Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.539
Cevap
57
Favori
147.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar değerli dostlar, son günlerde hat değerlerini yorumlatmak isteyen ve bilgi almak için çok fazla konu açıldığını görüyorum, hem konu kirliliğinin önüne geçmek, hemde sizlere yardımcı olmak amacıyla bu konuyu açıyorum. Hat değerlerinizi buraya atarsanız yorumlayıp yardımcı olmak isterim.

- Türk Telekom, Superonline ve Vodafone FTTH/GPON Aboneleri hat değerlerini aramasın çünkü daireye kadar fiber hizmetinde hat değeri yoktur.

- Kablonet sinyal değerlerini yorumlayamamaktayım fakat yinede anlayan birisi benden ayrı olarak konu içinde yorumlayabilir.

Elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum herkese ama gözden kaçırdıklarım oluyor cevap veremediklerim kusura bakmasın.

Bu konu altında herkes herkese yardım edebilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expertiest -- 8 Mayıs 2017; 14:25:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: astronot94

quote:

quote:

quote:

quote:

bu değerlerle ne alırım? adsl kullanıcısıyım.

16 mbps pakete geçersen 12 alırsın daha fazlasını kaldırmaz kopma yaşarsın. Düşük bir ihtimal VDSL olabilir.

peki kablonete geçsem yüksek hız alma şansım var mı sizce? onların kullandığı altyapı da adsl mi yoksa?

Kablonet'in Türk telekomdan bağımsız Kablo TV altyapısı var onun üzerinden hizmet veriyor. Binanızda Kablo TV altyapısı var mı?

var evet. Kablonet'e geçmeyi düşünüyorum zaten bu aralar. Diyelim ona geçsem 50mbit'lik tarifeye, adsl gibi sürekli dalgalanma-kopma yaşar mıyım yoksa onun bağlantısı daha mı stabil çalışıyor bilgin var mı hocam?

O halde bugüne kadar geçmemeniz hata ADSL de yaşadığınız problemlerin hepsi tarihe karışır. kablonet türkiye de ki en sağlıklı internet bile diyebiliriz. Online oyun oynuyorsanız ping biraz başınızı ağrıtabilir ama bilginiz olsun. Birde kablonet kotalı tarifeler çıkardı ondan haberiniz var mı?

var hocam.https://www.kablonet.net/kampanya/uc-ay-bedava 50mbps 150gb kotaya geçmeyi düşünüyorum. Ortalama indirmem 80gb civarı, online oyun hiç oynamıyorum. bu paket baya ideal sanki benim için. tek sıkıntım dsmarta 300 tl taahhüt ödeyeceğim, bekleyeyim desem daha 1 buçuk sene var böyle çekilmez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu değerlerle ne alırım? adsl kullanıcısıyım.

16 mbps pakete geçersen 12 alırsın daha fazlasını kaldırmaz kopma yaşarsın. Düşük bir ihtimal VDSL olabilir.

peki kablonete geçsem yüksek hız alma şansım var mı sizce? onların kullandığı altyapı da adsl mi yoksa?

Kablonet'in Türk telekomdan bağımsız Kablo TV altyapısı var onun üzerinden hizmet veriyor. Binanızda Kablo TV altyapısı var mı?

var evet. Kablonet'e geçmeyi düşünüyorum zaten bu aralar. Diyelim ona geçsem 50mbit'lik tarifeye, adsl gibi sürekli dalgalanma-kopma yaşar mıyım yoksa onun bağlantısı daha mı stabil çalışıyor bilgin var mı hocam?

O halde bugüne kadar geçmemeniz hata ADSL de yaşadığınız problemlerin hepsi tarihe karışır. kablonet türkiye de ki en sağlıklı internet bile diyebiliriz. Online oyun oynuyorsanız ping biraz başınızı ağrıtabilir ama bilginiz olsun. Birde kablonet kotalı tarifeler çıkardı ondan haberiniz var mı?

var hocam.https://www.kablonet.net/kampanya/uc-ay-bedava 50mbps 150gb kotaya geçmeyi düşünüyorum. Ortalama indirmem 80gb civarı, online oyun hiç oynamıyorum. bu paket baya ideal sanki benim için. tek sıkıntım dsmarta 300 tl taahhüt ödeyeceğim, bekleyeyim desem daha 1 buçuk sene var böyle çekilmez.

10 Lira koyup 25 mbit akıllı sınırsız paketini de alabilirsiniz. Günün belirli saatleri 25, kalan saatlerde ise 10 mbit oluyor bu paketlerde ama detaylı bilgi sahibi değilim.

Taahhüt iptali de keyfinize kalmış birşey diyemem..

• https://goo.gl/photos/R8vPjmBz2MWugaNq8

Downstream crc degeri 1 günde ortalama 20 25 oluyor burda 0 olduguna bakma yeni modem resetlemiştim
    dsmart yaklasık 6 yıldır 16mbite kadar kullanıyorum dostum sana 3 sorum olucak izninle
    1-hat zayıflamam dusuk muhtemelen santral yada saha dolabına yakınım fakat snr margin degerimde düşük bu neden kaynaklanıyor olabılır yukseltmem mumkunmu?
    2-Turknet sitesinde yaptıgım sorguya gore onların kendı altyapısında olduklarımı gordum 35mbit vdsl alabılıyorum bu hat sence vdsl yi kaldırırmı? bosuna modem almak istemiyorum cunku
    3-şimdi bu hat degerleri telekomun cihazlarına göre belirlenmiş degerler turknet altyapısında oldugumdan turknete gectigimde artık farklı makina ve cihazlarla muhattap olucagım için degerlerde iyileşme olurmu ?
    şimdiden teşekkur ederım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozuch94 -- 8 Mayıs 2017; 17:36:8 >

