Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (350. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.142
Cevap
101
Favori
1.421.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya da benim baktığım modeller falan mı çok düzgün olduğu için mi acaba fiyatlar böyle yazılmış anlamadım anlayan birisi lütfen yardımcı olsun beyler ne yapmalı ?
  • arkadaşlar 98 model uno 70s karbüratörlü aracım var 6-7 aydır kullanıyorum son 1 ayda aracım çok stop etmeye başladı yolda giderken bianda stop ediyor ışıklarda durduğum zaman olsun yolda hızlı gidiyorken olsun bı anda stop edıyor bu neden kaynaklanıyor olabılır...

karböratörcü ustasınamı?
    gaz ustasınamı ?
    elektrik ustasınamı ?
    mekanikçi ustasınamı ?

nereye gitmem gerekır bana bu konuda yardım edersenız sevınırım....

forumda yazılanları okudum kımısı karburator kımısı atesleme parçası kımısı valf kımısı beyın demış bı turlu karar karar veremedım...
  • Bu muhabbetten çok mağdur oldum.Çoğu usta bilemedi.Sultanbeyli sanayinde en son sultangaz var.Maçkalımla aynı sokakta usta ile deneme sürüşünde yapınca nokta atış ateşleme modülümü ismi aklıma gelmedi ondan kaynaklandığını söyledi nokta atış kesti.Eğer işinden çıkamazsan sultanbeyliye git derim.Çok yordu beni o muhabet.bazen 20 30 la giderken yapıyor bazen 4 üncü 5 inci viteste değil mi?@beowolff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhtesemmatrix -- 22 Temmuz 2016; 16:49:51 >
  • Arkadaşlar ilk arabam olarak fiat uno almayı düşünüyorum ve acemi sayılırım. 94 model Uno 60s araba buldum dıştan oldukça temiz görünüyor 7500 tl yazmış ama bunu 6500 e indirmeye çalışacağım.

Araba dıştan çok temiz görünse de motoru nasıldır orası muamma. Motorunda ve diğer aksamlarında, yürüyeninde vs. sorun olup olmadığını nasıl anlarım?

Ayrıca 60s lerde kronik sorun var mı ? arıza yapma sıklığı nedir arabaların? sürekli masraf açar mı? Açabileceği en büyük masraf kaça mal olur ve en sık neresi arızalanır kaça mal olur ?

Lütfen bilgili arkadaşlar yardımcı olsun. Kısmetse yarın, olmadı öbür gün aracı alma niyetiyle görmeye gideceğim.Alacağım arabanın belli bir süre masraf açmadan beni taşıması gerek.
  • Arkadaşlar Merhaba 97 model Uno 70sxie sahibiyim.Aracimdan cok memnunum henüz hic tüp takılmamıştı bir ay kadar once tüp taktırmaya karar verdik ve bi lpg ci de tüp montajı yaptırdım.Bunlar enjeksiyonlu olduğu icin birçok arkadas gibi problem yasadım lpg ci de sorunları çözemeyince sokturdum lpg yi. Biraz araştırdıktan sonra sorunun lambda(oksijen sensöründen) kaynaklandığını ögrendim.Bu sensör egzozdan çıkan Gazi analiz ediyor beyne gönderiyor analizi lpg yi tanimlayamadigi icin hatadan dolayı benzin vermeyi kesiyor araç benzinde çalışmaz hale geliyor. Beyne reset atınca düzeliyor biraz kullandıktan sonra yine aynı seyi yapıyor.Cozum ise bir role ile lamda sensörünü uyutmak bunu halledebilecek İstanbul veya Kocaeli de iyi bi lpg ustası önerebilir misiniz bana malum benzinde yakıyor araç lpg taktırmak istiyorum araca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottmn

Arkadaşlar ilk arabam olarak fiat uno almayı düşünüyorum ve acemi sayılırım. 94 model Uno 60s araba buldum dıştan oldukça temiz görünüyor 7500 tl yazmış ama bunu 6500 e indirmeye çalışacağım.

