Şimdi Ara

immobilizer iptali mümkünmü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
40.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar özellikle uzmanlar, immobilizeri devredışı bırakmak mümkün olmalı ama nasıl konu hakkında bilgisi olan arkadaşların cevapları için şimdiden teşekkürler

• neden birakcanki.. bi zarari yokki
  • quote:

Orjinalden alıntı: cilikka

neden birakcanki.. bi zarari yokki

Arkadas sormus böle bir yoruma gerek yok sanirim neyse. Tabiki mümkün hemen anlatayim. ilk önce immobilizerli anahtarin icini acacaksin icinden cikan devreyi zarar vermeden cikaracaksin elektronik ateslemenin kodu bu chipin icindedir. Sonra kontaga gelen elektrige seri bir sekilde baglayacaksin bundan sonra girisi uygun her anahtarla arabanin motoru calisir. Umarim isine yarar hayirli forumlar...
  • anahtar yere düşerse yolda kalırım bunu biliyorum.. immonun kontak anahterı içindeki çipi manyetik alandan etkileniyor mu tam olarak bilemiyorum ama etkileniyorsa yine yolda kalırım.. araç vw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizusta -- 13 Mart 2007; 21:50:33 >
  • efendim anahtar içindeki immo cipini çıkarırsak beyin anahtarı algılayamıyacak. yani şifre olmadıgı için.. daha detaylı ve teknik konuşursak immonun sifresinin eşi aracın beyninde kayıtlı.. burada çıpı çıkarsak beyin ateşleme sinyalıni bobine göndermez ki ... bununla beraben konuyu şu yöne kaydıralım.. immo yüzünden çalışmayan aracı nasıl çalıştırırız..
  • Anlattigim olay yapilmis ve denenmis bir olaydir. Cok basit bir yöntemdir hatta bu yöntem ile düz kontak bile yapabilirsiniz. Forumda bununla ilgili bir konu acilmisti acan arkadasta ayni seyleri anlatmisti ama baya eski bir konu arastirmak gerekir.
  • anahtar yere düşünce immobilizer bozulmaz öyle olsa benim kullandığım bütün arabaların iptal olması gerekirdi

bence immobiliser çok faydalı bir şey kendim denedim. kumandanın pilini çıkartıp marşa bastım sadece marş motoru çalıştı. ama asla ateşleme yapmadı. çalışmadı araba. profesyonel olmayan çalamaz gibime geliyor, ki zaten profesyonel olan adam da clio çalmaz
  • Evet immobilizer iptali mümkün, fişini çekiyorsunuz, araç çalışırken bunu yaptığınızdan araç çalışmaya devam ediyor lakin park edip aracı stop ettirdikten sonra araç çalışmıyor, t ki aynı fişi yerine takına kadar.
  • Hırsızlık için yapılan bir şeyin kolay iptal edileceğini düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.