Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.839
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 21.11'de malezyadan havalanan ve 43 gündür havada kalan () 11.11 kargom, uçağın yakıtının bitip istanbul'a zorunlu iniş yapması sonucu 3 ocak itibariyle başakşehir'e girişi yaptı çok şükür. Takip güncellemesi bu sabah oldu.
  • Sorun Türkiye'deki posta da ne yazık ki bilinçli olarak yavaşlatma politikası olması. Bizleri bezdirip ürünleri internetten almayın, mahallenizdeki milyonculardan alın diyorlar kısaca!!!
    Türkiye'ye giriş yağan ürünler değoda bekletiliyor fakat giriş yapılmış olarak gösterilmiyor. Uzun bir aradan sonra işleme devam ediliyor ne yazık ki. Gümürk memuru arkadaşımdan dün gece aldığım bilgiler bu yönde.
    Cümleten geçmiş olsun...
    Uçakla filan alakası yok. Ortalama normalde 3 haftada gönderiler teslim edilir. Ama kasım aralık gönderileri çok büyük ihtimalle kasten 30 euro üstü vergilensin diye gümrükte bekletiliyor ya da ürünlerin geçişi yine kasten yavaşlatılıyor. Bu durum aliexpressle filan alakalı değil. Kaç senedir alışveriş yaparım, ilk kez ürünlerde bu kadar bir yavaşlıkla karşı karşıyayım. Oradan uçak kalkmış zaten, havada infilak edip düşmediyse her türlü inmiştir, yörüngeye girecek hali yok.
    Aliexpress Standart Shipping ile gönderilen ama taşımacılığını Yanwen'in yaptığı UR××××××××YP biçimindeki kargoların Türkiye takip kodunu aşağıdaki linkden öğrenebilirsiniz RS××××××CN biçiminde kod çıkıyor.Link için @kedivizvizviz'e tekrar çok teşekkür ediyorum.

http://track.yw56.com.cn/en-US/

@
    @FunSociety
    Yorum boş ve gereksiz bir yorum. Yurt dışı Çinli alışveriş sitelerinde 3 gün içinde de gelen ürün var 7 gün içinde de 15 20 güne kadar da gayet normal bir süre. Bunun anormal olmasını sağlayan Çinliler ucuza kaçan kargo ücretinden kar etmeye çalışan satıcılar. Biz de bu satıcılar tarafından mağdur olup burada FORUMDA (forumun ne demek olduğunu biliyorsundur umarım) bilgi paylaşıyoruz. Ki başka insanlar da bu şekilde mağdur olmasınlar.

Not: bu konu senin gibi gereksiz yorum yazanlara göre değildir.
  • Sorun Türkiye'deki posta da ne yazık ki bilinçli olarak yavaşlatma politikası olması. Bizleri bezdirip ürünleri internetten almayın, mahallenizdeki milyonculardan alın diyorlar kısaca!!!
    Türkiye'ye giriş yağan ürünler değoda bekletiliyor fakat giriş yapılmış olarak gösterilmiyor. Uzun bir aradan sonra işleme devam ediliyor ne yazık ki. Gümürk memuru arkadaşımdan dün gece aldığım bilgiler bu yönde.
    Cümleten geçmiş olsun...
  • breakingcat kullanıcısına yanıt
    Benim uçak 17 kasımda havalandı. TK079 numarasıda. Thyden baktığımda her hafta perşembeleri uçuyor TK079 yani 9 defa daha havalanıp inmiş. Uçak iniyor benim paket uçmaya devam ediyor arkadaş
  • Uçakla filan alakası yok. Ortalama normalde 3 haftada gönderiler teslim edilir. Ama kasım aralık gönderileri çok büyük ihtimalle kasten 30 euro üstü vergilensin diye gümrükte bekletiliyor ya da ürünlerin geçişi yine kasten yavaşlatılıyor. Bu durum aliexpressle filan alakalı değil. Kaç senedir alışveriş yaparım, ilk kez ürünlerde bu kadar bir yavaşlıkla karşı karşıyayım. Oradan uçak kalkmış zaten, havada infilak edip düşmediyse her türlü inmiştir, yörüngeye girecek hali yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MysticDesign

bugünde gelmedi

Bayramda torun yolu gözleyen dedeler gibi kargo yolu gözlğyoruz.
  • Evet çin siparişlerinin kanayan yarası MALEZYA.