Araba dıştan çok temiz görünse de motoru nasıldır orası muamma. Motorunda ve diğer aksamlarında, yürüyeninde vs. sorun olup olmadığını nasıl anlarım?

Ayrıca 60s lerde kronik sorun var mı ? arıza yapma sıklığı nedir arabaların? sürekli masraf açar mı? Açabileceği en büyük masraf kaça mal olur ve en sık neresi arızalanır kaça mal olur ?

Lütfen bilgili arkadaşlar yardımcı olsun. Kısmetse yarın, olmadı öbür gün aracı alma niyetiyle görmeye gideceğim.Alacağım arabanın belli bir süre masraf açmadan beni taşıması gerek.

Arkadaşlar lütfen aracı kullanman/kullanmış olanlar beni bilgilendirsin karambole gidip bakmak istemiyorum arabaya

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_94

Arkadaşlar Merhaba 97 model Uno 70sxie sahibiyim.Aracimdan cok memnunum henüz hic tüp takılmamıştı bir ay kadar once tüp taktırmaya karar verdik ve bi lpg ci de tüp montajı yaptırdım.Bunlar enjeksiyonlu olduğu icin birçok arkadas gibi problem yasadım lpg ci de sorunları çözemeyince sokturdum lpg yi. Biraz araştırdıktan sonra sorunun lambda(oksijen sensöründen) kaynaklandığını ögrendim.Bu sensör egzozdan çıkan Gazi analiz ediyor beyne gönderiyor analizi lpg yi tanimlayamadigi icin hatadan dolayı benzin vermeyi kesiyor araç benzinde çalışmaz hale geliyor. Beyne reset atınca düzeliyor biraz kullandıktan sonra yine aynı seyi yapıyor.Cozum ise bir role ile lamda sensörünü uyutmak bunu halledebilecek İstanbul veya Kocaeli de iyi bi lpg ustası önerebilir misiniz bana malum benzinde yakıyor araç lpg taktırmak istiyorum araca.

Yok mu arkadaşlar yardımcı olabilecek biri ???

• Selamın Aleykum. Arkadaşlar Fiat Uno Aracım Var Gecen Gün Aracımın muayene'si Geldi Gittim Kalorifer Den Bıraktılar Sırf Yanlıs Yere Hava Verıyor Diye. Normalde Düğmeyi Aşşagı Çevirince Aşşagı Dogru hava Üflemesi Gerekırken Ön Cam Buğ Çözücü Kanalına Hava Verıyor Yukarı Doğru Kaldırdıgım'da ise Tam Tersine Havayı İç Tarafa Veriyor Konsolun butun Vidalarını soktum Nerdeyse Konsolu Çıkartamadım Bu konuda Bilgisi Olan varmı Neden böyle Bı Anormallık var Benim Düşüncem Düğme Yanlış Kombine Oldugundan Dolayı boyle Bı sorun Çıkıyor Aklınıza gelen baska birşey varsa yardımlarınızı beklıyorum İyi Günler Herkeze
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba 97 model Uno 70sxie sahibiyim.Aracimdan cok memnunum henüz hic tüp takılmamıştı bir ay kadar once tüp taktırmaya karar verdik ve bi lpg ci de tüp montajı yaptırdım.Bunlar enjeksiyonlu olduğu icin birçok arkadas gibi problem yasadım lpg ci de sorunları çözemeyince sokturdum lpg yi. Biraz araştırdıktan sonra sorunun lambda(oksijen sensöründen) kaynaklandığını ögrendim.Bu sensör egzozdan çıkan Gazi analiz ediyor beyne gönderiyor analizi lpg yi tanimlayamadigi icin hatadan dolayı benzin vermeyi kesiyor araç benzinde çalışmaz hale geliyor. Beyne reset atınca düzeliyor biraz kullandıktan sonra yine aynı seyi yapıyor.Cozum ise bir role ile lamda sensörünü uyutmak bunu halledebilecek İstanbul veya Kocaeli de iyi bi lpg ustası önerebilir misiniz bana malum benzinde yakıyor araç lpg taktırmak istiyorum araca.

