Şimdi Ara

AFT (AĞIZ YARASI) HASTALIĞINA İLAÇ NE ÖNERİRSİNİZ??? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
272
Cevap
7
Favori
390.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gündür ben de çekiyorum bu acıyı. İlk kez bu kadar şiddetli çıktı, dudağımda alt alta iki tane çıktı, şuan ikisi de birleşip büyüdü ve koskoca bembeyaz bir aft ucubesi çıktı ortaya. Lanet olasıca şey, ortası da bildiğin çukur, oyuyor içine doğru.

Eczaneleri dolaşıp Oralmedic alacağım yarın. Tek çözüm yolu bu sanırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VinceLombardi

Çok fazla AFT problemi yaşayan biri değilim. Senede 2-3 defa ancak olur.

Eğer AFT oluşumunu takip eden evrede müdahele edemediyseniz ve AFT ağzınızda bir koloni kurmuş ve yakıcı acısıyla size karşı savaşa başlamışsa yapacak bir şey kalmıyor tek çare malesef Oralmedic. Firmaya teşekkür epostası bile gönderdim, fakat ücretinin biraz pahallı olduğunu, ihtiyacı olan hastaların daha rahat ulaşabilmeleri için daha makul bir seviyede satılmasını rica ettim. 3 tanesi 23 TL ( Mart 2012 - İST )

1 hafta önce genel anestesi ile burun ameliyatı oldum, operasyondan 2 gün sonra sağ dudak içinde 3, sol bademcik arkasında (sayısını bilemiyorum), sağ bademcik yanak arası 1 tane, ve küçük dilimin üzerinde 3 tane olmak üzere AFT istilasına uğradım. Evet tahminleriniz doğru, 4.5 gündür sadece çorba ve sıvı gıdalar ile besleniyorum, telefonda konuşamıyorum ve boğazımı kesip rahatladığım rüyalar görüyorum ve doktoruma beni 1 hafta uyutacak bir ilaç vermesi için yalvarıyorum. 3. kutu Andorex gargarayı az önce bitirdim,1 yarım şişede kekik suyu, sürekli ağzımı uyuşturuyorum ve yutkunmadan nasıl yaşanabilir konusunda epey bir uzmanlaştım. Oralmedic ulaşılabilir yaralara tedavi oldu ama diğerleri için TIP çaresiz kaldı malesef. Doktorum bile bu kadar şiddetli bir AFT yarasına ilk kez karşılaştığını söyledi. Ameliyat sonrası ağız mukozası zarar gördükten sonra bu tür durumlar olabiliyormuş.

Bu hikayden çıkaracağınız ders. Eğer AFT sorunu yaşayan biriyseniz ve genel anestesi ile bir operasyon geçirecekseniz, doktorunuza bu durumu mutlaka bildirin, ağız mukozasını daha az tahriş edecek şekilde davranılsın veya olabiliyorsanız lokal anestezi ile olun ameliyatınızı. Herkeze AFT olmayan bir dünya dileğimle. Sağlıcakla arkadaşlar.

Sırf bu dert yüzünden 15 yıldır burun ameliyatı olmuyorum. Çok büyük geçmiş olsun.

• 27 Mart 2012
    AFT'ın en büyük ilacı zaman yine galip geliyor ve herşeyi düzeltiyor. Şükürler olsun, 14.gün ve hiçbirşey kalmadı. Tarih bu travmayı unutmayacak ve bir sonraki operasyonların lokal anestezi ile gerçeklemesi için anılara kazınacak. Ekmeğin tadını bile özlemiştim, bir daha yaşanmaz umarım. Teşekkürler, herkeze geçmiş olsun.
  • antiseptik agız gargaraları ile iyileşme sürecini kısaltabilirsin.
  • oral medic önerenler var bu ilaç vena can acıtıyor üstelik iyileştirmiyor 8 saatliğine ağrıyı kesiyor okadar devamlı bu yarayla uğraşıyorsanız önermem üstelik pahalı

