Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theCix

ben 5.ayın içindeyim son 1 ayım kaldı ne sivilcem var ne bişeyim :) kullanmadan önceki fotomu koyıyım şaşırırsınız ondan eser kalmadı şimdi ve cok mutluyum tek olarak izlerim var doktorumda fucidin diye bişey verdi izler için değil kırmızılıklar için.Dudak kuruluğu bende yok denilecek kadar az çünkü blistex ' in meyveli olan dudak rujunu kullanıyorum bi kere sürdüğümde beni akşama kadar götürüyor hiç bişey hissetmiyorum.Tek olarak izlerimi geçirmeye calisiyorum simdi.Kir-pi hocam "Fucidin" kırmızılıkları alırmı ? Doktoruma peeling sordum tedavi bitmeden sakın öyle şeyler kullanayım deme yanıtını verdi bana sabır et tedavinden çok güzel yanıt alıyoruz senin dedi.

kardeş koysana bize de moral olur
  • Hocam siz kırmızılıklar için sürekli acnelynse ve diacneal diyorsunuzda doktor bana naxida verdi(Şuan zoretanini kullanıyorum) Sizce faydası olurmu diğerlerine göre düzeltme farkı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

hocam bir sorum olacak belki sacma ama merak ettim gerçekten.Zoretanin kullanıyorum.tedavi bitiminde doktorum peeling yapacağını söyledi.Sakallarımı kaybetmek istemiyorum.acaba peelingin yüzümdeki sakallara bir etkisi olur mu ? kıl köklerinin yanması,sakal çıkmaması gibi ?

yok ya merak etme peeling cildin sadece en üst tabakasına etkilidir, kıl kökleri o kadar derindedir ki fraxiyonel lazerler bile onlara ulaşamıyor biz fraksiyonel lazer yaparken kıl, saç kaş sakal dinlemiyoruz hiç birşeyde olmuyor, peelingle kıl köklerinin zarar görebilmesi için yapan kişinin çok çok marifetli olması lazım cildi dermis dahil tam kat yakabilmeliki bu olay olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: theCix

ben 5.ayın içindeyim son 1 ayım kaldı ne sivilcem var ne bişeyim :) kullanmadan önceki fotomu koyıyım şaşırırsınız ondan eser kalmadı şimdi ve cok mutluyum tek olarak izlerim var doktorumda fucidin diye bişey verdi izler için değil kırmızılıklar için.Dudak kuruluğu bende yok denilecek kadar az çünkü blistex ' in meyveli olan dudak rujunu kullanıyorum bi kere sürdüğümde beni akşama kadar götürüyor hiç bişey hissetmiyorum.Tek olarak izlerimi geçirmeye calisiyorum simdi.Kir-pi hocam "Fucidin" kırmızılıkları alırmı ? Doktoruma peeling sordum tedavi bitmeden sakın öyle şeyler kullanayım deme yanıtını verdi bana sabır et tedavinden çok güzel yanıt alıyoruz senin dedi.

bu amaçla hiç fucidine kullanmadım kırmızılıklar inflamatuar akne lezyonu ise etkili olur ancak sadecegeçen aknelerin yerindeki kırmızılıklar ise bence faydası olmaz yada placebo etkisi olur en çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

Hocam siz kırmızılıklar için sürekli acnelynse ve diacneal diyorsunuzda doktor bana naxida verdi(Şuan zoretanini kullanıyorum) Sizce faydası olurmu diğerlerine göre düzeltme farkı nedir ?

walla ben bir önceki mesajda yazdığım gibi bu amaç için hiç antibiyotikli kremler kullanmıyorum, nadixa da bir antibiyotik içeriyor, antibiyotiklerin aynı zamnada antiinflamatuar etkileri de vardır ama çok güçlü değildir, bu nedenle ben kullanmıyorum çok dert edenlere diacneal öneriyorum, bunun dışında contractubex in faydasını gören kişilerde olabiliyor sizde deneyebilirisniz
  • aklıma gelmişken imkanı olanlar bu kırmızılıkları çok takıyorlarsa Nd-YAG lazer ile damar lezyonu çalışılırmış gibi davranılarak kızarıklıkları hızlı şekilde kaybolabilir, ben bu amaçla hiç kullanmadım ama başka nedenler için yaparken dikkatimi çekti bu tür kızarıkları güzel hallediyor
  • Hocam merhaba. Ben 3. ayımdayım tedavide. Günlük 100 mg kullanıyorum, kilom 90. Bu durumda 4. ay sonunda kesmem gerekiyor sanırım tedaviyi. Ama doktorum tedavi başından beri 5 ayda diretiyor. Sizin fikriniz nedir? ( Tedavi iyi gidiyor, gidişatta sorun yok)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobe_burak8

