Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semihus

Ben bi dönem çinko kullandım ama gözle görülür bir etkisi olmadı. Tavsiye edermisiniz tekrar başlamalımıyım?

ilaç olarak çinko almada çinko değeri yüksek besinler tüket bünyeye sentetik şeyleri sokmaya gerek yok :)
  • SD'den kaynaklanan saç kaybını önlemek, azaltmak konusunda tavsiyeler bekliyorum.

http://www.ehow.com/about_5132568_treatment-loss-caused-seborrheic-dermatitis.html

Bu bağlantıda bir şeyler yazılmış ama...
  • Uzun süredir bu konuya cevap yazmamıştım. Ben biraz rahatladım bu konuda. Gerçi saçları kaybettim ama yağlanma sivilcelenme azaldı.
    Tam olarak iyileşmedi.
    Yaşa bağlı olabilir mi bilmiyorum, şikayetlerim çok şükür azaldı. ( Yaş 41 oldu).
    Şampuan olarak Head & shoulder klasik bakım şampuanını kullanıyorum.
    Gerçekten büyük dert Allah herkese şifa versin.
  • En son gittiğim cilt doktoruna göre SD ile saç dökülmesinin hiçbir ilgisi yokmuş...
    peki hocam diyip kendisiyle medenice yollarımızı ayırdık
  • quote:

Orijinalden alıntı: igav

quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzmert

Dikkat ettim yazn deniz ve havuz sayesindenmidir hiç yüzümde egzamadan eser kalmıyor ne zaman kış geliyor ve yüzümü yıkamaya korkuyorum o zaman başlıyor , yani zeytin yağlı sabunu tavsiye ederim en azından görüntü bakımından sorun yaşatmıyor.

Valla ben çareyi buldum.Çalışmadığım zamanlar dökülmeden eser yok.İşe başladım mı geri başlıyor.İş yerimde çok stres de yaşamıyorum ama demek ki etkiliyor.Tatilde kayak yaptım kirpiklerim kayarken bildiğiniz dondu,yüzüm kapkara oldu.Yüzüm her türlü soğuğa maruz kaldı.Yine de hiçbir sıkıntı yok.
    Bu işi çözümü tatil

valla hocam bende aynısını düşünüyorum. Geçenlerde 1 hafta tatile çıktım yüzümde hiçbişey kalmadı. ne zamanki çalışmaya başladım 2. gün yeniden başladık

• başkalarıda şifa bulsun diye üşenmedim foruma üye oldum.hiç birşeyde bulamadığım şifayı allahın izni ile kerium ds şampuanda buldum.biraz pahalı ama bana tek iyi gelen bu.bununla beraber strestende uzak durulmalı. kızartma türü yiyeceklerden elimden geldiği kadar uzak durmaya çalışıyorum. kalıcı kepeğe bağlı olarak devam eden dökülmeler.kafamı sildiğimde havluda kalan saçlar yok denecek kadar azaldı.KERİUM DS ŞAMPUAN.bende forumlarda görüp gidip aldım. iyi ki almışım. allah herkese şifa versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyingonul

başkalarıda şifa bulsun diye üşenmedim foruma üye oldum.hiç birşeyde bulamadığım şifayı allahın izni ile kerium ds şampuanda buldum.biraz pahalı ama bana tek iyi gelen bu.bununla beraber strestende uzak durulmalı. kızartma türü yiyeceklerden elimden geldiği kadar uzak durmaya çalışıyorum. kalıcı kepeğe bağlı olarak devam eden dökülmeler.kafamı sildiğimde havluda kalan saçlar yok denecek kadar azaldı.KERİUM DS ŞAMPUAN.bende forumlarda görüp gidip aldım. iyi ki almışım. allah herkese şifa versin

ne yazık ki herkes aynı şey ile şifa bulamıyor.. size iyi gelen başkasında işe yaramayabilir.. maalesef iletiniz reklam koksa da yine de iyiniyetle teşekkür ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirius_black -- 22 Şubat 2013; 13:39:58 >
  • Selâmlar,

