Şimdi Ara

IPhone - ' SIK SORULAN SORULAR ' Çözümler .Sürekli güncellenir. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.067
Cevap
33
Favori
492.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar edge ayarlarını yapabilen var mı
  • arkadaşlar benim sorum kısa ve basit...

ben sadece wireless kullanarak internete girmek...telefonla konuşabilmek...ve müzik dinlemek istiyorum...bunun için 1001 tane ayar yapmadan direk eminönünden iphone alsam tak çalıştır mantığı olur mu yoksa yine de bin tane güçlükle karşılaşır mıyım..yani gönül rahatlığıyla kullanabilir miyim yoksa ruh hastası aletin kendi kendine yapacağı bir güncellemeyle paket olur muyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyanettin -- 25 Ekim 2007; 0:16:37 >
  • Yapana ve versiyonuna bağlı. Her şeyi halledilmiş 1.0.2 cihaza sim kartınızı takmanız yeterli.PC ye bağlayınca iTunes a özellikle gidip update et telefonumu demesseniz problemsiz çalışır.
    quote:

Orjinalden alıntı: ziyanettin

arkadaşlar benim sorum kısa ve basit...

ben sadece wireless kullanarak internete girmek...telefonla konuşabilmek...ve müzik dinlemek istiyorum...bunun için 1001 tane ayar yapmadan direk eminönünden iphone alsam tak çalıştır mantığı olur mu yoksa yine de bin tane güçlükle karşılaşır mıyım..yani gönül rahatlığıyla kullanabilir miyim yoksa ruh hastası aletin kendi kendine yapacağı bir güncellemeyle paket olur muyum
  • Cevap için teşekkürler Vipracing,

Bu arada yeni sürümlü ( yani 1.1.1 li) Iphone sahibi olupta kırmaktan korkanlara bir şey söylemek istiyorum. Ben Vipracing yazdığı sayfa üzerinden Windows için gerekli etapları birebir takip ederek ve çok dikkatli davranarak 2 saat içinde kırmayı başardım. Mac ile kırmayı görmediğim için kolay mı zor mu bilmiyorum ama Windows ile kırarken baya bir uğraşıyorsunuz. İyi bir temel bilgisayar bilgisi kesinlikle şart ve tabii ki konsantrasyon da önemli :))).

İnternette bu kırma işlemi bir çok yerde parayla satılıyor, hatta Dev Team in programının fiyatı 50 dolar. Türkiyede de 50 ile 100 ytl arasında satmaya çalışıyorlar. Bence, iyi bir bilgisayar temeliniz varsa hiç paranızı kaptırtmayın derim. Vipracing in bize tavsiye ettiği siteden etapları dikkatlice uyguladıktan sonra kendiniz bile yapabilirsiniz.

Cihazın insanlarda bıraktığı izlenime gelicek olursak, iki gündür kullanıyorum ve her gören bir tanede ben istiyorum diyor. Sanıyorum piyasa bundan sonra Iphone ve diğerleri diye sert bir çizgiyle ayrılacak. Amerikada yaşayan kardeşime,bana bu cihazı getiren arkadaşına ve tabii ki böyle bir cihazı kırarak bizlere burda kullanma şansı tanıyan hackerlara binlerce teşekkür.

quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Evet ziller için.Hayır tereddüt etmeyin bir problem olmaz.Sorun : 1.1.1 uyumlu 3 üncü parti aplikasyonlarda.Bu konu hakkında yakında bir update yapıcağım.
    quote:

Orjinalden alıntı: JoeTheKid

Vipracing hocam bir başka soru, yazında yeni sürümlü İphonelar için 3. parti programları kurmamıyı öneriyorsun. Bu konu hakkında yeni bir gelişme var mı? Birde telefonu kırarken ibrck yazılımı içerisinde ringstones diye bir menü görmüştüm, bunlara hiç ellemdim kırma sırasında, sanıyorum bu link iphone a değişik zil tipleri eklemek için var. Bunu kırmadan sonra çalıştırırsam bir problem çıkar mı?

