Şimdi Ara

Kia RİO 1.5 HB Comfort Aldım (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
85.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: etusch

Hayırlı olsun blue. Gerçi aracı alalı baya olmuş ama olsun. Bende 06-07 almayı düşünüyorum. tabi kesin bişey de yok. Colt düşünüyordum Rio'ya geçtim. Düşünürken değiştiriyoruz. :d Ben 1.5 crdi istiyorum. bakalım kısmetse

tşk ederim.. alalı 3 sene oldu ama olsun şiddetle tavsiye ederim.. şirket arabası olmayan bir dizel bul ömür boyu kullan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanaki71

merhabalar öncelikle herkesin bayramını kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim. ben 2004-2005 rio sedan düşünüyorum(birazda maddiyattan) burası hb için açılmış sanırım ama bilgi akışı daha iyi onun için burayı seçtim umarım kızmazsınız ancak kafamda bazı soru işaretleri var yardımcı olursanız sevinirim. 1-comfort ve trend arasındaki fark nedir.
    2-ilanlarda trendlere bakıyorum bazılarında abs- klima yazıyor. bazılarında yok bu normal mi yoksa ilanı veren sallıyor mu
    3-lpg sıralı oluyormu, yoksa tercihemi bağlı (soru tuhaf olabilir ama hiç bilgim yok onun için sordum)
    4-2004 ile 2005 arasında donanım olarak fark varmıdır.
    5-otomatik düşünüyorum , vites geçişleri filan nasıl ayrıca km olarak ortalama ne kadar ömrü olur.
    uzun oldu kusura bakmayın cevaplar için şimdiden tşk.

bildiklerimi cevaplamaya çalışayım..

trend, comfort ve advance diye gidiyor.. arasında çok fark yok.. genelde comfort bulursun zaten..

2005 yılında yeni nesil Rioya geçildi. 2005 model hem eski hem yeni kasa Rio var bilginiz olsun.. yenileri biraz pahalı ama motoru eskisine bakarak çok daha üstün.. ancak tipini beğenirmisiniz bilmiyorum eskilerin tipi çok daha hoş bana göre..

lpg uyumu önemli. Reg marka lpg takılı bende.. sıralı sistemde değil üstüne.. sorun yaşamadım çok şükür.. önemli olan marka değil uyumlu olması.. Kia Stafelli (yazılışı aklıma gelmedi) marka takıyor fakat bi çok markada olur neden olmasın..

2004-2005 arası donanım farkı yoktur ancak; yeni nesill ve eski nesil arasında muhakkak vardır..

motor ömrünü honda, toyata vs.. gibi düşünmeyin.. daha kısadır diye düşünüyorum.. bu güne kadar motor ömrüyle övünen bir marka imajı çizmedi Kia.. çizemezlerde zaten.. aracın benzinlisini şirketler pek kullanmadılar ancak dizelleri hep şirket aracı.. alırken dikkat edin.. otomatik vitesten haberim yok ancak manuelleri kötü sayılmaz.. vites geçişleri modeline göre zayıf ama ortalamanın üstünde..

fiyat/performans arıyorsan hiç kaçırma derim kısacası..

• blue night kardesım emegıne saglık arac hakkında butun yazdıklarını okudum...

şu kanıya vardım arac saglam dıger yerlı arabalar gıbı kıa lar curuk arac degıl bır ara kıa kullanmıstım cıdden cok kalıtelı...
    benımde butcem 12000 tl cıvarı bende bu aracı dusunuyorum sahıbınden.com dan bakıyorum egerkı ıstanbulda varsa ıyı bır arac talıbım...tesekkurler
  • mmerhabalar kia dostları. bnde kia rio almayı düşünüyorum 1.5 benzin tüplü. bunların bi taksi şeklinde birde bagajı büyük olanı var ikisindede motor aynı fakat yakıtta değişme olurmu bütçem 15,000 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

blue night kardesım emegıne saglık arac hakkında butun yazdıklarını okudum...

