Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (349. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.141
Cevap
101
Favori
1.421.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bayberty

siz başta yağın eksildiğini yazdınız sanırım yağ çubuğuna bakarak dediniz, yağ çubuğunda seviye neredeydi ?..

çubugun dibinde gözüküyor. ben pek anlamadığımdan çırağa baktırdım oda 1,5 l eksilmiş dedi. zaten alttan iyi bir sızıntı var.damlatmıyor ama hep ıslak böyle.
  • arkadaslar üzülerek söylemek isterim ki, 95 model 1,4sx uno olan aracim 200bin km ye gelmeden 2012 yilinin mart ayinda aramizdan ayrilmistir. o yillar forumda olmadigim icin bu kötü haberi paylasamamistim.

son rahatsizliklari: motor sürekli yag kaciriyordu(kac kere motor contasi degisti), elektrikli ön cam sag hic calismiyordu(yenisi ile degistirilmisti), vites epey saga dogru kaymis(valla kac kere tamir ettirdim sayisini unuttum), ve geri vitese kafasina göre gecip, bazen gecmemekte inat ediyordu, 1 ile 3 üncü vites de bazen karasiklik oluyordu o kadar ki saga kaymisti yani... sag arka kapinin pas yüzünden degismesi gündeme gelmisti, lgp göstergesi kac defa yaptirmama ragmen tekrar tekara bozulmustu... bende tamircime verdim, dedim al ne yapiyorsan yap, gömüyor musun, hurdaya mi veriyorsun. aradan 4 yil gecmis cok özledim. ama araba virajlarda cok korkutuyordu

*özel bir arabaydi benim icin, aci tatli cok hatiralarim oldu o arabanin icinde, 0-100 km ye roket gibi, kalkista verdigi mutluluk bir baskaydi... (motora bor katkili bir yag koymustuk faydasi olmustu... eko yakit aparatida vardi, bunlari takinca araba tasarruf yapacagina daha iyi gitmeye baslamisti)

• Merhaba arkadaşlar bende bir unocu olarak sizlere bişeyler danışmak istiyorum bende 95 model 70s karburotörlü aracıma 100 tl lik benzin koydum 21 litre geldi shell den aldım ve 150 km yol gittim ve ibre düştü bitti biticek duruma geldi benzin şamandırasınıda elden geçirtmiştim yapan usta 3 çizgi kala yakıt al bunlarda böyle demişti beni mi yedi yapmış gibi mi gözüktü yada benzini su gibi içiyo araç az yakması için bi çözüm var mı yardımınıza ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ;

Elimde bir takım şeklinde Sağ ve Sol Orjinal ( Mako ) Far Bulunmaktadır.Fiyat vs için pm atınız.

DİPNOT:Ankara İçi Elden Teslim Mümkündür.Diğer Şehirler İçin Kargo Alıcıya Aittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman2577

Merhaba arkadaşlar bende bir unocu olarak sizlere bişeyler danışmak istiyorum bende 95 model 70s karburotörlü aracıma 100 tl lik benzin koydum 21 litre geldi shell den aldım ve 150 km yol gittim ve ibre düştü bitti biticek duruma geldi benzin şamandırasınıda elden geçirtmiştim yapan usta 3 çizgi kala yakıt al bunlarda böyle demişti beni mi yedi yapmış gibi mi gözüktü yada benzini su gibi içiyo araç az yakması için bi çözüm var mı yardımınıza ihtiyacım var

Ben uzun yol 120 km yi 27 TL ile gittim. Shell den aldım.litresi 4.41 iken...

• Aracımin bu kadar çok yakmasının sebebi nedir peki ne yapmam gerekiyo peki az yakması için ay başında sanayiye gidicem ne yapmam gerektiğini biliyim de öyle gidiyim yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Bir sorum daha olucak farları yaktığım zaman düşük yanıyo ama hafif gaza bastığım zaman farların aydınlatma alanı genişliyo bunun nedeni nedir rölantiden kaynaklı bişey mi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman2577 -- 25 Mayıs 2016; 0:10:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman2577

Aracımin bu kadar çok yakmasının sebebi nedir peki ne yapmam gerekiyo peki az yakması için ay başında sanayiye gidicem ne yapmam gerektiğini biliyim de öyle gidiyim yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Bir sorum daha olucak farları yaktığım zaman düşük yanıyo ama hafif gaza bastığım zaman farların aydınlatma alanı genişliyo bunun nedeni nedir rölantiden kaynaklı bişey mi???