• Dikatli davranarak en güzelini yapmışsınız güle güle kullanın
    Windows versiyonu hakikaten Mac versiyonuna göre oldukça uzun ve görece zor.Her iki versiyonuda yaptım daha fool proof olduğu için OX versiyonunu yazdım.OSX de şu an bir aksilik olmaz ise 14-15 dk da bitirebiliyorum. 1.1.1 ilk çıktığında terminal vs çok daha zordu şimdi çok daha kolay.Ama dediğiniz gibi bir takım bilgiler şart. 1.0.2 gibi hemen herkesin yapabileceği kadar basit ve rahat bir şey değil.
    iPhone nun kendine özgü bir klasmanı var. Çok iyi bir taşınabilir medya oynatıcısı+harika bir mobil web browser ama başka kategorideki hemen hic bir cihaz ile eşleştirilemiyor.Hakikaten görüp bakmak lazım kağıt üstünden bakıp 'burun kıvırmak' çok daha kolay.Benim elimdede görüp almak isteyen çok var.

quote:

Cevap için teşekkürler Vipracing,

Bu arada yeni sürümlü ( yani 1.1.1 li) Iphone sahibi olupta kırmaktan korkanlara bir şey söylemek istiyorum. Ben Vipracing yazdığı sayfa üzerinden Windows için gerekli etapları birebir takip ederek ve çok dikkatli davranarak 2 saat içinde kırmayı başardım. Mac ile kırmayı görmediğim için kolay mı zor mu bilmiyorum ama Windows ile kırarken baya bir uğraşıyorsunuz. İyi bir temel bilgisayar bilgisi kesinlikle şart ve tabii ki konsantrasyon da önemli :))).

İnternette bu kırma işlemi bir çok yerde parayla satılıyor, hatta Dev Team in programının fiyatı 50 dolar. Türkiyede de 50 ile 100 ytl arasında satmaya çalışıyorlar. Bence, iyi bir bilgisayar temeliniz varsa hiç paranızı kaptırtmayın derim. Vipracing in bize tavsiye ettiği siteden etapları dikkatlice uyguladıktan sonra kendiniz bile yapabilirsiniz.

Cihazın insanlarda bıraktığı izlenime gelicek olursak, iki gündür kullanıyorum ve her gören bir tanede ben istiyorum diyor. Sanıyorum piyasa bundan sonra Iphone ve diğerleri diye sert bir çizgiyle ayrılacak. Amerikada yaşayan kardeşime,bana bu cihazı getiren arkadaşına ve tabii ki böyle bir cihazı kırarak bizlere burda kullanma şansı tanıyan hackerlara binlerce teşekkür.

quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Evet ziller için.Hayır tereddüt etmeyin bir problem olmaz.Sorun : 1.1.1 uyumlu 3 üncü parti aplikasyonlarda.Bu konu hakkında yakında bir update yapıcağım.
    quote:

Vipracing hocam bir başka soru, yazında yeni sürümlü İphonelar için 3. parti programları kurmamıyı öneriyorsun. Bu konu hakkında yeni bir gelişme var mı? Birde telefonu kırarken ibrck yazılımı içerisinde ringstones diye bir menü görmüştüm, bunlara hiç ellemdim kırma sırasında, sanıyorum bu link iphone a değişik zil tipleri eklemek için var. Bunu kırmadan sonra çalıştırırsam bir problem çıkar mı?

• iBrick ile temaları nasıl değiştiriyoruz??
  • Değiştirmezssiniz(Aslında değişirde 1001 tane zorluk var değişmez diyeyim kısaca) .iBrickr ile Summerboard programını yükleyin onunla uygun temaları istediginiz gibi ibrickr dan yükleyebilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: duro29

