Şimdi Ara

Fanlı Isıtıcılar... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
6
Favori
270.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: soberman

Ben bu akşam yer tipi seramik ısıtıcılı olandan aldım ancak belirli bir mesafeden sonra sıcağı hissetmiyorsunuz. Yani pek fazla memnun kalmadık. Galibe tekrar infrarede döneceğiz.

En iyisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: daihatsu3259

Fanlı Isıtıcılar...

Birde bunlar var.Nasıl bilemiyorum ama güçlü gibi duruyor.

http://www.isievi.com/2kw_fanli_elektrikli_isitici.htm

Kesinlikle çok hoş ve kaliteli bir görüntüsü var;tabiri caizse "evladiyelik"

• quote:

Orjinalden alıntı: soberman

Ben bu akşam yer tipi seramik ısıtıcılı olandan aldım ancak belirli bir mesafeden sonra sıcağı hissetmiyorsunuz. Yani pek fazla memnun kalmadık. Galibe tekrar infrarede döneceğiz.

Bu tip ısıtıcılar havayı ısıtırlar.Yani ısıtıcan 2 metre ötekilere kadar ulaşan bir ısı ile değilde ısıtılan havanın vücudunuzun ısı kaybetmesini önleyecek sıcaklığa kadar ulaşması amacını güderler.Buda vücudun dengede ve huzurlu olduğu sıcaklık olan 25 C derecedir.

Yalıtım özellikleriniz iyi ise bu sıcaklığa çıkar ve muhafaza ederler.Hatta fazlasını bile verebilirler.Ama soba gibi karşısına geçerek ısınmaya uygun değildirler.Isı konforu olarak yüksektirler.Isınana hava evinizi giderek ılıtır.Kaybolma değeri düşüktür yalıtımınıza bağlı olarak.

• en son mesajı 30 aralıkta yazmışım sinbo duvar tipi ısıtıcıyı aldım diye 3 gün önce elektrik faturam geldi 139 ytl..normalde 2 aylık 60-70 ytl lik elektrik faturam gelirdi evimde tek başıma oturuyorum arada 79 ytl fark etti ama neden?
    tabi bazı günler günde 20 saat kadar kesintisiz çalıştırdığım oldu aleti bu arada duvar tipi ısıtıcı ama bide yerde deniyim dedim daha memnun kaldım şimdi sürekli yerde kullanıyorum aleti fiyat/performans oranına göre 10 üzerinden 6 verebilirim ben bu alete odanın ısısını gayet yeterli bir seviyeye getirebiliyor ben açıkçası memnunum..saygılar..

bu arada pallerinin bazı noktalarında sararma oldu sanırım sigara dumanından kaynaklanıyor sararmalara baktıkça biz ne yapıyoruz ciğerlerimize demeye başladım galiba sigarayı bıraktıracak bana bu alet

• quote:

galiba sigarayı bıraktıracak bana bu alet

İnşaallah, İnşaallah....
  • arkadaşlar benimde 12 metrekarelik ısıcamlı yerden çok soğuk almayan (hem alt kat hem üst kat çatır çatır dogalgaz yakıyo) ufak bir odam var bnde yer olmadığı için duvar tipi bir ısıtıcı tercih etmek istiyorum febbre markasını herkes övmüş gerçektende kaliteli gözüküyor bu kriterleri göz önüne alırsak foksiyonel olan tipi istiyorum peki elektrik tüketimi nasıldır hesaplı kitaplı olarak açıklayabilecek bir arkadaş var mı?(mesela seramik le fonk arasında ft da belirgin bi fark var mı) bu alet saatte kaç lira yakar işin bu tarafıda önemli doğalgazdan kaçayım derken elektrik çarpmasın :D
  • Duvar tipi olanlar çok yakar ama az ısıtırlar.Bunu çok kez ifade etmeye çalıştık.Ama görsel olarak cezbettiğinden sanıyorum ilgi fazla.

Fanlı ısıtıcılar yere ne kadar yakınsa o kadar iyi ısıtmakla birlikte yalıtım sorununuz yoksa sizi ısıtacaktır.

