Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.449
Cevap
88
Favori
546.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar forumda ps2 konulari hem azaldi hem de cok daginik durumda. dusundum de ps2'si olanlar buraya toplansin ve tek baslik altindan devam edelim. burada oyun yorumlari-tanitimlari, oyunlarda takildigimiz yerler, ps2 sorunlari ve ps2 hakkinda sorularimizi konusuruz,yorum yapariz, tartisiriz. umarim iyi dusunmusumdur.

ps2'si olan herkesi buraya bekliyorum

isteyenler icin imzalar;

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• An itibariyle en yakın rakibi 101.63 milyon ile Ps4 olmuştur.

En yakın rakibine yaklaşık 53 milyon kadarcık fark atmıştır. :D

Birkez daha tarihin gelmiş geçmiş en çok satan, namına oyun salonları açan, adını değiştirip mr. playstation 2 koyan insanların oldugu , 11.000 adeti aşan oyun çıkan ve bu oyunları yaklaşık 1.5 milyar insana satılan tam 13 yıl boyunca üretimde kalan, 2016 yılına kadar oyun çıkan tarihe damgasını vurmuş efsane konsolu karşısında düğmemi ilikliyorum

İyiki bu dünyadan geçip gittin

Vay be yıl 2023 hala ps2 ile ilgili mesajlar. Bir gezineyim dedim forumda ve inanılmaz duygulandım. Çok erken yaşlarda başlamıştım oyun oynamaya ve ps2 asla unutamadığım bir doğum günü hediyesiydi benim için. Arada böyle eski günleri yad ediyorum forumlarda eski konuları gezerek. Şu an oyun oynamak 10 yıl öncesi gibi keyif vermiyor maalesef bana. Aslında hayatın getirdiği sorumluluklar sıkıyor canımızı ve bunları göz ardı edememek yok ediyor tüm keyfimizi. Keşke diyor insan keşke dönebilseydik maziye :((((((

Arkadaşlar Ps2 nizin lensini İzopropil Alkol ve pamuk kulak çubuğu vasıtasıyla temizleyebilirsiniz.

İnternette "cleaning ps2 lens" diye arattığınızda ve yabancı sitelerde karşınıza çıkan "rubbing alcohol, isopropanol ve isopropyl" dedikleri budur.

N11, gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca eczanelerde de mevcut fakat ben garanti olsun diye N11 den bir kimyagerden satın aldım :)

Bende scph 70004 slim kasa ps2 var. Önceden Killzone oyunu loading ekranında donuyordu.Oyun orjinal olmasına rağmen. Kısacası cihaz cd okumakta güçlük çekiyordu. İnternette yaptığım araştırma sonucu lens temizliğinde izopropil alkolu keşfettim.

Pamuk kulak çubuğunun bir ucuna çok az izopropil alkol sürdüm. Ardından çubuğun alkollü ucunu lensin üstüne abartmadan çok hafif daireler çizerek uyguladım ve sonrasında 1dk bekledim. Ardından cihazı test ettim ve cihaz çok iyi hale geldi. Neredeyse sıfır cihaz gibi.. Artık ne bir donma ne de bir ses.. Hiçbir şey yok.

Kısacası eğer PS2 niz oyunları yavaş açıyorsa, loading ekranlarında donuyorsa, CD seçiyorsa vs. kesinlikle bu dediğim yöntemi uygulayın farkı göreceksiniz :)
  • Bir Gran Turismo kalitesinde oyun değil ama yinede ben sevdim. Değişik bir havası var bu oyunun.

http://media.ps2.ign.com/media/017/017158/imgs_1.html

quote:

Orjinalden alıntı: switel

quote:

Orjinalden alıntı: POFUDUK

Ben de aldım yenice xbox1. Ama ps2 daha çok hoşuma gidiyor. Xboxta genelde divx izliyorum. Geçen elime Auto Modelista isimli bir PS2 yarış oyunu geçti. Çok enteresan grafikleri var. Denemenizi öneririm.

ne tarz bir oyun bu??? resim vs. ekleyebilir misin??? begendigimiz ve yeni oyunlari burada paylasalim ki deger arkadaslar da oynasin

• quote:

Bir Gran Turismo kalitesinde oyun değil ama yinede ben sevdim. Değişik bir havası var bu oyunun.

http://media.ps2.ign.com/media/017/017158/imgs_1.html

quote:

quote:

Ben de aldım yenice xbox1. Ama ps2 daha çok hoşuma gidiyor. Xboxta genelde divx izliyorum. Geçen elime Auto Modelista isimli bir PS2 yarış oyunu geçti. Çok enteresan grafikleri var. Denemenizi öneririm.

ne tarz bir oyun bu??? resim vs. ekleyebilir misin??? begendigimiz ve yeni oyunlari burada paylasalim ki deger arkadaslar da oynasin

cizgi filme benziyo oyun. ama hos olmus. oynamaktan zarar gelmez

• quote:

Orjinalden alıntı: HALICI ÖMER

bendede ps2 var ama hiç online oynamadım gt4 ü nasıl multiplayer oynarım?

