. Şap taşı.

• bende sigarayı bıraktım 17 gün oldu yaklaşık on gün ağız yaralarım geçmedi kullanmadığım ilaç kalmadı inanın hepsini denedim okadar çaresizdimki kim ne söylediyse onu kullandım tam sigaraya başlayacaktım ki bir iğne tavsiyesi aldın prednol kırklık bir tane kullandım üç günde onlarca yara iyileşti şimdi çok rahatım. yalnız bu iğne öyle rastgele kullanılacak bir iğne değil bir hekime de danışın ama kesinlikle yaralarınız geçmiyorsa bir tane kullanın derim yalnız sadece bir tane zaten bir tane yetiyor. bu acıları iyi bildiğim için yazıyorum kimsenin o acıyı çekmesini istemem kesin çözüm ama dediğim gibi iğne öyle sıradan bir ilaç değil kortizon içeriyor kullanmadan bir doktora danışın derim
  • Aloevera ve propolis içerikli diş macununu öneririm. Babamın ağzında da zaman zaman çıkıyor. Bu diş macunu çok iyi geliyor.

Ürün kodu:28

Bu ürünü ve daha birçok aloevera içerikli ürünü,http://www.kozmetikvesaglik.net internet adresinden temin edebilirsiniz.

Üretici Firma Forever Living Product Amerika

Ürün özellikleri: FOREVER BRIGHT TOOTHGEL (130 GR) KOD : 28
    Diş minerallerinizi aşındırmayan % 100 stabilize aloe vera ve propolis içeriği sayesinde dişlerinizi ve diş etlerinizi hem korur hem de güçlendirebilirsiniz. Ferahlatıcı tadı olan bu diş macunu propolis sayesinde hem güçlendirir. Aloe vera jeli sayesinde süper bir koruma sağlar.

• Aloevera ve propolis içeren dişmacununu deneyin. Ağızdaki yaralar ve iltihaplarda çok etkili. Dişlere zararı olan Florür içermez. Çocuklarında rahatlıkla kullanabileceği mükemmel bir bitkisel dişmacunu. Dişeti kanamaları, ağızda yara ve iltihaplarda çok etkili. Bitkisel olduğu için kışkırtıcı beyazlık beklemeyin sadece dişleri ana rengine döndürür.

Üretici firma: Forever Living Product

www.kozmetikvesaglik.net internet adresinden temin edebilirsiniz.

FOREVER BRIGHT TOOTHGEL (130 GR) ÜRÜN KODU : 28
    Diş minerallerinizi aşındırmayan % 100 stabilize aloe vera ve propolis içeriği sayesinde dişlerinizi ve diş etlerinizi hem korur hem de güçlendirebilirsiniz. Ferahlatıcı tadı olan bu diş macunu propolis sayesinde hem güçlendirir. Aloe vera jeli sayesinde süper bir koruma sağlar.

• tek ve kalıcı çözüm kenokort orbase krem
  • Arkadaşlar size kesin bi çözüm vereceğim.bende yıllardır bu illetten bıktım agzımın içi dilim, küçük dilim bademciklerim vs heryerinde çıkıyordu. şimdi baya azaldı. bu aft denen şey sanırım kalıtsal ailenizde varsa sizdede oluyor. diş macunu ve fırcasıda etkili. neyse uzatmayım işte çözümü
    5-6 ADET KARANFİL ÇİĞNEYİN VE AFTIN ÜSTÜNE GELMESİNİ SAĞLAYIN GÜNDE 3-4 DEFA YAPIN BU İŞLEMİ. ACİL ŞİFALAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkad -- 18 Mart 2013; 18:44:31 >
  • oral medic kullanırken can yakmasın istiyorsanız size xsylocaine almanızı öneririm. Bu uyusturucu bir sprey, süt dişleri çekilirken de kullanılıyor. Hic ilac kullanmasanız bile aftın üzerine bunu sıktıgınızda 2 saat rahatsınız.
  • Kenakort-A oral pomad. 3-4 lira bi şeydi diye hatırlıyorum. Hem acıyı alır havayla teması kestiği için, hem de kısa sürede geçmesini sağlar.
  • Oral medic kullanın bir kere dokundursanızda 5 saniye tutsanızda aynı acı ilk an yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanTR

Uzun yıllardan beri ağız içinde AFT çıkmaktaydı. Bilinen bütün ilaçları kullandım,maalesef çıktıktan sonra ne yapsanız fayda etmiyor, bir hafta on gün bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz, yemek yemekte konuşmakta zorlanıyorsunuz. Önemli olan çıkmamasını sağlamak.

