Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ogunmas

En basit şey,
    motor yağı yada WD40 ile kapı menteşelerini yağlayınız. ( Motor yağı yerine daha da ince metal yağlama yağı kullnılabilir.)
    Kapı gergi klidini de aynı şekilde yağlayın, ses kesilecek.

96 GLS de de yapıyordu.

Merhaba hocam,
    Eve gidince motor yağı ile yağlıcam fakat , kapıyı kaldırığımda hiç ses yapmıyor normal kapanıyor ama normal kapatıp açtığımda öndeki çamurluğa sürtüyor herhangi bir kapı ayarı yapmama gerek varmı ?
  • KApı ile çamurluk arasındaki boşluk eğer kapanıyorsa kapıda işkem yapılmış olabilir.

Bu Kaportacı işidir.
  • Arkadaşlar,
    bir kaç sorum olacak tı, 1997 hyundai accent 1.3 ls yeni aldım lpg de sizin aracınız ne kadar yakıyor, lpg aldığımda kilometreyi sıfırlıyordum ama düğmeye bastığımda resetlenmiyor, sol camı otomatik olarak açtığımda bazen kapanmıyor cam dışarı doğru kendisini atıyor.
    Bu sorunlarım ile ilgili yardımcı olurmusunuz?
  • birde arkadaşlar,
    torpido dan ve direksiyon altındaki kapaktan ses geliyor sizde bu sorun var nasıl çözeriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutersoy

birde arkadaşlar,
    torpido dan ve direksiyon altındaki kapaktan ses geliyor sizde bu sorun var nasıl çözeriz ?

Hyundai Accent ler plastik aksam üzerine yapıladırıldığı için plastik çarpma ses olam ihtimali yüksek.

1. Torpido gözünü boşaltarak sesi dinleyin.
    * Hala geliyrosa
    2. Gözün kapandığı kilit sisteminin sağ ve sol tarafındaki aralığa konsol ile torpido öpüşecek şekilde çift taraflı bant kullanarak Parça sünger yada sadece araya sıkışacak şekilde SÜNGER
    koyarak test edin.
    * Eğer ses kesilirse konsol ile torpio sallantıdan birbirine vurarak tıkırtı yapıyor. VEYA Dil plastik olduğu için deforme olmuş olabilir.
    Çözüm İç kısımdaki vida yerlerini kontrol ve sıkıştırmadır.
    Olmuyorsa görünmeyecek şekilde ÇİFT taraflı etli yada düz bant kullanarak süngerimsi yumuşak madde koyup
    sıkıştırmak.
    Olmuyorsa Plastik dili parça değişimi yapmaktır.

• çok teşekkür ederim akşam deneyeceğim.
    bu arada üst taraftaki soruma yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

bir kaç sorum olacak tı, 1997 hyundai accent 1.3 ls yeni aldım lpg de sizin aracınız ne kadar yakıyor, lpg aldığımda kilometreyi sıfırlıyordum ama düğmeye bastığımda resetlenmiyor, sol camı otomatik olarak açtığımda bazen kapanmıyor cam dışarı doğru kendisini atıyor.
  • quote:

çok teşekkür ederim akşam deneyeceğim.
    bu arada üst taraftaki soruma yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Kapı Pandizotu açılıp cam kriko vidaları tekrar kobrol edilmeli. Mümkün ise daha geriye doğru çekilmeli.

Acak kapı sürtme durumu ile Cam dışarı kaçma sorunu aynı kapıda ise İhtimali yüksek ,, kapı darbe aldı ancak değişmedi. İşlem gördü.

Camyukarı çıkarken içe doğru kıvrılmıyor dışa kaçıyor. İç fitil ve yuvaların temizlenmesi ve camın yeniden ayarlanması gerekir.

