Şimdi Ara

Türk webmasterlar SPAM'da sınır tanımıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Spam mailler, yani toplu olarak binlerce kişiye gönderilen izinsiz e-postalar gına getirdi.

Kullanıcıların izni olmadan elektronik posta kutularına gelen gereksiz (önemsiz) mailler hesap sahiplerinin başına dert oldu. Posta kutularındaki spam mailleri silmekten bıkan kullanıcılar bir kenarda duradursun spamcılar yeni taktikler geliştiriyorlar.

“Filiz Hanım Ve Erol Bey Tavsiye etti sizi” konu başlığıyla gelen spam mail bugünlerde internet kullanıcılarını oldukça rahatsız ediyor. Yesimaltuntas@gmail.com maili üzerinden gönderilen bu e-posta ciddiyetten uzak, hesap sahibini kandırmaya yönelik gönderiliyor. Mesajın içeriğine “sitemizi geliştirmek arzusundayız, yardım edebileceğinizi söylediler” yazarak insanların geçim derdiyle dalga geçen spamcılar, aynı maili belirli aralıklarla sürekli gönderiyor. Mailin içerisinde yazan internet sayfasına tıklayanlar, yasa dışı spam mail gönderenlerin ekmeklerine yağ sürüyor.

SPAM MAİLİN İÇERİSİDE ŞUNLAR YAZIYOR:

“Selamlar,
    Filiz Hanım ve Erol Beyin Tavsiyesi ile yazıyorum.
    Şuwww.(site ismini vermiyoruz).com adresteki sitemizi geliştirmek, daha da güzelleştirmek, saglam bir altyapıya sahip olacak şekilde yeniden tasarlatmak arzusundayız.
    Yardım edebileceginizi söylediler.
    Bi kontrol edip nasıl ve neler yapılacagı konusunda fikirlerinizi aktarırsanız seviniriz.
    Ne kadar sürede gerekli değişiklikleri yaparsınız.
    gerekirse bir araya gelip karşılıklı konuşup değerlendirelim.

Siz bi degerlendirin, detayları ayrıca konuşuruz.
    Şimdiden teşekkürler,

Kolay gelsin

Yeşim ALTUNTAŞ”

KAYNAK: Haber Aktüel

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.