Ben 20 senedir bu yaralarla aftlarla uğraşıyorum birçok ilaç kullandım daha beter büyüttüler aftı ayrıca gargara fıs fıs hikaye işe yaradıkları yok bende her ay çıkar biri iyileşir diğeri çıkar 2 sene önce Kenekort A diye bir ilaç yazdı cilt doktoru çıktığında sürüyorum ağrıyı kesiyor 2 günde iyleşiyor 2 hafta çıkmıyor tek çaresi bu krem çok etkili başka şeylerle zaman kaybetmeyin benim düştüğüm duruma düşmeyin 20 sene bu aftlarla yaşadım...
  • sürekli aft çıkıyorsa sizde gideceğiniz dr romatologtur.bir romatologa görünmeniz faydalı olabilir.
  • dünyanın en güzel yiyeceğini önünüze koysalar onu bile yedirtmiyor bu illet.
    az önce tuz bastım yaraya canım çıkıyor sandım yılda dört beş kez çıkıyor sinir oluyorum deliriyorum kafama sıkıp kurtulmak istiyorum ne yaptıysam boş en az bir hafta çekiyorum.
    insana sağlığının ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor ne kadar şükretsek allaha azdır rabbim herkese acil şifalar versin.
  • merhaba arkadaşlar tantum verde adlı gargarayı kullanın çok etkili ama eğer yok kullanmam derseniz nar ekşisi-limon gibi ekşi şeyleri ağızında çalkalarsanız uyuşur gibi olur ve ağrı sızı hissetmessiniz ben şahsen nar ekşisi kullanıyorum günde 3 defa sabah öğle aksam kullanmam yetiyor ve tüm günü rahat geçiriryorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orion1907

quote:

Orijinalden alıntı: desing

quote:

quote:

yaklaşık 5 yıldır çekiyorum bende bu sorunu.en son olarak yurt dışında bulunan bir akrabam orada bir doktora sormuş.bunun bir bağışıklık sistemi hastalı olduğunu en büyük nedeninin stres olduğunu söyledi,çözüm için marketlerde bulunan nar eksisi sosunu önerdi.denedim gerçekten bu yaraya en iyi gelen madde bu ,artık ağzımda çıkacağıni fark ettiğim an hemen gargara yapıyorum ertesi gün geçiyor.benim çözüm böyle.bu arada yukarı da bulunan herseyi de denedim.en iyi etki nar,nar suyu ve nar ekşisinde.

Kış günlerinin girmesi ve artık daha ucuza alabilmemizden dolayı nar tavsiyenize uyacağım. Son bir aydır özellikle küçük oğlum narı çok sevdiği için devamlı alıyoruz. bazen bende kendisine eşlik edip beraber yiyorum ama acaba faydası varmıdır diye hiç düşünmedim. bilgi için teşekkürler. denemeleri yapıp burada paylaşırım.

bence de kesin denemelisinız, birde google sorun narın temizleme özelliği bulunuyor.çok faydalı bir meyve,

@desing Tekrardan teşekkür ediyorum sana arkadaşım. Bu mesajı yazdığın gün sana cevap vermiştim. O günden beri akşam yemeğinden 1 saat sonra 1 adet nar yiyorum. Ama hergün değil. Bazen 2 bazen 3 gün arayla. O günden beri 1 tane bile aft çıkmadı ağzımda. Bulduğum zaman tüm salata türü yiyeceklerden tutunda, çiğköfteye kadar herşeye nar ekşisi katıyorum, nar çiçeği çayı aldım hem toz hemde tohum olarak, devamlı suretle onu kaynatıp şekersiz olarak içiyorum. Sanırım şu ana kadar çok faydalı geldi. Senin söylediğin gibi gargara yapma fırsatım olmadı :D çünkü çıkmıyor uzun zamandır. Umarım benim ilacımda bu olur birdaha çıkmaz. Sayende uzun süredir ilk defa bu kadar aftsız bir süre geçirdim. Tekrar teşekkürler.

kardesim ne durumda aftlar nar iyi geldimi geldi ise bende deniyecegim

• dışiardan mudahele yerıne kan testi yaptırdım. Benexol B12 ve Falbiol Folik asit yazdı. sürekli bu iki ilacı gidip 15 TL ye alıyorum geçiyr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatal_17

quote:

quote:

quote:

quote:

yaklaşık 5 yıldır çekiyorum bende bu sorunu.en son olarak yurt dışında bulunan bir akrabam orada bir doktora sormuş.bunun bir bağışıklık sistemi hastalı olduğunu en büyük nedeninin stres olduğunu söyledi,çözüm için marketlerde bulunan nar eksisi sosunu önerdi.denedim gerçekten bu yaraya en iyi gelen madde bu ,artık ağzımda çıkacağıni fark ettiğim an hemen gargara yapıyorum ertesi gün geçiyor.benim çözüm böyle.bu arada yukarı da bulunan herseyi de denedim.en iyi etki nar,nar suyu ve nar ekşisinde.

