Şimdi Ara

Mandela Etkisi ve Örnekleri (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
622
Cevap
24
Favori
57.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de her yıl şarkıcı shaggy ot yüzünden ölüyordu haber oluyordu falan. O ne etkisine giriyor acaba

Bu makaleyi başka bir teknoloji sitesinde sanırım okumuştum ve aklıma şu düşünce gelmişti tek doğru sandığımız yanlış ineğin burnundaki hızma yada pikaçunun kuyruğu olsaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Gelecekten gelen Türk ise bilemem de. Bizim yararımıza iş yapacak yabancılar olmaz.

O zaman bizim şanlı zafer dediğimiz herşey aslında değildir. Ama şunu unutmayın gelecekten gelen biri olsa geçmişi değiştirse kendi o saniye yok olur çünkü öyle büyük bir değişim olur ki mevcudiyeti olmaz hatta gelecekten gelme durumu da olmaz yaptığı şeyde otomatik şekilde eskiye döner. buda kısacası bir paradoksa ve bitmeyen döngüye sebep olur olması gerekir .

Aslında öyle değil. Eğer sen geçmişe gidip dedeni öldürürsen geleceği değiştirirsin evet sen hiç doğmamış olursun ama kabul gören bir başka görüşe göre sen dedeni öldürmek ile yeni bir gerçeklik yaratır ve yarattığın o gerçeklikte yani yeni zaman çizgisinde katil olarak hayatına devam edersin ki bu konu aynen back to the future filminde işlenmişti.

Mandela Etkisi ve Örnekleri

Tahta üzerinde de görebileceğin gibi eğer dedeni öldürürsen bir zaman kırılması olur ve farklı bir gerçeklik ile katil olarak hayatına devam edersin. Bunlar tabi sadece teori.

• quote:

Orijinalden alıntı: VETERINARY

Geçmişe yolculuk yapmak imkansız teorik olarak zamanı yavaşlatarak sadece geleceğe gidebilirsin ama hadi oldu diyelim biri bir şeyleri değiştirecek ve bu bize mickeyin donu kadar mı etki edecek saçmalık.

Belki de bu bir deneydir. Geçmişte yapılan ufak değişikliklerin insanlarda ne gibi etkiler bıraktığına bakılıyordur. Bu da bir teori.

• turn table kullanıcısına yanıt
    Filmi iyi izlemiş isen anne babası öpüşmede geç kaldı diye resimden ve cisim den kayboluyor du.
    Geçmişe gidip yapacağın en ufak değişiklik öyle film deki gibi basit etki yada farklı bir gelecek te tekrar sizin varlığınızı sağlamaZ.
    Şu ana kadar izlediğim bilimsel belgeselerde öğrendiğim dizi film gibi halkın eğlencesi için yapılmış işlerde olayın basit anlaşılabilir olması için gerçeğinden farklı gösterildiği dır.

Zaten işin önce teori kısmını insanlar kafalarında böle sabit Hale getirse bunun olabilirlik deneyleri üzerine daha net konuşulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 1 Aralık 2016; 9:15:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim 30 yaşında bir arkadaş var dedim abi Monopoly'de ki adamı hatırlıyor musun? evet dedi şapkalı tek gözünde gözlük vardı ne oldu ki dedi. İyice tırstım.
  • Kuyruğu siyah olan Pikachu değil yeni jenerasyon pokemonlarından Pikachu'nun gelişmemişi Pichu'ydu beyler.
  • 12 maymun dizisini izleyin az. Öyle Geçmiş değişir gelecekte insanlar bunu hatırlar gibi durum olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: destroyer333

Bu ne o zaman.

bu arkadaş da başka bir paralel evrenden galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

Zamanın hızlandığı gibi bir hisse kapılan varmı ?

Hocam fazlası ile saçma ama cidden dün de günüm tamamen aynı geçti aynı diziyi izledim bugün her saate baktığımda oha oldum.Ama yani dalıyorumdur yada algıdır diye düşünüyorum.

Yani büyük ihtimal hiç bişey ile ilgisi yoktur benim miskinliğimdir ama insan bi çekiniyor.

Çevremde benim gibi düşünen yaklaşık 15 kişi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

Arkadaşlar Piaget İN Şema Kuramını bir inceleyin. Ben PDR mezunu olarak bu olayları buna bağlıyorum.

