Şimdi Ara

Mandela Etkisi ve Örnekleri (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
622
Cevap
24
Favori
57.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VETERINARY

Geçmişe yolculuk yapmak imkansız teorik olarak zamanı yavaşlatarak sadece geleceğe gidebilirsin ama hadi oldu diyelim biri bir şeyleri değiştirecek ve bu bize mickeyin donu kadar mı etki edecek saçmalık.

Mandela Etkisi ve Örnekleri

Herkes tam tersini düşünür genelde bu da mı Mandela etkisi? :)
    İlk defa böyle geyik bir konuda bu kadar doğru bir yorumla karşılaştım. Sevindim. Ayrıca ekleyeyim teorik olarak geleceğe gidiş vardır ama dönemedikten sonra onun da kıymeti olmaz :) Benim düşünceme göre ise zamanda yolculuk mümkün değildir. Ama teorik olarak açık kapı da bırakırım gelecek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: adnansetek

Koskoca paralel evren çarpışması oluyor değişen şey pikachu'nun kuyruğunun rengi. Ömrümde böyle saçma görmedim fetöden bile dandik bu paralel

lan bu mesajı konuya ilk girdiğimde favorilerde gördüm şu şekildeydi "ömrümde böyle saçma paralel evren görmedim.." şimdi ne hale gelmiş. Yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Floda

Zaman degisse tek degisen şey hizma olmaz. Var olduguna emin oldugunuz ama yaşamayan kaç insan gordunuz ? Yaziyi okumayan birine bunlari sorun varmiydi yokmuydu diye. Bende var diye hatirliyorum cogunu ama yaziyi okudugumuz icin etkisinde kalmis olabiliriz.

baba haklısın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: SıradanÇinkoKarbonPil

Bu konuda yeni türedi

Saçmalık, zaman yolculuğu falan filan dan dolayıymıs...
    Canı sıkılan insanların şaşırmak istemesinden doğan saçma bişey

işim yoktu geçen günlerde boşluğa düştüm. dedim ulan napsam ya, gittim bunların kuyruğunu kemerini değiştirip geldim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin.edepali

Hocam miki deyince direk o baş parmağıyla çektiği askılar geliyor aklıma enteresan.

Aynen hocam ben gayet net bi şekilde çizgifilminde o askıyı baş parmaklarıyla çekip ayaklarını yere vurduğunu hatırlıyorum yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mandela etkisi var mı yok mu bilmem de zaman yolculuğu konusunda
    Interstellar
    Coherence
    Edge Of Tomorrow gibi filmler ufkunuzu açabilir. Zevkli ve bakış açınızı değiştirebilecek cinsten.
  • Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nathan - Drake -- 1 Aralık 2016; 22:00:11 >
  • pembe panter bi gün siyah olursa inanırım.

• madem zaman yolculugu var gidip Hz Adem i öldursunler

• Böyle birşey yok.

• Herşey olabilir nasanın elinde neler var bilseniz aklınız almaz teslanın elektrik dışındaki birsürü çalışması teknik açıdan belki 100-200 yıl sonrasına ışık tutuyor tabi bunlar insanlığa açık değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanes26 -- 1 Aralık 2016; 22:27:24 >
  • Biraz mantikli dusununce bi kaci aciklaniyor. Misal pikacunun kuyrugunu siyah gormemizin nedeni kulaklarinin ucunun siyah olmasi ve kuyrugunun basinin farkli renklerde olmasi o anki aci ile siyah gormemizi saglamis.

Mickey mouse icinde bende cok eminim askili olduguna ama o 2 delik sayesinde oyle hatirliyor olabiliriz.

Peynire gelince dikkat ettiyseniz inegin en dikkat ceken yeri burnu, bembeyaz. Buradan sonra gozumuz direk kulaklara ve kupelere kayiyor ordan bi baglanti kurmus olabiliriz.