Yok mu arkadaşlar yardımcı olabilecek biri ???

60 s lerin parça sorunu var alma.70 s karbüratörlü bak.

• merhaba arkadaşlar 96 model 70 s aracımda direksiyonu sola kırdığımda hareket halinde sağ ön tekerden gıcırtı metale sürter gibi sesi geliyor nedeni nedir acaba?
    birde yolda tümseklerden biraz hızlı geçişlerimde, ivmeli yollarda yük öne ani baskı verdiğinde tokmak vururmuş gibi ses geliyor..?
    bunun haricinde ön takımlarda bir sorun yok direksiyon boşluğu olsun sağa sola çekme titreme hiç bişey yok
    başına gelen arkadaşlar var ise bilgi verebilirlermi.. teşekkürler.
  • S.a ,70s 2000 model 140 binde arac 9.5
    70sxie 98model 10 bin hangisi mantikli olir acaba. Birde unolarda eksantrik ustemi oluyor.

• arkadaşlar son 1haftadır ilk kalkışta sol ön tekerden bir sürtme sesi geliyor (sol ön porya bilyası gecen ay değişmişti) bu ses mesela ışıklarda yavasladığında frene basınca sesi kesiyor kalkısta gene yapıyor 20-30km çıkınca sesi kesiyor taki tekrar durup kalkıs yapana kadar Acaba bu sorun hakkında bilgisi olan başına gelmiş olan var mı ?

• Merhaba arkadaşlar, ben de 94 model 60 S kullanıcısıyım. Arabamda kapılarda çürükler oluştu ve kaporta artı tavan güneş yanığı. Kapı sacı değişimine mi yoksa çürük yerleri tamir yolunu mu sevsem bilemedim. Kapı sacı değişiminde çizgilerin tutmadığını söylüyorlar. Yama zaten çok iyi bir ustaya bile belli oluyor. Çıkma komple kapılar da çok pahalı ve zor bulunuyor. Yorumlarınızı alabilir miyim.

• sa arkadaşlar . yeni bi uno aldım 70sx .. tek nokta enjeksiyonlu .. satan arkadas sxie modeli dedi ie ler enjeksiyonlu olur dedi bende pek anlamam ruhsatta uno sx yazıyo bilemedim bu konuda bi yardımcı olurmusunuz 70sx mi yoksa sxie mi
    bi sorum daha olacak bu arac tüptemi calısıyor yoksa benzinde calısıp tüpemi geciyoo yardımcı olursanız sevinirim
  • Selam, bugünden itibaren bende uno sahibiyim, 1995 70sxie.

