Şimdi Ara

Bedelli Askerlik Çıksın Diye Binlerce Başvuru Yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
0
Favori
13.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • askere gidip dayak yiyenLer, çile çekenler hemen çemkırmiş yok eşşek gibi de gidecek misiz falan. ben gitmiyorum Yaş 26 yüksek lisansa da başvuru yaptım çıktı pazartesi kaydımı yapıyorum 3 yıl daha kafa rahat
  • Bedelli değil bu ülkede ZORUNLU ASKERLİK KALDIRILMALI.
    Bir kişi asker olmayı düşünürse olur yoksa bu kadar insanı zorlamak insafsızlıktır.
    Olacaksa kadın erkek eşitliği gözetilip aynı İsrail'deki gibi hem kadına hem erkeğe mecburiyet getirilmeliydi.
    Bedelliyle olacak iş değil bu zorunlu askerlik kaldırılmalı.
    BT çağındayken bir insanı 6 ay içeriye tıkmakla askere almak arasında fark yok.
    İkisi de devlete ne para kazandırıyor(vergi) ne de işini yapıp ailesine, milletine yarar sağlayabiliyor.
    Ölürse şehit düşüyor gömülüyor. Ancak UNUTMAYINIZ DAHA HERHANGİ BAKAN ÇOCUĞUNUN ASKERE GİTTİĞİ GÖRMÜLMEMİŞ, YA BEDELLİDEN FAYDALANMIŞ YADA ÇÜRÜK RAPORU ALIP ASKERLİKLERİNİ YAPMAMIŞLARDIR.
    OLAN TÜRK MİLLETİNE, MEHMETÇİĞE OLUYOR OLMAKTADIR.

Hadi lan oradan , siz rahat uyun diye zangır zangır titredim diyor birde

Bizim rahatımızı düşünerek yapsaydın " eşşek gibi gidecekseniz , ortamı bıraktım amelelik yaptım " demezdin.

Adam kendi kurtulamamış , başkası da yansın istiyor

Bu ülkenin bu halde olmasının sorumlusu senin gibi zihniyetler zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Eşşek gibi gideceksiniz.

Ben okul bittiği gibi üni ortamını bırakıp 6 ay amelelik yaptıysam. sizde gideceksiniz arkadaş

bende 5 bin liraya çiğköfteci açsaydım işimi kurdum nasıl gideyim diye ağlasaydım o zaman.

Bedelli çıkarsa Hakkımı helal etmem gece 3 5 nöbetlerinde az zangır zangır titremedım siz rahat uyuyun diye. Sıra sizdeyse gideceksiniz

He canım he sen çektin diye geri kalan binlerce kişi de aynı ceremeyi çekecek demi ?

Sende bir yolunu bulup gitmeseydin arkadaşım o kadar saf biriysen beni ne ilgilendirsin ? Eşşek gibi gideceksiniz demiş birde, kolaysa gel götür hadi

• Bedelli değil bu ülkede ZORUNLU ASKERLİK KALDIRILMALI.
    Bir kişi asker olmayı düşünürse olur yoksa bu kadar insanı zorlamak insafsızlıktır.
    Olacaksa kadın erkek eşitliği gözetilip aynı İsrail'deki gibi hem kadına hem erkeğe mecburiyet getirilmeliydi.
    Bedelliyle olacak iş değil bu zorunlu askerlik kaldırılmalı.
    BT çağındayken bir insanı 6 ay içeriye tıkmakla askere almak arasında fark yok.
    İkisi de devlete ne para kazandırıyor(vergi) ne de işini yapıp ailesine, milletine yarar sağlayabiliyor.
    Ölürse şehit düşüyor gömülüyor. Ancak UNUTMAYINIZ DAHA HERHANGİ BAKAN ÇOCUĞUNUN ASKERE GİTTİĞİ GÖRMÜLMEMİŞ, YA BEDELLİDEN FAYDALANMIŞ YADA ÇÜRÜK RAPORU ALIP ASKERLİKLERİNİ YAPMAMIŞLARDIR.
    OLAN TÜRK MİLLETİNE, MEHMETÇİĞE OLUYOR OLMAKTADIR.
  • X_S!nS! kullanıcısına yanıt
    Bunlara sorsan hepsi güneydoğuda askerliğini komando olarak dağlarda operasyonlarda terörist avlayarak yapmıştır. Batıda yapanlar hiç ben askerlik yaptım demesin. Çimleri biçmek, izmarit toplamak, tuvalet temizlemek askerlik mi?
  • Beyler askerim şuan. Tek diyeceğim bekleyin bedelliyi. Gerçekten zaman kaybından ve komutalarin ego tatmininden başka hiçbirşey değil suanki yapilan. Yok elin nie cebinde yok selam verirken parmaklar niye bitişik değil falan filan.
  • TBMM Dilekçe Komisyonuna, bedelli askerlik için yasal düzenleme yapılması amacıyla binlerce başvuru yapıldı.

