Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (412. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada bu yeni Passat Variant bana simdiden ugurlu gelmeye basladi , bugün biri 2 tane Garaj satiyor hemde evimizin balkonun önünde (30metre var yok !!!), el sikistik pazarlik yaptik gelecek ay Passat Variant´in Garaji hazir olacak (arkadaslar cok heyecanliyim, birde Garaj dahada cok sevindirdi beni), birinide eniste bey aldi Mercedesi icin. Garajlar ayri ayri kapilari otomatik deyil ama onada sorun bulunur . Simdiden 2.000 €uro ya Garaj a para ayirmam lazim, birde Garajlar 2013 senesinde yikilip tekrar yapilacak yani bu paranin 1.000 €urosu yeni Garaj icin yatiriliyor, Garaj yikilip yapildimi tekrar benim olacak .

Satici bugün izine ayrilmis RNS310 siparisi verecektim, kismet Pazartesi gününe kaldi artik.

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: coq55

Uzun bir süre araştırdıktan sonra yeni aracımı aldık :)

Aracım 2005 Model 45000km de Reflex Gümüş 1.6fsi Comfortline.

Aracımın lastikleri ilk lastiği bu yüzdende eskimişler ve yeni lastik almak istiyorum. Sizlerden önerilerinizi ekliyorum. Lastikten beklentim yol tutuşu ve sessizliği. 4 mevsim bir lastik almak istiyorum. Kışın çok fazla araç kullanmadığımız için kış lastiğine ihtiyacımız olmuyor. Sizce hangi marka almalıyım.

Aracım için yapmak istediklerim:

Cam Filmi ( ziebart düşünüyorum )
    Krom ön ızgara çıtaları. Forumda bir abimiz yapmıştı ebaydan aldığı krom şeritlerle. onun gibi yapmak istiyorum.
    Direksiyonun alt kısımdaki plastik parçayı metal ile değiştirmek istiyorum.
    Son olarakta egzoz çıkışı için çift çıkış uç almak istiyorum. Tamponumun alt eteği 2.0tdi ve 2.0fsi lardaki gibi geniş egzoz çıkışına sahip. Sahibi sanrım ufak birt sürtmeden dolayı değiştirmiş o parçayı.Bana çift çıkış uçta önerebilirseniz çok sevinirim.

Ama en önce yapmam gereken 4 adet lastik almak.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

coq55,

Yeni aracınız hayırlı olsun.Kazasız Belasız Uzun yıllar boyu Keyifli Sürüşler...Lastik konusunda bende Mıchelin var memnunum Fazla yol sesi gelmiyor ama İstanbulun Asfaltı bazı yerleri çok kötü olduğundan içeri çok ses gelebiliyor ama beni rahatsız etmiyor.Eski aracımda dışardan ne kadar ses varsa hepsini duyuyordum Passata binince sağarmı oldum diye düşünmüştüm.Mıchelin in yol tutuşu gayet iyi ama diğer lastiklere göre yol sesi birazdaha fazla galiba.Tam olarak bilmiyorum.

Cam filmi şiddetle tavsiye ediyorum.Özellikle Refleks gümüş 'e çok yakışıyor.Bende ön camlar 1 numara arka camlar 2 numara çok daha güzel gözüküyor.
    Krom ızgara orjinal isterseniz serviste yaklaşık 400TL ama Sanayide çok daha ucuza yaptırabilirsini maxımım 100Tl ye.
    Direksiyondaki Krom parça serviste ucuz bir fiyat vermişlerdi yaklaşık 50 TL
    Eksoz konusunda diğer arkadaşlar Size yardımcı olabilir.