• Kablonet 25 Mbps kullanmıyorum. Bazen günlük 100 Mbps alıyorum ama hız en fazla 30 civarına çıkıyor.

https://i.hizliresim.com/R054Xo.png

• quote:

Orijinalden alıntı: kozuch94

Downstream crc degeri 1 günde ortalama 20 25 oluyor burda 0 olduguna bakma yeni modem resetlemiştim
    dsmart yaklasık 6 yıldır 16mbite kadar kullanıyorum dostum sana 3 sorum olucak izninle
    1-hat zayıflamam dusuk muhtemelen santral yada saha dolabına yakınım fakat snr margin degerimde düşük bu neden kaynaklanıyor olabılır yukseltmem mumkunmu?
    2-Turknet sitesinde yaptıgım sorguya gore onların kendı altyapısında olduklarımı gordum 35mbit vdsl alabılıyorum bu hat sence vdsl yi kaldırırmı? bosuna modem almak istemiyorum cunku
    3-şimdi bu hat degerleri telekomun cihazlarına göre belirlenmiş degerler turknet altyapısında oldugumdan turknete gectigimde artık farklı makina ve cihazlarla muhattap olucagım için degerlerde iyileşme olurmu ?
    şimdiden teşekkur ederım

CRC Kopma yaşadığın için yükseliyor önce şunu belirteyim ve diğer sorularını tek tek cevaplayayım.

Hat zayıflaman düşük değil gayet iyi ama hat zayıflaması evet santrale olan uzaklığına göre değişiyor.

Evet VDSL alabilir bu hat.

Turknete geçtiğinde de değerlerinde farklılık olmayacak. Şöyle düşün Avea kullanıyorsun pttcell'e geçeceksin olay bundan ibaret. Turknet altyapısı diye de birşey yok zaten sadece isimlendirmesi o. Yine türk telekomun kabloları yine türk telekomun santrali.

Bu arada soru soran arkadaşlara cevabı ben vereyim izin verirsen

• http://prntscr.com/f5hxaj

Doğru mu attım bilmiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kozuch94

şimdiden teşekkur ederım

CRC Kopma yaşadığın için yükseliyor önce şunu belirteyim ve diğer sorularını tek tek cevaplayayım.

Hat zayıflaman düşük değil gayet iyi ama hat zayıflaması evet santrale olan uzaklığına göre değişiyor.

Evet VDSL alabilir bu hat.

Turknete geçtiğinde de değerlerinde farklılık olmayacak. Şöyle düşün Avea kullanıyorsun pttcell'e geçeceksin olay bundan ibaret. Turknet altyapısı diye de birşey yok zaten sadece isimlendirmesi o. Yine türk telekomun kabloları yine türk telekomun santrali.

Bu arada soru soran arkadaşlara cevabı ben vereyim izin verirsen

çok teşekkür ederim dostum kusura bakma adamın hat değerini gorunce kendımı tutamadım

• Benim hat değerlerini de yorumlayabilir misiniz, TürkNet kullanıyorum. VDSL'e geçmek için başvuruda bulundum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reindot

Benim hat değerlerini de yorumlayabilir misiniz, TürkNet kullanıyorum. VDSL'e geçmek için başvuruda bulundum.

Bu hat şuan VDSL de zaten hocam 22 mbit hız alıyorsunuz. Aynı zamanda 50 mbit de alabilirsiniz. DSL ışığı yanıyor mu şuan internete erişebiliyor musunuz?

@yeB tadeS Hattınıza 8 mbit tanımlı şuan. Size gelene kadar 6.5 mbit oluyor. En fazla da 11 mbit destekliyor 16 Mbit 'e geçince kopma yaşamanız gayet doğal. Eve gelen kabloları mutlaka değiştirin ondan sonra değerleri tekrar atın ona göre 16 mbit'e yükseltip yükseltmeyeceğinize karar verelim.

@cemmm81 Hocam değerleriniz de bir sıkıntı yok. Aksine çok iyi. Modeminiz de problem vardır büyük ihtimalle farklı bir modem ile deneme şansınız varmı?

16mbps vodafoneNet

en fazla kaç hız alabilirim ?

@zero fear

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tqyatmn -- 8 Mayıs 2017; 20:38:42 >
  • Buyrunuz

Paket 75Mbps ama Max. 30-40 görüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Paulo Coelho

Buyrunuz

Gayet iyi. Zaten alabileceğinin en iyisini alıyorsun.

@Gray Hat Ghost Turknette böyle şeyler oluyor maalesef. Tek çare ISS değiştirmek.

• Vodafone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmoR_ -- 8 Mayıs 2017; 20:53:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Paulo Coelho

Buyrunuz

Gayet iyi. Zaten alabileceğinin en iyisini alıyorsun.

@Gray Hat Ghost Turknette böyle şeyler oluyor maalesef. Tek çare ISS değiştirmek.

Şuan en F/P Internet Servis Sağlayıcısını kullanıyorum değiştirmek cebime zarar.

Bu arada hat değerlerim nasıl ? Acaba ondan dolayı mı yarı yarıya yavaş hız alıyorum ?

https://store.donanimhaber.com/dc/92/fc/dc92fcb8883f9c7b8be5e9fa16e1121b.png

adsl 16mbit turknet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• vosvos06 V kullanıcısına yanıt
    O konuda biz net bişey soyleyemeyiz çünkü bazen snr düşük oluyor hat zayiflamasi 10 civari oluyor adam 100mbps aliyor bazen çok güzel oluyor ama yüksek hız alamiyor. Ama normal koşullar altinda sizin 100 civari almanız gerek hocam.

https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

Bu linkten sorgulama yapıp net sonuca ulasabilirsiniz hocam

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.