şu kanıya vardım arac saglam dıger yerlı arabalar gıbı kıa lar curuk arac degıl bır ara kıa kullanmıstım cıdden cok kalıtelı...
    benımde butcem 12000 tl cıvarı bende bu aracı dusunuyorum sahıbınden.com dan bakıyorum egerkı ıstanbulda varsa ıyı bır arac talıbım...tesekkurler

fiyatına göre kaliteli olarak cümleyi kurmak çok yerinde olacaktır. şu an param olsa yeni Rio almak için bir an tereddüt etmem. Estetik güzeli bir araç (dış dizaynda)

hocam dizel alacaksan şirket arabası olmamasına dikkat edin lütfen. yetkili servislerinden bilgi alabilirsiniz, km ile oynanmış olabilir her markada olduğu gibi.

benzinli alacaksanız şirketler kullanmadı diye biliyorum. tabiki kontrollerinizi yapınız, fazla km yapmış arac almayın derim (markası modeli ne olursa olsun)

• quote:

Orijinalden alıntı: metin_0067

mmerhabalar kia dostları. bnde kia rio almayı düşünüyorum 1.5 benzin tüplü. bunların bi taksi şeklinde birde bagajı büyük olanı var ikisindede motor aynı fakat yakıtta değişme olurmu bütçem 15,000 tl

uzun uzun açıklama yapmak isterim ama kısa tutayım.

1.5 benzinli ise ya sedandır yada SW görünümlü HBdir. yani bu konunun ilk sayfasındaki araç. HB diye geçiyor ruhsatta. SW diye bi versiyonu yok. olmadı bu güne kadar.
    2005 yılından sonra ise HB lerin tipi değişti ve kısalarak palio gibi kısa oldu. yeni nesil rio lar diye geçiyor. bu seride 1.5 dizel, 1.4 benzinli var. sizin bahsettiğiniz 2005 öncesi riolar. yeni nesille eski nesil arasında 1-2 milyar oynuyor artı olarak.

bütçeniz 15.000 tl ise yeni nesilleri zorlayın derim. neden; daha güçlü motor. daha konforlu. HB de daha güzel sayılabilir ama sedanda daha kötü dış diyazn (bana göre ve genelde herkese göre).

dizeller bir zamanlar sınıfının en hızlı dizeli diye biliniyordu.

• arkadaşlar 2005 model bir rionun 1.5 piyasası nedir acaba tüplü olanın, internet piyasasını söylemeyin lütfen sahibinden de millet ne tutturursam diye sallıyor fiyatları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue night

quote:

Orijinalden alıntı: metin_0067

mmerhabalar kia dostları. bnde kia rio almayı düşünüyorum 1.5 benzin tüplü. bunların bi taksi şeklinde birde bagajı büyük olanı var ikisindede motor aynı fakat yakıtta değişme olurmu bütçem 15,000 tl

uzun uzun açıklama yapmak isterim ama kısa tutayım.

1.5 benzinli ise ya sedandır yada SW görünümlü HBdir. yani bu konunun ilk sayfasındaki araç. HB diye geçiyor ruhsatta. SW diye bi versiyonu yok. olmadı bu güne kadar.
    2005 yılından sonra ise HB lerin tipi değişti ve kısalarak palio gibi kısa oldu. yeni nesil rio lar diye geçiyor. bu seride 1.5 dizel, 1.4 benzinli var. sizin bahsettiğiniz 2005 öncesi riolar. yeni nesille eski nesil arasında 1-2 milyar oynuyor artı olarak.

bütçeniz 15.000 tl ise yeni nesilleri zorlayın derim. neden; daha güçlü motor. daha konforlu. HB de daha güzel sayılabilir ama sedanda daha kötü dış diyazn (bana göre ve genelde herkese göre).

dizeller bir zamanlar sınıfının en hızlı dizeli diye biliniyordu.

kardeşhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-ogretmenden-piril-piril-orjinal-63583717/detay/
    bu modele ne diyosun kaç para eder 2005 modellerinde yenisi ve eskisi var dedin ya sen nasıl anlıycam ben aradaki farkı bunungörunusunu cok begendim biraz çok istiyo ne eder sence