Elektrik olarak ise ne kadar yaktığınıza odanızın ısı kaybına bağlı olarak değişken olacaktır.

Benim aylık tüketimim 1600 kwh ortalama...

Gelen fatura zamlı tarifeden 240 ytl..Dikkat...

Ben infrared kullanırken aylık 250 ytl gelmişti.Elektriğe gelen zam ve benim 15 günlük infrared yerine fanlı ısıtıcı kullanıyor olmam sonucunda 240 ytl geldi.

Zamsız tarifede olsa idim 190 civarı gelecekti.15 günlük fanlıda durum bu.30 günlük kullanımdada 200 ü geçmeyecektir sanıyorum.Ancak 4 adet fanlı ısıtıcı kullandığımı bilgilerinize sunarım :D

Yani infrared tasarruf filan yapmıyor hikaye...

İnfrared sadece işyerleri için ideal.Evler için değil...

Önerim yer tipi almanızdır.Ama iyi yalıtımlı alt ve üstten iyi ısınan 12 m2 alanı duvar tipide rahat ısıtır.Fazla yakarsınız ve belli bir sıcaklığın üzerine çıkamazsınız.Ama üşümeyecek kadarda ısıtır.

saygılarımla
    oguz3259

quote:

Orjinalden alıntı: trasher

arkadaşlar benimde 12 metrekarelik ısıcamlı yerden çok soğuk almayan (hem alt kat hem üst kat çatır çatır dogalgaz yakıyo) ufak bir odam var bnde yer olmadığı için duvar tipi bir ısıtıcı tercih etmek istiyorum febbre markasını herkes övmüş gerçektende kaliteli gözüküyor bu kriterleri göz önüne alırsak foksiyonel olan tipi istiyorum peki elektrik tüketimi nasıldır hesaplı kitaplı olarak açıklayabilecek bir arkadaş var mı?(mesela seramik le fonk arasında ft da belirgin bi fark var mı) bu alet saatte kaç lira yakar işin bu tarafıda önemli doğalgazdan kaçayım derken elektrik çarpmasın :D

• C.tesi günü Koçtaş'a gittim. Sebebi de yerden ısıtmalı seramik ocakların ucuzlarından almıştım (febbre) maalesef istediğim gibi ısıtmamıştı. Ben de değiştirecektim. Yerine de febbre infrared almayı düşünüyordum. Febbre infraredlerin kutusunda şöyle bir yazı gördüm:
    "Kumtel tarafından Koçtaş için özel olarak üretilmiştir." Acaip sevindim. Febbre İnfra demekki Çin menşeli değilmiş. Kumtel olduğu için almadım ayrı mesele. Bilginiz olsun...
  • ArkadaşlAr yeni bir eve taşındım.

Evin altı boş ve yanlarda duvarda olmadığından, evin altına kar yağmur rüzgar herşey giriyor. Dolayısıyla döşeme buz gibi. Pimapen camlar var, ısı yalıtımlı duvarlar var. Ev güneş görmüyor. Şu anda ev buzane gibi. Doğalgaz olmadığından ve yaza az kaldığından yağlı radyatör düşünüyorum (FANLI ISITICIDA OLABİLİR). 11m² hole + 16m² iki oda + 20m² bir oda daha ısıtmam lazım. Birde yürüteçde gezinen bir bebeğimiz var, Bu ev nasıl ısınır =)) ???

Her türlü ısı önerisine açığım (elektrikli olmalı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: turion

arkadaşlar bu duvar tipi fanlı ısıtıcılardan(klimaya benzeyen) hangi markayı modeli tavsiye edersiniz?

