Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada düzenli olarak elma sirkesi içen bir ya da birkaç arkadaşımız vardı onlar ne durumda acaba bilgi verebilirler mi ?
  • Muhtemelen gastroenterolog'a gitmiştir. Gaita örneği almışlardır diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Muhtemelen gastroenterolog'a gitmiştir. Gaita örneği almışlardır diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu lanet olasıca kaşıntıya iyi gelebilecek bir ilaç, hap, losyon vs. var mı? Kaşıntı yüzünden geceleri uyuyamıyorum bile. Neredeyse intiharın eşiğindeyim.
  • arkadaşlar bu stres işini çözebilirseniz kalıcı düzelmeler olabilir. hastalık geri dönse bile daha az etki eder. en önemli şey düzenli olarak 0 stres yaşamak. biliyorum bu hayatta zor ama zihninizi tamamen boşlatmadan bu hastalıktan zor kurtulursunuz.
  • Aslına bakarsan 3 gün içinde sadece 3 dakika denizde kaldım, geri kalan zamanlarda havuzdaydım hep. 3 dakikada hallettiyse çok mübarek bir suymuş :) Yazın denizden çıkmayız artık. :)
  • arkadaşlar dermotto losyon diye bir ilaç var. Acaba bu losyonu deneyen var mı.
    http://www.dermotto.com/ yorum alayım deneyen varsa.
    şunuda belirteyim reklam falan yapmıyorum yanlış anlamayın . umut dünyası işte bu hastalık yüzünden yer otu deniyoruz anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhittin1 -- 18 Mayıs 2013; 21:44:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrerok_rc

Aslına bakarsan 3 gün içinde sadece 3 dakika denizde kaldım, geri kalan zamanlarda havuzdaydım hep. 3 dakikada hallettiyse çok mübarek bir suymuş :) Yazın denizden çıkmayız artık. :)

Güneyde yaşayanlar bu konuda çok şanslı girebildikleri kadar denize girsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozy84

quote:

Orijinalden alıntı: NetX

quote:

Orijinalden alıntı: NetX

Bu hastalığı yaşayan arkadaşlar bağırsak problemleri yaşıyor musunuz?
    Bu ve türü hastalıkların bağırsaklara yerleşen parazit ve mantarların çoğalmasıyla oluştuğuna dair bir kaç yazı okumuştum zamanında,
    Ben kendimi bildim bileli bağırsak sorunları yaşıyorum ve şimdi de bağırsak mantarı şüphesi var bende, ki şüphe oldukça güçlü.
    Gerçekten de sıkıntı bağırsaklara yerleşen mantarlarla doğru orantıyla alakalı gibi, seboreik dermatit'den önce de saç kıran hastalığına yakalanmıştım onun için de bağırsak sorunları başrolde denmişti.
    Acaba sizlerin de tespit edebildiğiniz bu tarz sıkıntılarınız var mı?
    Ayrıca bu konuda da yazmıştım Head & Shoulders'ın bu hastalık için ürettiği şampuanı satın alıp kullanmaya başlamıştım.
    2 hafta boyunca 3-4 gün arayla yıkadım saçlarımı bu süreç boyunca pek bir sıkıntı olmadı ve kaşıntı sıfıra inmiş gibiydi.
    Gözlem yapabilmek için 8 gündür yıkamıyorum ve saçım yine eski kaşıntısına kavuştu. :/
    Ayrıca izler neredeyse belli olmayacak seviyeye inmişken tekrardan eski haline geldi.
    Kısacası bu tür şampuanları kullandığımız vakit işe yarıyor ama bırakır bırakmaz eski düzene geliyor.
    Bu yüzden hastalığın kökünü bulup yenemediğimiz sürece sadece geçici çözümler üretmiş olabileceğiz sanırım.

Bahsettiğim şampuan, (head shoulders intensive treatment değil)

Daha once boyle bir mesaj yazmistim.
    Ve bana yapilan test sonucunda bagirsak mantari bulgusuna rastlanildi.
    Sut ve sut urunlerini simdilik kestim, meyve haric sekerden uzak durmaya calisiyorum.
    Zaman gosterecek sonuclarini

Hocam Merhabalar ,
    Sırf size sorabilmek için üye oldum foruma. Öncelikle Bu Rahatsızlık İçin Hangi doktora gittiniz ve bağırsak mantarı için hangi testler yapıldı ? biraz daha detaylı paylaşma şansınız var mı ? sizdeki gaz sorunları ve dermatit belirtilerinin aynısı bendede var. Bende Seboreik Dermatitin Bağırsak Mantarlarıyla İlişkili Oldugunu Düşünüyorum..

Bağırsak problemleri bende de var fakt buna iyi gelebilecek bir ilaç yok. İnternette sadece bitkisel ürünler ve diyetten bahsediliyor. Bu hastalığın bağırsaklardan kaynaklandığını bende ciddi ciddi düşünüyorum ama bununla ilgili bir tedavi yöntemi veya ürüne raslamadım.

