Şimdi Ara

Daha güzel daha güçlü l Dell XPS 13 mercek altında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dell'in yeni nesil dizüstü bilgisayar model XPS 13, hem tasarımı hem de sahip olduğu özellikleriyle sınıfında mükemmele en yakın modellerden biri olarak gösteriliyor. Bu videomuzda Dell XPS 13'ün 2018 versiyonuyla ilgili izlenimlerimiz paylaşıyor, incelemesini yapıyoruz. 

• Mediamarktta o touchpad sağında ve solundaki bilek dayanan ve güya karbon fiber olan kısmın aşındığını gördükten sonra hayal kırıklığına uğradım ve ah Sony nerdesin dedim

• Notebooklarda ekran katlanmıyorsa dokunmatik panelin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Dokunmatik panel yerine 16gb sistem belleğini standart yapsalardı çok daha mantıklı bir hareket olurdu.

• Ekran muhteşem duruyor cidden :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

Mediamarktta o touchpad sağında ve solundaki bilek dayanan ve güya karbon fiber olan kısmın aşındığını gördükten sonra hayal kırıklığına uğradım ve ah Sony nerdesin dedim

teşhirdeki ürün kullanımdaki bir değil... kullanıcı yorumlarını incele...
  • Cihaz gerçekten çok iyi duruyor gerek tasarım gerekse bileşenler olarak. Ama ülkemizdeki fiyatlandırması hakkında olumlu yorum yapamayacağımızı herkes biliyor. Amerika fiyatı her şey dahil 1000 dolar burada en kötü 5000-5500 lira hatta 6000 e zorlar gibi

• Hala ekran, touchpad, bağlantı, gpu,ses gibi konularda macbook pro'dan geride. Apple şöyle böyle diyen insanlar macbook'ta 4 tane thunderbolt 3 portu (2 tanesi tam kapasitede çalışıyor) ve bu portların hepsinin usb-pd desteği olduğunu bile bilmiyorlardır. Dell nereden kıssam diye uğraşmış resmen. Ha yine de windowslu en iyi bilgisayar mı? Evet ama Macbook'lara yetişmesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi kişide demiyorki şu laptoplarda enter tuşu neden küçüldü.

• Benim bir parmağım yön tuşlarının hepsini basar. Tırnakla mı basacağız tuşlara anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: imhotep_of_grudge

quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

Mediamarktta o touchpad sağında ve solundaki bilek dayanan ve güya karbon fiber olan kısmın aşındığını gördükten sonra hayal kırıklığına uğradım ve ah Sony nerdesin dedim

teşhirdeki ürün kullanımdaki bir değil... kullanıcı yorumlarını incele...

Tabi ki değil, gerçek kullanımda daha çok aşınır, orda günde 10 kişi dokunsa ben günde 8 saat kod yazıyorum, sürekli kullanıyorum,

Ama karbon fiber bu boru değil, istedğin kiadar kullan aşınmaması lazım, karbon fiber aşınır mı yahu,

kullanıcı deneyimleri Reddit, notebookcheck
    https://www.reddit.com/r/Dell/comments/53ofj0/any_idea_on_how_to_clean_xps_carbon_fiber/
    https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-15-9550-i7-512GB-UHD-InfinityEdge-Notebook-Review.156462.0.html
    http://forum.notebookreview.com/threads/dell-xps-15-9550-defects-in-palm-rest-fake-carbon-material.793959/

• Şu Dell fiyatları neden hep yüksektir anlamam...

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Xps in rakibi Macbook air.macbook pro ise 15' 17' modeller ve xps göre kalın cihazlar.

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    13' Xps in rakibi Macbook air.macbook pro ise 15' 17' modeller ve xps göre kalın cihazlar.

• takip1 T kullanıcısına yanıt
    Hocam kalın değil bu kasaya kadar aynılardı ama şöyle bir fark var her şeyin temelini oluşturan. Apple Intel'e artık özel mi ürettiriyor nasıl bir sözleşme yapmışlar bilmiyorum ama diğer markalar 7500u 7600u kullanırken Macbook Pro'larda 7670u 7267u tarzı işlemciler kullanılıyor ki bunlar cpu gücü olarak hemen hemen aynı olsa da gpu olarak %30-50 oranında daha güçlü oluyor. Ayrıca yukarıda arkadaş da paylaşmış ben alırken Macbook ve Xps arasında kalmıştım kasa kalitesi olarak Macbook Pro o kadar kaliteli bir hissiyat veriyor ki Dell yanında oyuncak gibi kalıyor. Hatta Air'dan bile geride malzeme ve işçilik kalitesi olarak. Windows tarafında mükemmele en yakını olsa da Macbook Pro ile aynı fiyatta olursa Dell almak saçmalıktan başka bir şey değil

Edit: baktım da 2018 versiyonu bile boyut olarak öyle çok farklı değil 1.2 küsur kiloyken macbook 1.3 küsur kilo. Kalınlıkta da dell lehine fark var fakat kıvrımlı hatlara sahip olduğu için en kalın noktasını yazmamışlar fark olduğunu sanmıyorum o yüzden. 100 gr için bilgisayar değiştirecek kadar ağırlık önemli bir kriter olursa normal Macbook alırım 900 gram mıydı neydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 22 Ocak 2018; 11:01:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Hocam kalın değil bu kasaya kadar aynılardı ama şöyle bir fark var her şeyin temelini oluşturan. Apple Intel'e artık özel mi ürettiriyor nasıl bir sözleşme yapmışlar bilmiyorum ama diğer markalar 7500u 7600u kullanırken Macbook Pro'larda 7670u 7267u tarzı işlemciler kullanılıyor ki bunlar cpu gücü olarak hemen hemen aynı olsa da gpu olarak %30-50 oranında daha güçlü oluyor. Ayrıca yukarıda arkadaş da paylaşmış ben alırken Macbook ve Xps arasında kalmıştım kasa kalitesi olarak Macbook Pro o kadar kaliteli bir hissiyat veriyor ki Dell yanında oyuncak gibi kalıyor. Hatta Air'dan bile geride malzeme ve işçilik kalitesi olarak. Windows tarafında mükemmele en yakını olsa da Macbook Pro ile aynı fiyatta olursa Dell almak saçmalıktan başka bir şey değil

Edit: baktım da 2018 versiyonu bile boyut olarak öyle çok farklı değil 1.2 küsur kiloyken macbook 1.3 küsur kilo. Kalınlıkta da dell lehine fark var fakat kıvrımlı hatlara sahip olduğu için en kalın noktasını yazmamışlar fark olduğunu sanmıyorum o yüzden. 100 gr için bilgisayar değiştirecek kadar ağırlık önemli bir kriter olursa normal Macbook alırım 900 gram mıydı neydi

Bende ikiside var, Dell XPS'nin kalın tarafı 2 kat daha kalın neredeyse, ince tarafı bile daha kalın ama aynı diyelim :)

• ekran çerçeve oranı çok güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.