Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (745. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 743744745746747
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim de katalizör değerleri yüksekti bi titreşim sesi geliyordu ama şimdi sanayiden geldim katalizörün görünen kısmında baktık ustayla herhangi bir kırılma dökünkü yok gayet temiz görünüyor hocam dedi
  • selamlar symbol külübü.
    2007 model Clio Symbol 1.4 AuthentiqueLPG li aracım var 1. ve 2. viteste motordan vuvvvv diye bir hava sesi geliyor normal midir?
    teşekkürler
  • Çevreci haber:

Avrupa Komisyonu’nun ulaştırmadan sorumlu komisyon üyesinin AB üyesi ülkelerin hükümetlerine açıkladığı teklifler, Avrupa’nın karbon emisyonlarının azaltılmasını ve petrol bağımlılığının yüzde 60’a kadar azaltılmasını amaçlıyor. Avrupa Komisyonu tekliflerin kişisel hareketliliğe saldırı olmadığını söylüyor. Bu radikal taşımacılık planı 300 kilometre ya da daha kısa mesafeli yolculukların büyük bölümünün trenle yapılmasına dair bir teklifi de içeriyor. Avrupa Komisyonu 2030’a kadar Avrupa’daki araçların yüzde 50’sinin sıfır emisyonlu olmasını, 2050’deyse geleneksel yakıtlı araçların şehirlere girişinin tümden yasaklanmasını istiyor.

kaynak:http://www.ntvmsnbc.com/id/25197113/
  • quote:

Orijinalden alıntı: bars2010

leon 312 arkadaş
    merhabalar
    foruma yeni üyeyim ancak uzun zamandır takip etmekteyim. Pek çok konuda da faydalı bilgiler edindim.
    2010 model 1.4 benzin +lpg li aracım var. 12500 km de ikinci el olarak aracımı aldım.KM ve diğer herşeyiyle orijinal(servis ve diğer ustaların söylemesine göre) bir ay olmadı 15000 km bakımını yaptırdım.
    Aracıma her konuda özenle bakmaktayım. En ufak bir ses gelse bir yerinden ilgilenmekteyim.
    15000 bakımnda motordan gelen sesi söylediğimde servis subap ayarlarından olduğunu söyledi. ancak yeterli zamanım olmadığı için subap ayarını yaptıramadım.
    Aracım km de ortalama 200-210 tl yakıyor(Şehir içi+şehir dışı). Ayrıca alt viteslerde hızlanma bana pek yeterli gelmiyor. Daha önce 1.4 benzin +lpg li 2004 model clio kullandım sanki o daha seriydi. sizce subap ayarı yaptırdığımda motordan gelen şıkırtı sesi tamamen kesilir mi? Yakıtta ne kadar far edebilir? Persormansta ne fark eder? veya bu sorunların başka nedenleri mi var acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Şıkırtı sesi subap ayarlarıyla ilgilidir ayrıca çekişini düşmesine neden olur yakıtıda artırır paralel olarak.Subap ayarı yapıldığında ses kesilir çekişiniz artar.Aracınız hayırlı olsun güle güle binin.Aracı ne kadara aldınız?Symblo'ün en sevdiğim yanı seri olması 3.vitesten 5.vitese 2.vitesten 5 vitese attığım oldu denemek için hiç bilmedi aracım 10 bin km'de şu anda.
  • Pek önemsemiyordum ama uzun süredir her viteste 2200-2500 devir aralığında bi zil sesi gibi ses geliyordu.Bugün yetkili servise götürüp baktıracağım.Tek korkum katalizör çıkması.Umarım korktuğum başıma gelmez..
  • Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Aracımı 23.000 tl ye aldım arkadaş. Symbol un expression modeli. Belki az fazla vermiş olabilirim. ancak ustaların ve yetkili servisin söylediğine göre aracımda hata yok. Km orijinal ve düşük. Artı olarak Atiker sıralı LPG li ve 2010 model. Yani sıfırına 26000 verip bin küsür liraya da LPG taktıracağıma böylesini almayı uygun gördüm. Sonuçta yine de ortalama 4000 TL civarında arada fark var. Benim için iyi bir rakam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondance

Pek önemsemiyordum ama uzun süredir her viteste 2200-2500 devir aralığında bi zil sesi gibi ses geliyordu.Bugün yetkili servise götürüp baktıracağım.Tek korkum katalizör çıkması.Umarım korktuğum başıma gelmez..

hocam aynı sorun ben ve yeni symboldeki bir arkadasda vardı cok sükür giderildi.
    bende katalizörü sıkılastırıp birseyler yaptılar.
    arkadasınkide eksoza giden sac borusunun vidaları sıkılayınca sorunu gidermişler.

korkma birsey gevşemiştir. işin halloldugunda burayada hangi işlemi yaptıklarını yazarsın, bilgi edinmiş oluruz. :)
  • quote:

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Aracımı 23.000 tl ye aldım arkadaş. Symbol un expression modeli. Belki az fazla vermiş olabilirim. ancak ustaların ve yetkili servisin söylediğine göre aracımda hata yok. Km orijinal ve düşük. Artı olarak Atiker sıralı LPG li ve 2010 model. Yani sıfırına 26000 verip bin küsür liraya da LPG taktıracağıma böylesini almayı uygun gördüm. Sonuçta yine de ortalama 4000 TL civarında arada fark var. Benim için iyi bir rakam.

hocam arabana lafım yok ama lpg konusunda alan kişi iyi tercih yapmamış ,atiker marka iyi degil ama insallah sorun yaşamazsın.
    yetkili servis garantili bir araca toz kondurmaz teknik acıdan. servis sadece kaportaya bakarak söyler.
    extra olarak ustaya götürmen iyi olmuş.
  • LPG yi aracımı aldığım kişi taktırdığından seçme şansıml olmadı. Olsaydı BRC yi tercih ederdim. Çok şükür aracmıdan bir şikayetim yok. Alırken de serviste sadece kaportaya değil komple bakım yaptırdım. Zaten alırken yeterince titizlendim; ne de olsa 23.000 TL gibi iyi bir rakam veriyorsun. kolay kazanmıyoruz öyle değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Pek önemsemiyordum ama uzun süredir her viteste 2200-2500 devir aralığında bi zil sesi gibi ses geliyordu.Bugün yetkili servise götürüp baktıracağım.Tek korkum katalizör çıkması.Umarım korktuğum başıma gelmez..

hocam aynı sorun ben ve yeni symboldeki bir arkadasda vardı cok sükür giderildi.
    bende katalizörü sıkılastırıp birseyler yaptılar.
    arkadasınkide eksoza giden sac borusunun vidaları sıkılayınca sorunu gidermişler.

korkma birsey gevşemiştir. işin halloldugunda burayada hangi işlemi yaptıklarını yazarsın, bilgi edinmiş oluruz. :)

Teşekkür ederim,biraz içim rahatladı.Sonucu mutlaka buraya yazarım.
  • quote:

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Aracımı 23.000 tl ye aldım arkadaş. Symbol un expression modeli. Belki az fazla vermiş olabilirim. ancak ustaların ve yetkili servisin söylediğine göre aracımda hata yok. Km orijinal ve düşük. Artı olarak Atiker sıralı LPG li ve 2010 model. Yani sıfırına 26000 verip bin küsür liraya da LPG taktıracağıma böylesini almayı uygun gördüm. Sonuçta yine de ortalama 4000 TL civarında arada fark var. Benim için iyi bir rakam.

Aracınız sıfır ayarında güzel bir tercih yapmışsınız.
  • quote:

Katalizörü iptal ettirip susturucu taktırırsınız eğer katalizör arızası ise.Ayrıca katilzör arızasında cayır cayır ötme sesi gelir baya rahatsızlık verir.
  • bizim bu iç dikiz aynası sökulüyomu yerınden bılen varmı dısını damalı yapmak istıyorum
  • quote:

Dün akşam üzeri servise uğradım.Yolda giderken de müzik açmadım sesi kontrol etmek için.Ses geliyordu.Servis danışmanına durumu anlattım,O da egzozstan kaynaklanabileceğini söyleyip aracı lifte yönlendirdi.5 dk sonra çağırdılar,arabaya rolantide gaz verip bir sorun olmadığını söylediler.Cidden ses gelmiyordu.Ben de test sürüşüne çıkılmasını önerdim.Ustayla beraber yola çıktık.Tık ses bile gelmedi Hani tamam iyi masraf olmadı ama 1 aydır varolan birşey nasıl yok oldu anlamadım.Bu sabah işe gelirken de ses yoktu.Bişey anlamadım ya neyse...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moondance -- 30 Mart 2011; 8:22:16 >
  • quote:

Dün akşam üzeri servise uğradım.Yolda giderken de müzik açmadım sesi kontrol etmek için.Ses geliyordu.Servis danışmanına durumu anlattım,O da egzozstan kaynaklanabileceğini söyleyip aracı lifte yönlendirdi.5 dk sonra çağırdılar,arabaya rolantide gaz verip bir sorun olmadığını söylediler.Cidden ses gelmiyordu.Ben de test sürüşüne çıkılmasını önerdim.Ustayla beraber yola çıktık.Tık ses bile gelmedi Hani tamam iyi masraf olmadı ama 1 aydır varolan birşey nasıl yok oldu anlamadım.Bu sabah işe gelirken de ses yoktu.Bişey anlamadım ya neyse...

hocam senin kide benim hesap gibi olmuş 1 sene öncesinde yaşamıştım. servise 3 kere götürmüştüm. bende 2900-2700 gibi devirlerde ses geliyordu,fakat motor ısınınca o ses milimal derecede baskasının duyamayacagı ama kişnin kulagı aşina oldugundan ses geliyodu.
    2 kere servise götürdüm test yaptırdım ses gelmiyor, 3.sünde sinirlendim sabahtan öglene kadar aracın motorunun sogumasını bekledim. motor sogdu test sürüsü yaptık bül bül gibi ses geliyordu,kaldırıp birsey yaptılar, sonrasında ogünden bu yana ses gelmemeye başladı.