• Burdaki soylenenlerin dışında kaşınıyorsa kaşımayın. Yoksa daha da azar. 1. sayfadan sona kadar okudum bunu yazan olmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhittin1

arkadaşlar dermotto losyon diye bir ilaç var. Acaba bu losyonu deneyen var mı.
    http://www.dermotto.com/ yorum alayım deneyen varsa.
    şunuda belirteyim reklam falan yapmıyorum yanlış anlamayın . umut dünyası işte bu hastalık yüzünden yer otu deniyoruz anlarsınız.
    İçinde Çay Ağacı Yağı Var. Bildiğim Kadarıyla Çay Ağacı Yağı Seboreik Dermatit İçin İyi Geliyor. Bilimsel Olarakta Kanıtlanmış..
  • arkadaşlar kafeinli içeceklerden kesinlikle uzak durun denedim kahve kola fanta gibi içecekler içtiğimde çok azıyo saç derim :( ama içmediğimde düzenli olarak tedavimi uyguladığımda hiçbir sorun yok..
  • Bu hastalık olanlarda aynı zamanda kabızlık oluyor mu acaba merak ettim? Bende var mesela kabızlık. Gnc'de satılan probiyotik haplar var. İçerisinde 1.5 milyar bakteri olduğu yazıyor. Ben aldım kullanıyorum ama çok etkili olduklarnı söyleyemem.
  • kaşıntı ve yağlanmaya iyi gelicek bir şampuan halen bulamadım.. denemediğim birtek head shoulders kaldı sanırım..
  • quote:

Bu hastalık olanlarda aynı zamanda kabızlık oluyor mu acaba merak ettim? Bende var mesela kabızlık. Gnc'de satılan probiyotik haplar var. İçerisinde 1.5 milyar bakteri olduğu yazıyor. Ben aldım kullanıyorum ama çok etkili olduklarnı söyleyemem.

var arkadaşım,

ben bu lanet hastalık ile 12 senedir uğraşıyorum, yaş oldu 30

denemediğim hap şampuan losyon bitkisel ilaç kalmadı, ama yok yok yok, geçmiyor bir türlü,

bu hastalığın başladığı yıllarda hazımsızlık ve kabızlık sorunlarıda başladı, okuduğum bir çok internet sitesinden anladığım kadarıyla bu hastalığın bağırsaklar ile ilgisi var,

Kabızlık içinde bir çok ilaç denedim, diyetler yaptım ama onada bir çare bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

quote:

Bu hastalık olanlarda aynı zamanda kabızlık oluyor mu acaba merak ettim? Bende var mesela kabızlık. Gnc'de satılan probiyotik haplar var. İçerisinde 1.5 milyar bakteri olduğu yazıyor. Ben aldım kullanıyorum ama çok etkili olduklarnı söyleyemem.

var arkadaşım,

denemediğim hap şampuan losyon bitkisel ilaç kalmadı, ama yok yok yok, geçmiyor bir türlü,

bu hastalığın başladığı yıllarda hazımsızlık ve kabızlık sorunlarıda başladı, okuduğum bir çok internet sitesinden anladığım kadarıyla bu hastalığın bağırsaklar ile ilgisi var,

Kabızlık içinde bir çok ilaç denedim, diyetler yaptım ama onada bir çare bulamadım.

Bağırsak florasını zenginleştirmemiz gerekli. Bu probiyotik yoğurtlar var aslında 1 ay denesek işe yarar belki. Ben bu yoğurtlardan kullandım ama hiç 7-8 taneden fazla kullanmadım. Tanesi yaklaşık 1 Tl. 30 günde 2 tane tüketsek 60 TL yapar. Hiç para değil. O kadar şeye harcadığımız paradan sonra.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

quote:

var arkadaşım,

Bağırsak florasını zenginleştirmemiz gerekli. Bu probiyotik yoğurtlar var aslında 1 ay denesek işe yarar belki. Ben bu yoğurtlardan kullandım ama hiç 7-8 taneden fazla kullanmadım. Tanesi yaklaşık 1 Tl. 30 günde 2 tane tüketsek 60 TL yapar. Hiç para değil. O kadar şeye harcadığımız paradan sonra.

Bahsettiğiniz yoğurlat marketlerde satılan küçük yoğurtlarmı, bir ara bende çok kullandım danone active mi öyle bir ismi vardı,

Eğer aynı yoğurttan bahsediyorsak ben 6 ay kadar kullandım ama onunda bir faydasını göremedim,

Kabızlık için benim bünyemde en iyi sonuç veren bol zeytinyağlı haşlanmış patates yemek ama belli bir süre sonra artık tiksinti veriyor. hafta bir iki defa yiyorum, onuda yemesem ( özür dileyerek söylüyorum ) sanırım ayda en fazla 2-3 defa tuvalete gideceğim,

• İlginc bir bağlantı ,benimde bağırsaklarım hep sorunludur ve bu seboreik dermatit illetinden kurtulamıyorum bende.elma sirkesi-sarımsak kürunden de henuz sonuc alamadım!
    Bu arada bağırsak sorunları icin gun kurusu kayısı ve incir tavsiye ederim,aynı gun etkisini görürsünüz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hmm evet o yoğurtları kasdetmiştim. Gnc nin probiyotik tabletleri işe yarar belki. Aslında doğal kefirlerinde bu konuda işe yarayacağını tahmin ediyorum. Ama doğal olan kefirler marketlerde satılanlar değil. Tadları çok farklı çünkü.
  • quote:

Hmm evet o yoğurtları kasdetmiştim. Gnc nin probiyotik tabletleri işe yarar belki. Aslında doğal kefirlerinde bu konuda işe yarayacağını tahmin ediyorum. Ama doğal olan kefirler marketlerde satılanlar değil. Tadları çok farklı çünkü.

Bağırsaklardaki rahatsızlık için siz hiç doktora başvurdunuz mu ?

Hangi doktor bu konu ile ilgileniyor ne gibi testler yapılıyor bilginiz var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.