Şimdi Ara

Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL ) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
782
Cevap
7
Favori
46.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
187 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HA 100 TL MİŞ yesinler hakkımızı nolacakki demi , yazık size yazık . Allahın korkak köpeklerini ülkesini terk etsin kaçsın savaşmasın sonrada gel hop hazır para, ben gitsem kim bana 100 tl para verecek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: milliadam

Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )

Az vicdan, az bilgi, az düşünme. çok beklemiyoruz, az.

Kardeşim muhtemelen 12 yaşında falansın. Bu tür şeylere inanmanı normal karşılıyorum o yüzden ama biraz daha araştırmacı olmalısın.

Paint ile bir fotoğrafın üstüne yazı yazınca gerçek olmuyor bilesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: elweda

söylediklerine katılıyorum fakat yazılan düşüncelerin çoğunda suriyeliler olmasaydı refah içinde olurduk veya maaşlar daha yüksek olurdu diye bir algı oluşmuş , biz önceden de sürünüyorduk suriyeliye yardım bu durumu değiştirmedi ki :)
    Bazı yorumlarda suriyelilerin düşük ücretle çalıştırıldığı falan yazılmış fakat bu adamların çalıştıkları işlere bizim insanlar burun kıvırıyor çalışmıyor öylede bir gerçek var.
    Başta söylediğim gibi yazdıklarına katılıyorum fakat burada sorun suriyeliye ne kadar yardım yapıldığından çok ülkedeki genel düzenler arasındaki eşitsizlik olmalıydı.

Örnek vermek gerekirse daha 1 ay öncesine kadar heryerde haber olan paylaşımı yapılan polis katili rüzgar çetin artık hiçbir sosyal medya sitesinde tartışılmıyor veya haberlere konu olmuyor adamın hapiste olduğu bile belli değil . Biraz araştırdığımızda şikayetini gerçi çeksin diye öldürdüğü polisin karısına kaç trilyon para verdiği ortaya çıkıyor.

Türkiyede bazı zenginlerin malvarlığını suriyeyi baştan kurar illa sorun çözmek istiyorsanız buralardan başlayın derim.

Hocam sizde dogru soyluyorsunuz cok zengin insanlar var, gelir duzeysizligi var fakat bunun sorumlusuda devlet. Suriyelilerin bu kadar fazla olmasida dogru degil. Ekonomimize gore en fazla 250 bin suriyeli almamiz gerekirdi. Buda devletin sucu. İyi yonetilemiyoruz.
    En basit bir örnek, donanim forumundayiz bak hepimiz teknolojiden anlayan insanlariz. Ps4 icim bir oyun 320 lira. Bu demek oluyor ki asgari ucretle calisan bir insanin maasinin 4'de biri. Yani dandik bir oyun alip aksamlari stres atmak isteyen bir kisi, 1 haftalik maasini yemeden icmeden biriktirmeli ki o oyunu oynayabilsin. Oysa diger ulkelerde boyle mi? 40 dolara satiliyor. En kotu avrupa ulkesinin maasini aylik 1000 dolar olarak hesaplarsak, 1 gun calisarak rahatlikla alabilirler. Araba desen zaten en ölüsü bile lüks. Ev almak tum ulkelerde zordur ona lafim yok. Bir paket sigara, birde disarda yemek yesen minimum 25 lira. Gunluk 5 lirada otobuslere para versen araba alamazsin malum, 30 lira gidiyor. Ayda ne yapar? 900 lira. Yani sen gunde 1 paket sigara icip, birde yemek yersen maasin bitiyor abi. Bu parayla ac kalmamak icin kuru ekmek sogan bile kurtarmaz. Sen daha fatura odeyeceksin, elektrik,su, kira... Neyse memnunsan halinden eyvallah. Benden 1 kurus cikiyorsa haram olsun, gunde 14 saat pazar dahil calisip 1000 lira maas aliyorum, sigortamda yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tuğralı doblocular bunu da destekliyor aferin size...yakında kendi ülkemizde biz bu durumlara düşmezsek iyidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

quote:

Orijinalden alıntı: star scream

Bizlere 1300 tlyi çok görenler suriyelilere çalışmadığı halde 1500 tl veriyorlar.Bu kadar da aptal yerine konmayın

Dolar bozdurmaya devam etsinler

doviz i en az bozduranlarda troll sehirleri

• quote:

Orijinalden alıntı: iskender86

quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

Orijinalden alıntı: iskender86

tüküreyim insanlığınıza..
    yaratılanı sevin yaratandan ötürü...
    adamlar açlıktan ölse bayram edersiniz sanırım.

Al evinde besle o kadar çok meraklıysan.

ırkçısınız.