Refleks Gümüşe Cam filmi Nasıl yakıştığını görebilirsiniz...
    http://picasaweb.google.com/srcn09/VW2008Passat?feat=directlink#/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 22 Mayıs 2009; 18:28:26 >
  • arkadaslar,

Passat Variant zamani cok kisitli olacak yani 33. Takvim Haftasinda üretimden cikmasi planlaniyor ama daha bunu WOB´tan (Wolfsburg) alma tarihi var yani oda ortalama 2 Hafta sürüyor, Passat veya WOB alis termini +1 - 2 Hafta gecikirse izin bu sene icin yatiyor demektir. Su ay bitsin biraz baski yapacam Saticiya, bana tam üretim tarihini söylesin ve WOB´dan alis Tarihini. Motor-Talk´ta yazilanlari okuyunca insanin dili tutuluyor, 1.4 TSI yok satiyor o belli ve birde Volkswagen tek vardiye calisiyormus, sacmaliga bakin ya bu kadar siparis var tek vardiye calisilirmi hic .

Neyse su ayi bir atlatayim hemen Telefon edecem siparis tarihi ve planlama oldumu diye !!!

Saygilar
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06ALP

arkadaşlar herkese selamlar;
    acil bir yardıma ihtiyacım var.bugün bir passat teklifi aldım.araç başka bir ülke için üretilmiş ama bir şekilde bir kısmı trye getirilmiş.araç 1.4tsi 122hp dsg. fakat donanımı highline-exclusive arası.kısaca jantlar exclucive,rcd310 radyo-cd-mp3 var,alarm yok,vites direksiyondan kumandalı değil,cam perdeler yok,12 yönlü koltuk yok,katlanır ayna yok,230v soket yok,park asist yok,lastik basınç yok,diğer tüm donanım highline.fiyat ise 70000tl ye yakın.araç siyah,ceviz ahşap dekor,siyah renk nappa döşeme.satıcı haliyle bu aracı kaçırma abi dedi.22-05-2009 saat 10:00 a kadar cevap vermem gerekiyor.
    lütfen deneyimli passat sahipleri hem fiyat hemde donanım hakkında yol gösterirse çok memnun olurum.bu saate kadar düşündüm bir karar veremedim.diğer motor seçeneklerindeki exclucive-highline arasındaki fiyat farkı 5000tl civarı.1.4tsi 122hp dsg'nin exclucive fiyatı 63850. 5000tl üzerine koysak 68850 eder.üstüne üslük çok donanım eksiğide var.
    şimdiden teşekkür ederim.

yardımlarınız için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ALP -- 22 Mayıs 2009; 19:48:21 >
  • dr_ozi

Teşekkür ederim :) Bu nick i çok önceden kullanıyordum. Nick değişimi içinde başvurdum cevap bekliyorum. Eskişehirdeyim.

turkwell.com

Teşekkürler Sedat bey. 45000 bakımını daha yaptırmadık. Aracın evraklarını bekliyoruz üzerimize alamadık. En kısa zamanda yaptırıcaz.

VW_Passat

Teşekkürler Yasin bey.

Sakkaroz01

Aracı sıcak bir yerden ve plakası 4 ile başlayan bir ilden aldım ama manisa değil :) İzmitten aldım aracı. :)

srcn09

Aracınızın fotoğrafları çok hoş. Umarım benim araçta evrimini sizinki gibi tamamlar :) Teşekkürler iyi niyetleriniz için.
    Eskişehirde direksiyondaki metal parçayı arkadaşım 56TL ye taktırmış.En kısa zamanda taktırmayı düşünüyorum bende.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

quote:

Orjinalden alıntı: coq55

Aracımın lastikleri ilk lastiği bu yüzdende eskimişler ve yeni lastik almak istiyorum. Sizlerden önerilerinizi ekliyorum. Lastikten beklentim yol tutuşu ve sessizliği. 4 mevsim bir lastik almak istiyorum. Kışın çok fazla araç kullanmadığımız için kış lastiğine ihtiyacımız olmuyor. Sizce hangi marka almalıyım.