• ben de 2004 model aldım. 1.5 comfort sedan aldım. siyah renkte. km. 150 binin üstünde, tekerlekleri eskiydi, yan kapılarda mıcır çöküklükleri var, belirgin çizik yok. iç döşemede de bazı eksiklikler var, böyle bir arabayı 13 bin tlye aldım.
    Ben buna 4 tane mıchelen lastik aldım, bakımlarını yaptırdım, son olarak da ısıtma sistemi bozuldu, kürsü altındaki radyatör patladı, içeriye sular girdi, onu 300 tl ye değiştirdim, daha yapılacakları da var, yani şu an benim aracımı satsam 14 bin tlden aşağısına satmam. İyi bir 2004 kia rio, km'si de az ise 14500-15000 tl eder,
  • Arkadaşlar Bütçem 15-17,5 araba bakıyordum 2009 model Rio 1,5 CRDİ EX Advance beyaz renk bir araba buldum sağ ön çamurluğu değişik
    sağ marşibiyel boyalı ön tampon değişik km 64000 orj. km arabayı 16850 aldım sizce iyimi almışım.Aldıktan sonra çevrem araba elinde kalır
    niye KIA aldın diyorlar ama ben zevkle biniyorum.Doğru veya Yanlış yaptığımı zaman gösterecek.
    HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webercan -- 31 Aralık 2013; 12:21:45 >
  • yedek parça fiyatları nasıl bilgi alabilirmiyiz kullanan arkadaşlar ?
  • Yeniden merhaba arkadaşlar;

3 yıl önce son mesajım olmuş galiba.

Kia Riomu alalı tam 6 yıl oldu. Bu sürede 70.000 km daha yaptım ve şu an 158.000 km geldim. Aracımla ik ciddi kazayı kurban bayramında geçirdim. Yağmurdan dolayı (uzun yolda) arac kaydı ve bariyerlere çarptım. Öyle bir kazadan ufak hazarla çıkmam mucize gibi birşey oldu. Bariyerler olmasa aracım belkide pert olacaktı.

Arkadaşlar bu aracı alacak arkadaşlara yeniden sesleniyorum temizini bulurlar ise alsınlar güle güle binsinler. Hiç ama hiç pişman olmazlar. Çünkü verilecek paraya piyasada daha eski model araç bulunabilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz tipini beğenmeyen ön yargısı olan vs.. almayabilir.

Bir arkadaşımız yedek parca fiyatlarını sormuş. Şöyle açıklayım fren balatası 50 tl, triger seti 90 tl, baskı balataya 150 tl mi ne vermiştim en son. Hyundai accentle aynı parçalar kullanıldığından fiyatı gayet uygun oluyor.

Arkadaşlar geçen sene ev aldım onun borcunu ödüyorum. İlk 3 sene malesef para biriktiremeyecek gibiyim. Ancak sonrasında 2012-2013 model Kia Rio, Hyundai i30 veya Toyota Airus düşünüyorum şimdilik. (2 sene sonra alacağım araba kısmetse ) Hyundai Genesis ve Kia Optima almayı daha çok iserim ama onlara gücüm yetmez.

Dipnot: Kia alma pişman olursun, elinde kalır vs.. onlar boş sözler.. Haketmeyen arabalara haketmeyen fiyatları vere vere hakedenler ikinci planda kalıyor. Araba dünyasında da diğer alanlarda da durum aynı. Beğeniyorsanız alın boşverin sağı solu.

• blue night kullanıcısına yanıt
    6 yıldır bilgilendirme yapmanız iyi olmuş.Tebrik ederim. 1.4 dizel rio'nun performansını beğenmemiştim,tekrar alacaklarım listesine ekledim.
  • blue night kullanıcısına yanıt
    Vay be,
    Ben de "24 Ağustos 2010; 22:15:48" de konuya cevap yazmışım. Kaç sene geçmiş... Yaşlanmışız...

Bugün yeni kasa rio gördüm hoşuma da gitti. Bi bakmak lazım :)

Bu arada, size de geçmiş olsun. Allah başka kazalardan korusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blue night öncelikle geçmiş olsun (uzun yolda kaza yaptığını yazmışsın). ben de birkaç ay sonra bir araba almayı düşünüyorum. İlk aracım olacak. Yılda 1-2 uzun yola giderim (mesafe en az 2000 km) Aslında megane 1 düşünüyorum ama 12-13 bine temiz bulabilir miyim bilemiyorum. megane coupe de güzel ama 2 kapılı ilerde küçük gelir belki. Sen uzun yolda kaç ile giderken kontrolü kaybettin acaba? Tabi yolun yağışlı olması viraj eğim vs. etkili olmuştur ama en azından fikir edinmek amacıyla sordum. Araçta abs yok galiba. Ben uzun yolda arada 130-140 falan yaparım yolun durumuna göre. Hız delisi değilim ama en azından 140 civarındaki hızlarda güvende hissetmek isterim kendimi. Uzun yol konforu nasıldır içeri çok ses alıyor mu? yolculuklar yorucu oluyor mu? Alacağım arabada abs, klima ve hidrolik direksiyon olsun isterim. abs den vaz geçtim diyelim, yokluğunu şehir içi-dışı çok hisseder miyim? Yorumlarını okudum hiç aklımda yokken bir de Kia rio düştü aklıma (2004 model) bilemedim ne yapsam