bunun pek çok sebebi olabilir.basit bir buji kablo değişimiyle gaz ayarıylada kurtarabilirsiniz. yada komple motor yaptırmanızda gerekebilir.
    yapmanız gereken dürüst bir tamirci bulmanız. yoksa sizi dolandırırlar mahvederler.eğer usta çok masraf çıkarıp güven vermiyorsa mutlaka başka ustayada gösterip sormnız.
  • Ben aracı ilk calistirdigimda jigle ile calistiriyorum.bu normal midir? Eğer normal calistirirsam istop ediyor.üç denemeden sonra çalışılıyor.aracım benzinli ve 70s

• 93 model Uno 60s alınır mı arkadaşlar,7000TL isteniyor,araçta LPG takılı,bu modeli tavsiye ediyor musunuz? Fikirlerinize ihtiyacım var

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutbucedin

93 model Uno 60s alınır mı arkadaşlar,7000TL isteniyor,araçta LPG takılı,bu modeli tavsiye ediyor musunuz? Fikirlerinize ihtiyacım var

Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz
  • Hoşbulduk,çok teşekkürler

• Neyse vazgeçtim almaktan

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutbucedin

Neyse vazgeçtim almaktan

mesajı yeni gördüm ...
    vazgeçmeniz isabet olmuş, 60s parçası az bulunan bir seridir pek tavsiye edilmiyor ...
    ideal olan tüplüde 70s, benzinle kullanılacaksa sx modeldir ...
  • Teşekkürler bilgi için

• Arkadaşlar uno almayı düsünüyorum mahallemde bi adam orjinal 115 binde 1.4ie 97model tüpsüz unoya 9 bin istiyor ehliyetim yeni acemilik atıcam bana uygun mudur enjeksyonlu motorun ortalama ömrü nedir tüp takmassam çok yakar mı?

• mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    motora düzenli bakım yapılmışsa 300 bine kadar gider ... ilk araba olarak iyi seçimdir ...
    1.4ie motorlar benzinle daha stabil çalışıyor tüp taktırınca sorun çıkardığını yazanlar oldu çok sayıda ...
    çok yol yapacaksanız benzin fiyatı size üzebilir ancak araba düzgün çalışır, lpg taktırırsanız ie motor stabil çalışmayabilir ...
    lpg takılacaksa 70s idealdir, benzin için ie daha iyidir ...
    benzinde kullanacaksanız ve arabayı beğendiyseniz 8.000 teklif edin, temizse 8.500'e anlaşın ...
  • Arkadaşlar Selamınaleyküm.
    Bende uno 45s var ve bu araç 900cc tek kapı İtalyan olduğundan parçasını bulamadım. yurtdışından alışveriş yapılan sitelerde buldum fakat çoğu parçasını getirtemedim.
    şuanda aracın üst kapağında çatlak çıktı ve conta yaktı. bu motoru yaptırmak yerine komple motor almayı düşünüyorum fakat hangi motor uyabilir uno nun hangi serisiyle aynıdır bilmiyorum.
    aracın radyatörünü bile bulamadığım için 60 s in radyötürünü uydurdum. uno 45s le ilgili bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi ?
  • Fiat uno nun triger kayisi degisimi kac yil kac km bilen var mi acaba.ben 3 yil once 167 km degistim simdi 202km degistirmelimiyim.iyi gunler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekniktime

Fiat uno nun triger kayisi degisimi kac yil kac km bilen var mi acaba.ben 3 yil once 167 km degistim simdi 202km degistirmelimiyim.iyi gunler.

50-60 bin arası değişim önerilir, ancak bu kadar yol yapmasa da 3 yılda bir değiştirmek iyi olur ... trigerin kalitesi de önemli ...
    çok az yol yapsa bile max. 5 yıl sonra değiştirmek gerekir çünkü trigerin de esnekliğini kaybetme ve kopma ihtimali var ...
    sizdekinin 20-30 bin km.si daha var ancak kaliteli değilse ve deformasyon varsa değiştirmek gerekebilir, bir tamir için ustaya gittiğinizde trigeri kontrol ettirin, deformasyon yoksa devam edin ...
  • Arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var fiat uno 1998 2001 model 70 SX araç düşünüyorum. Fiyatlarına bakıyorum fakat bu araçlar bana çok fiyat lı geldi anlamadım 12 bin 14 bin tl den koyulmus bu yazdım modeller yaz geldiği için midir bu fiyatlar böyle anlayamadım şişirme yapıyolar bu konulardan araçlardan anlayan varsa yardımcı olsun

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-164.000-km.de-aile-otomobili-307024315/detay

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.