Hocam merhaba. Ben 3. ayımdayım tedavide. Günlük 100 mg kullanıyorum, kilom 90. Bu durumda 4. ay sonunda kesmem gerekiyor sanırım tedaviyi. Ama doktorum tedavi başından beri 5 ayda diretiyor. Sizin fikriniz nedir? ( Tedavi iyi gidiyor, gidişatta sorun yok)

arkadaşım ne yaptın sen.brn 70 kiloyum günde 40 mg alıyorum.bence çok fazla kullanıyorsun.ama kir-pi hocamız daha iyi bilgilendirecektir seni tabi.
  • Bende günde 40gr alıyorum. 71 kiloyum. Kaç ay kullanmalıyım bu ilacı ortalama?
  • Merhaba hocam öncelikle insanlara yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Hocam benim burnumum etrafı komple kırmızı tam köşelerde sürekli sivilceler çıkıyordu burnumda çok aktığı için istem dışı patlıyolar 2 li 3lü çıkıp kocam oluyolar patlıyıp yeniden çıkıyolar böyle devam ediyordu canımda çok yanıyordu.Doktora gittim.Bana monodoks verdi 1 ay kullan dedi kullandım 2. günde çıkmamaya başladılar aaa ne güzelmiş dedim. 1 ay bitti 2 gün sonra tekrardan çıkmaya başladılar.
    Aynı doktora yine gittim geçmedi dedim. Dedi monodoks sonuç verdiyse 3 4 ay daha monodoks kullan birde kızarıklıkları soysun diye eritretin diye krem verdi japon yapıştırıcısı gibi birşey bunlarda olmazsa ROACCUTANE kullanıcaksın dedi bana yan etkilerinin olduğu bir kağıt verdi gene kullandım bunları kesildi sivilceler yeniden ama şimdi 2 buçuk ay oldu yeniden eski seviyede çıkmaya başladılar ve artık monodoks etki etmemeye başladı.şimdi aynı doktora gidersem ROACCUTANE vericek bana ve açıkçası korkuyorum sürekli burun kanatıyormuş kurutuyormuş bütün vucudu böyle yazılar okudum başka doktoramı gitsem acaba ne yapsam bilemiyorum bir yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Hocam merhaba. Ben 3. ayımdayım tedavide. Günlük 100 mg kullanıyorum, kilom 90. Bu durumda 4. ay sonunda kesmem gerekiyor sanırım tedaviyi. Ama doktorum tedavi başından beri 5 ayda diretiyor. Sizin fikriniz nedir? ( Tedavi iyi gidiyor, gidişatta sorun yok)

aslında 4 ay yeterlidir ama 5 ayda kullanılabilir bu durumda kilo başına daha yüksek doz kullanmış olursun ancak bunun bir zararı olmayacaktır 100 mg kullanabilen nadir insanlardansınız sanırım benimde birkaç hastam 100 mg dozu kaldırabilmişti ancak çok az kişi bu dozları kaldırabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

quote:

arkadaşım ne yaptın sen.brn 70 kiloyum günde 40 mg alıyorum.bence çok fazla kullanıyorsun.ama kir-pi hocamız daha iyi bilgilendirecektir seni tabi.

olmayacak bir doz değil bende kaldırabilen hastalarımda kullandım ama çok fazla sayıda kişi bu dozları kaldıramıyor, mesela sen benim hastam olsaydın 3. ayında 70 mg ı denerdim şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Bende günde 40gr alıyorum. 71 kiloyum. Kaç ay kullanmalıyım bu ilacı ortalama?

70*120=8400 mg minimum alman gereken doz 8400/1200(30*40)=7 ay eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

Merhaba hocam öncelikle insanlara yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Hocam benim burnumum etrafı komple kırmızı tam köşelerde sürekli sivilceler çıkıyordu burnumda çok aktığı için istem dışı patlıyolar 2 li 3lü çıkıp kocam oluyolar patlıyıp yeniden çıkıyolar böyle devam ediyordu canımda çok yanıyordu.Doktora gittim.Bana monodoks verdi 1 ay kullan dedi kullandım 2. günde çıkmamaya başladılar aaa ne güzelmiş dedim. 1 ay bitti 2 gün sonra tekrardan çıkmaya başladılar.
    Aynı doktora yine gittim geçmedi dedim. Dedi monodoks sonuç verdiyse 3 4 ay daha monodoks kullan birde kızarıklıkları soysun diye eritretin diye krem verdi japon yapıştırıcısı gibi birşey bunlarda olmazsa ROACCUTANE kullanıcaksın dedi bana yan etkilerinin olduğu bir kağıt verdi gene kullandım bunları kesildi sivilceler yeniden ama şimdi 2 buçuk ay oldu yeniden eski seviyede çıkmaya başladılar ve artık monodoks etki etmemeye başladı.şimdi aynı doktora gidersem ROACCUTANE vericek bana ve açıkçası korkuyorum sürekli burun kanatıyormuş kurutuyormuş bütün vucudu böyle yazılar okudum başka doktoramı gitsem acaba ne yapsam bilemiyorum bir yardımcı olursanız çok sevinirim

