Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen bizde arıyoruz, yeni yıla kadar bir araç lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Aynen bizde arıyoruz, yeni yıla kadar bir araç lazım

http://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_topics.asp?FID=32

linkini bir inceleyiniz.

Sahibinden hepsi ve hyundai grubundandır.

Yani çakma olmaz.
  • arkadaşlar satılık hyundai 98 gls aciliyetten fiyat düştü ilgilenenlere duyurulur.http://www.sahibinden.com/klimali_kazasiz_98_accent-97WQQaXQQ19395931WQQpXQQdisplayitem
  • arkadaşlar bütün konuyu okuyamadım.çok uzun.

şu anda 99 model şahin kullanıyorum.yaklaşık 4 yıldır bende.artık sıkıldığım için ve klimalı bir araba istediğim için satmak zorundayım.

aklımda 98-99-2000 model yumurta kasa 1.5 GLS almak var.nette biraz araştırdım 9-10 bin lira civarına alınabiliyor.

LPG taktırmak istemiyorum.sanırım bu modelliri 12 valf olduğu için az yakıyormuş.100 km'de ki tüketim değeri ne kadar?ayrıca kronik bir problemi var mıdır?alırken kesinlikle şuna dikkat et dediğiniz birşey var mı?cevaplarınız için teşekkür ederim..
  • Merhaba arkadaşım yaklaşık olarak 2 yıldır 98 model 1,5 gls accent kullanıyorum bu güne kadar herhangibir kronik arızaya rastlamadım yakıt konusunda oldukça iyibir araba bence lpg li kullanmaya gerek yok kurban bayramında 1000 km yol yaptım aldığım benzin 227tl gayet uygun bence alırken dikkat edilmesi gereken hususlara gelince kaza darbe değişen olmaması ve km orjinal ve düşük olması olabildiğince tabi.Donanım olarakta 1,5 gls modelini tercih etmeni tavsiye ederim.hidrolik direksiyon ve klima olan modelidir. ve daha birçok özellik vardır.bu paraya alınabilecek en az yakıt sarfiyatı-iç donanımı-performans-ve problemsiz olan aile araçlarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyundai_98

Merhaba arkadaşım yaklaşık olarak 2 yıldır 98 model 1,5 gls accent kullanıyorum bu güne kadar herhangibir kronik arızaya rastlamadım yakıt konusunda oldukça iyibir araba bence lpg li kullanmaya gerek yok kurban bayramında 1000 km yol yaptım aldığım benzin 227tl gayet uygun bence alırken dikkat edilmesi gereken hususlara gelince kaza darbe değişen olmaması ve km orjinal ve düşük olması olabildiğince tabi.Donanım olarakta 1,5 gls modelini tercih etmeni tavsiye ederim.hidrolik direksiyon ve klima olan modelidir. ve daha birçok özellik vardır.bu paraya alınabilecek en az yakıt sarfiyatı-iç donanımı-performans-ve problemsiz olan aile araçlarıdır.

teşekkür ederim..o zaman km'de 23 kuruş gibi bir rakam yakalamışsınız.uzun yol için fena sayılmaz..peki şehir içi ne kadar yakıyor?km'de 30 kuruş'u geçer mi?

bi de milenyum kasalar mı daha az yakar yoksa yumurta kasa mı?hangisini tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih -- 17 Aralık 2009; 16:16:00 >

• Performanslı 12v den 16v fazla yakar.

Ancak ekonomik modda 16v ler daha az yakıyor.

96 GLS 45 lt ile 600km yi geçemedim.

2003 16 v de de henüz 600km yi 45 lt le geçemedim. ( Şehirler arası yolda)
  • Bende sedan türünden var 1998 GLS 1.5 AC Buz gri 58.000 km de :) Orjinal KM si.Forumu az okudumda ivmelenme kötü denilmiş.Benim ki ''ABİ SADECE GAZA BAS YETER''diyor.Gaza dokundun mu fırlıyor araba.Kurban Bayramından gelirken otobanda bi brodway cı yolda bana hava yapmaya kalktı :) önüme felan kırdı :) hız 80 di bastık 120 oldu yanımda 130 oldu yanımda 140 oldu brodway e bi baktım arkamdan el sallıyor :) Sonra gaza geldim bi dibini bulayım dedim 190 ı geçti.Benim kinin Km si baya bir düşük oldugu için mi dir nedir baya iyi yani.
  • slmlar.bende üst sınır 10500 liraya bir araç arıyorum.bu konularda kimle konuşsam herkesin farklı bir yorumu var.bir kaç haftadır araştırıyorum.en uygunu accent olarak ortaya çıkıyor.ben 1.3 lxlerle 1.5 ler arasında kararsızım.yani 1997 gls almaktansa 99-00 lx almak dahamı mantıklıdır.mesela şu anda bulduğum bir aracı örnek olarak yazayım:1.3 lx 88000'de 99 model klima, hidrolik direksiyon var lpgli. 9750 ye bırakıldı.sadece kafamı kurcalayan 1.3 motorun klimayı kaldırma problemi.onun dışında gerek yakıt tasarrufu gerekse parça ucuzluğu açısından bir şüphem yok.birkaç gün içinde karar vermem gerekiyor.teşekkürler...
  • Sevgili hyundai araç sahibi adayı,