Hastalığın şifasını Yüce Allah'tan cümlemize diler, kendimin elim için 4 seans denediğim ve geçirdiğim, benzer şekilde yüzümde senelerdir var olan seboreik dermatite de iyi geleceğini düşündüğüm bir yöntem var. Sanırım hepimiz o yöntemin adını biliyoruz: AKUPUNKTUR

http://www.akupunktur-wien.at/dermatologie.html

http://www.seborrhoisches-ekzem.de/medikamente-methoden-f5/se-und-chinesische-medizin-teil-1-t312.html

http://behandlung.lekomat.org/10201/

Hastalığın adını (ister Türkçe ister başka dilde) ve akupunktur yazıp Google'da aratarak değişik başlıklara ulaşmak mümkün. inşAllah hastalığı yeneceğimiz günleri de göreceğiz.

• Hala bu konuya inşallahçı maşallahçı insanlar giriyor
  • vichy dercos kepeğe karşı etkili benimkini geçirdi geçtikten sonra kullanmayı kesmezsen cildi çok kurutuyor.

yalnız şu bir gerçekki stres anında tetikliyor birde kola ve abur cubur coşturuyor sağlıklı beslenmek ve stressiz yaşamak lazım yazarken bile strese girdim
  • gemiye gidicem (6 ay) (az banyo yaparım) sizce hangi şampuanı alıp gitmeliyim ? kulak içi kaşıntısıda var onu nasıl düzeltiyoruz uzman görüşler senelerdir çeken kardeşler ve büyüklerimden yardım bekliyorum en çok en iyi idare edicek yöntem nedir?
  • Neutrogena nemlendiri kullanmanızı öneriyorum , gerçekten harika çok kuru ve kuru ciltler için olanını kullanıyorum ve çok memnunum , yüzümü rahatça yıkayabiliyorum artık ayrıca zeytin yağlı saf sabun kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ketakonazol şampuan kullandığım 2 kullanmada kesti . Artık losyon sürmüyorum. Ama biraz araştırdım ketakonzaol uzun süreli ve sık kullanımda karaciğeri yoruyormuş. Haftada iki kereyi geçirmemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 25 Şubat 2013; 10:09:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

Hala bu konuya inşallahçı maşallahçı insanlar giriyor

Johan Hegg,

Bu konuya eminim haberdar bile olmadığın, belki de akılına gelmeyen bir tedavi -belki de kesin çözüm- yöntemi sundum. Sevinip araştıracağına, -belki sen de bu yöntem ile kurtulacaksın- agresifleşiyorsun.

Kaldı ki İNŞALLAH "Allah'ın izini ile" anlamındadır ve O'nun izini olmadan yaprağın bile kımıldayamadığı bir dünyada hastalığa -kendiliğinden- çare nasıl olsun ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18.01.1988

quote:

Johan Hegg,

Bu konuya eminim haberdar bile olmadığın, belki de akılına gelmeyen bir tedavi -belki de kesin çözüm- yöntemi sundum. Sevinip araştıracağına, -belki sen de bu yöntem ile kurtulacaksın- agresifleşiyorsun.

Kaldı ki İNŞALLAH "Allah'ın izini ile" anlamındadır ve O'nun izini olmadan yaprağın bile kımıldayamadığı bir dünyada hastalığa -kendiliğinden- çare nasıl olsun ki?

hocam bende pek inşallahla maşallahla geçeceğine inanmazdım lakin elimdeki ve parmaklarımdaki egzamayı öylesine denettirdim koca karı var bizim köylü üfürükçü güm diye kesti kalemle çizdiği yerlerdeki egzamaları valla dikkat ettim bi gulfallahu okudu yetenekmi dersin ne dersin bilemiyorum bu konuyu içkici tır şöförü bi tanıdık var onunda yeteneği varmış sohbet ederken adam kaç kişinin temresini egzamasını siğilini yoketmiş :D valla yetenekmi denir allah vergisimi okudu geçti elim.

• quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

quote:

Orijinalden alıntı: 18.01.1988

quote:

Johan Hegg,

hocam bende pek inşallahla maşallahla geçeceğine inanmazdım lakin elimdeki ve parmaklarımdaki egzamayı öylesine denettirdim koca karı var bizim köylü üfürükçü güm diye kesti kalemle çizdiği yerlerdeki egzamaları valla dikkat ettim bi gulfallahu okudu yetenekmi dersin ne dersin bilemiyorum bu konuyu içkici tır şöförü bi tanıdık var onunda yeteneği varmış sohbet ederken adam kaç kişinin temresini egzamasını siğilini yoketmiş :D valla yetenekmi denir allah vergisimi okudu geçti elim.

Burada bir yanlış anlaşılma var. Konu gerçekten dağılıyor. Ben önemli bir şey paylaştığıma inanıyorum. Akupunktur tedavisinin çok önemli olduğunu görselleri ile temellendirmek istedim. Geliştirmek sizlere, hepimize kalmış.

Maneviyat konusu ise zaten olmazsa olmaz bir konu. Siz yaptığınız bir tedaviye, kullandığınız bir ilaca inanmıyorsanız zaten bağışıklık sistemi bunu direk algılar ve hap, krem, tedavi asla fayda etmez.

İNŞALLAH demek bilimi reddetmek değil ki. Aksine, bilimin ortaya koyduğu tedavi yöntemlerine inancı, Allah'ın kudreti ile sarılmaktır.

Koca karı denilen şeylere ise diyeceğim şudur:

Belki 2. sınıf tedavi yöntemleri gibi görülebilir ama inanıyorsanız ve doğru dualar okunduğunda, siz de buna destek olarak bağışıklık sisteminizi, kalbinizi ve beyninizi buna hazırladığınızda tedavi neden olumlu sonuç vermesin ki?

• Bende sd den müzdaribim.Bende senede 1 yüz bölgesinde kepeklenme ve kızarıklık oluyor.Saçlarda ise kepeklenme pek yok ama kaşıntı ve ufak sivilceler var.Burda önerilen vichy yeşil kutusu tam olarak hangisi ben internette bir kaç çeşitini gördüm.
  • Arkadaslar bir tanidigim cilt doktoru bunun tedavisi olmadigini ve omur boyu surecegini soyledi,biraz moralim bozuldu.yuzumde kizariklik ve kasinma oluyor 3-4 gunde bir ,birde sacta surekli kepek durumu var.benzer durumda olup cozebilen arkadaslar varsa ne kullandiklarini yazmalarini rica ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşım maneviyat konusuna inanmıyor olabilirsin ama inananlara kızmak, eleştirmek ne kadar doğru peki?

Ben şuna inanıyorum, nimet de bereket de bolluk da, herşeyin sahibi olan Allah'tan geldiğine göre, dert, keder, hastalık vs. de Allah'tan gelmektedir ve şifası yalnızca Allah'tan istenmelidir. Allah'ın şifası illa ki hoop diye gökten zembille inecek, bir sabah uyandığında bütün dertlerinden kurtulacaksın şeklinde olmayabilir. Bu şifa belki bir ilaç marifetiyle, belki bir akupunktur vs vs vs marifetiyle gelecektir. Ama Allah izin verirse. Allah izin vermezse SD konusunda istersen Dünya'daki tüm ilaçları kullan, tüm doktorlara git, yine çare bulamayacaksın.

Ben buna inanıyorum..

Senin inanamıyor olmana da saygı gösteriyorum.

Ama senden de aynı saygıyı veya en azından eleştirmemeni bekliyorum.

İyi günler...

Konuya dönecek olursak, elbette herkes kendisine iyi geleni paylaşmalı ama maalesef herkese aynı şeyler aynı oranda etki etmiyor.
    Şunu keşfettim ki, ne zaman işten izinli olsam SD konusunda bir derdim olmuyor. Veya iş yerinde rahat zamanlarda. Ama stres arttığı zaman hoşgeldin SD

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.