DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Iphone Çin Malı Oldugunu Nasıl Anlarız?
66
Cevap
1
Favori
68.930
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Iphone Çin Malı Oldugunu Nasıl Anlarız?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      567 Mesaj
      19 Şubat 2008 09:01:31
      Yurtdisindan getiricem de birkac yerle gorusuyoruz,tek problem Çin malı olup olmadigini nasıl anlarım?Elime alma imkanım yok cunku malı?

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      19 Şubat 2008 09:35:49
      hepsi çin malı aslında
      çinde üretiliyor sonuçta.

walla aynısı yapma şanşları yok.bu artık senin becerin.
      sonuçta sana bişi gösterip başka bişi de yollayabilirler.

"If it is just us, it seems like an awful waste of space..."
    • Yüzbaşı
      567 Mesaj
      19 Şubat 2008 09:44:12
      Tabi ki de made in USA olanlar var bildigim kadariyla...Resimden bunu anlamak mumkun değil mi?Ya da anlamak icin adamlara sorabilecegim bişey var mı?

• Yarbay
      2519 Mesaj
      19 Şubat 2008 11:16:24
      Made in USA olan falan yok.

Özellikle elektronik malzemelerin hiçbiri ABD'de üretilmez. Hepsini Çin'de yaptırırlar veya kendi fabrikaları vs. de oradadır, orada yaparlar. Haliyle hepsinde made in china yazar.

ABD'de aynı devreler yapılsa, Çin'dekinin kafadan 5 misli maliyetli olur

O yüzden made in USA gibi bir rüyaya kapılmayın

• Yarbay
      2519 Mesaj
      19 Şubat 2008 11:19:21
      Ha şu var, Çin malı olmasın derken Iphone taklidinden bahsediyorsanız, birebir aynısını zaten yapamazlar. Yani yaparlar da, yasal olarak mümkün değil. İlla ki tasarımda, görüntüde değişiklik yapmak zorundalar. Yoksa çok ağır cezalara mahkum olabiliyorlar. Çünkü bu tasarım ve isimler dünya çapında patentlenip isim hakları alınıp korunuyor.

Ama arkadaşın dediği gibi, sonuçta olay aldatmaksa, normal bir iphone gösterilip, çin malı taklidi gönderilebilir. Buna tabi ki dikkat etmek lazım.

• Binbaşı
      1890 Mesaj
      19 Şubat 2008 11:26:09
      Bütün büyük firmalar gibi appleda ürünlerini çinde üretiyor. Made in USA telefon fulmayı hayal ediyosan daha çok beklersin.

Aptallarla tartisma, çünkü digerleri aranizdaki farki anlamayabilir!!!
      HEP DESTEK TAM DESTEK!!!
    • Binbaşı
      1535 Mesaj
      19 Şubat 2008 11:44:51
      Ayrıca zaten Made in degil
      Assembled in China. ;)

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      19 Şubat 2008 11:49:35
      Ya problem Made in China olması degil neden herkes kucumsedi bu kadar anlamadim,ben de hepiniz kadar anlıyorum teknolojiden ve zaten halihazirda ithalat yapan bir firmada muhendisim.

Sormak istedigim soru dış gorunusu veya bir yerlerinde taklit Çin yapımıyla fark oluyor,bunu nasıl farkederiz anlaımnda?Görünüş olarak da çok benziyor çünkü

• Yüzbaşı
      421 Mesaj
      19 Şubat 2008 12:01:54

quote:

Orjinalden alıntı: Emirism

Ayrıca zaten Made in degil
      Assembled in China. ;)

boş boş tarışmalar ve başlıklar....

Kızdırma Türkü gözü olur kırmızı,daha yakından bakarsan görürsün ay yıldızı...

Türk Topraklarında racon kesilmesi gerekiyorsa o raconu TÜRK ASKERİNDEN sonra ancak AZRAİL keser. İkisinin kestiği racon da aynıdır… Varsın nereden gelsin diyen varsa sonum, buyursun gelsin ki öğrensin nedir sonum! Zannedermisin ki yattığın yerde de rahat bırakırlar seni, göğsünü siper etmiş ŞEHİTLERİM. Bilesin ki yatacak yerin yoktur benim cihanımda Sulh olmadıkça!!!
    • Binbaşı
      1236 Mesaj
      19 Şubat 2008 12:39:34
      Bütün ürünlerin arkasında yazar bu Desıgned by Apple in california Assembled in China Yani butun hepsi çinde üretiliyo . Yani çin malı

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      19 Şubat 2008 12:53:53
      Çin malı yani sahte olanların arkasında Apple ile ilgili herhangi bri şey yazmıyor mu?