şunu belirtmek isterim ki küçük motır az yakıt demek değildir.
    sadece vergiden az yırtarsın. Diğer durumlarda genelde zararlı çıkarsın. Çünkü küçük motor ile şehir içinde ki haareketinde 1.3 ile 1.5 arasındaki fark 1 depoda tahmini 3-5 litre olacaktır.

Ancak şehirler arası yola çıktığında 1.5 ten her zaman fazla yakacaksındır.

küçük motorun devirlenmesi hep sorundur. Devirli kullanınca da benzin sarfiyatı artacaktır.

hyundaiclubtr.com tüm hyundaicilerin grubudur.

orayada bir danış derim.
  • 2 adet 98 model hyundai 1,5 Gls ilanı gördüm. Birisinde klima yok ve 84binde 10bin Tl, ötekisinde klima var 90 binde 10250 TL Arasındaki özellik olarak farklar bunlar. Her iki araçta fotoğrafta temiz olarak görünüyor. Klimalı olması daha iyi olur değil mi? Ayrıca km ve fiyat olarak daha uygun bulmak mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakand77

slmlar.bende üst sınır 10500 liraya bir araç arıyorum.bu konularda kimle konuşsam herkesin farklı bir yorumu var.bir kaç haftadır araştırıyorum.en uygunu accent olarak ortaya çıkıyor.ben 1.3 lxlerle 1.5 ler arasında kararsızım.yani 1997 gls almaktansa 99-00 lx almak dahamı mantıklıdır.mesela şu anda bulduğum bir aracı örnek olarak yazayım:1.3 lx 88000'de 99 model klima, hidrolik direksiyon var lpgli. 9750 ye bırakıldı.sadece kafamı kurcalayan 1.3 motorun klimayı kaldırma problemi.onun dışında gerek yakıt tasarrufu gerekse parça ucuzluğu açısından bir şüphem yok.birkaç gün içinde karar vermem gerekiyor.teşekkürler...

Merhaba; bende 2000 yumurta kasa 1.3 lx vardı. Klima vs. yoktu. Bu araçlar benzinli çok iyi ama gazda yemiyor. Uzun yola çıktım bir kaç kez. yokuş yukarılarda çok zorlandım bide klimalı olsaydı ne olurdu bilmem. araba 2.vitese kadar düşüyor. ve arkadaşın dediği gibi motorun düşük olması az gaz harcayacağı anlamına gelmiyor. Kesinlikle 1.5 gls al. Çok güzel arabadır. Hele lpg li alırsan bedavaya gezersin. 10.500'e çok rahat 98-99 1.5 gls bulabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

2 adet 98 model hyundai 1,5 Gls ilanı gördüm. Birisinde klima yok ve 84binde 10bin Tl, ötekisinde klima var 90 binde 10250 TL Arasındaki özellik olarak farklar bunlar. Her iki araçta fotoğrafta temiz olarak görünüyor. Klimalı olması daha iyi olur değil mi? Ayrıca km ve fiyat olarak daha uygun bulmak mümkün mü?

İnsanların malının fiyatını düşürmek istemem.

Ancak 98-99 model 1.5 GLS modelinin 90-110000 arası fiyatı ortalama 9000-9750 civarı olması gerekir.
    Çünkü 10500-11000 e 2000 model 1.5 16V GLS milenyum aksa buluyorsun ki yumurta kasayı silkeler atar.

Diğer taraftan temiz kullnılmış 140000 de bir yumurta kasa çok rahat alınabilirken,
    çok hor kullanılmış 90000 de bir araca bakmam dahi.

İyi bir secici ile bu işi yapmanı tavsiye ederim.

KLIMA yı mümkün ise LPG li olmasını tavsiye ederim.

Klima + LPG birlikte olduğunda en fazla 600-700 TL fiyat üstüne binebilir. Hesaplamanı ona göre yap.

2. el Araçlardan kar etmek eskiden di. Millet hala araçtan kar ederek satmaya çaılışıyor.
    16000 TL ya anahtar teslim 0 km araç veriyorlar millet 15000 e araç satmaya çalışıyor.

• bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler.kafama takılan bir nokta daha var.1,5 gls araçlara baktım.gözüme kestirdiğim 3-5 araç var.ancak dikkatimi çeken bu modellerde otomatik viteslilerinde fazla olması.otomatik vites açısından durum nedir?.aldığım kulaktan dolma bilgilere göre daha çok yaktığı ve bakımının daha masraflı olduğu söyleniyor.bunun yanında kullanımının çok daha kolay olduğu da biliniyor.benim bir "acemi" olduğum ve ilk aracım olacağı da düşünülürse otomatik vites benim için iyi bir tercih olabilirmi?bu arada 1,5 glsler de fiyatlar çok fazla farklılık gösteriyor.örneğin aynı model araca 9500 isteyen de var 12000 isteyende.teşekkürler...
  • Fiyatlar konusunda cevabı verdim sanırım. Burdan sonrası mal sahiplerine dokunacaktır. Ayrıca sende mal sahibi olacaksın.

Otomatik vites Türkiye de nedense pek tutulmuyor . Ancak kullanımı mükemmel olana raçlardır.
    Yakıt biraz fazladır.

Tek sıkıntı otomatik şanzıman , baskı balata değişiminde Çok büyük sorun olursa oda YAŞANABİLİR.

En kötü ihtimalle gider hurdacında 500 tl ye yeni şanzıman alırsın. Ciddiyim.

Diğer taraftan temiz araç her zaman fiyatı az yukarıdadır. Uç noktalar çıkmaz. Ancak bazı araçlarda nakit sıkıntısından dolayı az aşağıda satılır. Araç temizdir.
    Şanslı olmak lağzım.
    Son karar sizindir.
  • Geçen 2 kişi ve biraz bagajla 145 km lik ş. arası yol yaptım. Sürekli tersten lodos vardı. Bölünmüş yolda pek hız kesmeden 100-110 km ile kısa aralıklarla 120 ile gittim. Sonuçta 9.4 litre yaktım. Hesabı da depoyu önce ağzına kadar fulledim. Sonra yanıma bir bidona aldığım benzini vardığım yerde depoya aldığı kadar boşalttım. Dediğim gibi sonuçta 9.4 litre (100 km. de 6.5 lt.) yaktım. Araç 99 1.5 GlS. Yakıt tüketimi nasıl sizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkngzr

Geçen 2 kişi ve biraz bagajla 145 km lik ş. arası yol yaptım. Sürekli tersten lodos vardı. Bölünmüş yolda pek hız kesmeden 100-110 km ile kısa aralıklarla 120 ile gittim. Sonuçta 9.4 litre yaktım. Hesabı da depoyu önce ağzına kadar fulledim. Sonra yanıma bir bidona aldığım benzini vardığım yerde depoya aldığı kadar boşalttım. Dediğim gibi sonuçta 9.4 litre (100 km. de 6.5 lt.) yaktım. Araç 99 1.5 GlS. Yakıt tüketimi nasıl sizce.

99 GLS ile 100 km 6.5 litre mükemmel düşük bir yakıt sarfiyatıdır bana böre.. (Benzin olarak.)

Şu an 100 km 6.5 lt yi ancak dizellerde yakalamak daha mümkündür.

Bir yanlış yok demi ?
  • Yukarıda da belirttiğim gibi. Yaklaşık bir ölçüm değil Depoyu taşana kadar fulledim. Gittiğim yerde 10 lt lik bidonu boşalttım yarım litreden fazlası arttı. Yani nasıl bi yanlışlık olabilir. Hızım yanlış desem bu yolu 1 saat 35 dk. aldım. Ancak şunu da belirteyim. Kalan yarım litrelik benzini şehir içinde soğuk motorla aç kapa 2-3 km de bitirdim. Ş. içinde 10 lt. buluyorum özellikle kışın. Araç orj. 60 bin km. de
    Ayrıca; bu araçlarda 90 km altı hızlarda (ş. arası) daha şaşırtıcı tüketimler yakalamak mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkngzr

Yukarıda da belirttiğim gibi. Yaklaşık bir ölçüm değil Depoyu taşana kadar fulledim. Gittiğim yerde 10 lt lik bidonu boşalttım yarım litreden fazlası arttı. Yani nasıl bi yanlışlık olabilir. Hızım yanlış desem bu yolu 1 saat 35 dk. aldım. Ancak şunu da belirteyim. Kalan yarım litrelik benzini şehir içinde soğuk motorla aç kapa 2-3 km de bitirdim. Ş. içinde 10 lt. buluyorum özellikle kışın. Araç orj. 60 bin km. de
    Ayrıca; bu araçlarda 90 km altı hızlarda (ş. arası) daha şaşırtıcı tüketimler yakalamak mümkün.

Aracı iyi tanıyorum. 96 gls si bende vardı.

Ayrıca cidden çok iyi az yakmış.

Sakın ayarını bozmayın bozdurmayın.

KAzasız sürüşler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.