Bu arada 6 yıldır Rio kullanıcısı olarak bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanız, fikir edinmek isteyenler için çok iyi olmuş.

• quote:

Yeniden merhaba arkadaşlar;

3 yıl önce son mesajım olmuş galiba.

Kia Riomu alalı tam 6 yıl oldu. Bu sürede 70.000 km daha yaptım ve şu an 158.000 km geldim. Aracımla ik ciddi kazayı kurban bayramında geçirdim. Yağmurdan dolayı (uzun yolda) arac kaydı ve bariyerlere çarptım. Öyle bir kazadan ufak hazarla çıkmam mucize gibi birşey oldu. Bariyerler olmasa aracım belkide pert olacaktı.

Arkadaşlar bu aracı alacak arkadaşlara yeniden sesleniyorum temizini bulurlar ise alsınlar güle güle binsinler. Hiç ama hiç pişman olmazlar. Çünkü verilecek paraya piyasada daha eski model araç bulunabilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz tipini beğenmeyen ön yargısı olan vs.. almayabilir.

Bir arkadaşımız yedek parca fiyatlarını sormuş. Şöyle açıklayım fren balatası 50 tl, triger seti 90 tl, baskı balataya 150 tl mi ne vermiştim en son. Hyundai accentle aynı parçalar kullanıldığından fiyatı gayet uygun oluyor.

Arkadaşlar geçen sene ev aldım onun borcunu ödüyorum. İlk 3 sene malesef para biriktiremeyecek gibiyim. Ancak sonrasında 2012-2013 model Kia Rio, Hyundai i30 veya Toyota Airus düşünüyorum şimdilik. (2 sene sonra alacağım araba kısmetse ) Hyundai Genesis ve Kia Optima almayı daha çok iserim ama onlara gücüm yetmez.

Dipnot: Kia alma pişman olursun, elinde kalır vs.. onlar boş sözler.. Haketmeyen arabalara haketmeyen fiyatları vere vere hakedenler ikinci planda kalıyor. Araba dünyasında da diğer alanlarda da durum aynı. Beğeniyorsanız alın boşverin sağı solu.

blue night öncelikle geçmiş olsun (uzun yolda kaza yaptığını yazmışsın). ben de birkaç ay sonra bir araba almayı düşünüyorum. İlk aracım olacak. Yılda 1-2 uzun yola giderim (mesafe en az 2000 km) Aslında megane 1 düşünüyorum ama 12-13 bine temiz bulabilir miyim bilemiyorum. megane coupe de güzel ama 2 kapılı ilerde küçük gelir belki. Sen uzun yolda kaç ile giderken kontrolü kaybettin acaba? Tabi yolun yağışlı olması viraj eğim vs. etkili olmuştur ama en azından fikir edinmek amacıyla sordum. Araçta abs yok galiba. Ben uzun yolda arada 130-140 falan yaparım yolun durumuna göre. Hız delisi değilim ama en azından 140 civarındaki hızlarda güvende hissetmek isterim kendimi. Uzun yol konforu nasıldır içeri çok ses alıyor mu? yolculuklar yorucu oluyor mu? Alacağım arabada abs, klima ve hidrolik direksiyon olsun isterim. abs den vaz geçtim diyelim, yokluğunu şehir içi-dışı çok hisseder miyim? Yorumlarını okudum hiç aklımda yokken bir de Kia rio düştü aklıma (2004 model) bilemedim ne yapsam

Bu arada 6 yıldır Rio kullanıcısı olarak bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanız, fikir edinmek isteyenler için çok iyi olmuş.