- Singapur bu aralar çok hızlı.

- Registered son dönemde 24-30gün.

-Malezya 25 görende var 75 görende.

-Aman diyim YUNEXPRESS kullanmayın 1-2dolar verin kullanmayın 40 gündür daha shipmenttta uçağa bile verilmedi.(Evet sonunda geldi takip sistemi çok zayıf.)

Sürekli güncelleyeceğim.

26.02.2017 EDİT:
    11.11 Alışverişi gelmeyen çok az kişi kaldı.
    Firmalar şu anda çok hızlı ve 10 gün 7 gün rekorları geliyor.
    Yine de 30-40 günü gözden çıkarmak gerekli.

1.04.2017 EDİT.

Kendi siparişlerimden bir önçıkarımda bulunuyorum. ( Bursaya geliş süresinden bahsediyorum, İstanbul Değil)

1- Singapour Post Pro şu anda bana gelenler arasında hep en hızlısı 18-30 gün.

2- China Registered ve türevleri şu anda bana gelenler arasında 2. sıraya oturuyor. 21-40 gün.

3- Yanwen, 28-40 gün arası.

4- Yunexpress, pek tercih etmiyorum.

5- VE AŞKIMIZ STANDARD SHİPPİNG VE MALESİA POST! bana inat mı bilmiyorum 30+ dan aşşağı daha hiç elime ulaşmadı :D

Benden isteklerinizi ve önemli mesajlarınız PM olarak atınız.
    Postları çoğu zaman okuyamamaktayım.

9.04.2017 EDİT.

Evet yeni siparişlerimde:

MALEZYA ( AliExpress Standart Shipping): YİNE FİYASKO
    Singapur: 11 GÜN ( Bursa'ya)
    Yanwen: Fişek bu aralar: 11 GÜN ( fakat 5 üründen 2si hala gelmedi 17 gün oldu)
    Yunexpress: Tercih Dışı
    China registired ve türevleri: 15-30 gün

Rekor listesi yapmak istiyorum, özelden paylaşmak isteyenler screenshot değil direkt kodu yollamalılar.
    Photoshopun önüne geçmiş oluruz.

Çift yönlü rekor listesi istiyorum sizlerden, en uzun süren posta ve en kısa süren posta.

Kazananlara belki ödül bile dağıtırız.

Katılımlarınızı bekliyorum. Hoşçakalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torrentfilm -- 9 Nisan 2017; 23:27:25 >

• 75 gündür gelmeyen paket için dispute açtım. Satıcı mesaj atmış:

Pisliklerinizi almak için yerel postaneye gidin
  • Aliexpress Standart Shipping ile gönderilen ama taşımacılığını Yanwen'in yaptığı UR××××××××YP biçimindeki kargoların Türkiye takip kodunu aşağıdaki linkden öğrenebilirsiniz RS××××××CN biçiminde kod çıkıyor.Link için @kedivizvizviz'e tekrar çok teşekkür ediyorum.

http://track.yw56.com.cn/en-US/

@
    @FunSociety

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 25 Mayıs 2017; 22:34:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Konu boş ve gereksiz bir konu. Yurtdışı çinli site alışverişlerinde 40 gün gayet normal bir süre. Bunu anormal gibi lanse edip MAĞDURLAR TOPLANIYORUZ şeklinde ortalığı karıştırmak yersiz.
    Not: Yurtdışı alışveri sabırsızlara göre değildir.

