Şimdi Ara

'Ryzen 1600X + Gigabyte AB350 Gaming 3' Overclock için lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende "Ryzen 1600X" işlemcim ve "Gigabyte AB350 Gaming 3" anakartım var.Voltaj ayarlarından anlamadığım için. Normal

olarak ayar yapmaya çalıştığımda; 3.9 Ghz hızın üzerinde bir hız seçersem oyun oynarken pc kilitleniyor.

Bunu 4.1 Ghz olmadı en azından 4.0 Ghz nasıl yapabilirim. Keşke X370 serisi bir Anakart alsaymışım ama izlediğim videolarda

overclock için B350 serisi anakartların da kullanılabileceği ve X370'in sadece SLI için olduğu söyleniyordu. Ama görünüşe göre

X370 alsaymışım daha iyi olacakmış.

Lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar. Şu voltaj ayarları nasıl yapılır birde XFR'ı kapatmanız gerekmekte deniyor ama. O ayarında yerini bulamadım.

Buda Bios'umun Voltaj bölümü ile ilgili görüntü :

"Ryzen 1600X + Gigabyte AB350 Gaming 3" Overclock için lütfen yardım edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaL_KnighT -- 1 Kasım 2017; 15:42:48 >

• Ubisoft son oyunuyla 1060'ı gömdü, 1070 can çekişiyor 1080 sürünüyor. O oyuna göre donanım alınmaz. İşlemci kullanımı çözülse bile ekran kartlarının performans sonuçları bence çok değişmeyecektir. Oyun fail.

7700k almamak isabet olmuş. İşlemci için söylenilenleri kastetmiyorum iyi işlemcidir ama ryzen sonrası pahalı kalıyordu.

Oc konusuna gelirsek şahsi tahminim hepsini deneyip ne olup ne olmadığını gördükten sonra sanırım max 3.8 de kullanacaksınız. 3.8 den sonra güç tüketimi artıyor. İşlemciyi soğutsanız dahi uzun vadede bu pek sağlıklı olmayacaktır. Ayrıca bu zorlamalar gereksiz yeni soğutucu gibi masraflara da sebep olacaktır.
    Kasada sadece eksoz fan mı var? İntake yani ön panel fanı yok mu? İdeal kasa içi havalandırması için içeriye hava alan bir fan da gereklidir. 4 fan aslında gereksiz gürültüden başka bir şey sağlamaz.

8700k için de acele etmeyin, elinizde zaten iyi bir sistem var biraz şans verin kullanın zen refresh işlemcileri bekleyin. Hatta 10nm İntel işlemcilere kadar bekleyebilirsiniz. Sanırım bütçeniz var o zaman bakarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Hayır, 1600X bütün çekirdekler 3.6'da çalışır. Bütün çekirdekler gene turboyla 3.7'ye çıkar.
    4.0 sadece tek çekirdeğe yük bindiğindeki turbo değeridir. İşlemci serinse tek çekirdek XFR'la 4.1'e kadar çıkabilir.

Şuandaki kullandığım İlemci Fanım :http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-t4/

Kasam ise :http://www.thermaltake.com/Chassis/Mid_Tower_/Core/C_00002402/Core_V51/design.htm (sadece egzoz görevi gören arka fanı var extra birşey takmadım)

Yani işlemci fanım çok iyi değil iş görecek şekilde ama kasama istersem 4 adet daha fan takabilirim. Ama birde şu var. XFR ile sadece tek çekirdeğin 4.1 çalışması demek değierlerinin 3.6 Ghz'de çalıtığı anlamına gelir. Ama be O.C ile 3.9 Ghz'ye çıkarabiliyorum. sanki 4 x 3.9 kombosu 1 x 4.1 Ghz + 3 x 3,6 Ghz'den daha iyi olurmuş gibime geliyor. Bu İşlemci olayları baya karışıkmış aslında

• MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    Eski konularda karşılaştırmamız vardı forumdan bir arkadaşla. Benim sistem Ryzen 1600 + Msı GTX 1080 Gamingx, karşı tarafın sistemi i5 7600K + Msı GTX 1080 Gaming x

Benim sistem Ghost Recon 1080p çözünürlükte 60.36fps verirken 7600K 60.01fps veriyordu.

Sistemi toplayıp incelemesini yapmıştım. Şuradan bakabilirsin detaylarına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkangelevo

Eski konularda karşılaştırmamız vardı forumdan bir arkadaşla. Benim sistem Ryzen 1600 + Msı GTX 1080 Gamingx, karşı tarafın sistemi i5 7600K + Msı GTX 1080 Gaming x

Benim sistem Ghost Recon 1080p çözünürlükte 60.36fps verirken 7600K 60.01fps veriyordu.

Sistemi toplayıp incelemesini yapmıştım. Şuradan bakabilirsin detaylarına.

Hmm...Ultra ve 1080P ayarlarda Gtx 1080'de oyun gayet güzel çalışyor (gerçi 52 Fps minimum diyor o oynanış keyfini azaltırmı bilmiyorum) Ama Ben 1440p'de Ultra'da akıcı bir görntü elde edemedim. Ama Bunu Steam forumlarına yazıca Ubisoft fanları "Yav senin işlemci çok dandik Intel 7700K alman gerekiyordu gidip çok kötü bir işlemci almışsın..." filan dediler...Tamam 1080P'de bariz farklar var ama 2K'da 7700K'nın çok bir etkisi olacağını düşünmüyorum ben. Olsa olsa 8700K burada gayet iyi iş yapar gibime geliyor. Ama sonuç olarak Gtx 1080 Ti'da 2K Ultra ayarlarda bu oyun oynanmıyorsa Ubisoft bence çuvaldızı kendine batırmalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.