Arkadaşım bu
    linkde görüceğin türden bi network adaptörle oynayabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalmen

quote:

Orjinalden alıntı: HALICI ÖMER

bendede ps2 var ama hiç online oynamadım gt4 ü nasıl multiplayer oynarım?

Arkadaşım bu
    linkde görüceğin türden bi network adaptörle oynayabilirsin

network adaptorune gerek yok diyolar ps2 slim kullanıyorum

• oyunların isimleriwww.gamespot.com buraya yaz ne tarz olduğunu görürsün.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mehmetsary

1) god of war
    2)devil may cry
    3)metal gear solid
    4)final fantasy
    5)black
    benim top beşim bu bu oyunları ps2 sahibi herkes oynamalıdır.

arkadasim resimlerini de eklersen sevinirim. boyle soyleyince onlarin ne tarz oyun oldugunu anlayamiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: BCRN

Arkadaşlar merhaba, ben konularınıza biraz uzağım fakat bi sorunum var. Büyük ihtimalle sebebi çok basittir ama bilmeyince zor oluyor. Dün Fifa 2008 oyununu aldım fakat evdeki her iki televizyonda da denememe rağmen siyah-beyaz görüntü aldım. Ben playstation-2 yi ikinci el almıştım yaklaşık 6 ay oldu sanırım problem tv de çünkü şimdiye kadar oynadım yeni-eski 20'ye yakın oyunda böyle bi problemle karşılaşmadım. Eğer çözüm yada öneriniz varsa beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.

Basit bi kabloyla sorunu halledebilirsin link:

http://irmaktoysland.com/product_info.php?cPath=34&products_id=68&osCsid=0a2ccca89eb5d3dbce1af835457fb450

• quote:

Orjinalden alıntı: burakketenci

arkadaslar bende ps2 sahibiyim güzel olmus topic de ben yeni cıkacak olan oyunların tarihlerini ve oyun yorumlarını onerileri bekliyorum (acaba cok seymi istedik)

Yok canım ne çok şeyi.Amacımız bilgi alışverişi-birbirimize yardımcı olmak.
    Burdan çıkış tarihlerine bakabilirisin:

http://ps2.ign.com/index/release.html

• quote:

Orjinalden alıntı: yido2

quote:

Orjinalden alıntı: burakketenci

arkadaslar bende ps2 sahibiyim güzel olmus topic de ben yeni cıkacak olan oyunların tarihlerini ve oyun yorumlarını onerileri bekliyorum (acaba cok seymi istedik)

Yok canım ne çok şeyi.Amacımız bilgi alışverişi-birbirimize yardımcı olmak.
    Burdan çıkış tarihlerine bakabilirisin:

http://ps2.ign.com/index/release.html

yararlı bilgi teşekkür ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: saint jimmy

selam beyler bugün platin den 65 ytl ye component kablo aldım lcd için..
    görüntü kalitesi baya bi arttı ki progressive scan olan oyunlarda tadından yenmiyor
    ama 65ytl biraz içime oturdu
    adam "çok kaliteli,bende bunu kullanıyorum,sana garanti veriyorum memnun kalıcaksın" gibi klasik laflar etti ama altın kaplama jackler olduğu için kaliteli duruyodu
    iyimi yapmışım sizce 65ytl iyi mi??

Ayni kablowww.play-asia.com sitesinde 5 Dolar, kargo ücreti ile toplam 10 Dolara 1 haftada geldi

• quote:

Orjinalden alıntı: gim53

quote:

görüntü kalitesi baya bi arttı ki progressive scan olan oyunlarda tadından yenmiyor
    adam "çok kaliteli,bende bunu kullanıyorum,sana garanti veriyorum memnun kalıcaksın" gibi klasik laflar etti ama altın kaplama jackler olduğu için kaliteli duruyodu

Ayni kablowww.play-asia.com sitesinde 5 Dolar, kargo ücreti ile toplam 10 Dolara 1 haftada geldi

Hoca ben dün aldım izmir'de bir yerden 70,00 YTL'ye orijinal SONY altın kaplama.Ama güle güle kullan.

@gim53

O kablo ile kıyaslanamaz bile kalite olarak.Gerçi arkadaşın aldığı orijinal mi bilemiyorum.

