Şimdi Ara

SAATLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar eski topiğimiz kapatılmış fakat topigi genişleterek her saat çeşidi ile tekrardan bilgi paylaşımımız buradan devam etsin.ben gene sizlere elimden geldigince yardımcı olmaya çalişacagım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• PES diyorum başka bişey demiyorum.

O kadar sayfalık emeği silerken silenin hiç mi içi acımamış.

Hem hiçbir zorunluluğu yokken burada sürekli paylaşım yapan

yigit tuna kardeşimize ve konuya katılım gösteren diğer arkadaşlara

AYIP edilmiş.

Diyecek söz bulamıyorum.

Silinme sebebinide söyleyelim herkes bilsin:

Konu içinde satış yapan sitelerin linkini vermek.

O zaman NEDEN forumun uygun olan bir alt kategorisine taşıma yapılmadı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

quote:

quote:

ARKADAŞLAR KRONOGRAFLI SAATİN MEKANİZMASINA NASIL RESET ATILIR??? MEKANİZMA RONDA 5030D....LÜTFEN BİLGİ RİCA EDİYORUM......HAFIZA KARIŞIKLIĞI OLMUŞ SAATTE, RESET ATMIŞLAR.......KRONOGRAFLI SAATE NASIL RESET ATILIYOR???

Quartz saatin hafızası nasıl karışmış anlamadım.Normalde dijital saatlerde reset atma işi bütün butonlara aynı anda basıldığında atılır sizde quartz saatte bunu deneyin belki komple sıfırlanabilir.

dostum olay şu, saatin mekanizması ronda 5030d o gün ayar yaparken nasıl oldu bende anlamadım; kronometrenin dakikası durdu kaldı; fakat saat ve kronometre saniyesi felan her şey çalışıyor........saati gönderdim saati incelemişler, ustaya sorduğumda(artık nasılsa bende anlamadım) ´´hafızası karışmış saate reset attım düzeldi´´ dedi bana........bende anlamadım hiç buna benzer bir şeyler duydunuz mu??? açıkçası durum hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum

Saatçinin dediği olabilir. Benim de dedğim gibi kollardan biri takılır kalır.ki bu genelde saniye koludur. . Kurma kolunu tam çektikten sonra saniye kolu 12 noktasına gelene kadar üstteki krono tuşuna tek tek basarak düzeltirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alphabet Killer.

44mm çap dediği çok küçük birşeymi?

orjinal boyutta görüntüleyin verdiğim ölçü tablosunu. Bire bir boyutta çıktı alıp, şekilleri kesip kolunuzda deneyebilirsiniz.
     SAATLER
  • beyler bu forum sayesinde orient cft00001b (fft00001b) saati keşfettim
    bugün almış bulunmakayım tek kelimeyle süper ötesi
    şık, sade ve elit bir saat kayışın altında gizli açma kapma mekanizması var çok orjinal
    oldukça iri ve iskeletin görünmesi güzel bir detay, kayışta kaliteli.
    by saatte 500 tl gibi bir fiyatı var ama tek kuruşuna kadar hakediyor.
    replika, yurtdışı, gg, 2 el vs uğraşmayın
    bunu bulamasaydım victorinoxun benzer bir modelini alacaktım. eski camel saat rafa kalkar :)
    Tavsiye olunur, Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: td80

quote:

Orijinalden alıntı: _MariaChI_

quote:

Orijinalden alıntı: afterburner27

quote:

Orijinalden alıntı: td80

quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

quote:

Orijinalden alıntı: _MariaChI_

Bu Steinhart saatleri gümrük vergisi ödemeden getirtmenin yolu var mıdır

Bulursan bana da haber verirsen sevinirim.

saatler pek gümrük vergisine takılmıyor tek tek veya 2 şer adet alınsın sıkıntı çıkmıyor çünkü ne amazon ne de ebay da içinden fatura çıkmıyor gümrük memuru da fiyatını göremiyor. 1000 dolara saat alan oldu sorunsuzca geldi önemli olan adet, 10 tane saat alırsanız dikkat çeker:)
    tabi siz ebayda önceden satıcı ile görüşürsünüz adam hediye falan yazıyor....

ben kendi sitesinden almak istiyorum. yarın siteye bir mail göndereyim dediğiniz gibi yaparlarsa alırım. yoksa başka bir çare bulucaz. teşekkürler.