• Binbaşı
      1236 Mesaj
      19 Şubat 2008 12:57:42
      Valla ben sahte iphone diye bişey duymadım sahte iphone dan kastın çinlilerin yaptıgı iphone benzeri cihazlarsa onlar zaten ilk görüşte belli ediyo kendini .

• Teğmen
      198 Mesaj
      19 Şubat 2008 13:09:31
      Cihazı elıne almadan anlıyamazsın goruntusunu aynı yapıyolar.Eger Apple İphone kullandıysan gelıcek cıhazı elıne alıralmaz ne malı oldugunu anlarsın.

• Binbaşı
      1391 Mesaj
      19 Şubat 2008 13:16:28
      Kesinlikle görünüşten anlaşılır ele almaya falan gerek yok

Katılım zamanı: 26 Kasım 2004
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      19 Şubat 2008 13:20:32

Amma uzamis konu ya...

Dis paketinden, ambalajindan, apple-logosundan herseyden anlasilir. TAklit olanlar iPhone'a benzemiyor bile :D

cK

ipad 2 16GB Wifi/3G - IOS 5.01 - Absinthe
      iphone 2G 3.1.3. JB
      Yamaha v463 + HKTS11
      Samsung 51D550
    • Yarbay
      2519 Mesaj
      19 Şubat 2008 13:31:26
      Ya şu "ben mühendisim" söylemine sinir oluyorum. Ben mühendisim deyince bu "ben aptal değilim" anlamına mı geliyor? Kusura bakmayın, ne mühendisler biliyorum... Ben de mühendisim ve sizi kastetmiyorum ama bazılarının yaptığı gibi her konuda "ben mühendisim, ben bilirim" modunda dolaşmıyorum :) Kimisi bunu acayip bir şekilde yapıyor.

Mühendissiniz ama o zaman mühendisliğe yakışmayacak sorular soruyorsunuz diyeyim o zaman kibarca

Alt alta 2 mesajım var, ikincide durumu açıklamaya çalıştım. Yan yana konulduklarında bariz fark ediyorlar zaten, sırf tasarımları yetiyor. Daha birebir aynı tasarımlı olan taklit bir iPhone yok. Varsa da ben görmedim. Çok benzeri var ama üzerinde ekstra tuşları falan var, iPhone'a göre daha kalın, daha dandik :) Direk belli ediyor kendini yani, o yüzden merak etmeyin. O değilse anlarsınız

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      19 Şubat 2008 13:42:51
      @ormanci;

Ben muhendisimi belirtmeye calismadim ben orda "ithalat" i belirtmeye calistim,muhendis calistigim pozisyon olarak eklendi cumleye,siz anlamak istediginizi gibi anliyorsunuz sanirim.

Cevabiniz icin tesekkurler o baska

• Binbaşı
      1533 Mesaj
      19 Şubat 2008 14:01:44
      çin malı iphone özellikleri

Hiphone, yiphone ,layphone gibi ismler yazar
      Apple logosu terstir ( ya da içinden kurt çıkar)
      Goccaman pili vardır ve pili siz takarsınız.
      çift sim kartlıdır.
      düğmeleri vardır
      çekik gözlüdür

• Çavuş
      41 Mesaj
      19 Şubat 2008 14:10:27
      görünüş olarak ayırt edilemeyecek oranda benzerlik yok - daha dogrusu bır kerede olsa gercek iphone gormus bırının ayıredemeyecegı bır benzerlık sozkonusu degıl - dolayısyla rahat ol sen
      quote:

Orjinalden alıntı: tahiry99

Ya problem Made in China olması degil neden herkes kucumsedi bu kadar anlamadim,ben de hepiniz kadar anlıyorum teknolojiden ve zaten halihazirda ithalat yapan bir firmada muhendisim.

Sormak istedigim soru dış gorunusu veya bir yerlerinde taklit Çin yapımıyla fark oluyor,bunu nasıl farkederiz anlaımnda?Görünüş olarak da çok benziyor çünkü

• Yarbay
      2519 Mesaj
      19 Şubat 2008 15:22:27

quote:

Orjinalden alıntı: tahiry99

@ormanci;

Ben muhendisimi belirtmeye calismadim ben orda "ithalat" i belirtmeye calistim,muhendis calistigim pozisyon olarak eklendi cumleye,siz anlamak istediginizi gibi anliyorsunuz sanirim.