gerci demedin ama sendede motor ısınınca ses kesiliyorsa belki ondan ses gelmemiştir. yada aracı kaldırdıktan sonra karter korumayı tamamen söküp öyle dinledilerse ses kartel korumadan geliyordur, sende test yapalım demişsin karter korumayı iyice sıkılamışlardır,, sonrada düzelmiştirdiye düsünüyorum.

insallah birdaha tekrarlamaz, birde aracını sabah calıstırdıgında sese dikkat edip gelmiyorsa birdaha gelmez , gevsiyen birsey olmazsa şayet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

hocam senin kide benim hesap gibi olmuş 1 sene öncesinde yaşamıştım. servise 3 kere götürmüştüm. bende 2900-2700 gibi devirlerde ses geliyordu,fakat motor ısınınca o ses milimal derecede baskasının duyamayacagı ama kişnin kulagı aşina oldugundan ses geliyodu.
    2 kere servise götürdüm test yaptırdım ses gelmiyor, 3.sünde sinirlendim sabahtan öglene kadar aracın motorunun sogumasını bekledim. motor sogdu test sürüsü yaptık bül bül gibi ses geliyordu,kaldırıp birsey yaptılar, sonrasında ogünden bu yana ses gelmemeye başladı.

gerci demedin ama sendede motor ısınınca ses kesiliyorsa belki ondan ses gelmemiştir. yada aracı kaldırdıktan sonra karter korumayı tamamen söküp öyle dinledilerse ses kartel korumadan geliyordur, sende test yapalım demişsin karter korumayı iyice sıkılamışlardır,, sonrada düzelmiştirdiye düsünüyorum.

insallah birdaha tekrarlamaz, birde aracını sabah calıstırdıgında sese dikkat edip gelmiyorsa birdaha gelmez , gevsiyen birsey olmazsa şayet.

Yok motor ısınınca da ses devam ediyordu aslında.Dün servise götürürken motor tam normal ısısındaydı ama ses geliyordu.Bugün sabah motor soğukken de yapmadı.Yani bi şekilde çözüldü ama nasıl bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cozep

bizim bu iç dikiz aynası sökulüyomu yerınden bılen varmı dısını damalı yapmak istıyorum

hocam gerçi zevkmeselesi ama aracı çakal arabası yapcan :) bildiğim kadarıyla lazerle ön cama yapıştırdıklarından dolayı sökmen imkansız oluyor.
    yapmak istesen yaparsın her halükarda ama cok zahmetli iş.
  • quote:

Yok motor ısınınca da ses devam ediyordu aslında.Dün servise götürürken motor tam normal ısısındaydı ama ses geliyordu.Bugün sabah motor soğukken de yapmadı.Yani bi şekilde çözüldü ama nasıl bilmiyorum.

abi neticede düzelmiş, fazla gerisini kurcalamaya ve kafa yormaya degmez, oldugunu varsayarsakta, yapılması zor birsey degil 1 tur vida sıkıstırılacak :)
    senin adına sevindim ,seni yormayacak sekilde kendi kendine düzelmiş. beni cok ugraştırıp yormuştu.
  • ARACIm 2009 symbol Haftasonu yolculuk yaptım. Yola çıkmadan önce araba pc. 596 km yol gidecek kadar benzin var diyordu. ben 420 km yol yaptım ve araba 146 kmlik benzin kaldı dedi.Demekki 420 km yolda 450 kmlik benzin harcamışım 110 km sabit hızla gittiğime göre 30 km lik benzini fazladan yakmısım. neymiş sürekli 90la gitmek cebimize de katkı sağlarmış.(can güvenliğini saymıyorum bakın) :p
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

ARACIm 2009 symbol Haftasonu yolculuk yaptım. Yola çıkmadan önce araba pc. 596 km yol gidecek kadar benzin var diyordu. ben 420 km yol yaptım ve araba 146 kmlik benzin kaldı dedi.Demekki 420 km yolda 450 kmlik benzin harcamışım 110 km sabit hızla gittiğime göre 30 km lik benzini fazladan yakmısım. neymiş sürekli 90la gitmek cebimize de katkı sağlarmış.(can güvenliğini saymıyorum bakın) :p

arkadaşlar yol bilgisayarı hakkında bi kaç şey söylemek istiyorum,
    araca yakıt aldığınızda yol bilg. nekadar gideceğinizi önceki tükettiğiniz ortalama yakıta göre hesaplıyor Örnek: benzinli bir arabada karışık olarak 100 Km'de 7,0 ortalamayı gösteriyorsa yakıt aldığınızda bu değer üzerinden gidilebilecek mesafeyeyi gösterir. siz uzun yola çıktığınızda tükettiğiniz yakıt değeriniz düşeceği için aldığınız yakıtla gideceğiniz mesafede uzamaya başlar...

Eğer yol bilgisyarından tam olarak faydalanmak istiyorsanız yakıt aldığınız zaman
    göstergeleri sıfırlayın ozaman kullanma sitilinize göre depoda kalan yakıtla ne kadar gideceğiniz doğru olarak gösterilir..

Yanlışım varsa düzeltiniz...
  • 
Sayfa: önceki 743744745746747
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.