Krom ön ızgara çıtaları. Forumda bir abimiz yapmıştı ebaydan aldığı krom şeritlerle. onun gibi yapmak istiyorum.
    Son olarakta egzoz çıkışı için çift çıkış uç almak istiyorum. Tamponumun alt eteği 2.0tdi ve 2.0fsi lardaki gibi geniş egzoz çıkışına sahip. Sahibi sanrım ufak birt sürtmeden dolayı değiştirmiş o parçayı.Bana çift çıkış uçta önerebilirseniz çok sevinirim.

coq55,

Yeni aracınız hayırlı olsun.Kazasız Belasız Uzun yıllar boyu Keyifli Sürüşler...Lastik konusunda bende Mıchelin var memnunum Fazla yol sesi gelmiyor ama İstanbulun Asfaltı bazı yerleri çok kötü olduğundan içeri çok ses gelebiliyor ama beni rahatsız etmiyor.Eski aracımda dışardan ne kadar ses varsa hepsini duyuyordum Passata binince sağarmı oldum diye düşünmüştüm.Mıchelin in yol tutuşu gayet iyi ama diğer lastiklere göre yol sesi birazdaha fazla galiba.Tam olarak bilmiyorum.

Cam filmi şiddetle tavsiye ediyorum.Özellikle Refleks gümüş 'e çok yakışıyor.Bende ön camlar 1 numara arka camlar 2 numara çok daha güzel gözüküyor.
    Krom ızgara orjinal isterseniz serviste yaklaşık 400TL ama Sanayide çok daha ucuza yaptırabilirsini maxımım 100Tl ye.
    Direksiyondaki Krom parça serviste ucuz bir fiyat vermişlerdi yaklaşık 50 TL
    Eksoz konusunda diğer arkadaşlar Size yardımcı olabilir.

Refleks Gümüşe Cam filmi Nasıl yakıştığını görebilirsiniz...
    http://picasaweb.google.com/srcn09/VW2008Passat?feat=directlink#/

Siyah cam yaptırmayı istiyorum;ama polislerden çekiniyorum.Ters birine denk gelirsek,çizmesin filmi.Sorun oluyor mu?

Krom ızgara da yakışıyor,onu da yaptırmayı istiyorum.

@coq55

Aracınız hayırlı olsun,güle güle kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Siyah cam yaptırmayı istiyorum;ama polislerden çekiniyorum.Ters birine denk gelirsek,çizmesin filmi.Sorun oluyor mu?

deserthawk ,

Binek Araçlarda En ön cam hariç Cam filmi yasak değil...SAdece Ticari araçlarda yasak olduğunu biliyorum...

Krom ızgarayı ben 2009 yılının son aylarında yaptırmayı düşünüyorum aracı çok daha güzel gösteriyor.

Serviste yaklaşık olarak 400 TL ben daha önceden VW servisinde bir liste yapmıştım ordaki Servis-SAtış görevlisi ile Foruma paylaşmıştım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

quote:

deserthawk ,

Binek Araçlarda En ön cam hariç Cam filmi yasak değil...SAdece Ticari araçlarda yasak olduğunu biliyorum...

Krom ızgarayı ben 2009 yılının son aylarında yaptırmayı düşünüyorum aracı çok daha güzel gösteriyor.

Serviste yaklaşık olarak 400 TL ben daha önceden VW servisinde bir liste yapmıştım ordaki Servis-SAtış görevlisi ile Foruma paylaşmıştım.

Hadi ya,forumda yasak diyorlardı.Muayeneden geçiyorsun;ama polis gördüğü zaman ceza kesiyor demişlerdi.Koyu filmler mi yasak?
  • quote:

Hadi ya,forumda yasak diyorlardı.Muayeneden geçiyorsun;ama polis gördüğü zaman ceza kesiyor demişlerdi.Koyu filmler mi yasak?

Valla yasak olsaydı ben şimdiye kadar 30 kere filmleri söküp takmam gerekirdi.Ben çok araştırdım.Yoksa taktırmazdım Binek araçlarda yasak değil kesin bilgi!! istersen 3 numara taktır(en koyusu) Yeterki en ön cama takma....
  • deserthawk

Teşekkürler güzel dileğiniz için.