• fanatixxx kullanıcısına yanıt
    Öncelikle gecikmeli cevap vereceğim için kusura bakmayın belki sizde geç okuyacaksınız. Uzun süredir girmiyordum.

Abs özelliği olsa iyi olurdu ancak kazada abs pek bi fazda etmezdi. ESP gibi yeni dönem araba özelliğinden olsa çok iyi olurdu. En önemli etken lastiklerdir.

140 km de yol tutuşu idealdir ancak 140 km hız şahsi görüşüm hiç bir araba için uygun bir hız değil yüksek bir hız. Ses olayı standartın altında sayılır. Maalesef içeri ses fazla alıyor. konfor olarak ideal fazla yormuyor insanı.
  • quote:

Öncelikle gecikmeli cevap vereceğim için kusura bakmayın belki sizde geç okuyacaksınız. Uzun süredir girmiyordum.

Abs özelliği olsa iyi olurdu ancak kazada abs pek bi fazda etmezdi. ESP gibi yeni dönem araba özelliğinden olsa çok iyi olurdu. En önemli etken lastiklerdir.

140 km de yol tutuşu idealdir ancak 140 km hız şahsi görüşüm hiç bir araba için uygun bir hız değil yüksek bir hız. Ses olayı standartın altında sayılır. Maalesef içeri ses fazla alıyor. konfor olarak ideal fazla yormuyor insanı.

Son çıkan Rioları hiç test ettin mi dostum? Şu an aracın kaç km'de? Bugüne kadar bakım harici ne gibi masrafların oldu?
  • Şu an kmsi 165 000 de. 88 000 de. Çok şükür hiç yolda bırakmadı. (Akü bitmesi sonucunda bi kez kalmıştım ancak o arabanın kendi sıkıntısı değil) Bakım harici hiç bir masrafım olmadı. Km si gelince yağını suyunu, balatalarını değiştiririm. Triger seti ve baskı balatayıda değiştirdim. Baskı balatayı sıkıntı çıkardığından değil belli bir ömrü var diye değiştirdim. (Belkide hata yaptım bu konuda bilmiyorum)

Son çıkan Rioyu kullanmadım. Fiyat olarak bişey diyemem ama aynı paraya Hyundai i20 tavsiye ederim. (Kardeşi) O aracın iç ve dış dizaynı harika.

Rioların bir alt kasası Rio 2. düşünürseniz de tip ve teknik özellik olarak önceki seriye göre yetersiz (standartından bahsediyorum) motor gücü ve malzeme kalitesi olarak gayet iyi.. Yeni nesil de hepsinin birleşimidir diye düşünüyorum.
  • Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bende bir şeyler yazmak istedim çalıştığım şirkette şirket arabam oluyor kendileri 2010 model 1.5 hb comfort modeli araç inanılmaz derecede atik ve yakıtı kokluyor.Ben araç ile 210 gördüm Çorlu yolu üzerinde bana mısın demedi araç ama 190'dan sonra direksiyon ortalamanın üzerinde titremeye başlıyor.Araç bana 0 km olarak teslim edildi ve bugün itibariyle 295673 km görmüş durumda ve beni yolda sadece bir kere turbo yüzünden yolda bıraktı onum dışında bir kere bile üzmedi beni yakıt derdim olmadığı için şimdiye kadar sadece bir kere hesaplama amaçlı depoyu boşaltıp fulledim onda da 25 kuruş şehir içi yakarı vardı ki bu km ve neredeyse 5 yıllık bir araç için bence çok değil ki aracı hor ve agresif kullanırım kardeşim ben aile babasıyım dikkatli ve sakin kullanırım diyen adam daha da az yaktırabilir ona birşey diyemem :) Yeni kasa Rio modelini aldıracaktım ancak o da çok hoşuma gitmedi o yüzden araba beni bırakana kadar bununla devam ederim gibime geliyor.Arabanın sürüş komforu çok hoşuma gidiyor o bakımdan da olumsuz birşey diyemem ayrıca aracın ufak tefek dokundum mu elde kalacak gibi durduğuna bakmayın çok sağlam araç iki defa ciddi kaza geçirdim birinde 110 km hız ile Accent Blue ve 150 civarı bir hız ile eski kasa Megane ile kaza yapmışlığım var karşı iki araç da perte çıktı benim araç sadece kaporta olarak ustanın elinden geçti o kadar ki hala da kullanıyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.