Cevabiniz icin tesekkurler o baska

Bunu sizi kastederek söylemedim, genel rahatsızlığımı yazdım :) evet bu bakımdan anlamak istediğim gibi anladım, üzgünüm :)

• Teğmen
      198 Mesaj
      19 Şubat 2008 17:22:58

quote:

Orjinalden alıntı: Ormanci

Ya şu "ben mühendisim" söylemine sinir oluyorum. Ben mühendisim deyince bu "ben aptal değilim" anlamına mı geliyor? Kusura bakmayın, ne mühendisler biliyorum...z

iyi değinmişsin kardeş
      Bende astronotum

• Binbaşı
      1423 Mesaj
      19 Şubat 2008 18:40:45
      eğer alacağınız yere güvenmiyorsanız yani bana çin malıda verebilir diyorsanız bu tip yerlerden alşveriş yapmayın taklit meselesine gelince cihazı ilk elinize aldığınızda (zaten teknolojiden anladığınızı belirtmişsiniz) hemen anlarsınız

• Çavuş
      63 Mesaj
      14 Şubat 2009 19:38:31
      çinliler durmadan çalışıyo hi phone yapmışlar aynı bizim bildiğimiz iphone gibi belki bilgisi olanlar vardır

İsT@NßuL
    • Yarbay
      2576 Mesaj
      14 Şubat 2009 23:54:56
      19 şubatta hortlatsaydın

1905 ~ Sadece Galatasaray! ~ 2014
    • Yarbay
      5043 Mesaj
      16 Şubat 2009 00:46:28
      ne bu şimdi şakamı yaa hiç bişeye yaramayan bi mesajı hortlatmışsın... en başından beri okuyorum bende olmaz böle yaa... yazdığın cevapta bişe olsa...

• Yarbay
      3148 Mesaj
      16 Şubat 2009 14:27:11
      quote:

Orjinalden alıntı: oGuxXx*

eğer alacağınız yere güvenmiyorsanız yani bana çin malıda verebilir diyorsanız bu tip yerlerden alşveriş yapmayın taklit meselesine gelince cihazı ilk elinize aldığınızda (zaten teknolojiden anladığınızı belirtmişsiniz) hemen anlarsınız

Getirteceğim,elime alıp bakma şansım yok diyor arkadaş.
      Bir zahmet konuları tam olarak okursanız gereksiz mesaj yazmamış olursunuz.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
    • Binbaşı
      1269 Mesaj
      16 Şubat 2009 14:34:19
      designed by Apple in California
      assembled in China

• Er
      10 Mesaj
      21 Şubat 2009 05:51:01
      Arkadaşım öncelikle eğer dış görünüşünden ayırt edemiyorsan ayarlardan genel ordanda hakkımızda kısmına girerek anlarsın zaten çin malı replika iphone larda bu menüye ulaşamazsın

PSP-iPhone 3G-PS3
    • Yüzbaşı
      292 Mesaj
      21 Şubat 2009 20:07:56
      cihazı eline aldığında göz ucuyla baktığında dokunduğunda

eğerki hissedebiliyorsan, o o işte iphone dur

gerisi yalan...

bilmem anlatabildim mi?

• Yarbay
      3385 Mesaj
      04 Haziran 2010 17:54:48
      Çakma iPhone, iPhone değildir zaten. Üzerinde iPhone OS yoktur, AppStore yoktur, Cydia yoktur. Zannımca GPS ve pusulada yoktur. Bu forumda iPhone ile ilgili yazılara tamamen yabancı, apayarı bir üründür. Alınırmı? O senin tercihine kalmış! Ne kadar dayanır? Tamamen şansına kalmış. Kimi arkadaşlarım var 2 yıldır kullanıyor ama kimininki 6 ayda mefta oluyor. Forumlara bakıp, yorumları okuyup, Apple sitesinden görüpde iPhone'a heves etti isen alacağın ürün sadece şekil olarak iPhone'a benzeyecektir, içeriği tamamen farklıdır. Sonuç kocaman bir hayalkırıklığı olacaktır. Ona göre düşün sen karar ver.