Kış günlerinin girmesi ve artık daha ucuza alabilmemizden dolayı nar tavsiyenize uyacağım. Son bir aydır özellikle küçük oğlum narı çok sevdiği için devamlı alıyoruz. bazen bende kendisine eşlik edip beraber yiyorum ama acaba faydası varmıdır diye hiç düşünmedim. bilgi için teşekkürler. denemeleri yapıp burada paylaşırım.

bence de kesin denemelisinız, birde google sorun narın temizleme özelliği bulunuyor.çok faydalı bir meyve,

@desing Tekrardan teşekkür ediyorum sana arkadaşım. Bu mesajı yazdığın gün sana cevap vermiştim. O günden beri akşam yemeğinden 1 saat sonra 1 adet nar yiyorum. Ama hergün değil. Bazen 2 bazen 3 gün arayla. O günden beri 1 tane bile aft çıkmadı ağzımda. Bulduğum zaman tüm salata türü yiyeceklerden tutunda, çiğköfteye kadar herşeye nar ekşisi katıyorum, nar çiçeği çayı aldım hem toz hemde tohum olarak, devamlı suretle onu kaynatıp şekersiz olarak içiyorum. Sanırım şu ana kadar çok faydalı geldi. Senin söylediğin gibi gargara yapma fırsatım olmadı :D çünkü çıkmıyor uzun zamandır. Umarım benim ilacımda bu olur birdaha çıkmaz. Sayende uzun süredir ilk defa bu kadar aftsız bir süre geçirdim. Tekrar teşekkürler.

kardesim ne durumda aftlar nar iyi geldimi geldi ise bende deniyecegim

çook uzun zamandır çıkmıyordu, dün dilimin altında 1 tane çıktı ama bugün hiç acı çekmedim. sanırım çok faydalı geldi nar. tavsiye ederim.

• Arkadaşlar bir çok diş macununda köpürme sağlayan sodyum lauryl sulfat isimli deterjan bulunuyor.
    Ambalajına bakın eğer bu madde varsa kullanmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aft tedavisinde NASONEX Aqueous Nasal Spray Orjinal Mometazon furoat monohidrat. Hekimlerimiz Bu ürünü Mevsimsel ve perinial alerjik rinit,burun tıkanıklığı vb semptomların giderilmesinde 1 numaralı orjinal ürün olarak hastalara uygun görürler fakat diğer bir özelliği ise AFT TEDAVİSİNDE endikedir. kullandım etkili aft cıkan bölgeye günde 2 kez 1 püskürtme ile yada 2 püskürtme ile %100 kesin sonuç alabilirsiniz. eczanelerde kolayca bulabilirsiniz
  • Merhabalar,forumda sadece ağız içi yaralardan konuşulmuş fakat dil'den hiç bahsedilmemiş,benimde nerden ve neden olduğunu bilmediğim dilimin tam ucunda fakat aft gibi olmayan bir çember şeklinde beyazımsı bir tabaka oluştu,hani patlıcan ve ya farklı bir domates türü yersin dil onu garipser ya onun gibi bişey,bunu bir türlü çözemedim ağız içine kullanılan Kenacort a veya aft bantlarından kullanılabilrimi ve ya bu durumdan müzdarip olan varsa lütfen aydınlatsın beni,rica ediyorum.
  • bende yıllardır bu dertten muzadaripim. babadan miras kaldı bu hastalık bana da.çocukken kenacort kullanırdım bir gecede geçirirdi şimdi ise pek işe yaramıyor. galiba vücut direnç gösterdi ya da ilacın etkenliğini azalttılar bilmiyorum. geçen hafta da iki tane dudağımın içinde çıktı daha sonra bir tane daha da çıkıp birleşip resmen megatron oluşturdular bir haftadır ne yemek yiyebiliyorum doğru dürüst ne konuşabiliyorum. aft bandı diye bir şey çıkmış onu da denedim ve hiçbir işe yaramıyor. şu ana kadar piralydne den tutun karbonat basmaya kadar hertürlü yolu denemişimdir aşağı yukarı ama bu meredin tek ilacı zaman olduğunu üzülerekte olsa kabullendim. ne yaparsanız yapın aftın belli bir geçme süresi var onu doldurmadanda gitmiyor :((
  • şuan masamda
    -tantum verde
    -kenacort-a
    -piraldyne
    -aftadur
    -tuz
    -karbonat
    mevcut ve hepsi boynunu bükmüş bana bakıyor resmen. Yarın oralmedic almak farzoldu.

