Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.561
Cevap
52
Favori
648.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

28.5 litre gaz ile şehiriçi 220 km yol yaptım. çok yakıyo gibi geldi bana . sizde durum nedir.

gaz 2.27TL hesapladım. km'de neredeyse 30krş yakıyor.

gazı hesaplı almasam daha çok yakacak km başına.
  • arkadaşlar merhaba siena 1,6 hl almak istiyorum, biniciyim... daha önce bravam vardı..aynı konfor varmı sizler bilirsiniz. birde sienayla ilgili bişey sorucam bazılarının motor görünüşü değişik sanki motor kapağı yok bazıları palio ve barava motorunun aynı gibi...acaba bu aynı görünümdekiler 16 valflermi???selamlar...
  • aranıza yeni katıldım 1999 model 1.6 HL aldım ama birkaç sıkıntım var bunun orjinal anahtarının kumandası çalışmıyor bunu nasıl giderebilirim ankara'da oturuyorum ve bir konu daha var tavan lambasının yanında bir düğme var basınca bi süre yanan bir lambası var bu ne işe yarıyo bi türlü anlamadım kitapçığında da yok yardımcı olurmusunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erturkkoray

aranıza yeni katıldım 1999 model 1.6 HL aldım ama birkaç sıkıntım var bunun orjinal anahtarının kumandası çalışmıyor bunu nasıl giderebilirim ankara'da oturuyorum ve bir konu daha var tavan lambasının yanında bir düğme var basınca bi süre yanan bir lambası var bu ne işe yarıyo bi türlü anlamadım kitapçığında da yok yardımcı olurmusunuz...

hayirli olsun. orjinal kumandasi benim aracta da calismiyor. servis haric kime sorduysam cozum bulamadim. cozum bulursaniz haber verirseniz sevinirim. tavan lambasinin yanindski dugme alarmla ilgili bir sey. ben orayi tamamen soktum. sanirim bazi sienalar fabrika cikisli alarmli bu dugme onunla ilgili birsey olsa gerek. tekrar hayirli olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenixx

siena 1.2 2000 model

28.5 litre gaz ile şehiriçi 220 km yol yaptım. çok yakıyo gibi geldi bana . sizde durum nedir.

gaz 2.27TL hesapladım. km'de neredeyse 30krş yakıyor.

gazı hesaplı almasam daha çok yakacak km başına.

siena 1,6 ile sehirler arasi 28 lt. lpg ile 300-325 km yol yapiyorum. hiza gore degisiyor. sehir icinde arac lpg ye gecene kadar calistigim yere ulastigim icin ne kadar yaktigini tam bilmiyorum ama sizin degerler normal gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasli05

arkadaşlar merhaba siena 1,6 hl almak istiyorum, biniciyim... daha önce bravam vardı..aynı konfor varmı sizler bilirsiniz. birde sienayla ilgili bişey sorucam bazılarının motor görünüşü değişik sanki motor kapağı yok bazıları palio ve barava motorunun aynı gibi...acaba bu aynı görünümdekiler 16 valflermi???selamlar...

bravo ile sienalarin motoru 1,6 icin soyluyorum ayni. bravanin ic donanimi biraz daha fazla diye biliyorum. zaten siena 1,2 ile 1,6 larin motorlarida farkli .
  • ön sağ emniyet kemeri bozuktu, sol da bozuldu. takılıyor, çekince gelmiyor.

her ikisini değiştirsem kaça mal olur.

uzun yola çıksam sorun olacak.
  • arkadaşlar bugün sanayide aracıma genel bakım yaptırdım sizlerle paylaşmak istyorum
    1: opar marka 4 adet amortisör
    2:alt tablalar (bazı yerlerde salıncak diyorlar)
    3: şanzıman yağı değişimi
    4:benzin filtresi değişimi
    5:rot-balans ayarı
    toplam: işçilik içinde 440 tl sizce fiyat nasıl haa bu arada amortisörler opar ama içinden saks marka çıkıyor yani opar kutusundan saks çıkıyor
    gerçi saks da çok iyidir diye biliriz alman malıdır ve sağlamdır derler
  • arkadaşlar 175/65 R14 siena arabaların ideal lastik basıncı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasancatak1