ANCAK GEL GELELİM SU ANASİNİ SATTİGİM MONOPOLYSİNE Bİ ACİKLİK GETİREMİYORUM O GOZLUK VARDİ BROO BU KADAR EMİNİM

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paradoksla biten ve mantık hatasından geçilmeyen Interstellar anca adamın beynini yorar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jnic

quote:

Orijinalden alıntı: adnansetek

Koskoca paralel evren çarpışması oluyor değişen şey pikachu'nun kuyruğunun rengi. Ömrümde böyle saçma görmedim fetöden bile dandik bu paralel

lan bu mesajı konuya ilk girdiğimde favorilerde gördüm şu şekildeydi "ömrümde böyle saçma paralel evren görmedim.." şimdi ne hale gelmiş. Yoksa?

• Cok enteresan pikaçu yu bilmem izledim hiç a digerlerinin hepsi benim hatırladığım gibi degil hayret valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirzaloğlu

Mandela etkisi falan değil arkadaşlar. Yok öyle birşey. Bir kaç örnekle açıklayayım. Mesela monopolydeki adamın tek gözünde gözlük varmış. Arkadaşlar bu gözlük başından beri yoktu. Neden size öyle geliyor söyliyim mi? İnternette, sanal ortamda, televizyonda bize ingiliz zengin adamları yada emlakçıları hep tek gözlükle tanıttılar. Haksız mıyım? Hiç bir insan monopolydeki adamın gözüne dikkatlice bakmaz gözlük var mı yok mu diye. O yüzden uzaktan kabaca baktığımız için beynimiz bunu bilinçaltımıza böyle yerleştiriyor ve aklımızda öyle geliyor. Sonra biri çıkıyor diyor ki "Öğğ öğğğ mandela efekti öğğ öğğ" Yok öyle birşey abi. Pikachunun kuyruğunda siyahlık varmış yok olmuş. Hadi ya. O pikachunun evrim geçirmiş hali Raichu da olmasın. İkiside zaten birbirine benziyor. (Dipnot: Pikachu nun kuyruğunun ucunda değil kuyruğunun vücuduna bağlandığı kısımda siyahlık vardır) Yani durum böyle. Beynimiz dikkatlice bakmadığımız için nasıl düşünmemizi istersek öyle yorumluyor.

Dostum Raichu'nun kuyruğu siyah ama ucu sarı renk.Evrim geçirmemiş hali olan Pichu'nun kuyruğu komple siyah.Sanırım onunla karıştırılıyo.

• Arkadaşlar bu konuyu araştırdım faydalı olabilecek bir video hazırladım, izlerseniz sevinirim.

• splinterfalcon4798 kullanıcısına yanıt
    Hocam herkesin bildiği fakat benim bilmediğim bir şey var galiba, inekleri neden hızmalı düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: extazy26

Herşey olabilir nasanın elinde neler var bilseniz aklınız almaz teslanın elektrik dışındaki birsürü çalışması teknik açıdan belki 100-200 yıl sonrasına ışık tutuyor tabi bunlar insanlığa açık değil.

Biliyosan bize de anlat

• Kunter K kullanıcısına yanıt
    Teşşekkür ederim hocam ama bence geleceğe gitmek o kadar da zor değil. Fizik kuralları da bunun mümkün olduğunu söylüyor.Bu nasıl olabilir mesela bi uzay aracımız olsun ve hızı ışık hızının biraz altında seyahat etsin bu durumda zaman bizim için yavaşlayacaktır veya kütleçekimi aşırı derecede büyük bir cismin etrafında uzay zaman da bükeleceği için gene zaman bizim için yavaşlayacaktır. Mesela 200.000km hızla hareket eden (salladım burayı) uzay istasyonunda bulunan insanlar bizden saniyenin milyarda biri kadar geride olabilirler atom saatleride yörüngeye veya dünyada olup olmadığına bağlı olarak ilerde veya geride olabilir uzay zaman iç içe ve kütleçekiminden etkileniyor. Geçmişe gitmek ise mümkün değil ama teorik olarak görebiliriz.Çok uzadı kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETERINARY -- 2 Aralık 2016; 0:43:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.