Steinhart ın kendi sitesi faturayı düsük gösterme gibi bisi yapmıyo diye deneyen birisi sölemisti sankim...Okudugum yorumlarda Steinhart ın kendi sitesinden alanların hepsi gümrük vergisi ödemis. Baska türlüsünü duyan varsa bilgilendirirse sevinirim.
    Alternatif olarakhttp://www.gnomonwatches.com/ var. Bu site hakkında da bilgisi olan var mı?

site ptt ile yollarsa gümrük vergisi sadece yüzde 20 dir ama fedex de gümrüğe takılırsa iş değişir ve epey masraf çıkartırlar sırf depolama ücreti 150tl alıyorlar...gümrük riski olan sitelerde ucuz kargo seçilmeli, genelde ptt oluyor ucuz tarifeler:) yani devlet kargosu seçilmeli...
    bSteinhart dan alışveriş yapan birisi yardımcı olursa seviniriz yada burada bu kadar kişiyiz birimizin almanyadaki bir akrabasını adresi verilsin...site almanya içi kargo ücreti az alıyor...sonra devlet postası ile bize 15 tl ye ulaşır o saat yollayan hediye diye not düşer:)

şimdi düşündümde almanya içi alışverişde vergi indirimi olmaz:)
    sonuç alışveriş yapan biri lazım:)

aslında bu şekilde bir yol bulsa hemen almayı düşünüyorum. olmazsa öğrencilerimden birisinin akrabasına aldıracam parayı da havale edecem hesaplarına. ama fatura da benim adım görünse çok güzel olacaktı. ya da gözümü karartıp direk satın alacam bakalım ne olacak.;)

• Arkadaşlar seiko 5 lerim çok güzel ve neredeyse sapmaz dı...Sabahları ntv den kurar 1-2 saat sonra aynı gittiğini görünce içimi bir huzur kaplardı

Bir forumda okuduğum yöntemlerle minimum sapmasız ve uzun ömürlü olması için ve mekanizma oturması için akşamları 1 ay yüzüstü bir ay arka üstü bırakıp enerjisini sonuna kadar tüketip tekrar full yapmalıymışız..

Günlük kullandığım 3 seikom var ikisi seiko 5 military bir de monster...Değişmeli olarak 2 günde bir hepsini kullanıyorum...Hangisi durmuşsa onu alıp kullanıyor diğerini bitmesi için bırakıyorum..

Cumartesi akşamı çıkardığım seiko 5 saatimi bu sabah koluma taktım ve işyerimde yine ntv den ayarladım...2-3 dk içinde 5 dk ilerledi...çılgın gibi ilerliyordu saniye kolu...Neyse ikinci kez ayarladım ve gözlem yapmaya başladım...Şu an yazmaya başladığımda saat 18:12 iken benim seiko 5 18:56 da...alamadık önünü...öyle böyle bozmadı yani...

Korkuyorum....nazar mı değdi?Sapmasını hissetmezken birden coşunca üzüldüm...Var mı bilen duyan?..

Şu an kendisi 19 : 12 delirdi yıvrııııımmm

• rolexi ben pırlanta mücevher markası olarak tanııdım cartier ise baya bildiğin bir moda markası (tekstil olarak değil) cartier aksesuar markası kalemleri kol düımeleri falan saat işinede sonradan girdi olarak hatırlıyorum her neyse demek istediğim maksat kalite yani moda markası diyince sanki saatlere ırkçılık yapıyormuş gibi oluyor :) maksat kalite armani saatlerede bence cok yükleniyorsunuz bence gayet şık saatleri var ha alırmısın tavsiye edermisin hayır ama sonuçta aksesuar olarak düşünenlerin armani almasını anlayabiliyorum birde şu orientstar olayı nedir tam olarak birde forumda rus saatleri konubaşlığınıda sabırsızlıkla bekliyoruz
  •  SAATLER

IWC BIG PILOT. Eve gidince kendi resmini de atarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rooftop

SAATLER

bu saat nasil?

çöp
  • quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Orijinalden alıntı: cihancndn

quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Orijinalden alıntı: fincankahve

quote:

Orijinalden alıntı: rooftop

SAATLER

bu saat nasil?

çöp

Benzerini 4 senedir kullanıyorum.Çok memnunum.

Bu durum saatin çöp olduğu o parayı haketmediği gerçeğini değiştirmez. Resimdeki saat ilk saatimdir, hala duruyor 11 Yıl oldu zamanında babam 5-6 liraya almıştı. şimdi de yanılmıyorsam 25-30 lira gibi bir fiyata satılıyor.