arkadaşlar bugün sanayide aracıma genel bakım yaptırdım sizlerle paylaşmak istyorum
    1: opar marka 4 adet amortisör
    2:alt tablalar (bazı yerlerde salıncak diyorlar)
    3: şanzıman yağı değişimi
    4:benzin filtresi değişimi
    5:rot-balans ayarı
    toplam: işçilik içinde 440 tl sizce fiyat nasıl haa bu arada amortisörler opar ama içinden saks marka çıkıyor yani opar kutusundan saks çıkıyor
    gerçi saks da çok iyidir diye biliriz alman malıdır ve sağlamdır derler

fiyat konusunda bilgim yok ama bir sey soracagim. bu bakimin yapilmasi gerektigini ustami soyledi yoksa siz aracin gidisatindan memnun olmadiginiz icin mi yaptirdiniz. ben yaklasik 7 yil / 70.000 km dir araci kullaniyorum bunlari hic degistirmedim. ne gibi bir sorun olur aracta. tesekkurler

• quote:

arkadaşlar 175/65 R14 siena arabaların ideal lastik basıncı nedir?

ben yillardir 30 / 31 civarinda tutuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yer_cekimi

quote:

arkadaşlar 175/65 R14 siena arabaların ideal lastik basıncı nedir?

ben yillardir 30 / 31 civarinda tutuyorum.

32
  • bu hararet ibresi sizin arabalarda ortada mı yoksa orta 0 arasında mı
  • yer çekimi
    şimdi bu amortisörleri ben söyledim ustaya kontrol edermisiniz dedim
    fakat ben aracımı alalı 1 yıl oldu demekki ben 1 yıldır patlak amortisörle geziyordum açıkcası bunun pek farkında değildim çünkü arabanın süspansiyonu gerçekten çok yumuşak. haaa bu arada benim arabanın yol tututşu arttı ve fren mesafesi çok kısaldı nerdeyse yarı yarıya kısaldı. çünkü eskiden ben fren yaptığımda araba süzülüp gitmeye devam ediyordu artık bu olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasancatak1

yer çekimi
    şimdi bu amortisörleri ben söyledim ustaya kontrol edermisiniz dedim
    fakat ben aracımı alalı 1 yıl oldu demekki ben 1 yıldır patlak amortisörle geziyordum açıkcası bunun pek farkında değildim çünkü arabanın süspansiyonu gerçekten çok yumuşak. haaa bu arada benim arabanın yol tututşu arttı ve fren mesafesi çok kısaldı nerdeyse yarı yarıya kısaldı. çünkü eskiden ben fren yaptığımda araba süzülüp gitmeye devam ediyordu artık bu olmuyor

benim arabada durmuyor. bakim zamani coktan gelmis o zaman. tesekkurler.
  • kavlan kardeşim benım aracım 1.6 benim arabada hararet ibresi şehiriçi kullanımda orta çizginin biraz üzerinde olur sureklı boyledir haa uzun yolda kullandıgımda orta çizginin biraz altında oluyor baska sıenaları bılmıyorum ama benim aracımda bu şekilde oluyor
  • arkadaşlar benim siena 1.6 sıralı lpg var ilk çalışmada rölanti biraz dengesiz çalışıyor ve ilk hareket sırasında gaza basınca devir önce düşüyor araç titriyor sonra gaz alıyor bu hararet biraz kalkana kadar devam ediyo her durduğumda aynı şey hararet çubuğu yarı olmadan düzeliyo ama benzinde sürdüm biraz dengesiz çalışıyor sizce sıkıntı nedir servisi aradım adam bana daha arabayı görmeden lpg'yi söktürün öyle bakmamız lazım dedi ama bana mantıksız geldi aracı görmeden aynı problemi yaşıyan var mı yada önerisi olan var mı?
  • benim araç 1.6 ve hararet ibresi şehir dışında orta çizgiyle 0 tam ortasında şehir içinde bunun biraz üzerinde anlamadım açaba bi sorunmu var
  • açaba benzin pompası mı arızalı görevini tam yapmıyor mu hararet ibresi ortada dediğin araba gazamı geçiyorki benzinde denedin mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kavlan

açaba benzin pompası mı arızalı görevini tam yapmıyor mu hararet ibresi ortada dediğin araba gazamı geçiyorki benzinde denedin mi

benzinde daha çok yapıyor ama gaza geçse bile bir süre böyle devam ediyor benzinde kullandım aracı öyle bi dengesizlik var ben bu gaz benzin kelebeğini denir onu temizletsem sıkıntı o olabilir mi? yarın bunun için gidecem ustaya artık burdan biraz öneri alabilir miyim diye düşünmüştüm neyse yinede sağolun..
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.