Dilekçelerde, bedelli askerliğin bir milyon genci ilgilendirdiği belirtilerek, bedelli askerlik için yasa çıkarılması talep edildi. Bedelli Askerlik Platform Başkanı Ferhat Doğan, birçok imzacısının bulunduğu dilekçesinde, bedelli askerlik konusunun Meclis’te gündeme alınarak, kısa zamanda çözüme kavuşturmasını istediklerini ifade etti.

Özellikle evlenmiş, çocukları olan, kritik makamlarda görev yapan, bazı hastalıklara sahip çocukların ailelerinin bedelli askerlik beklediğini öne süren Doğan, bu konuda milletvekillerinden, Milli Savunma Bakanı'ndan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istediklerini belirtti.

Bir vatandaş dilekçesinde, 30 yaşında olduğunu belirterek, bu yaşına kadar zorunlu sebeplerden dolayı askerlik vazifesini yerine getiremediğini, şu an da kendi işini kurduğunu ve 3 senedir işlettiğini bildirdi. Vatandaş, “İşimi bırakabileceğim bir yakınım yok. İşletmemi kapatıp 12 ay askere gitmem gerekir. Bu durum da takdir edersiniz ki askerlik görevimi ifa edip döndükten sonra hayatımı idame ettireceğim bir işim olmayacak” görüşlerine yer verdi.

Komisyona ulaştırılan bu ve benzeri dilekçeler, birçok kişi tarafından imzalanıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/meclise-bedelli-askerlik-yagmuru-40712809

• Parayla vatanını satmaya çalışıyor bu dilekçe verenler. Savaş kapıda ne bedellisi.

AKP liler kaçarınız yok özellikle askerlere linç girişiminde bulunanlar bir askerliğin ne demek olduğunu anlasınlar gönderin Afrin'e..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Eşşek gibi gideceksiniz.

Ben okul bittiği gibi üni ortamını bırakıp 6 ay amelelik yaptıysam. sizde gideceksiniz arkadaş

bende 5 bin liraya çiğköfteci açsaydım işimi kurdum nasıl gideyim diye ağlasaydım o zaman.

Bedelli çıkarsa Hakkımı helal etmem gece 3 5 nöbetlerinde az zangır zangır titremedım siz rahat uyuyun diye. Sıra sizdeyse gideceksiniz

Hadi lan oradan , siz rahat uyun diye zangır zangır titredim diyor birde

Bizim rahatımızı düşünerek yapsaydın " eşşek gibi gidecekseniz , ortamı bıraktım amelelik yaptım " demezdin.

Adam kendi kurtulamamış , başkası da yansın istiyor

Bu ülkenin bu halde olmasının sorumlusu senin gibi zihniyetler zaten

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    Bu mantıkla askerliğin zorunlu olmadığı avrupa ülkelerinde aşırı tembel iş hayatında başarısız insanlar dolu olması lazımdı
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Yok yav "eşşek gibi" gidecekmişiz , üsluba bak. GİTMEYECEĞİM. Senin gibi mantıksız mantıksız konuşacaksak sorarım o zaman sana : "bize mi sordun gitmeden önce" diye. Biz mi istedik senden "n'olur bizleri koru" diye.

Allah , kitap , vatan , millet falan geçiniz bunları. Onlar eskidendi. İnsanlar sesini çıkaramasın diye anlam yüklüyorlardı , yüceltiyorlardı gözümüzde. Senin "ben yandım , herkes yansın" kafa yapısı ise kelimelerle ifade edilemez...