Ben bu lanet hastalıkla 10 yıl önce ortodonti tedavisi görürken 14 yaşımda tanıştım.
    Edindiğim tecrübeler:
    -***Ağız içinde ki mukoza yapıya zarar verecek içeceklerden uzak durun. ( asitli içecekler, bazı diş macunları )
    -***Ağzınızın içinde ki tabakaya zarar verecek sert yiyeceklerden kaçının. ( Tüm çerezler özellikle ceviz, çekirdek,Patates Cipsleri,Simit )
    -***Dilinizi ve yanak içlerinizi ısırmamaya azami özen gösterin.
    -Mümkünse stresten uzak durun.
    -b12 , c ve a vitaminini bol bol almaya çalışın.
    Yukarda sıraladığım ilaçlar aft çıktığı gün kullanırsa gerçekten etken oluyorlar özellikle kenacort ve piraldyne . Fakat aft oluştuktan sonra (oralbase denemedim) tek çözüm bir hafta beklemek. Bu bekleme süresince en iyi ilaç aftadur. Yaranın üzerini çok iyi kaplıyor ve 1-2 saat rahatlatıyor. Buna ek olarak mevsimi geçti karadut yemek çok etkili kısmen reçelide iyi geliyor. Ağzımda çıkan 7 devasal aft karşısında şok olan doktor 7 gün ist. verdi

• Belam olan bir illet şu aftlar. Yemek yerken alt dudağımı içten ısırıyorum yanlışlıkla ertesi gün aft oluyor ya da sınav zamanları.. Çapa da tahlil yaptırdım doktor bana sebepsiz dedi. Vitamin eksikliği filan da yok. Nasıl oluyorsa sebepsiz Bu gidişle biyopsi yaptıracağım. Eğer acıyı dindirmek istiyorsanız kesinlikle ORALMEDİC almalısınız. İlk sürdüğünüzde başınızda yıldızlar dönebilir yılmayın 10 sn kullandıktan sonra işlem tamam acı yok. 2 gün içinde de aft yok oluyor. tekrar söylüyorum acıyı çekmeyin ORALMEDİC alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozok6666

oral medic önerenler var bu ilaç vena can acıtıyor üstelik iyileştirmiyor 8 saatliğine ağrıyı kesiyor okadar devamlı bu yarayla uğraşıyorsanız önermem üstelik pahalı

Ben 20 senedir bu yaralarla aftlarla uğraşıyorum birçok ilaç kullandım daha beter büyüttüler aftı ayrıca gargara fıs fıs hikaye işe yaradıkları yok bende her ay çıkar biri iyileşir diğeri çıkar 2 sene önce Kenekort A diye bir ilaç yazdı cilt doktoru çıktığında sürüyorum ağrıyı kesiyor 2 günde iyleşiyor 2 hafta çıkmıyor tek çaresi bu krem çok etkili başka şeylerle zaman kaybetmeyin benim düştüğüm duruma düşmeyin 20 sene bu aftlarla yaşadım...

Beni de bir tek oralmedic kurtarıyor. Herkesin bünyesi farklı. Bende de sürekli çıkıyor. Kenacort A yı da deneyeceğim

• Biraz eski bir konu ama. Biz ailecek çekiyoruz ve de halen çekmekteyiz. Bizlerinde gitmediğimiz doktor, hastane kalmadı. Kullanmadığımız ilaç , doğal ürünler kalmadı. Bu aftın sebebleri cok stres, vitamin eksikliği, yorgunluk. Doktorlarda halen bir geliştirme yapıpda çözümünü bulamadılar. Tıp bu konuda çok aciz baya bi aciz. Birçok kullanıc arkadaşın yorumlarını okudum gerçekten benden, bizden daha beter durumda olanlar varmış . Rabbimiz bana ve tüm aft hastalarına acil şifalar versin... Şu anlık tek geçici çözüm oralmedic pahalı bir ürün fırsat ürünü eczaneler için ... Oralmdic kullandım ben ama bir arkadaşın dediği gibi oralmedic yarayı yok etmiyor ağrıyı dindiriyor. Ama yarayı yok etmiyor ve yara orada sabit kalıyor.Benim 1 ay oldu kullandım oralmedici ama sancı gecti ama, dilimdeki yara orada aslı kaldı ve de sürekli ağrı var... Ne diyim baska ...
  • Bende de hayatımda ilk defa burun ameliyatı(genel anestezi) olduktan sonra küçük dilimin kenarında çıktı, bu aft denen illet. Çapı 6 mm kadar var, alt tarafından 1 mm çapında yeni bir tane yavru çıkartmış.
    Ne menem birşeymiş ameliyat bu kadar zorlamadı beni, bir haftadır yemek yiyemiyorum doğru düzgün, yemek boğazımdan geçerken sanki ordan et koparıyorlar gibi sancıyor. Doktora gittim kenakort verdi bakalım onu sürüyorum geçecek mi ve umarım geçerse tekerrür etmez.
    Bununla hayatı boyunca uğraşanları gerçekten takdir ediyorum, hayatın herşeye rağmen yaşamaya değer olduğunun ispatı gibiler.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.