Bu işi kendiniz yada işinin kesinlikle erbabı olan bir kaporta ustası yapabilir

Diğer kısım içim Mesajlarınızı okuyunuz

• yardımınız için tekrar teşekkür ederim ben en iyisi bir kaportacıya göstereyim arabamı. Bu arada hyundai 1997 ls 1.3 bagaj açma kolunu bulamadım. benzin kapağının açma düğmesinin yanında yok başka bir yerde olabilir mi. Daha yeni accent kullanıcısıyım cahilliğime verin :(
  • Hiç Önemli değil.. :)

Mevkinize göre değişebilir.
    Ben Gaziosmanpaşada oturuyorum. Burada Orijinal parçaları mevcut.
  • ogusmas usta benim ön gögüslükte 2 tane çatlak var bunları nasıl tamir edebilirim .birde gögüslük sütü aldım temizlemek için bunu sürersem çatlama filan olabilirmi ki :(
  • Estağfurulah ustalık bizim işimiz değil.
    Nacizane bilgi paylaşımıdır.:)
    Konu ile ilgili işlemler zinciri bölüm içerisinde JAPON ile nasıl yapılabileceğini anlatmıştım. Malzeme ve yapıştrıcılar ile.

Eğer bulamaz iseniz tekrar anlatabilirim.

Konsol korumasında Beyaz süt temizlik ve parlatma yapılmakta.

Tavsiye ettiğim gibi ,
    Biraz garip olacak Ama plastik yüzeyleri Vazalin ile temizlemenizi tavsiye edeceğim.

Toz toplayacaktır ancak mükemmelrbi koruma sağlar.
  • quote:

Estağfurulah ustalık bizim işimiz değil.
    Nacizane bilgi paylaşımıdır.:)
    Konu ile ilgili işlemler zinciri bölüm içerisinde JAPON ile nasıl yapılabileceğini anlatmıştım. Malzeme ve yapıştrıcılar ile.

Eğer bulamaz iseniz tekrar anlatabilirim.

Konsol korumasında Beyaz süt temizlik ve parlatma yapılmakta.

Tavsiye ettiğim gibi ,
    Biraz garip olacak Ama plastik yüzeyleri Vazalin ile temizlemenizi tavsiye edeceğim.

Toz toplayacaktır ancak mükemmelrbi koruma sağlar.

ön gögüslük tamiri ile ilgili yazınızı bulamadım tekrar anlatırsanız çok ama çok sevinirim.
  • Şu an yola çıkmak üzereyim.

Akşam konuyu detaylı paylaşıyorum. :)
  • Accent yumurta kasa KONSOL ÇATLAĞI ONARIMI:

1 adet Kaliteli bir Japon yapıştırıcı,
    1 adet enjektör 5 CC lik
    1 adet saf alkol
    1 adet pamuksuz kıl bırakmayan temizlik için BEZ

* ilk önce çatlak olan yeri saf alkol ile temizleyiniz.

* Enjektöre japonu çekin. (kesinlikle bir yere bulaştırmayın bulaşırsa da
    acilen alkol ile hızlı bir şekilde temizleyin.
    ÇOK kötü izi kalıyor)

* çatlak olan yeri hafif olarak açtırın boşluk olsun.

* Enjektör ile araya japonu çok yavaş olarak enjekte edin. Enjekte yi İğne üzerinden yapınız.
    ENJEKTÖRÜ milimetrik hareket ettirmeniz gerekir aksi durumda
    püskürtecektir. TEHLİKE.

* Çatlak aralığını bırakınız. Yapışmasını bekleyin.

* Enjekte edilen yer kolsol üzerinde mümkün mertebe SIRT yapmayacak şekilde olmalı.
    Sırt yaparsa Gözyaşı akıntısı kalınlığının yarısına kadar ki kalınlık
    DİKKAT ÇEKMEZ.

* 1 katı geçtikten sonra 20-30 dk bekle eğer az girinti kalmış ise 2. kat ile
    girintiyi doldur. ( dikkatli doldurunuz. KALIN ve YAYILAN bir dolgu olmasın.)

Bu işlem sonudan bir daha çatlamadı ilerlemedi, kötü de durmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 26 Mayıs 2010; 23:14:34 >

• quote:

Accent yumurta kasa KONSOL ÇATLAĞI ONARIMI:

1 adet Kaliteli bir Japon yapıştırıcı,
    1 adet enjektör 5 CC lik
    1 adet saf alkol
    1 adet pamuksuz kıl bırakmayan temizlik için BEZ

* ilk önce çatlak olan yeri saf alkol ile temizleyiniz.