Zaten 1 ton rahatsızlığım var , elbet birinden çürük çıkar. Çıkmadı mı ? "Canım sağolsun" der bedelli beklerim. Ondan sonra da derim ki "umarım yine bedelli çıkar da benden sonrakiler de rahat eder." Seninle aramızdaki fark bu.
  • Askerden önce "Vatani görevimizi en layıkıyla yaparız inşallah."

Askerde "1-Bu askerlik bitmez. 2-Yüzbin tl bedelli çıksa hemen veririm. 3-Beni buraya getiren düzenin..."

Askerlik bitince "Görevimizi en iyi şekilde yaptık şükür. Herkes vatani görevini yapmalıdır elbette çok kolay(!?)"
  • Milliyetçilik naraları atanlar bedelli bedelli diye yalvarıyor.

Herkesin işi gücü vardı, bizde işi gücü bırakıp gittik.

Hiç öyle yok evliyim, işim var ayaklarına yatmasın kimse.

Parası olan yapmasın, parası olmayan yapsın ne güzel dünya....

Hadi askere hadi....
    ağla :D senin gibilerin askere gitmesi lazım zaten.gitmeyip ne işe yarıyosun? bari tuvalet felan temizle
    bunu çürük raporu almış kişiye de söylesene mübarek

ayrıca bana mı sordun giderken
  • Bedelli askerlik sosyal adaletsizliktir. Afet durumları hariç (99 depremi gibi) hiçbir zaman çıkarılmamalıdır.

Ayrıca Meral Akşener de " Afrin'e en önde bedelli askerlik yapanlar gitsin " diyerek inceden güzel dokundurmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

bırakın yapmayan yapmasın.

İş veya sosyal hayatında yapan ile yapmayanın farkı anlaşılıyor zaten.

Mesela askerlikte edinilen tecrübelerden yoksun birisi iş hayatında da başarılı olamıyor. Askerde ki ast -üst kavramının ve hiyaraşisinin içinde olmamış birisi bu kavramın disiplininden yoksun olduğundan ötürü sivil hayatta da o terbiyenin yoksunluğunda samimiyeti ve çizgiyi ayarlayamadığı zaman cehaleti kabak gibi ortaya çıkıyor.

Mesela askerde rütbeli geldiğinde dikkat çekilir herkes ayağa kalkar. Sen anlarsın ki üstün geldiğinde saygıdan elindeki işi bırakır, ayağa kalkarsın selamlarsın. Bundan da tecrübe edersin sivil hayatta müdür odana geldiğinde nezaketen ayağa kalkarsın, o sana otur der, işine bak der.

Tabi bu durumu tecrübe etmemiş adam, odasına müdür geldiğinde, iş dışı samimiyetin de verdiği durumla, o anda ast-üst ilişkisinin öneminden de yoksun davaranır, bu durum hiyeraşiyi ve kurumsal kimliği bozar, göze batar.

Özel hayatta hödük gelir hödük gider. Mesela sigara içen bir adam askerde yaptığı mıntıka temizliği yüzünden yere sigara atmaması gerektiğini öğrenir, her sabah o izmarit toplama olayı onda şu mantığa sebep olur, ben atmazsam, herkes atmazsa kimse atmaz mıntıka zorunlu yapılır ama hem oyalana oyalana yaparsın hemde herkes dikkat ettiği için fazla pislikle, eğilmek kalkmakla uğraşmazsın. İşte bu mantıktan yoksun adam özel hayatında o disiplini görmediği için hem sigarasının izmaritini yere atmaya devam eder. Hemde sigara atmayıp pratik zeka ile bir şeyi yapıyormuş gibi gözüküp aslında yapılmasına bile gerek kalmayan önlem alma zihniyetini kavrayamaz mal gibi yaşar.

O yüzden askerlik yapmamış adam tecrübesizlikleri, deneyimleri, askerliğin kendisine kattıklarından yoksun yaşayacağı için günlük yaşantısında kabak gibi kendini belli eder, askere gitmemenin önemi, onuru, gururu, namusundan değil, askerliğin kendisine kazandırmadıklarının eksiklikleri ile toplumda ki yeri kendisinin önemi v güvenilirliği zaten toplum tarafından değerlendirilir.

Şu saydiklarini askerlik yapmadan anlamayacak insan zaten normak degildir, buyugunu kucugunu, saygi gostermeyi , nerede nasil davranacagini askerlikde falan ögreneni hiç görmedim, tamamen boş konuşuyorsun.

