Şimdi Ara

Laptop'ı LCD ye bağlamak..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
3
Favori
128.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıktan anlaşılıcağı üzere laptopımı LCD tv ye baglayıp o sekilde de kullanmak istiyorum..

Bi arkadaşım masaüstü bilgisayarını samsung bordeaux 32" lcdsine bagladıgında goruntuyu tam ekran degilde.. yanlardan da bant geçicek şekilde ekranın ortasında goruyomuş..

Bunun olmaması için LCD alırken neye dikkat etmeliyim..

Siz bilgsiayarınızı LCD ye bagladıgınızda goruntu sorunu yaşıyormusunuz?

• quote:

Orjinalden alıntı: caddelly

arkadaslar sonunda dun sony 40s4000 lcd tv aldım.ama baglantılar hakkında hıc bılgım yok.laptop'ımı lcd ye baglamak ıstıyorum.ama hangı kablo kullanılır bılmıyorum.hatta baglantılar degıstıkce goruntulerde de degısme oluyormus.bugun kablo almayı dusunuyorum.hangı cesıt bır kablo ve fıyatı konusunda bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.ayrıca laptop modelı bu konuda onemlı mı? bende hp pavillion dv1000 var.yardımlarınızı beklıyorum.

Hayırlı olsunİki uçu erkek VGA kablosu kullanarak Laptopımınzdan LCD TV nize bağlantı yapabilirsiniz.VGA kablolarında 3 metrelik kabloları tercih etmek daha mantıklı 3 metreden sonra VGA sinyaller zayıflar.(5m de kullanabilirsiniz)

Kullandığınız LCD TV de 15 pin D-Sub girişi diye adlandırılır.LCT TV nizin arka giriş komponentlerinde 5 nolu giriş

Laptop nızın ekran kartı özelliklerini bilmiyorum.LCD TV niz full hd (1920x1080) olması lazım
    Laptop nızın çözünürlüğünüde 1920x1080 ayarlayabilirsiniz.Bu çözünürlüğü ekran kartınızı görüntü özelliklerinde göremiyorsanız.Bağdaşdırıcı-Tüm Modları listele kısmından ekleme yapabilirsiniz.VGA kablonuzuhttp://www.1e1al.com/index.php?do=catalog/product&pid=4370 satın alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCIENTIST -- 21 Ağustos 2008; 11:09:48 >

• KONU LİSTESİ (üst konu)
    http://forum.donanimhaber.com/m_21240208/tm.htm

"7) PC Bağlantıları" bölümüne de bakabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: undertakermert

arkadaşlar bende sony kdl-40s4000 ve hp pavilion dv6000 var ekran kartıda geforce 8400m GS bu sistemle ben laptopu tv ye bağlayıp hd görüntü alabilirmiyim?eğer alabilirsem bana ne lazım olur??

Sana sadece bir hdmi kablo lazım olur. Şu konuya bir bakmanı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27056099
  • quote:

Orjinalden alıntı: halilerdem

merhabalar pc'den d3500'e dvi>hdmi bağlantısıyla ses taşınır mı
    teşekkür ederim

Burada tv'den ziyade kullandığın ekran kartı önem arz ediyor. Zamanında dvi üzerinden ses iletilmesi ile ilgili bir konu açılmış. Ona bakmanı tavsiye ederim. Faydalı olacağını düşünüyorum.
    Aşağıda o konunun linkini verdim. Konu başlığına tıklayabilirsin.

Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması

•  Laptop'ı LCD ye bağlamak..

işte arkadaslar benim bilgisayarın ve lcd ninn arkasındaki bağlantı noktaları ve bağlamaya çalıstıgım kablo. kabloylla bilgisayarı ve lcd yi bağlıyorum ama görüntü gelmiyo. acaba hatayı nerde yapıyorruz. bi yardım edin lütfen.
    bu arada tv vestel slim 42850 100hz. bilgisyarda inspiron 6400. laptopun ekran kartı rodeon x1400.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanusl -- 18 Nisan 2009; 17:29:50 >

• Arkadaşlar bende Casper NIRVANA 15.4" CPE-T640-3K95 serisi dizüstü bilgisayarımı Philips 32PFL5403D/12 sersi lcd televizyona bağlamak istiyorum ama bilgisayarımda sadece Vga çıkışı var tv'dede vga girişi yok sadece hdmı girişi var nasıl bağlantı yapabiliriz hiçbir çözümü yokmu bu işin :(

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=32PFL5403D/12&scy=TR&slg=tr#

Burada bağlantı şekillerini göstermiş Dvı-Hdmı destekliyor ama Vga-Dvı dönüştürü alsam işe yararmı acaba ?

