Şimdi Ara

M2 SSD Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar m.2 ssd ariyorum hangi urunleri tavsiye edersiniz

benim kalbimde m.2 samsung 960 pro veya evo var sizin oneriniz nedir performans ssdi olarak

• Bütçenize bakar.

Ssd'de de m.2 disktede samsungtan şaşmayın.

Günlük kullanımda evo ile pro arasındaki farkı hissetmeniz imkansız. Evo alın geçin, alternatifi yok zaten.

Fakat yanlış bilmiyorsam z97 çipsette pcie 2.0 destekleniyor, m.2 slot varsa 1 gb/s limitine takılırsınız, m.2 adaptör alıp direk pcie x4 slotuna takarsanız daha yüksek bant genişliği olacaktır fakat bu seferde bazı sata portlarının veya donanımların devre dışı kalma gibi durumlar olabiliyor pcie portları paylaşımlı olduğundan.

Şu konuyu bir inceleyin.
    https://forum.donanimhaber.com/z97-chipset-anakartlarda-samsung-nvme-ssd-960-evo-m-2-performansi-pcie-karsilastirmalari--124827253

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 12 Kasım 2017; 14:21:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Bütçenize bakar.

Ssd'de de m.2 disktede samsungtan şaşmayın.

Günlük kullanımda evo ile pro arasındaki farkı hissetmeniz imkansız. Evo alın geçin, alternatifi yok zaten.

Fakat yanlış bilmiyorsam z97 çipsette pcie 2.0 destekleniyor, m.2 slot varsa 1 gb/s limitine takılırsınız, m.2 adaptör alıp direk pcie x4 slotuna takarsanız daha yüksek bant genişliği olacaktır fakat bu seferde bazı sata portlarının veya donanımların devre dışı kalma gibi durumlar olabiliyor pcie portları paylaşımlı olduğundan.

Şu konuyu bir inceleyin.
    https://forum.donanimhaber.com/z97-chipset-anakartlarda-samsung-nvme-ssd-960-evo-m-2-performansi-pcie-karsilastirmalari--124827253

Bildigim kadariyla bu anakarta m.2 var tam anlamadim hocam takarsam ne kadar bi yazma okuma alirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.