• Yüzbaşı
      743 Mesaj
      04 Haziran 2010 20:02:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Exotique

Tabi ki de made in USA olanlar var bildigim kadariyla...Resimden bunu anlamak mumkun değil mi?Ya da anlamak icin adamlara sorabilecegim bişey var mı?

Yok öle birşey. Made in Usa yazmaz hiçbir iPhone'da.

Dip Not: Konu horlatılmış yeni farkettim ya.
      Hortlatan arkadaş sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustBeCooL -- 4 Haziran 2010; 20:04:33 >

• Yüzbaşı
      628 Mesaj
      04 Haziran 2010 20:35:00

quote:

Orijinalden alıntı: crime&punishment

peki arkadaşlar çakma iphone hemen bozulur mu? param yokda çakma alsam ne kadar gider?

çakma alcağına bence git başka(orjinal)marka bi telefon al çakma kullanılmaz

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      04 Haziran 2010 21:39:50
      Arkadaşlar ben pazartesi 15 günlük çin'e gidiyorum.Çıkarsa alıcam.Bende sahte olmasından cok korkuyorurum.Puxi'ye gidicez.Bi de Pekin'e nereden alabilirim acaba YARDIM!!!!!!!

AMD Phenom II X6 1055T / ASUS M4A89GTD Pro USB3 / Kingston 4GB DDR3 1333 MHZ / HIS HD5850 / Samsung SH-S223C 33X / WD 3.5 inch 1TB / XIGMATEK Pure Black Edition 700+80W / Asus MS238H 23" Full HD LED / Windows 7 Home Premium Türkçe
    • Yarbay
      8261 Mesaj
      04 Haziran 2010 22:06:55

quote:

Orijinalden alıntı: crime&punishment

peki arkadaşlar çakma iphone hemen bozulur mu? param yokda çakma alsam ne kadar gider?

Çakma iphonu kullanamiyacağın için bozulmz duran alet durduk yere bozulmaz ekran kalitesi ve dokunmatiği o kadar berbatki kullanamicağına eminim mesaj yazmak zaten işgence

• Er
      3 Mesaj
      16 Haziran 2011 00:38:38
      Selam arkadaşlar. Bana yurt dışından bitane geldi. Çin malı olup olmadığını da bilmiyorum. Görünüşü birebir İphone 3 gs 32 gb Ayarlardan Bu MAC HAKKINDA kısmı var oraya girdim bunlar yazıyor:

Şebeke operatörü: Vodafone
      Mevcut kapatise: 26.2 gb
      Gerçek Kapatise: 29.45 gb
      Yazılım sürümü: I845NG_FN_W_V1_2_3
      Derleme zamanı: 2010/10/19 12:01
      BT adı: iPhone

ŞİMDİ BU MAL ÇİN MALI MIDIR? 200 TLYE ALDIM. 5 AYDIR TIK YOK TÜM APARATLARI VAR SORUNSUZ ÇALIŞIYOR? BU ARADA TEK HATLI. Yardımcı olursanız sevinirim.

• iOS Beta Kullanıcısı
      5263 Mesaj
      16 Haziran 2011 01:13:02

quote:

Orijinalden alıntı: Beklentiler

Selam arkadaşlar. Bana yurt dışından bitane geldi. Çin malı olup olmadığını da bilmiyorum. Görünüşü birebir İphone 3 gs 32 gb Ayarlardan Bu MAC HAKKINDA kısmı var oraya girdim bunlar yazıyor:

ŞİMDİ BU MAL ÇİN MALI MIDIR? 200 TLYE ALDIM. 5 AYDIR TIK YOK TÜM APARATLARI VAR SORUNSUZ ÇALIŞIYOR? BU ARADA TEK HATLI. Yardımcı olursanız sevinirim.

DALGA GEÇİYORSUN SANIRIM 200 TL YE ALDIN HE

İmzamız karşıdakine verdiğimiz güvende saklıdır.
    • Yüzbaşı
      569 Mesaj
      16 Haziran 2011 01:14:48
      arkadaş 1 yıllık konuyu uplamiş :) bende bi soru sorıyım.
      Iphone un alındığı ülkeye göre herhangi bi değişikliği varmıdır.mesela singapurdan gelenle ingiltereden gelen ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3380 Mesaj
      16 Haziran 2011 01:15:08

quote:

Orijinalden alıntı: Beklentiler

ÇAKMA...