• Arkadaşlar Diğer konu başlığı altında tartışılan resimli açıklamaların olduğu laptopları televizyona bağlama konusu. Bilgi almak isteyenler bakabilirler:

http://forum.donanimhaber.com/m_30330313/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanusl

işte arkadaslar benim bilgisayarın ve lcd ninn arkasındaki bağlantı noktaları ve bağlamaya çalıstıgım kablo. kabloylla bilgisayarı ve lcd yi bağlıyorum ama görüntü gelmiyo. acaba hatayı nerde yapıyorruz. bi yardım edin lütfen.
    bu arada tv vestel slim 42850 100hz. bilgisyarda inspiron 6400. laptopun ekran kartı rodeon x1400.

tv ye bağlantı sağlamadan masa üstünde sağ tıkla özellikler/ayarlar görüntü birimi 2 ya da 1 i seç ekran çözğrlğünü en düşüge 800*600 dür genelde bu ayarlarda uygulayıp kapatarak tv ile bağlantısını sağlayınız. limit dışı uyarısı aldınız zannedersem bunu yapın pc açılınca uygun çözünürlüğe yineözelliklerdenm getirebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SCIENTIST

quote:

arkadaslar sonunda dun sony 40s4000 lcd tv aldım.ama baglantılar hakkında hıc bılgım yok.laptop'ımı lcd ye baglamak ıstıyorum.ama hangı kablo kullanılır bılmıyorum.hatta baglantılar degıstıkce goruntulerde de degısme oluyormus.bugun kablo almayı dusunuyorum.hangı cesıt bır kablo ve fıyatı konusunda bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.ayrıca laptop modelı bu konuda onemlı mı? bende hp pavillion dv1000 var.yardımlarınızı beklıyorum.

Hayırlı olsunİki uçu erkek VGA kablosu kullanarak Laptopımınzdan LCD TV nize bağlantı yapabilirsiniz.VGA kablolarında 3 metrelik kabloları tercih etmek daha mantıklı 3 metreden sonra VGA sinyaller zayıflar.(5m de kullanabilirsiniz)

Kullandığınız LCD TV de 15 pin D-Sub girişi diye adlandırılır.LCT TV nizin arka giriş komponentlerinde 5 nolu giriş

Laptop nızın ekran kartı özelliklerini bilmiyorum.LCD TV niz full hd (1920x1080) olması lazım
    Laptop nızın çözünürlüğünüde 1920x1080 ayarlayabilirsiniz.Bu çözünürlüğü ekran kartınızı görüntü özelliklerinde göremiyorsanız.Bağdaşdırıcı-Tüm Modları listele kısmından ekleme yapabilirsiniz.VGA kablonuzuhttp://www.1e1al.com/index.php?do=catalog/product&pid=4370 satın alabilirsiniz.

Peki bu bağlantıda ses olayını nasıl çözecez sanırım onun içinde ayrı bir çıkış almak gerekiyo bilgisayardan değilmi ?
    Düzeltme : Konun başını okumamıştım sorumu geri alıyorum teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d-max -- 21 Mayıs 2010; 16:00:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: d-max

quote:

Orijinalden alıntı: SCIENTIST

quote:

Peki bu bağlantıda ses olayını nasıl çözecez sanırım onun içinde ayrı bir çıkış almak gerekiyo bilgisayardan değilmi ?
    Düzeltme : Konun başını okumamıştım sorumu geri alıyorum teşekkürler.

resimdeki kabloyla laptopu lcd ye bağladım lcd de sadece masaüstü arka planı gözüküyor masaüstündeki simgeler lcd de gözükmüyor bunu nasıl düzeltebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.