Ben KUmtel aldım banyoya çok memnunum tavsiye ederim
  • İşyerim de 20 m2 lik bir alanı ısıtmak için ;

Febbre Döner Fonksiyonlu Seramik Isıtıcı 1800w

HİT İNFRARED IŞIKLA ISITMA SİSTEMİ 1800w

bu 2 üründen hangisini almamı önerirsiniz?

yada İhlas Quartz 1600
     Fanlı Isıtıcılar...
    sobadan bir farkları yok mu????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bordobeyaz -- 17 Şubat 2008; 15:36:25 >
  • Kış tekrar geliyor arkadaşlar. 3-4 yıldır İhlas Quartz 1600 Soba kullanıyorum ve çok memnunum. Bu sene elektrikli soba alacaklara tavsiye edeyim dedim. Benim haşere veletlere rağmen halen çalışıyor; anlayacağınız test edildi ve onaylandı Bu seneki fiyatına baktım, kalitesine göre de oldukça uygun:http://www.ihlaspazarlama.com.tr/product_info.php?products_id=44&osCsid=3958....

Herkese üşümeden geçirecekleri bir kış mevsimi dilerim...

• arkadaşlar bu hit kullanan var mı bende hepsiburada da gördüm 2600watt ayak dahil 109 ytl fiyat çok cazip gözükuyo ama bilemiyorum işte...
  • yaw bende 3000 liği almayı düşünüyorum ayakta hediye 119 ytl
    ama teredütlerim var ufoninki 240 ylt ayaksızken bunasıl olurda bu fyata olur.
  • siparişi verdim bakalım neyle karşılaşcaz
  • Elektrik fiyatı ikiye katlandı nerdeyse elektrikle ısınma için fanlı ısıtıcı yerine klimanın ısıtıcısını kullanmak avantaj sağlıyor mu?

Klima fiyatı fanlı ısıtıcı ile kıyaslanmaz ama ısıtmada elektrik kullanmak zorunda olanlar için uzun vadede kendini amorti edebilir.

Mesela 2.5 kWh elektrik harcayan bir klima ısı pompası sayesinde 6.4 kW gücünde ısıtma yapıyor, 2.56 katı avantaj faturada iyi bir tasarruf olabilir sanıyorum.

Markayı önerdiğimden değil ama aşağıdaki linkte detaylı sayısal özellikler verilmiş.

http://www.ihlaspazarlama.com.tr/product_info.php?products_id=81

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 22 Eylül 2008; 16:32:34 >

• 1800 w bi ısıtıcının saatte ne kadar yaktığı nasıl hesaplanıyor bilen varmı
  • 1800w ısıtıcı 1 saatte 1.8 kWh yakar,

2 saatte 2 x 1,8 = 3,6kWh yakar buna göre hesaplayın

kaç liradır derseniz son eylül faturasına baktım konutlarda 1 kWh fiyatı 15 ykr çıplak fiyat bu fiyata dağıtım KDV gibi + ++++bedeller geliyor.

63,16 ytl gerçek tüketim bedeli vergilerle sonuçta 93,80 ytl olmuş

------------------------
    İlk Endeks 6395
    Son Endeks 6810
    Çarpan 1.0000
    Fark KWh 415
    Birim Fiyat 0,15
    Tüketim Bedeli 63,16 ytl
    ------------------------------
    Aktif Bedeli 63,16
    P.S.H. Bedeli 0,66
    İletim Bedeli 1,75
    Dağıtım Bedeli 8,90
    Enerji Fonu 0,63
    TRT Payı 1,26
    Belediye Vergisi 3,16
    K.D.V. 14,31
    Önceki Aydan Devir 0,03
    Fatura Tutar 93,86
    Gelecek Aya Devir 0,06
    Ödenecek Tutar 93,80
    --------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 24 Eylül 2008; 15:08:33 >
  • hepsiburada.com da demrad marka 70 ytl ye ayağıyla birlikte satılan bi infrared ısıtıcı var
    benim anlamadığım diğerlerinden görüntü itibariyle farklı quartz soba gibi görüntüsü var
    anlayanlar bakabilirmi infraredmi diye ben pek anlamam bunlardan
    alsam işe yarar birşeymi özellikleri yazıyor

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryID=17111&sp=brand=demrad
  • hepsiburadadan hit marka 2600watlık almayı düşünüyorum ben de,alanlar durum nasıl memnun musunuz bu birkaç günlük soğuk havada kullandınız mı hiç.tavsiye eder misiniz????
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.