Bir küçük kuple açıklayacak olursak beyin nesneleri şema halinde saklar. araba dendiğinde çoğu kişinin aklında aynı çizime ait aynı renk araba canlanır. Monopoly deki bay monopoli hepimiz zengin olarak düşündüğümüzden o merceği şemaya ekliyor olabiliriz. Aslında bay monopoli dendiğimde gözümde canlanan fotoğraf ile gerçek resmin hiç alakası bile yok. Hayalimden buraya çizebilsem karşılaştırırdık ama çok zor :)

Tarif edersem başını öne eğmiş bize doğru yaklaştırmış bakıyor. foterli yaşı 40 larına yakın İngiliz fransız karışımı bir tip. gözleri yuvarlak merceğinin zinciri bile var :) takım elbise giymekte ama vesikalık gibi bir görüntü var belden aşağısı gözükmüyor. Yuvarlak bir delikten çıkmış gibi.

Mesaj ilgi çekmiş okumayanlar var okuyun diye alıntıladım :D

• Tamam bunlar eskiden beri boyle degil miydi ? Olm korkutmayin adami tırsmaya başladım

• mandela etkisi nin bizdeki örneği yayın yasakları olabilir...
    kimse konuşturulmuyor hakkında haberler yapılıyor ve biz ona inanıyoruz.

iktidara yakın kanallar "yaralı çocuk"larla röportaj yapmayacak ve biz o günler haftalar aylar yıllar sonra hep kapıların hakkaten kilitsiz zannedeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 1 Aralık 2016; 10:51:31 >
  • Adam zaman yolculuğu yapacak, ne için? Merceği begenmedim kaldıralım

• Ya millet jaguar saga dogru degil miydi kafayi yicem

• Şimdi bazı arkadaşlar geçmişe gidip etkilesek hiç hatırlamazdık falan diyorlar. Öyle bir konuşuyorlar ki sanki gidip gelmişler. Bazısı gidilmez saçmalık falan demiş. Arkadaşlar bilim sonsuz bir deniz gibidir. Bu böyledir deyip kesip atamazsınız. Şu anda zaman yolculuğuyla bilinen her şey teoriden ibaret. Yani ne hatırlayabiliriz diyen doğru ne de hatırlayamayız, ne olur diyen doğru ne olmaz diyen. Bunlar sadece teori iki şıkta doğru olabilir. Ta ki deney ve gözlemle ispat edilene kadar. Kaldı ki malumunuzdur kuantum fiziğine göre deney ve gözlem bile yüzde yüz doğru değildir. Gözlemci gözleneni etkiler. İki yüz yıl önce akıllı telleri anlatsaydık hadi ordan deyip çok bilimsel şekilde de bunun olamayacağını bize anlatırlardı. Bilim dogma kabul etmez o yüzden hiçbir teoriyi ve hatta kanunu kendinize dogma etmeyin. Yarın öbür gün bir adam çıkar herşeyi alt üst eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 1 Aralık 2016; 11:02:17 >
  • Oha lan ilk mesajdakilerin çoğunu yanlış biliyormuşum cidden

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Biz de ondan bahsediyoruz zaten. Şu anki fizik kurallarına göre düşünüyor isek zaman yolculuğu imkansız.

İlerde farklı kuantum kuralları gelir farklı hesaplama tekniği bulunur o zaman başka. Ama film dizi izleyip gaza gelip zaman yolculuğu olur kafası ile konuşmak saçmalık.

Sizin şu anki varlığınız ilerisi için bir etkendir. Sizin var olmanız ve yaptıklarınızın sonucu olarak birileri etkilenecek ve gelecek bu şekilde şekillenmiş olacak.

Ancak sizin varlığınız oluşma zamanınızda durdurulsa şimdi ne ben size bir şey yazmış olurum ne de sizin seçimleriniz ile etkilenen insanlar olur. Tekrar yazayıım şu anki fizik yasakları enerji imkanları bizim zaman yolculuğu yapmamıza imkan vermiyor hesaplamakta zorlandığımız bir çok olay konu ve bunların etiketli mevcut.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Belki çoktan o teknoloji bulundu ? Bize söylemiyorlar ve de belki bildiğimiz tarih belki değişmiş tarih ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    İmkansız veya saçmalık derseniz kendinizi kısıtlar ve hiçbir zaman ileri gidemezsiniz. Şu an ki fizik kanunları zaman yolculuğu yapmamıza elvermiyor. Fakat ilerde olabilir demek daha doğru bir cümle olur. Geçmişin saçma dedikleri şeyler şu an bizim gerçekliğimiz. Saçma ve imkansız dememek gerek. Yoksa olduğumuz yerde sayarız.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.