Yorum boş ve gereksiz bir yorum. Yurt dışı Çinli alışveriş sitelerinde 3 gün içinde de gelen ürün var 7 gün içinde de 15 20 güne kadar da gayet normal bir süre. Bunun anormal olmasını sağlayan Çinliler ucuza kaçan kargo ücretinden kar etmeye çalışan satıcılar. Biz de bu satıcılar tarafından mağdur olup burada FORUMDA (forumun ne demek olduğunu biliyorsundur umarım) bilgi paylaşıyoruz. Ki başka insanlar da bu şekilde mağdur olmasınlar.

Not: bu konu senin gibi gereksiz yorum yazanlara göre değildir.

• 17 martlar dispute ile sonlanacak heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adeleks -- 6 Nisan 2017; 11:43:59 >
  • başlığı sakın bu kargoyu kullanmayın diye editleseniz güzel olur
  • Buradan yetkililere sesleniyorum yaptığınız işi ........

63 gündür yolda kargo yürüyerek geliyor sanki
  • Şu başlığı her gördüğümde berata selamlar diyorum...
  • Dayanamadık geçtik gene sipariş.. Aldığımız mal 8 dolar civarında ıvır zıvır bakalım ne kadar gümrük çıkacak yeni zamlarla tabi kargo gelirse AKP öncesi ne güzeldi ya ne gümrükle uğraşıyorduk ne de başka şeyle. Zenginlerden vergi diye birşey almayan AKP, 1 centin bile vergisini alıyor pes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 2 Haziran 2020; 3:44:30 >
  • ulan zarar etsem de alışverişe devam edeceğim. Bu halde bile fiyatlar yerli esnaftan uygun
  • Hayır neden hakkımızı aramayacakmışız? Paşa paşa oturup hakkımızdaki hükmü mü bekleyeceğiz? Benim beklediğim 500 doların üzerinde ürün. Gelmezse iade alsam ne? bana da, orada üç kuruş paraya çalışan işçilere de yazık günah değil mi!? Kim karşılayacak onca emeğin ve zamanın bedelini? Dünyanın diğer ülkelerinde yaşayan akranlarım böyle bir şeye maruz kalmazken ben neden kalıyorum? Benim suçum ne? Vergimi veriyorum, kurallara uyuyorum, trafik cezam bile yok, karşılığında ücretini ve dahi üzerine koyulan tüm haksız vergileri bile ödemeye razı olduğum ürünü niye alamıyorum? Konuşup buna itiraz etmeye de hakkımız kalmamış anlaşılan. Hani haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandı?
  • simcell S kullanıcısına yanıt
    Suç onlarda değil yönetimde 5 PTT çalışanı varsa 5 kişi için 5 tane sorumlu vardir.sonra şef di müdür dü müdür yardımcısı yok oda sorumlusu yok bu yok şu derken bir bakmışsın kadro 100 kişi çalışan yok.alttaki resim temsili

• Arkadaşlar anlamıyorum, buraya gakip kodu yazıyosunuz ya 'nerde?' diye, buradaki adamlar gümrük memuru mu ptt çalışanı mı? Yazın 17track e ptt nin sitesine çokmu zor yahu?
  • Hocam bizim kargolari galiba bayramda akrabalarina hediye olarak dagittilar
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    Cimer ve PTT'ye farkli kargo sirketleri ile 7 tane siparisim oldugunu ve hicbirinin tarafima ulasmadigini ilettim. Bu sikayeti 3 defa cimere 4 defa PTT'ye yaptim ve her defasinda bir sonuc alamadigimi kendilerine ilettim. Bugun bana mesaj attilar ve yerel dagitici ile iletisime gecmemi soylediler. Bende telefonlarini bularak iletisime gectim fakat buradaki dagitici saygisiz bir sekilde konusarak kargolarini ariyorsan gel burada ara hadi gule gule diyerek telefonu suratima kapatti. Bende durumu tekrar PTT ve cimere bildirdim. Hemen bana mesaj geldi durumunuzu incelemeye aliyoruz diye ve iki saat sonra sonuc kargolarim ortaya cikti :D
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.