Ben eskişehirdeki durumu söyleyeyim. Birçok cam filmi olan arkadaşım var. Polis taktığı zaman cam filmini çiziyor yada söktürüyor. Aracınızı sakin sakin sürüyorsanız trafik kurallarına uyuyorsanız cam filmi eskişehirde hiç problem değil. Ben o yüzden çektirmekten korkmuyorum. Uslu uslu kullanacağım için :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: bth26

deserthawk

Ben eskişehirdeki durumu söyleyeyim. Birçok cam filmi olan arkadaşım var. Polis taktığı zaman cam filmini çiziyor yada söktürüyor. Aracınızı sakin sakin sürüyorsanız trafik kurallarına uyuyorsanız cam filmi eskişehirde hiç problem değil. Ben o yüzden çektirmekten korkmuyorum. Uslu uslu kullanacağım için :)

polisin çizme gibi bir hakkı olmamakta hele bi çizsin..

Ceza tmmda arabaya zarar verirse polis molis dinlemem valla
  • quote:

deserthawk

bu sene allahin izniyle Eskisehirden Passat Variantim arka camlari 65% karatilmis ile gecicem, camlara kontrol´de sikiysa bir cizsin, cok sinirlenirim hemde coook bir güzel kafa göz girisirim daha sonrasini Avukatima birakirim ama yaptigi zaman sunuda unutmasin bu dünyanin öbür tarafida var nasil olsa orada tekrardan hesaplasicaz. Cam cizmek nedemek ya, resmen milletin malina göz koyup zarar veriyor. Böyle Polisleri gercekten (varsa tabiki) Görevlerinden almak gerekiyor artik, hangi devirde yasiyoruz millet uzaya cikiyor bizim POLISLER yerinde sinek avliyor , hic yakistiramiyorum böyle bir olay varsa.....

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 22 Mayıs 2009; 20:38:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

quote:

deserthawk

bu sene allahin izniyle Eskisehirden Passat Variantim arka camlari 65% karatilmis ile gecicem, camlara kontrol´de sikiysa bir cizsin, cok sinirlenirim hemde coook bir güzel kafa göz girisirim daha sonrasini Avukatima birakirim ama yaptigi zaman sunuda unutmasin bu dünyanin öbür tarafida var nasil olsa orada tekrardan hesaplasicaz. Cam cizmek nedemek ya, resmen milletin malina göz koyup zarar veriyor. Böyle Polisleri gercekten (varsa tabiki) Görevlerinden almak gerekiyor artik, hangi devirde yasiyoruz millet uzaya cikiyor bizim POLISLER yerinde sinek avliyor , hic yakistiramiyorum böyle bir olay varsa.....

Saygilar Yasin

haklısın. çok zararlı bişeyse aracı salmasın olsun bitsin. cam çizmeye bende karşıyım
  • @caddydsg,

burada yapsin bir memura dövmek büyük bir suc burada ama memur aracina bilerek zarar veriyorsa o zaman kanun bile arkasinda olmaz memurun . Bu arac Türkiye de bir memur icin belki cok zordur almak tamam ama böyle bir emekle alinmis pahali birseye cizmesi inanki benim sinirimi cok bozar (herkezin siniri bozulur hatta), birde o Memura ödettirecen cizilen cami birde Avukat ve Mahkeme paralarini birde görevinden alacan bak bakalim bir daha hayatinda birsey yapabiliyormu, Polis memurlari gecen sene benden cok kötü Not aldi 1 defa ihtiyacim oldu gelmediler ama bir defa istemeyerk yakalandim onlara ve Sis farim acik diye ceza yedim (arkamdan gelen yerli plakali araclarin hepsinde arka ön sis farlari yaniyordu )

Saygilar
  • Sevgili arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkürler.
    Yorumlarınız içimi rahatlattı :)
    Bende tam cam filmini soracaktım ama arkadaşlar benden hızlı davranmışlar :)
    Anladığım 1 numara cam filmi ideal ve yaklaşık 400 tl ye yaptırılabiliyor.
  • güle güle kullanın doğru seçim
    quote:

Bunlarda aracımın fotoğrafları...

Aracımı yetkili vw servisinde 101nokta expertizi yaptırdıktan sonra çektiğim ilk fotoğrafları..

• Cam filmi yasak.

Ama çok koyu yaptırmazsanız birşey demiyorlar. 1 numara iyidir.