Zaman bir girdap gibidir,onu anladığını hissettiğinde iş işten geçmiştir,yasamda buna benzer,zaten yasamın yansımasıda ZAMAN değilmidir!!!
    • Teğmen
      124 Mesaj
      16 Haziran 2011 09:58:10
      Bu konunun bi çekiciliği var galiba, dönüp dolaşıp hortlatıyorlar.

• Yüzbaşı
      396 Mesaj
      16 Haziran 2011 13:01:28
      made in china
      orjinali de
      çakması da...

-neden ölmüyorsun?
      -çünkü bu maskenin ardında sadece etten ve kemikten birşey yok, bu maskenin ardında bir fikir var ve fikirlere kurşun işlemez...
      v for vendetta
    • Er
      3 Mesaj
      17 Haziran 2011 18:25:35

quote:

Orijinalden alıntı: fearfactory

Alıntıları Göster

ÇAKMA...

Çakma demek çin malı anlamına mı geliyor yani. Ayrıca gerçekten 200 tl ye aldım. 32 gb hafızası da var iphone 3 g ile birebir tek hatlı zaten.

• Yüzbaşı
      569 Mesaj
      17 Haziran 2011 19:30:09

quote:

Orijinalden alıntı: ardacan100

Iphone un alındığı ülkeye göre herhangi bi değişikliği varmıdır.mesela singapurdan gelenle ingiltereden gelen ?

Alıntıları Göster

quote:

• Onbaşı
      17 Mesaj
      28 Haziran 2012 21:32:43
      quote:

Alıntıları Göster

• Er
      1 Mesaj
      08 Temmuz 2012 20:30:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Özellikle elektronik malzemelerin hiçbiri ABD'de üretilmez. Hepsini Çin'de yaptırırlar veya kendi fabrikaları vs. de oradadır, orada yaparlar. Haliyle hepsinde made in china yazar.

var ben aldım çin malı die çok övdüler desıgner by california U.S.A yazıyor fotoğrafını çekebilirim istersen

• Er
      13 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:18:43
      elimde jelatini açılmamış bütün aparatlarıyla kutusunda ıphone 4 s var fransadan bacanak hediye yollamıstı..resımlerını yakında eklerım satıyorum. 600tl.. ha gercekmı degılmı işte orasını bende bılmıyorum.. arayıp bacanak ban yolladıgın telefon çakmamı dıyemem desemde cakmadır dermi bilemem..ilgilenen varsa iletişime geçsin..seri nosu 354224014028151 siyah modeli

• Binbaşı
      1557 Mesaj
      06 Aralık 2012 00:13:32
      quote:

Orijinalden alıntı: OTO KUAFÖR

elimde jelatini açılmamış bütün aparatlarıyla kutusunda ıphone 4 s var fransadan bacanak hediye yollamıstı..resımlerını yakında eklerım satıyorum. 600tl.. ha gercekmı degılmı işte orasını bende bılmıyorum.. arayıp bacanak ban yolladıgın telefon çakmamı dıyemem desemde cakmadır dermi bilemem..ilgilenen varsa iletişime geçsin..seri nosu 354224014028151 siyah modeli

%15000 çakma desem üzülürmüsün :D

• Yarbay
      6081 Mesaj
      06 Aralık 2012 00:15:14

19 Şubat 2008; 9:01:31

Inceleme: Zalman ZM-NC1000 Laptop Sogutucusu
      Inceleme: ORJİNAL TEYBE USB SD AUX Digital Music Changer
      Apple Watch Sport Uzay Grisi
      iPhone 6 Uzay Grisi 16 GB
      Samsung 55H6470 - PS4 500Gb
      || HP Dv5 || C2D P8400 @ 2,26 1066 || 4 GB DDR2 800 || 120 GB Sandisk Extreme SSD || 15.4" WSXGA+ Infinity (1680 x 1050) ||
      || N wifi+Bluetooth || 512 MB 9600M GT || HDMI & eSATA & Altec Lansing || High Capacity Battery || Win10 Pro x64 ||
    • Binbaşı
      1557 Mesaj
      06 Aralık 2012 00:15:20
      quote:

Orijinalden alıntı: UmuTsuZ_WaKa

Alıntıları Göster

var ben aldım çin malı die çok övdüler desıgner by california U.S.A yazıyor fotoğrafını çekebilirim istersen

yazdığını tekrar oku adamın dediğini doğruladığını ve saçmaladığını anlarsın

orada diyorki califormiyada dizayn edilmiş ama çinde yapılmış

yani abd üretimi değil

abd de yapılmamış

hani alman arabasının çek cumhurşyetinde üretilmesi gibi

anlaması çok zor değil :D

• 28 Ocak 2013 22:52:38
      kardeş öncelikle çoğunda olan değişiklik çin malında ekranı biraz daha küçük oluyor bide çin malının ios işletim sistemi olması çok zor

• Er
      1 Mesaj
      15 Şubat 2013 11:05:39
      slm arkadaslar bende Iphone 4s 32 GB var ama kapasitesinle sorun yasiyorum bs indirmek istedigimde yer yok diyo bana yardimci olabilirmisiniz :(

• Yüzbaşı
      772 Mesaj
      16 Mart 2013 21:16:12
      İos yüklü iphone 5 gördüm cakmaydi acilisi ayni apple logosu ile aciliyodu :) neyse telefon acildi sol üst kösede SD kart hazirlaniyor falan dedi :) dedim bu 1 2'cisi Ayarlardan ses bölümüne bakiyosun zil sesi yazan yerde " Aram zil sesi" gibi sacma kelimeler vardi cok belliydi ama kamerasi cok iyiydi :)

• Onbaşı
      19 Mesaj
      17 Mart 2013 01:32:16
      konuyu açan arkadaş kaçıncı iphoneyi eskitti acaba

2007 Skoda Octavia 1.6 mpi elegance
    • Er
      11 Mesaj
      17 Mart 2013 01:36:58
      Çin mallarında Aren iOS yüklü olamayacağı için abdroid yüklüyorlar genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1786 Mesaj
      17 Mart 2013 13:10:37
      quote:

Orijinalden alıntı: ExpandablesS

konuyu açan arkadaş kaçıncı iphoneyi eskitti acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoomBringér -- 17 Mart 2013; 13:10:57 >

This world will soon be annihilated
    • Teğmen
      157 Mesaj
      17 Mart 2013 13:54:35
      quote:

made in california iphonelar var

• Teğmen
      100 Mesaj
      17 Mart 2013 15:37:28
      En iyi anlama yolu cihazı iTunes'e bağlamaktır imkanınız varsa laptop'u kargo firmasına götürün ve cihazı itunes'e bağlayın olmazsa tutanak tutturur geri verirsiniz

• Yarbay
      2519 Mesaj
      17 Mart 2013 22:38:01
      quote:

Orijinalden alıntı: mrkarahan

Alıntıları Göster

made in california iphonelar var

Vay anasını...

• Binbaşı
      1303 Mesaj
      17 Mart 2013 23:01:18
      Çin malı diyince herkes çakma zannediyor özellikle elektronikte.. Çin de Apple ın fabrikası var. Çin de işçilik ucuz ancak Apple zaten kendi ürettiği parçaları kullanır. Kutunun arkasına bakarsanız "Assembled by China" yazar. Yani montajlaması.. Bugün Cupertino merkeze de gitsen , Pekin e de gitsen alacağın iPhone aynıdır. Designed by California Assembled by China

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Apple MacBook 12 (Retina-Early 2016) Space Gray
      Intel Core M3 1,1ghz , 8 Gb 1867Mhz Ram , 256 GB SSD ,Intel HD 515
    • Teğmen
      157 Mesaj
      18 Mart 2013 00:56:40
      quote:

Alıntıları Göster

Vay anasını...

http://media.idownloadb...-made-in-usa-600x158.jpg

http://cdn.sulitstatic....e0661cda182502fbebdc.jpg

http://static2.business...he-iphone-font-wrong.jpg
      designed by apple in california assembled in USA bilmeden boş konuşmamak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkarahan -- 18 Mart 2013; 0:59:13 >

• Yarbay
      2519 Mesaj
      18 Mart 2013 10:23:59
      Onlar çakmanın çakması olmuş

Biraz mantığın olsa, normalde Çin'de 150 küsür dolara maledilen aletin, ABD'de üretilmesini bırak, birleştirilmesiyle bile 500 dolara çıkamayacağını düşünebilirdin. Neredeymiş ABD'de Apple fabrikaları Evde maket yapar gibi birleştiriyorlar değil mi
      Bana gidip Çin çakması 300 TL'lik aletlerin fotoğraflarını gösterme :)

Boş konuşanı karıştırdın mister karahan...

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Iphone Çin Malı Oldugunu Nasıl Anlarız?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.