SAATLER

tmm hemen çöpe atayım.

Olayı çarpıtmayınız. Bu saatler max 50 TL maliyetli saatlerdir. gidipte 500 lira bayıldıysanız mecburen kullanacaksınız. Biz saat almayı düşünenlere yardımcı oluyoruz, önceden almışlar gidip soğuk su içsin.

• arkadaslar emre beyin elinde bulunan chopard mille miglia modelinin resimlerini koyuyorum.
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

• quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

PES diyorum başka bişey demiyorum.

O kadar sayfalık emeği silerken silenin hiç mi içi acımamış.

Hem hiçbir zorunluluğu yokken burada sürekli paylaşım yapan

yigit tuna kardeşimize ve konuya katılım gösteren diğer arkadaşlara

AYIP edilmiş.

Diyecek söz bulamıyorum.

Silinme sebebinide söyleyelim herkes bilsin:

Konu içinde satış yapan sitelerin linkini vermek.

O zaman NEDEN forumun uygun olan bir alt kategorisine taşıma yapılmadı ?

satış yapilan sitelerin linklerinin verilmesimi problemmiş?peki donanım haberin hiçbir topiginde kimse kimseye link veremiyormu?mesela cep telefonları ile ilgili bir topicte surada daha ucuz diye link verince topigimi kapatıyolar?bence pek saglam bir dayanak olmamiş.olsun arkadaslar ben gene buradayım ve her zamanda bildiklerimi paylaşıcagım.

• Geçmiş konuların bu şekilde silinmesi anlamsız olmuş gerçekten. Yeni topikte replica saatlere alternatif olabilecek ucuz ve kaliteli orjinal saatleride koyabilirsek, konuya iyi bir alternatif getirceğimizi düşünüyorum. Seiko saatlerin replica saatlere, farklı klasmanlarda olduklarından alternatif olacağını düşünmüyorum açıkçası.
    Mekanik saatlerde ucuz ve kaliteli akla en yatkın markalardan biri poljottur fikrimce.
    50 dolara kadar düşük fiyatlardan 5000 euro ve üstü olacak şekilde çok geniş bir yelpazeye sahip olmalarının yanında ortalama fiyatları 300 euro olan modellerin de kullandıkları mekanizmalar oldukça çarpıcı.

http://www.vostok-watches.com/movements-russian-watches.html
    üsteki linkte poljot saatlerinin kullandığı mekanizmalar özellikleri ve fiyat aralıkları ile ilgili bir fikir edinebilirsiniz.
    Poljot saatleri rus üretimi olup ilk fabrikaları 1920 yılında açılmış. O dönemin sovyetler birliği saat üretiminde özellikle isviçre mekanizmalarının kalite ve hassasiyetine yaklaşılabilmesi için çalışmalarda bulunulmuş. ve pek çok isviçre mekanizmasının patenti alınıp geliştirilmiş.
    Ek bilgi olarakta Yuri Gagarin uzaya çıktığında bu saati takmaktaymış.

benim beğendiğim 3133 serisi buna çok iyi bir örnektir.Aşağıdaki linkten aldığım alıntı konuya açıklık getirebilir sanırsam

http://www.ciao.co.uk/Poljot_Chronographs_series_3133__Review_5111016

Poljot Chronograph 3133 series
    _
    The Poljot calibre 3133 is one of the finest affordable mechanical movements for chronographs currently on the market. This is a refined version of the legendary ETA Valjoux calibre 7734 (not the 7736, as falsely reported in some articles), and is produced on the original machines which once assembled the 7734. Many parts are exchangeable between the Valjoux and the Poljot movement.

The calibre is 31 mm, allowing for dial diameters from 35 mm to well over 40 mm. (1 ½ inch and more). It is 7.35 mm high, which means that watches using this movement are usually between 11 and 15 mm high, (around half an inch). The movement is designed for a 60 seconds sub-dial on the left, a 30 minutes sub-dial on the right, and a date-of-the-month calendar at 6 o'clock position.
    More interesting are its performance figures, in particular a claimed mean daily rate (variance) of -10 to +20 seconds per day. The stated wind-up reserve is 43 hours with stopwatch turned off, and 37 hours with stopwatch turned on. Watch enthusiasts may be interested to learn that the 3133 has 23 ruby jewels, a balance period of 0.333 seconds, and 21,600 BPH (Valjoux 7734: 18,000 BPH).

Let's take a look at some of Poljot's most popular models which employ this movement. All of the following models trade at between £ 80 and £ 180 on the internet.