İki yıldır, Solgar Beta Glucans 1,3 60 tablet toplam üç kutu, 6 ay kullandım. Şükürler olsun bu ilaç sayesinde AFT çıkmadı. Eylül ayında kullanmaya başlıyorum, uzunca bir süre çıkmıyor, ağustos sonunda tekrar çıkmaya başladı, ben de yeniden Beta Glucans kullanmaya karar verdim.

Bu yıl Solgar Beta Glucans Complex 60 tablet çıkmış, içerisine ilave olarak vitamin ve minareller konmuş, bu yeni formülün daha iyi geleceğini tahmin etmekteyim.

Şuan çıkan AFT öylesine direncimi düşürdü ki inanamazsınız, duramadım eczaneye gittim ilave olarak Solgar Male Multiple ilacını da aldım, vücüt direncimi artırır diye...

Bu ilaçlardan günde birer tane kullanmayı planlıyorum, umarım iyi gelir ...

Ayrıca bu ilaçlar Bağışıklık Sistemini Güçlendirdiği ve Vücut Direncini Artırdığı için kışın nezle grip olma olasılığını da azalta biliyormuş ...

Beta Glucansı iki yıl kullandım, herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

AFT an muzdarip arkadaşlara tavsiye ediyorum, şimdi tam kullanım zamanı, kışa da hazırlık olur ...

Aftöz Stomatit'in Beta Glukan ile 6 Aylık Tedavi ve Takibi - Recurrent Aphthous Stomatitis Rekürrent

Mustafa GÖREGEN, MDa, Ahmet Berhan YILMAZ, MDa, Saadettin DAĞISTAN, MDa, Özkan MİLOĞLUa, Oğuzhan ALTUN, MDa, Teoman ERDEM, MDb

aDepartment of Oral Diagnosis and Oral Radiology, Faculty of Dentistry, Atatürk University, bDepartment of Dermatology, Faculty of Medicine, Atatürk University, Erzurum

ÖZET Amaç: İmmünomodülatör ajanlar, çinko, B1, B2, B6 ve B12 vitaminleri, topikal analjezikler ve topikal ile sistemik glikokortikoidler rekürrent aftöz stomatit (RAS)'ın tedavisi için başlıca kaynaklardır. Bununla birlikte bu ilaçların klinik değerleri hâla tartışmalıdır. Bu çalışmanın amacı alternatif bir tedavi modeli olarak primer immün aktivatör olan beta glukanın kullanımını incelemektir.
    Gereç ve Yöntemler: Minör aftöz ülserasyonlu 28 olgu (18 kadın, 10 erkek) bu çalışmada yer aldı. Tedavi modeli olarak 10 mg beta glukan 6 aylık bir sürede günde bir kez verildi. Ülserlerin sayısı ve hissedilen ağrı dereceleri tedavi öncesinde ve tedaviden sonraki her iki aylık periyodun sonunda kaydedildi. Daha sonra her hastanın hastalık şiddet skoru, ülserlerin sayısı ve onların ağrı derecelerinin çarpımı şeklinde hesaplandı. Tedavi öncesi ülser skorları tedavi sonundakiler (2, 4, 6 ay) ile karşılaştırıldı.
    Bulgular: Hastaların tedavi öncesi ile tedavinin 2, 4 ve 6 aylık dönemleri sonundaki hastalık şiddet skorları arasında istatistiksel olarak anlamlı farklılıklar bulundu (p< 0.001).
    Sonuç: Bu sonuçlar beta glukanların minör RAS'ın tedavisinde kullanılabileceğini göstermektedir.

Turkiye Klinikleri J Dermatol 2009;19(2):63-7

BETA GLUKAN NEDİR
    Beta-glukan ekmek mayası hücre duvarından elde edilen çoklu bağ yapısında bir poliglükoz molekülüdür.

Beta-glukanın bağışıklık sistemi üzerindeki uyarıcı etkileri tanınmış üniversitelerde (Harvard, Tulane, Lousville) yapılan çok sayıda çalışma ile gösterilmiştir.

Bildirilmiş bir yan etkisi, kontraendikasyonu veya toksisitesi olmayan beta-glukan Amerika Gıda ve İlaç Dairesi tarafından "genel olarak emniyetli (GRAS)" kategorisinde değerlendirilmiştir.

Hangi kaynakdan elde edildiği;

Beta-glukan ekmek mayası dışında birçok tahıl ve mantar gibi farklı kaynaklardan da elde edilebilmektedir. Ancak molekül dizilişindeki farklılıklar beta-glukanların etkinliğini belirleyen faktörlerden biridir.

