Şimdi Ara

El Yapımı Wireless Anten (cantenna) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
8
Favori
241.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kutunun iç çapı 98.5 mm Kutunun derinliği 137 mm taban kalınlığı ise 4 mm herhangi bir sorun olurmu 400 gr çizmeci tıme wafer master

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filistinliibo -- 21 Mayıs 2008; 23:15:22 >
  • Ateni bitirdim Çok yüksek olmasada yeterli verimi sağlamakta ve ben memnun kaldım.rxq yüksek olması nedeniyle sinyallere bağlı olarak wep şifreli bir ağa saldırdım sonuç oldukça iyi şimdi cam kenarından yazıyorum:) Teşekkürler
  • Paylasımın İçin Saol
    Peki Bişey Soracam Benim wireless Usb adaptörüm var
    Ben Bu Adaptörü 5 lt relik yag bidonunada yaparsam olurmu ??
  • quote:

filistinliibo Kutunun iç çapı 98.5 mm Kutunun derinliği 137 mm taban kalınlığı ise 4 mm herhangi bir sorun olurmu 400 gr çizmeci tıme wafer master

antenin resimlerini yayınlarmısın ,
  • ilk olarak herkese selamlarımı iletmek isterim. siteyi zaten çoktandır takip etmekteyim ve en sonunda üye oldum. size bu konuda bir sorumolacaktı. eğer gözümden kaçmadıysa bu el yapımı antenleri herkes bilgisayarına bağlamış ve sinyal almaya çalışmış. peki bu antenleri hiç wireless modeme ya da accessPoint'e bağlayarak sinyal vermeyi düşünen, yapan ve sonuç alan oldumu. yani "ben bu antenden yapsam da wireless modemime bağlasam sonra 500 mt uzaklaşıp notebook bilgisayarın sadece kendi wifi sini kullanarak bağlansam" gibi bir durum sozkonusu olabilir mi?
    Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    ayrıca faydası olabilir düşüncesindeyim : Link

• Şu çalışmaları görünce ağlayasım geliyor. Süpersiniz.
  • helal olsun
  • ülker Rulo kat kutusu 84mm çap 134 mm uzunluk

d=84 mm
    alt kesim frekansı: 2091.64 MHz
    üst kesim frekansı: 2731.96 MHz
    bakır iletken uzunluğu: 30.4 mm
    Bakır elektrotun kutunun dibine uzaklığı: 57.7 mm
    kutu boyu: 134 mm

İdeal boyutlar tüm 2400 MHz frekansını kapsıyor farklı frekans denemeleri için 2100-2400 arası da çalışabliyor....
    işte resimler...

orjinal kutu bu...

El Yapımı Wireless Anten (cantenna)

deldikten sonra....

canlı ucu lehimlerken foto çekemedim ancak montaj gerçekleşince foto imkanı oluştu.. konektör montajı....

komple görünüm.... zaten nesi var ki bi kutu bi konektör.....

bitmiş hali....

netstumbler sonuçlarını açık alanda imkanım olursa test ettikten sonra yayınlayacam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_kosif -- 7 Temmuz 2008; 20:30:09 >

• Benim edimax'ın anteni de iyi çekmiyor, laptopun ki daha iyi çekiyor. Bunu artırmak için ne yapmalıyım? geniş bir kaseye rastgele aliminyum folyo sarıp ortasına edimaxı koydum daha fazla bağlantı gördü ama sinyal kalitesi artmadı. Ben çok beceriksizim arkadaşlar benim için bu kutulu antenden yapan olursa parası neyse vereyim yoksa ben kendim yapamam. hep konnektör bağlayın demişsiniz bu kutuyu delip içine edimax'ın anteninini koysak da olur mu? bunun ölçümleri nedir?
  • güzel görünüyor,
    denemek gerek...
  • işte fark....

arkedeşlar yaz gelince bu antenden bir tane de ben yapacam diyenleri bekliyoruz nerdeler acep??
  • quote:

Orjinalden alıntı: colleger26

Şu çalışmaları görünce ağlayasım geliyor. Süpersiniz.
  • yukarı....
  • iyi olmuş
  • güzel icat bunu burn şişesi olanını yapsak wirleş şifrelerinide kırar herhalde

eline emeğine sağlık
  • Burn şişesi ile denedim olmuyor. Çapı çok küçük. En iyisi rulo kat kutusu. 84 mm çapı var ve süper performansı var. Ben kullanıyorum..
  • arkadaşlar yani yapımı anlamayanlar ben konnektör fln bilmem daa 14 yaşndayım konuyu ii okuyun 2-3 defa okuyun bunu yapmak çok basit birşey 2-3 defa okuyunca eminim anlarsınız yapımını ben bile yapmaya karar verdim yani :D

kutu tamam :D (içini boşalttım bile :D)
    dierlerinide alıcamda elektrikçi bulamadım daha :D

Enjoy

bu arada %15 çeken ve sürekli bağlantı sağladığım biyerden nasıl bi kazanç elde edebilirim (ara sıra kopmalar yaşıyorum bazen internete bili girmiyor) %40 ve yakını yeter bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratsugar

Merhaba arkadaşlar
    walla benimde yapasım geldi ama benim hiç el becerim yoktur. bana bunu parasıyla yapabilecek biri var mı?
    birde ben bunu dama koymayı düşünüyorum. bilgisayar ile anten 10 metre olmalı. usb bağlantılı istiyorum.

yaparım diyen arkadaş varsa bana mail atsın.

muratseker@gmail.com

arkadaşım onu 10 metre yaparsan orjinal anten gibi çeker yani yapan arkadaşın hesapladığı gini metre başına 1 db gidiyo 10 metre sonda en fazla 2db kalır buda bir işine yaramaz
    (tabi bu kullandığın kabloya göre değişir )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborgnox -- 6 Ağustos 2008; 11:14:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: net_katil

Sizin ili bilmem ama Adanda işler böyle yürümez.Zaten müşteri kitlesi az bir urun adam mecbur benim istediğim uzunlukta kesip verecek.Ben ne yapim 20 metreryi.

Ben projemin yarısana kadar yaptım hatta baya bir kısmını ama şu kablo ile benim leptaba bağlamak için gerkli edimax ın usb wifi adaptörünü alamadım.

jack tı falan. hepsi zor bulunana şeyler ama işin sonundaki mukafat çok buyuk..

Birde ''Makhan'' arkadaş anakartın eski olabilir ama sağlam markaymış Gigabyte diyorsun. Anakart sistemin kararlığını en çok belirleyen unsur zaten. Bilgisayarı alırken iyi seçim yapmışsın.

ya arkadaşlar yokmu peki burada anten yapan arkadaş. deneyimlerini bizimle paylaşsın

arkadaşım bende adanadanım sen şu kabloları fln nerden buludun banada söylermisin ? wifi adaptörüde ben sana bulabilirim çünkü bilgisayarcıda çalışıyorum ama şu kabloları bi bulabilcem bide konnektörleri 1 günde tamamlarım

• quote:

Orjinalden alıntı: ertugrulgazi

arkadaşlar bu kutuya n kollektörünü yerleştirmek için ne ile açıyoruz. zedelemeden

evet ya nası açıcaz bu kutuyu ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.