Yalnız o senin dediğin kablodan da vardı benim aldığım yerde.Son derece dandik görünüyordu.

Performans açısından çok farkedeceğini düşünüyorum ikisi arasında.

• http://www.play-asia.com/paOS-13-71-fn-49-en-70-1pyo.html

İşte benim aldığım bu.Tabi ki TR'den almış olmam dolayısıyla kazık yediğim açık ama 20-25 YTL
    fazla vermişim.

En azından hemen elime geçti.
  • http://img248.imageshack.us/img248/8633/hpim5005qq7.jpg
    kablo budur...

aynı kabloyu ps3-arkaprojeksiyon tv de denedim sonuç berbattı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ALTEK

quote:

quote:

Hoca ben dün aldım izmir'de bir yerden 70,00 YTL'ye orijinal SONY altın kaplama.Ama güle güle kullan.

@gim53

O kablo ile kıyaslanamaz bile kalite olarak.Gerçi arkadaşın aldığı orijinal mi bilemiyorum.

Yalnız o senin dediğin kablodan da vardı benim aldığım yerde.Son derece dandik görünüyordu.

Hocam,

Bu kablo ile ses bağlantısı yapmak için danışmak istiyorum. Kırmızı beyaz RCA kabloları doğrudan hoparlörlere mi gireceğiz yoksa bu bağlantıyı PC nin ses kartı üzerinden yapabilirmiyiz? LCD monitörümün hoparlörü olmadığı için soruyorum.

Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

@gim53

Hocam,

Bu kablo ile ses bağlantısı yapmak için danışmak istiyorum. Kırmızı beyaz RCA kabloları doğrudan hoparlörlere mi gireceğiz yoksa bu bağlantıyı PC nin ses kartı üzerinden yapabilirmiyiz? LCD monitörümün hoparlörü olmadığı için soruyorum.

Teşekkürler

Dostum kırmızı ve beyaz ses jacklarını herhangi bir ses sistemine takarak ses alabilirsin.Müzik seti olur.PC de olurmu bilmiyorum.Ya da dediğim gibi müzik setinin harici ses girişlerine takarak müzik seti üzerinden sesi alabilirsin.Ya da 2+1 ve benzeri ses sistemin varsa sesi oradan aynı şekilde alırsan çok iyi olur kanımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpLaLuna -- 1 Kasım 2007; 13:14:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@gim53

Hocam,

Teşekkürler

Dostum kırmızı ve beyaz ses jacklarını herhangi bir ses sistemine takarak ses alabilirsin.Müzik seti olur.PC de olurmu bilmiyorum.Ya da dediğim gibi müzik setinin harici ses girişlerine takarak müzik seti üzerinden sesi alabilirsin.Ya da 2+1 ve benzeri ses sistemin varsa sesi oradan aynı şekilde alırsan çok iyi olur kanımca.

Teşekkürler

• işte buda benim ps2 li sistemim

[img=http://img520.imageshack.us/img520/4940/dsc00895yr3.th.jpg]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnynr -- 2 Kasım 2007; 14:04:29 >
  • Topkapı Vatan Bilgisayar'a gittim öğlen üzeri ve hayal kırıklığı yaşayarak elim boş geri döndüm.http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=30088 alacağım ürün bu sayfada ki ürün idi buradan da bakarsanız hala Topkapı'da ki bayilerinde var gözüküyor ama öğlen gittiğimde ürünün ellerinde olmadığını söylediler bende internet sitesinde var gözüküyor dedim ama ürün cuma günü bitmiş ve hala siteyi güncellememişler Sinir oldum nasıl bu kadar sorumsuz olabilirler. Gerçi bende gitmeden telefon etmedim ama onların siteyi güncellememeleri daha büyük bir hata! Herneyse sonuçta alamadım istediğim ürünü ne zaman gelir dedim haftaya cuma gibi gelir dedi yahu bu kadar çabuk bitebiliyorsa fazla fazla getirin ne bileyim bir formul bulun işte. Beklemekten başka seçeneğim yok bu ürün başka bir yerde de satılmıyor o nedenle buranın getirmesini bekleyeceğiz umarım beklediğime değer.

• quote:

Orjinalden alıntı: venom800

Arkadaşlar hala Street Fighter Ex3 ü arıyorum yok mu bu oyunu bir yerlerde gören? Ex1-2 yi buldum bir tek Ex3 yok ne şans ama. Bir de Fighting Force 1 aldı oyunu arıyorum onu da bulabilmiş değilim Ps 1 oyunudur kendisi bu oyunu da bir yerlerde göreniniz varsa lütfen haber versin.

http://snesorama.us Fight Force 1 i burdan bulabilirsin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.