iBrick ile temaları nasıl değiştiriyoruz??
  • Önemli Not : Eğer Apple storelardan 25-10-2007 tarihinden itibaren yeni iphone alıyorsanız versin nosu ne yazarsa yazsın %99 1.1.1 ile geliyordur. (34 üncü hafta ve daha eskisi yazmasına rağmen fabrikasyon 1.1.1 ile gelmeye başladılar)
  • slmlar... arkaaslar ya iphonenu sorunsuz kırdım çalışıyo ama türkçe menuyu nasıl yukleyebılırım? yardımcı olabilecek varmı. birde ses az gelıyo. duyduguma gore ses yukseltıcı programlar varmıs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herkel -- 26 Ekim 2007; 12:45:16 >
  • Hayırlı olsun;
    Ilk önce Türkçe menü dosyasını bulmanız lazım.Daha sonra orijinalinin back up ını alıp değiştirebilirsiniz.Şahsen ben tavsiye etmem şu anki versiyon Türkçe menü ve klavyeyi (Klavyede rakamları vb kullanamıyorsunuz)
    Doğru çalışan bir klavye ve Türkçeleştirme için 1.1.1 sürümünün içinde ki native aplikasyon gibi olması lazım.Öyle bir şeyde şu an bildiğim kadarı ile yok.
    Jelatini çıkardınız ve deneme konuşması yaparken sesi sonuna kadar getirdinizmi?Konuşma esnasındaki sesi bir tek böyle ayarlayabilirsiniz onun dışında bir şey bilmiyorum (1.1.1 firmwareinde ses 1.0.2 den fazladır)
    quote:

Orjinalden alıntı: arifnihat

slmlar... arkaaslar ya iphonenu sorunsuz kırdım çalışıyo ama türkçe menuyu nasıl yukleyebılırım? yardımcı olabilecek varmı. birde ses az gelıyo. duyduguma gore ses yukseltıcı programlar varmıs...

• tesekkur ederim:P

• quote:

Orjinalden alıntı: arifnihat

tesekkur ederim:P
  • cihazin sms ikonuna tiklayinca acilip kapaniyor, ayni problemi yasayan biri daha vardi ama forumda bulamadim, nasil cozuldugunu bilen biri buraya yazarsa cok memnun olurum.
  • Yukarıda anlatılanları uyguladım fakat youtube çalışmıyor. "You must first connect to itunes with an internet connection to enable YouTube" şeklinde bir hata alıyorum ne yapabilirim ? Sizde youtube sorunsuz çalışıyor mu ?
  • Eger firmware 1.0.2 ise pacay ile sorun cozulur.
    quote:

Orjinalden alıntı: gizli_07

Yukarıda anlatılanları uyguladım fakat youtube çalışmıyor. "You must first connect to itunes with an internet connection to enable YouTube" şeklinde bir hata alıyorum ne yapabilirim ? Sizde youtube sorunsuz çalışıyor mu ?
  • Ya arkadaşlar İphone a yüklediğim müzikleri bilgisayardan sildiğimde İphone dan da silniyor, bunu engellemenin bir yolu yok mu?İphone a yüklediğim her şey bilgisayarda kalmak zorun da mı?
  • Eşleştirdiğiniz bilgisayarda kalmak zorunda.
    Tek çözümü itunes olmadan birnbir hile ile müzik transfer etmek.
    Birde : SwapTunes var.Bu minik program iphone u iki ayrı iTunes ile sync etmeye yarıyor. Apptap programında SwapTunes.app ?Utilities? in altında bulabilirsiniz.Ilk önce birinci iTunes ile sync edip işlemi bitirdikten sonra itunes un usb kablosunu çekip bu minik eklenti ile daha sonra ikinci iTunes ile eşleştirebiliyorsunuz.
    quote:

Ya arkadaşlar İphone a yüklediğim müzikleri bilgisayardan sildiğimde İphone dan da silniyor, bunu engellemenin bir yolu yok mu?İphone a yüklediğim her şey bilgisayarda kalmak zorun da mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 27 Ekim 2007; 23:44:46 >
  • Arkadaşlar iphone u sürekli bilgisayara takıp şarj etmekten bıktım, prize takıp şarj etmek istiyorum. Önericeğiniz güvenli bir dönüştürücü var mı
    ?
  • donusturucuye gerek yok, adaptor zaten 110-240 destekli dolayisiyla en dandik elektrikciden alacaginiz en dandik bir uc esitleyici isinizi gorur.
  • Güncellendi virginize için bir kaç çok önemli püf nokta eklendi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.