Özür dilerim arkadaşlar aracımı iyice inceleyince, aracımı inceleme gereği duyuran bir haftalık forum takibimin akabinde Aracımda karbüratör olduğunu gördüm, yazılanlardan anladığıma göre aracım 70sxie değilmiş, 70sx bile değilmiş, 70s miş, aksini söyleyecek birisi yok ise 70s olarak kabulleneceğim aracımı, ve son kez sizlere sormak istedim doğruluğunu.
    Öncelikle aracımın 70sxie olduğunu düşündüren nedenimi anlatayım, aracımın belgesinde 1995 uno sx yazıyor, ön çamurluk yanağında ise sxie yazısı vardı, bu nedenle böyle düşünmüştüm, alırken bakmadım bile motora tek baktığım motorda yağsızıntıları varmı diye baktım, bu bana aracın motorunun iyi olduğu göstergesiydi, benim için yeterliydi.
    Sonra karbüratörü görünce aracımın 70sxie değilde 70sx olduğunu düşündüm, geçerli nedenim ise aracımın belgesinde model kısmında 1995 ve uno sx yazıları yazmasıydı, ancak burada okuduklarımdan anladığıma göre 70s modeller karbüratörlü 70sx modeller enjeksiyonlu.
    Şimdi burada okuduklarımdan anlamadığım herkes 70 sx için enjeksiyonlu olduğunu söylerken benim belgemde uno sx yazarken motorumda karbüratör bulunması.
    Acaba 70sx modeller hani şu otomatik camları olan sis farlı model olabilirmi?, 70sxie ise Acaba enjeksiyonlu demek olabilirmi?, mantıken ie harfleri enjeksiyonlu demek değilmidir, sx teki x harfi ise lüx anlamına gelmektedir diye tempralardan hatırlıyorum.
    Benim konuda duyduklarıyla yorum yapmayan elinde ispatlı bilgisi olan bir arkadaş varmıdır acaba, Aksi takdirde ya aracımın belgesine sx modelinin sehven yanlış yazılmış olabileceğini düşüneceğim yada aracımın motorunun numarasına hala bakmadığım için motorunun değiştirildiğini düşüneceğim.
    Diğer yandan okuduklarımdan anladığım kadarıyla aracımdan memnun kalacağım, çünkü burada anlatılanlar bana karbüratörlü 70 seri modellerin parçası çok bulunan ve tüp uyumluluğu iyi olan bir model olduğudur, enjeksiyonlular sanırım stabil değilmiş.
    Aracım sizce 70s midir yoksa 70sx midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikopgel -- 4 Eylül 2016; 23:04:49 >

• yalnızadammm Y kullanıcısına yanıt
    Dostum aracın hayırlı olsun eger montajı problemsiz yapıldı ise araç benzinde çalışıp 2000 devirin üstüne çıkınca lpg ye otomatik geçer tek nokta enjeksiyonlu sistem bu sekilde çalışıyor.

• hocam merhabalar 97 model uno var bende arka koltuk yatıyo mu bilgisi olan var mı?
  • merhaba arkadaşlar
    bende artık uno kullanıcısıyım

bir sorum var.
    araçta bulunan far yıkalamalar nasıl çalışıyor? doğan kullanırken ön cam yıkarken fara da veriyodu bu da öyle mi?,

bir sorum daha var bunun su deposu sol üstte bi kapak var orası mı sanayide sordum bilemediler

şimdiden teşekkürler
  • alikopgel A kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bende 2000 model 70s ie var. Enjeksiyonlu ama ön camlar manuel.2000 modellerde 70s var karbüratörlü manuel cam, 2000 model sxie var enjeksiyonlu otomatik cam. Hidrolik direksiyonsa hiç bir harfle açıklanmıyor zaten. s ve sx iç donanımı tanımlıyor, ie ekli ise enjeksiyonu tanımlıyor. Zaten 60 olmadığı sürece neredeyse hepsi aynı sayılır. Enjeksiyon yakıta çok etkisi yok . 2-3 beygir benzinde güç farkı var. Ön camlarda kolayca eklenebiliyor. Önemli olan bence kondisyonu.
  • lofd L kullanıcısına yanıt
    aracım ruhsatında unosx yazıyor önceleri motorda karbüratör gördüğüm için enjeksiyonsuz sanmıştım ancak öğrendim ki tek nokta enjeksiyonmuş, aracımda tüp var ve tüpte sorun çıkardığını söylüyorlar, zaten benzinle tüp arasında yakıt farkı az diyorlar, böyle ise bence sorun yok benzinde kullanabilirim zaten fazla yol yapamıycam işim gereği, ancak benzin ile tüp arasında geçerli bir fark var ise elbette ki bende gaz kullanmak isterim.
    sorum şu 70 sx ile 70sxie aynı mıdır, 1.4 ie yine aynımıdır? belgesinde 1372cc 73hp yazıyor demek ki 1.4, enjeksiyonlu olduğuna göre 1.4ie olması gerekiyor ama belgesinde sadece unosx yazıyor, ön camlar otomatik,1995 model.
  • 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.