Walla burda 90 küsür sayfadır çok korkulacak bir ilaç olmadığını anlatmaya çalışıyorum, elimden geldiğince insanlara yardımcı olmayada çalışıyorum, başka doktora gitsen sana yine antibiyotik verecek gene lokal bir ilaç verecek senin şikaytelerin yine tekrarlayacak, düzenli 3-4 azy antibiyotik tedavisinden sonra tekrarlıyorsa çok fazla başka çarende yok korkma kullan, ben çok korkan hastalarıma ve yan etkisini çok fazla takan hastalarıma aynen şunu söylüyorum siz şimdi bu ialcı kullanmayın alternatif tedavi vereyim ama günün birtinde bana vya başka bir doktora tekrar geleceksiniz ve hocam ben bu ilacı istiyorum diyeceksiniz arada geçen süreyide boşuna sivilceli olarak geçireceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Merhaba hocam öncelikle insanlara yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Hocam benim burnumum etrafı komple kırmızı tam köşelerde sürekli sivilceler çıkıyordu burnumda çok aktığı için istem dışı patlıyolar 2 li 3lü çıkıp kocam oluyolar patlıyıp yeniden çıkıyolar böyle devam ediyordu canımda çok yanıyordu.Doktora gittim.Bana monodoks verdi 1 ay kullan dedi kullandım 2. günde çıkmamaya başladılar aaa ne güzelmiş dedim. 1 ay bitti 2 gün sonra tekrardan çıkmaya başladılar.

Walla burda 90 küsür sayfadır çok korkulacak bir ilaç olmadığını anlatmaya çalışıyorum, elimden geldiğince insanlara yardımcı olmayada çalışıyorum, başka doktora gitsen sana yine antibiyotik verecek gene lokal bir ilaç verecek senin şikaytelerin yine tekrarlayacak, düzenli 3-4 azy antibiyotik tedavisinden sonra tekrarlıyorsa çok fazla başka çarende yok korkma kullan, ben çok korkan hastalarıma ve yan etkisini çok fazla takan hastalarıma aynen şunu söylüyorum siz şimdi bu ialcı kullanmayın alternatif tedavi vereyim ama günün birtinde bana vya başka bir doktora tekrar geleceksiniz ve hocam ben bu ilacı istiyorum diyeceksiniz arada geçen süreyide boşuna sivilceli olarak geçireceksiniz.

içimi rahatlattınız sağolun finallerden sonra gidiyim bari doktora ne oluyosa olsun artık inşallah aşırı yan etkilerle karşılaşmam saç döküyormu bu ilaç gerçekten saç döküyorsa hiç bulaşmıyım zaten dökülüyorlar inşallah pişman olmam çekiceğim o kadar sıkıntıya değer
  • saç dökmesine dökerde bunun yaptığı dökülme erkek tipi dökülme ile alakalı değildir geri dönüşlü bir dökülmedir tabiki erkek tipi dökülmede varsa onu bir miktar arttırabilir veya o arada dökülen saçların bir kısmı doğal olarak geri gelmeyebilir
  • 70 kiloyum. sabah 2 akşam 2 günde toplamda 4 kez olmak üzere 20 şer mg içiyorum. daha ilk haftadan etkisini gösterdi. saçlarım hiç yağlanmıyor , suratımda yavaş yavaş kurumaya başladı. ilk kan tahlinini yaptırmayı sabırsızlıkla bekliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Bende günde 40gr alıyorum. 71 kiloyum. Kaç ay kullanmalıyım bu ilacı ortalama?

70*120=8400 mg minimum alman gereken doz 8400/1200(30*40)=7 ay eder

Ben mesela 6500mg aldım ve sonrasındada kullanmadım diyelim. İlacın hiç bir etkisi olmayacak mı yani tam dozu almadım diye?
    Birde geçenlerde hastalanmıştım 1 hafta ilacı içmedim. Sonrasında ilaca devam ettim. Bi sorun olur mu?
  • Merhaba hocam ben 70 kg ım. Ve 7 aydır günlük 60mg(20*3) roaccutane kullanıyordum. Ama tedavi bittikten 10 gün sonra yüzümde yağlanmalar küçük sivilceler çıktı. Ve artı 4 aydır daha kullanıyorum. Ve artık bırakmak istiyorum. Doktorum bir ay daha kullanmam gerektiğini söyledi. Siz ne dersiniz acaba? Çok fazla olmadı mı zaten ?
  • quote:

quote:

Kir-pi hocam çok doğru söylüyor!!! 10 senedir sivilce problemim var ve doktorlar bu ilacı verdiği halde kullanmadım. Sonuç onca yıl çıkan sivilcelerden kalan izler!!
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.