Siteye göre efsanevi olarak nitelendirilen ETA Valjoux calibre 7734 hareket sistemi 3133 rus mekanizmasında oldukça geliştirmişler.

ve başlangıç serileri 80 euro gibi oldukça ulaşılabilir rakamlarda

aşağıdaki linkte de hareket sistemleri ile ilgili daha fazla açıklayıcı bilgi edinebilirsiniz.

http://www.poljot-times.com/poljot_watches_description.shtml

Benim sorum şu olacak, gerçekten sitede bahsedilen kadar kalitelimidir bu saatler, dezavantajları nelerdir. mesela neden bu kadar ucuzdur ?
    limited versiyonları dahi 300 euro civarında kolaylıkla ulaşılabilir fiyatlarda.
    ben dezavantaj olarak buğulanma ve water resistance lerinin kötü olmasını bulabildim. Fakat
    bunlar da giriş seviyesi modelleri içinmiş.

İkinci sorum ise bu saatler gibi kaliteli ucuz bildiğiniz markalar varmıdır ?
    bilgi sahibi forumkişilerin yorumlarını bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler

• evet arkadaşlar maalesef önceki bölümün kapatılması ve verilen emeklerin boşa gitmesi gerçekden çok üzücü,buradan da anlaşılıyor ki böyle bir bölüm ihtiyaçmış,hatta yönetimden talep etsek de konu dışı değilde bu konu ile ilgili uygun bir başlık açılsa,konunun kapatılmış olduğunu görünce şok olmakla birlikte biraz araştırınca burayı bulmak bir o kadar sevindirici oldu.
  • bende bir foto ile araya gireyim.

SAATLER

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de-ka -- 28 Ocak 2008; 21:46:44 >
  • işte saatsever dayanışması
    emre bey sizin sorunuza gelince elinizdeki saati 2.sınıf asya(çin)olarak degerlendiriyorum çünkü 1.sınıf çin modellerinde swiss etaların 1e1 kopyaları kullanılmaktadir.saatinizin orjinalinde kullanılan mekanizma etanın a07.111 modelidir.genellikle swatch mekanizması olarak bilinir rotorlu 24 jewels 28.800 vph ve 46 saat power reserve özellikleri ile iyi bir makinadir.fakat sizin saatinizde tamamen çin mekanizması kullanılmış,kopya bir mekanizma degil(bu nedenle performansı hakkında net bir şey söyleyemeyecegim).size saatinizin orjinal mekanizmasını koyuyim daha net karşılaştırabilirsiniz.
     SAATLER

• poltoj cok begendigim bir firmadir fakat firma kendi içerisinde dallanmaktadir.Aviator,Buran,Shturmanskie,Romanoff gibi.ayrıca bunlarda kolleksiyonlara ayrılmaktadir.model olarak inanılmaz cok çeşit mevcuttur.işte bu alt dallar hem model hemde sınıf olarak ayrılmaktadır.buran alirsanız cogunlukla swiss eta kullanıldigindan ve materyal olarakta üst sinif çelik ve safir cam kombinasyonlarından 1000 ytl üzerinde bir fiyat ödersiniz fakat cok kaliteli bir saat almiş olursunuz.Shturmanskie alicak olursanız en fazla 500 ytl fln ödersiniz fakat mekanizma olarakta modifiye rus eta alirsiniz veya vostok mekanizma olur bu arada materyal kalitesinde düşmeler görülür ve mineral camlar olucaktır.bildigim kadarıyla en kalitelisi bile 3 atm i geçmiyor poltojlar.eger dayanımı iyi model düşünürseniz Zlatoust'lar var diving watch olarak gene içinde vostok mekanizmalar mevcut.burada fiyatları etkileyen bir başka konuda ucuz insan gücüdür.ben military watch olarak aeromatic 1912 leri ve Tauchmeister ları cok begenirim.alman ordu saatleri olarak geçer.

• Selam arkadaşlar. Saat konusunda bi hayli ilgili ve bilgili olduğunuzu görüyorum!

Size bir sorum var... Uzun zamandır bir saat arıyorum... Uzun zamandır aramamın sebebi şu;
    24 saati bir turda atması gerekiyor istediğim bu saatin... Bir çok yere sordum, bir çok siteye baktım fakat bulamadım.

Sizlerin böyle bir saati görmüş olma ihtimaliniz nedir?
  • scalası 1-24 arası olan kadranlı saatmi arıyorsunuz?
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.