Diğer türlü benim arkadaşım yakalandı 2 kere.
    Hatta ilkinde tartıştık, adam ceza yazıp çektirdi arabayı.
    2. seferde polise tabi tabi dedik, sadece filmin bi kısmını söktü, (hepsini söktürtmenin garantisi olarak) ceza yazmadan bıraktı.

Bu arada ön ve arka camlara -1 numarada olsa film sakın yapmayın, gece hiçbir yer gözükmüyor. Çok sakat o durumda araba kullanmak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eşkenar

Cam filmi yasak.

Ama çok koyu yaptırmazsanız birşey demiyorlar. 1 numara iyidir.

Diğer türlü benim arkadaşım yakalandı 2 kere.
    Hatta ilkinde tartıştık, adam ceza yazıp çektirdi arabayı.
    2. seferde polise tabi tabi dedik, sadece filmin bi kısmını söktü, (hepsini söktürtmenin garantisi olarak) ceza yazmadan bıraktı.

Bu arada ön ve arka camlara -1 numarada olsa film sakın yapmayın, gece hiçbir yer gözükmüyor. Çok sakat o durumda araba kullanmak.

Arkadaşlar Ben aracı almadan önce bu Cam filmi olayını çok araştırdım.Benim bildiğim Binek araçlarda En ön cam hariç Yasak değil.En koyusunu yaptırmakda yasak (3 numara)1 ve 2 numara yaptırabilirsiniz.İçiniz rahat olsun,Benim ön yan camlar 1 numara arka ve arka yan camlar 2 numara polis asla ve asla birşey diyemez.Yönetmelik böyle.uzun yol olsun şehir içi olsun çok polisler tarafından arama yapıldı ama polisler bir kere olsun cam filmini birşey demedi.
    Ayrıca arkadaş gece birşey görünmüyor demiş.Benim 2 numara ve gayet güzel görünüyor hiç bir zorluk yok.
  • VOSVOSCULAR SIKI DURUN ARTIK GARANTİLİ TUNİNG YAZILIMI VARMIŞ
    DOĞUŞ OTO VW CHİP TUNİNG UYGULAMASI BAŞLATMIŞ DİZEL VE BENZİNLİ HEMDE SINIRSIZ GARANTİLİ, 1.4 LT AUDİ A3 ÖRNEĞİN 125 HP DEN 156 HP GÜCE ÇIKARILABİLİYOR VE HIZLANMA SANİYE DAHA ÇABUK GERÇEKLEŞİYOR ÜSTELİK SON HIZ 257 KM. ÇOKTA HESAPLI YAPIYORLARMIŞ ,BUNU YAPTIRMIŞKEN FREN DİSK AYNALARINI BÜYÜLTMEK İSTEYENLEREDE ORJİNAL VE ÇOK ÖZEL KOŞULLARLA 4 TEKERİ DAHA GÜÇLENDİREN SİSTEM KİTİ TAKILIYORMUŞ.
    SAYGILAR
  • VOSWOSCULAR SIKI DURUN ARTIK GARANTİLİ TUNİNG YAZILIMI VARMIŞ

DOĞUŞ OTO VW CHİP TUNİNG UYGULAMASI BAŞLATMIŞ DİZEL VE BENZİNLİ HEMDE SINIRSIZ GARANTİLİ, 1.4 LT AUDİ A3 ÖRNEĞİN 125 HP DEN 156 HP GÜCE ÇIKARILABİLİYOR VE HIZLANMA SANİYE DAHA ÇABUK GERÇEKLEŞİYOR ÜSTELİK SON HIZ 257 KM. ÇOKTA HESAPLI YAPIYORLARMIŞ ,BUNU YAPTIRMIŞKEN FREN DİSK AYNALARINI BÜYÜLTMEK İSTEYENLEREDE ORJİNAL VE ÇOK ÖZEL KOŞULLARLA 4 TEKERİ DAHA GÜÇLENDİREN SİSTEM KİTİ TAKILIYORMUŞ.

SAYGILAR
  • 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.