* Enjektöre japonu çekin. (kesinlikle bir yere bulaştırmayın bulaşırsa da
    acilen alkol ile hızlı bir şekilde temizleyin.
    ÇOK kötü izi kalıyor)

* çatlak olan yeri hafif olarak açtırın boşluk olsun.

* Enjektör ile araya japonu çok yavaş olarak enjekte edin. Enjekte yi İğne üzerinden yapınız.
    ENJEKTÖRÜ milimetrik hareket ettirmeniz gerekir aksi durumda
    püskürtecektir. TEHLİKE.

* Çatlak aralığını bırakınız. Yapışmasını bekleyin.

* Enjekte edilen yer kolsol üzerinde mümkün mertebe SIRT yapmayacak şekilde olmalı.
    Sırt yaparsa Gözyaşı akıntısı kalınlığının yarısına kadar ki kalınlık
    DİKKAT ÇEKMEZ.

* 1 katı geçtikten sonra 20-30 dk bekle eğer az girinti kalmış ise 2. kat ile
    girintiyi doldur. ( dikkatli doldurunuz. KALIN ve YAYILAN bir dolgu olmasın.)

Bu işlem sonudan bir daha çatlamadı ilerlemedi, kötü de durmadı.

usta teşekkür ederim bu bilgiler çok değerli bu hafta sonu uygulayacağım, son bir sorum olacak seni meşgul ediyorum ama :/ araba aldığımda tavan da boya çatlakları vardı tam da tavanın ön tarafında bununla ilgili benim yapacak birşeyim olabilirmi

• quote:

usta teşekkür ederim bu bilgiler çok değerli bu hafta sonu uygulayacağım, son bir sorum olacak seni meşgul ediyorum ama :/ araba aldığımda tavan da boya çatlakları vardı tam da tavanın ön tarafında bununla ilgili benim yapacak birşeyim olabilirmi

Eğer boya opak boya ise ( Opak=Düz boya)
    * Tavanı iyice kirlerden arındırınız.
    * Üstübü yada sünger + İnce pasta alınız.
    * Önce çatlak olan yerin gözle görülecek bir lokal yerinde dairesel hareketler ile pasta atınız.
    Boya çatlakları kaybolursa. aynı işlemi Komple tavana yapınız.
    İşlem sonunda Pamuklu bir bez ile pasta atılmış olan yerleri tekrar siliniz.
    Çatlaklar opak boyada çok derin değil ise kapanacaktır.

**** MEtalik boya var ise Pastayı pek tavsiye edemiyeceğim.
    Pasta Metalik boya üzerindeki VERNİĞİ kazıdığı için Bir süre sonra boyanın özelliğini bozabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 27 Mayıs 2010; 9:37:34 >

• quote:

quote:

Eğer boya opak boya ise ( Opak=Düz boya)
    * Tavanı iyice kirlerden arındırınız.
    * Üstübü yada sünger + İnce pasta alınız.
    * Önce çatlak olan yerin gözle görülecek bir lokal yerinde dairesel hareketler ile pasta atınız.
    Boya çatlakları kaybolursa. aynı işlemi Komple tavana yapınız.
    İşlem sonunda Pamuklu bir bez ile pasta atılmış olan yerleri tekrar siliniz.
    Çatlaklar opak boyada çok derin değil ise kapanacaktır.

**** MEtalik boya var ise Pastayı pek tavsiye edemiyeceğim.
    Pasta Metalik boya üzerindeki VERNİĞİ kazıdığı için Bir süre sonra boyanın özelliğini bozabilir.

Hocam ek'te resim olarak gösteriyorum benim tavanı bu şekilde kurtabilirmiyim :/

ACCENT YUMURTA / 1994-2000

• usta resimi gönderdim inşallah tavana çözüm olur arabayı çok uygun aldım diye tavanı kendim yaptırırı mdiye düşünmümtüm yanlışmı yaptım :/
  • Malesef boyaznı metalik boya ve boya çatlaması olmuş.

Pek yarar sağlamayacağını düşünüyorum.
  • quote:

Malesef boyaznı metalik boya ve boya çatlaması olmuş.

Pek yarar sağlamayacağını düşünüyorum.

aracın boyası yeşil pek etkili olmazmı :/ peki ne yapmamı önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.