Saflık derecesi;

Beta-glukan etrafında yağ ve proteinler bulunduğunda bağışıklık cevabını oluşturan hücreler tarafından tanınamaz. İyi bir saflaştırma işlemi ile etrafındaki yağ ve proteinlerden ayrıştırılarak vücut tarafından kullanılabilir hale getirilmelidir.

Beta-Glukan gelişmiş üretim teknolojileri kullanılarak ileri derecede saflaştırılır.

Beta-Glukan nasıl etki gösterir?

Beta-Glukan, akyuvar hücrelerinin daha etkin ve hızlı savunma yapmasını sağlar. Vücut direncini artırarak, bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişinin kendisini daha sağlıklı hissetmesini sağlar.
    Grip ve soğuk algınlığı da dahil olmak üzere sık infeksiyon geçirenler,

Tekrarlayan aft ve uçuk şikayeti olanlar,

Yoğun tempoda çalışıp sters altında olanlar,

Sigara içenler,

Kötü beslenme alışkanlıklarına sahip olanlar,

Yaşlanma sürecine girenler

Beta-Glukan kullanımından fayda sağlarlar.

Hangi dünyaca ünlü klinikler Beta-Glukan'ı araştırmışlardır?

ABD Harvard Üniversitesi Abdominal ve Toraks Cerrahisi
    Baylor Koleji Bakteriyal Enfeksiyonlar
    Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü
    Mayo Kliniği
    Norveç Tromso Üniversitesi
    ABD Tulane Üniversitesi
    Kanada Ottawa Hastanesi
    İsviçre Neastle Araştırma Merkezi
    ABD Silahlı Kuvvetleri Radyobiyoloji Enstitüsü
    gibi seçkin kurumlarda Beta-Glukan ile ilgili araştırmalar yapılmış ve etkinliği tesbit edilmiştir.

Dünyada hangi ülkelerde Beta-Glukan kullanılmaktadır?

Başta ABD olmak üzere Kanada, İngiltere, Norveç, İsviçre gibi ülkelerde beslenme desteği olarak OTC ürün kategorisinde;

Japonya'da ise bazı mantar-türlerinden elde edilen Beta-Glukanlar ilaç kategorisinde bulunmaktadır.

hocam saglikli birinin bu witamini kullanmasinda sakinca var mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İki - üç yıldır kullanıyorum, herhangi bir yan etkisi veya olumsuz bir durum yok @II.Mehmed
  • bende tamamen diş yapısından kaynaklı ısırdığım için çıkan aft var

sık sık oluyor ve tavsiye piraldyne
    (çok feci yakar söylemesi mümkünse başkası sürsün öbür türlü ikinci sürmeye eliniz gitmiyor)
  • Önceki sayfaları okumadım ama doğal tedavi için 2 önerim var;
    1-Karadut şurubu(bu sorunun 1 numaralı doğal ilacı,400 gr 15-20 TL arası)
    2-Kekik suyu(mikrop kırıcı etkisi var, kaynamış suda bekletip süzün kekik suyuyla gargara yapın)

herkese geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Oral medic kullanın bir kere dokundursanızda 5 saniye tutsanızda aynı acı ilk an yakıyor.

Oralmedic paketinde sanırım 3 adet var. sormak istediğim her yaraya 1 adet mi uygulama yapılıyor. yoksa bir tanesi ile bütün aft yaralarına ugulama yapabiliyormuyuz. Çünkü 2-3 belki 4 tane aft bile aynı anda olabiliyor.
     AFT (AĞIZ YARASI) HASTALIĞINA İLAÇ NE ÖNERİRSİNİZ???

• quote:

Orijinalden alıntı: kitaphaber

quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Oral medic kullanın bir kere dokundursanızda 5 saniye tutsanızda aynı acı ilk an yakıyor.

Oralmedic paketinde sanırım 3 adet var. sormak istediğim her yaraya 1 adet mi uygulama yapılıyor. yoksa bir tanesi ile bütün aft yaralarına ugulama yapabiliyormuyuz. Çünkü 2-3 belki 4 tane aft bile aynı anda olabiliyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Ben dişçiden sonra dudağım uyuşukken ısırmıştım ve o yara aft'a dönmüştü üst dudağımda 3 tane vardı hepsine kullandım ardarda. Yani hepsine kullanabilirsiniz ben öyle yapıyorum çıkınca bir süredir aft çıkmıyor zaten.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.