Kendimize güç bela yetiyoruz, milyarlarca lira vergi alınıyor ona rağmen ekonominin durumu belli. Biz ABD değiliz Almanya değiliz Fransa değiliz, güçlü bir ekonomiye de sahip değiliz. Milyonlarca mülteciyi ülkeye doldurmak demografiyi de bozar ekonomiyi de bozar. Lise coğrafya bilgisi bile olan birisi bunun sonuçlarını gayet net görebilir.

Ütopyada yaşamıyoruz tüm insanlar güzel bir hayat yaşasın. Savaşı da var kıtlığı da var ölümü de var. Şu kafanızı gömdüğünüz harikalar diyarından çıkın artık. Irkçılıkmış. Devleti cumhuriyeti düşünmek ne zaman ırkçılık oldu ?

• Biraz açıklama gereği duydum keza bir çok insan hani belge demiş çok güldüm ama yinede cevaben bir şeyler karalamaya çalıştım
    Babamın geniş bir hurda firması var, Burada bazen işler çok olduğu için ekstra olarak günlük işçi gerekiyor 3-5 her neyse :) geliyorlar çalıştırıyoruz, 60 TL 8 saatliği parasını diyarbakırlı bir çavuş dedikleri adam topluyor bunlara elden vermiyoruz o adama veriyoruz en son sordum "abi siz kaç para alıyorsunuz günlük" yarım yamalak türkçe ile anlattı "45 TL kazanıyormuş", "Sen devletten para alıyor musun?" dediğimde "Evet alıyoruz" cevabını aldım :) onuda çekip çavuşa veriyorlar çavuş içinden parasını alıyor 1000TL bunlara kalıyormuş.. Artık ne kadar alıyor bilmiyorum ama adamın anlattıkları bunlar kardeş hala inanmayanlar varsa bilemem deli etmeyin insanları yeter bu savunuculuk.. Seversin anlarız ama artık onun dışına çıktığını görüyoruz...

• Irkciliga gecit yok! Biz Bati Avrupa gibi Suriyeli kardeslerimize davranamayiz. Ülkemizde fakirler oldugu dogru, ama bu baska fakirlere yardim dagitilmaya baslayinca sorgulanmamali, onada el atilmali. AB nin SUriyeliler icin fona aktardiklari paralar var, bu paralari devlet onlara ulastirmak zorundadir.
  • Yanlış anlama eleştirmek bana düşmez ama
    Oyunlarının pahalı olduğunu bile bile ps4'e o kadar para veriyorsun, pahalı ve zararlı olan sigarayı içiyorsun içilen sigarada muhtemelen yabancı bir markadır yani gavurların ürettiği ürüne para yatırarak gavurları eleştiriyorsun:)
    Bilgisayar başında sıcak işyerinde/evde oturmuş suriyeli eleştiriyorsunuz :)
    Türkiyenin vergi ülkesi olduğunu biliyorsunuz , üretimin olmadığını biliyorsunuz ve ötv'yi eleştiriyorsunuz.
    Biriside çıkıp üretmiyor herkes eleştiri kısmında..

Bir oyunu 320 liraya alamamak gerçekten büyük sorun:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elweda -- 2 Aralık 2016; 13:18:45 >
  • quote:

Yanlış anlama eleştirmek bana düşmez ama
    Oyunlarının pahalı olduğunu bile bile ps4'e o kadar para veriyorsun, pahalı ve zararlı olan sigarayı içiyorsun içilen sigarada muhtemelen yabancı bir markadır yani gavurların ürettiği ürüne para yatırarak gavurları eleştiriyorsun:)
    Türkiyenin vergi ülkesi olduğunu biliyorsunuz , üretimin olmadığını biliyorsunuz ve ötv'yi eleştiriyorsunuz.

nabacaz 1300 lira maaşla üretim tesisi mi kuracaz? biraz düşünün be kardeşim yazmadan önce , çok değil biraz.
  • Survival kullanıcısına yanıt
    Malum darbe oldu. Yani iç savaşın çıkmasına da sokaklara dökülüp izin vermedik, bir nevi savaştık. Evimizde bekleyebilir ya da kaça dabilirdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfam_30

Bu suriyeli kardeşlerime laf eden (islam bilmez kitap bilmez kardeş bilmez) ilk önce gidin çanakkaleden halepli kardeşlerimizi çıkarın. Biz bu topraklarda sizide torunlarınızıda istemiyoruz diyin.