21 yaşina girecegim, kismet ise Askerligi yapmayacagim. Bir cok büyüğümle askerlik hakkinda da konuştum. Bir kere 20 yasindaki cocuklari ezip, kucumseyip sivil hayata ezik büzük bir birey olarak atiyorlar. Insanlarda özgüven diye bir şey kalmıyor.

Askerlik yapmadim, çalişiyorum mağazada. Patron geldiğinde hemen işimi birakip, yerimden kalkip onu selamliyorum ve bir isteği var mi yok mu hemen elimden geleni yapiyorum. Patronum diye değil, kim olursa olsun bize böyle öğrettiler.

Insan yere sigara atmamayi askerde ogrenmez, zaten insansa atmamasi gerektiğini bilir. Hodük gider , hödük gider demişsin. Buda o mantik, huylu huyundan vazgeçmez.

Askerlik yapmadim, iyi bir aile terbiyesi aldim. Askerligin bana katacagi hic bir olumlu şey yok. Vatan borcu adi altinda tuvalet temizlemek istemiyorum.

• 1 hafta önce askerlikten geldim inannın askerlik diye bir şey yok sadece eziyet
  • quote:

Orijinalden alıntı: L0senam3

Bendeniz yerli bir grup firmasında (500+ kişiye ekmek veren bir firmanın) satış kanalında çalışıyorum. Yaklaşık 5 yıldır firmamız her yıl %25 ciro arttırarak bugünlere geldi. Ülke ekonomisine, ihracata büyük katkılar sağladık. Ulusal Savunma Sanayi'mize şuan büyük projelerle destekler veriyoruz. Tüm bunları benim içinde olduğum satış kanalımız yönetiyor. İşte bu beyinsiz askerde zangır zangır titrerken, yediği aşı, yattığı yatağı, benim gelirimden alıyor devlet. Elinde tuttuğu silahı yerlileştirmek adına biz çalışıyoruz gündüz gece. Dışa bağımlı ülke olmak yerine, dışı bağlayan ülke olmak için doktora gidemiyoruz, eşimizi göremiyoruz, iş yapıyoruz. Bu koşturmaca içinde 5 yıl geçmiş ve ben yüksek lisans bitirip, 27 yaşıma gelmişim. Yaptığım yararlar silah tutmanın da ötesinde. 6 ay sonra daha da çok katkı sağlayacağım da kesin. Peki sen ne yaptın beyinsiz! Silah tuttun da ülkeye yarar mı sağladın...

Daha da diyeceğim yoktur.

Bak benım gariban anadolu çomarı kardeşim. Devlet kurmuş gibi acıklama yapmışsında el elden üstündür. bende 1500 kişiye istihdam sağlayan bir firmada kalite departmanında çalışıyorum. Daha fazlada burada kendimi ifşa etmek istemiyorum. İstersen şirketin sahibi ol benım umrumda olmaz.

İlk mesajımda dediğim gibi eşşek gibi gideceksin.

Ben o zamanda aile mi göremedim. Şİmdide işim dolayısıyla ailemden uzakta yaşıyorum.

Yapacagınız hiç bir açıklama geçerli değildir. Bedelli çıkmayacak ve siz tam her şeyi düzene oturtmuşken gideceksınız o askere :)

Biz zamanında gittiğimizdede sizin gibi zamanında konuşup eşşek gibi gelenler vardı. Evli cocugu olup yorgan altında ağlayan adamlar gördüm.

Sizinde zamanınız geliyor merak etmeyin :)

Görende konya'da teslayı kurmuşta ülke için çok önemli arge çalışmaları yapıyor zannedicek. Allahın pazarlamacısı :D

• Devletimiz işi bilmiyor. Kadınlara da zorunlu askerlik getirsin. Bedelli geliri iki katına çıksın.
    Askerlik kerizlikten başka bir şey değil.

İtin kopuğun emir erliğini yapmaktan öteye gitmeyen mantıksız bir şey.

Sen paçalı donla gezerken 15 ay askerlik yaptım.

İmkanı olan varsa, gitmesin erteletsin ne bileyim bedelli çıkarsa yapsın.

Onun ötesinde, askerlik angaryadan başka bir şey değil.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.