Ah ah görmezmisiniz gavur avrupa suriyeli istemezük diye bağırıp çağırıp yırtınıyor. Peki bizlerde aynı onlar gibi olursak onlardan farkımız ne

neymiş 100 lira vermişmiş devlet keşke daha çok verse keşke benim durumum olsa daha çok versem

Onlar Türkmen yalnız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezar312 -- 2 Aralık 2016; 13:51:37 >
  • Bu insanlara yardım edilmesine karşı değilim ancak daha kendi ülkesindeki insanlar marketten bebek maması çalarken bunu yapmak milletle dalga geçmektir helede bunu yapan kişiler 1 arabadan fazlası israftır deyip altın varaklı bardaktan su içen kişiler ise.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirLacrymosa

quote:

Yanlış anlama eleştirmek bana düşmez ama

nabacaz 1300 lira maaşla üretim tesisi mi kuracaz? biraz düşünün be kardeşim yazmadan önce , çok değil biraz.

tabi sende haklısın okudun işe yarayacak bir meslek sahibi oldun da işe almadılar:)
    gerçi hoş senin düşünceden olanlar ellerine fırsat geçipte bir yerlere gelince ilk etapta ülkeye yararlı olacağına ülkeyi terk ediyor.
    kimse haline şükür etmeyi bilmiyor.
    youtuberin biri altında 200.000 tl'lik araçla gezip ülkenin durumunu eleştirdiği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elweda -- 2 Aralık 2016; 13:50:47 >

• https://mobile.twitter.com/_TersAdam/status/804448243815809024/video/1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Malum darbe oldu. Yani iç savaşın çıkmasına da sokaklara dökülüp izin vermedik, bir nevi savaştık. Evimizde bekleyebilir ya da kaça dabilirdik.

Hiçbir siyasi pt'yi desteklemiyorum , tarafsız olarak burada bir yorum yapmak istiyorum..
    Bazı yorumlarda gördüğüm çomar çomar dedikleri kişiler darbeyi önlemeye çalışan insanlardı, sokaklara dökülen kişilerdi.
    üzerinize alınmayın bazı yorumlar çelişiyor onu belirtmek istedim.
  • ulan banane geçmişte Türkiye'de savaştılarsa,ozaman osmanlı toprağıydı yaşadıkları ülke için elbet savaşacaklar.sen önce ülkendeki fakirlere yardım et.kelle başı suriyelilere 100tl vereceğine fakir halkına ver.gss ile haraç kesiyor bu devlet vatandaştan,elin suriyelisi herşeyi beleş kullanıyor.ne suç işledikte böyle bir devletin vatandaşı olduk biz ?
  • Hay sizin kardeşiniz batsın, hala kardeşim kardeşim diyor ya ulan böyle diyenler madem samimisin doyur her gün 1 tane Suriyeli'nin karnını da samimiyetinizi görelim. Memleket ekonomik olarak batmış bunlar hala çöl bedevilerinin kıçını yalamakla meşgul.
  • yazık !!!
  • quote:

söylediklerine katılıyorum fakat yazılan düşüncelerin çoğunda suriyeliler olmasaydı refah içinde olurduk veya maaşlar daha yüksek olurdu diye bir algı oluşmuş , biz önceden de sürünüyorduk suriyeliye yardım bu durumu değiştirmedi ki :)
    Bazı yorumlarda suriyelilerin düşük ücretle çalıştırıldığı falan yazılmış fakat bu adamların çalıştıkları işlere bizim insanlar burun kıvırıyor çalışmıyor öylede bir gerçek var.
    Başta söylediğim gibi yazdıklarına katılıyorum fakat burada sorun suriyeliye ne kadar yardım yapıldığından çok ülkedeki genel düzenler arasındaki eşitsizlik olmalıydı.

Örnek vermek gerekirse daha 1 ay öncesine kadar heryerde haber olan paylaşımı yapılan polis katili rüzgar çetin artık hiçbir sosyal medya sitesinde tartışılmıyor veya haberlere konu olmuyor adamın hapiste olduğu bile belli değil . Biraz araştırdığımızda şikayetini gerçi çeksin diye öldürdüğü polisin karısına kaç trilyon para verdiği ortaya çıkıyor.

Türkiyede bazı zenginlerin malvarlığını suriyeyi baştan kurar illa sorun çözmek istiyorsanız buralardan başlayın derim.

tarafsızım falan diye sallıyorsun da trollüyorsun milleti sanırım

rüzgar çetin i günahım kadar sevmem ayrı polis memurunu öldürüp karısına rüşvet vermesi ne alaka?

3 milyar dolar mı bunun bize maliyeti? 3 milyon birbirini kesen arapın aramızda gezmesi mi?

Türkiye'nin gen haritasının değişeceği konuşuluyor önümüzdeki bir kaç yılda birader şu gözlerinizi beyninizi bir açın artık ya. bıktık sizin gibi adamlardan

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.