Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.205
Cevap
272
Favori
617.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 yaşındaki kızım için linkteki ürünü aldım.Boyutuna göre hafif.Kumaşı naylon gibi çok ince bir sünger varmış gibi hafif bir yumuşaklık var.Kemerle bağladım ispfix yok aracımda ama zor bağladım kemer ancak yetti ve çok sıkı oldu aracım tempra.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=23021016&productid=oyunvona450

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ototube -- 17 Ekim 2010; 10:43:39 >

• Merhaba Arkadaşlar,

Acilen yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelik olarak aracım 2004 Palio ve malesef isofix yok. (1 yada 2 sene içerisinde değiştirmeyi düşünüyorum.) Bizim oğlan 11 aylık.

İsofixli (ileride arabayı değiştirmeyi umduğum için) ancak isofix yerine kemerle de bağlanabilen (mevcut arabamda isofix olmadığı için) Britax, BeSafe yada Maxi Cosi markalarından bir model önermenizi rica edicem. Araştırıyorum ancak yeterli bilgiye ulaşamadım. Yani bir model de isofix var diyor mesela ama aynı zamanda isofix yerine kemerle de bağlanıp bağlanmadığı konusunda bilgi yok. Eğer tavsiye edeceğiniz bir ürün olursa yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum. Türkiye'ye göre fiyatlar daha uygun biliyorsunuz.

Bu yakın zamanda almam gerekiyor. Biliyorum bu topikte fazla katılımcı yok ancak yinede yazayım dedim.

Cevap veren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spiritchaser

Merhaba Arkadaşlar,

Acilen yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelik olarak aracım 2004 Palio ve malesef isofix yok. (1 yada 2 sene içerisinde değiştirmeyi düşünüyorum.) Bizim oğlan 11 aylık.

İsofixli (ileride arabayı değiştirmeyi umduğum için) ancak isofix yerine kemerle de bağlanabilen (mevcut arabamda isofix olmadığı için) Britax, BeSafe yada Maxi Cosi markalarından bir model önermenizi rica edicem. Araştırıyorum ancak yeterli bilgiye ulaşamadım. Yani bir model de isofix var diyor mesela ama aynı zamanda isofix yerine kemerle de bağlanıp bağlanmadığı konusunda bilgi yok. Eğer tavsiye edeceğiniz bir ürün olursa yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum. Türkiye'ye göre fiyatlar daha uygun biliyorsunuz.

Bu yakın zamanda almam gerekiyor. Biliyorum bu topikte fazla katılımcı yok ancak yinede yazayım dedim.

Cevap veren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ben de sizinle aynı durumdayım yurtdışından nereden alabiliyoruz bilgi verirseniz çok sevinirim.

• Arkadaşlar Nania Racer SP Plus 9-36kg çocuk koltuğu Adac testlerinden tatmin edici not almış(link). Hepsiburada'da ürün 100 TL (link). Ne diyorsunuz Römer ve Maxi Cosi'ye 1000 TL'ya yakın para vermek yerine alınabilir mi? Kullanan varsa yorumları alabilir miyiz?

@ototube

sizden biraz daha bilgi alabilir miyiz. Ürün nasıldır? Kalite durumu nedir? Çocuk rahat edebiliyor mu içinde?

• Bidiğim kadarıyla koltuklar isofix olsa da istenirse kemerle bağlanabiliyor. Be safe'de bu mekanizma var. Diğerlerinde de olduğunu düşünüyorum.

Nania'nın koltuğunda yatış pozisyonuna geçmekten bahsedilmiyor. Eğer uzun yola gidiyorsanız tavsiye etmem, çocuk uyuyamaz,rahatsız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 18 Ekim 2010; 23:12:53 >
  • cybex pallas marka oto koltuğu siparişi verdim .şuan tedarik sürecinde.teslim alınca yorumlarımı yazacağım.kiddy markasıda aynı sistemi kullanıyor. ama 150 tl daha pahalı .

videoyu mutlaka seyretmenizi tavsiye ederim.

http://www.e-bebek.com/9_36_kg/kiddy/kiddy_comfort_pro_oto_koltugu/KIDD-40CPE33
  • quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

Arkadaşlar Nania Racer SP Plus 9-36kg çocuk koltuğu Adac testlerinden tatmin edici not almış(link). Hepsiburada'da ürün 100 TL (link). Ne diyorsunuz Römer ve Maxi Cosi'ye 1000 TL'ya yakın para vermek yerine alınabilir mi? Kullanan varsa yorumları alabilir miyiz?

@ototube

sizden biraz daha bilgi alabilir miyiz. Ürün nasıldır? Kalite durumu nedir? Çocuk rahat edebiliyor mu içinde?

Serte yakın plastikten üretilmiş ama öyle basit esnemelerle kolay kırılabilecek bir ürün değil.Bir arkadaşın deidği gibi koltuk yatmıyor çocuk hep dik oturmak zorunda ama kemerler sayesinde uyurken düşme sıkıntısı yok bizim ufaklık ilk oturduğunda 30 kmlik yolda uyuya kaldı ve öyle kolay uyuyan bir çocuk değildir.Kafasını yan kafa korumalara dayadı uyudu.Kumaşı sanırım yanmaz bir üründen sanki naylonumsu bir his veriyor ama sanırım naylon değildir.

• Arkadaşlar,

Britax Evolva 123 plus ve Kiddy Comfort Pro ürünlerinde isofix yok. Ancak internette yaptığım araştırmalarda bu ürünlerin çok güvenli olduğu, ödüllü oldukları konusunda bilgilere ulaşıyorum.

Bu iki üründen birini alsam, isofix olmamasına rağmen, yeterli güvenliği sağlarlarmı. Kaya gibi otururlarmı koltuğa kemerle bağlandıkları zaman.

Yardımlarınız bekliyorum.

Bu arada yurtdışından pek çok ürünü sorunsuz alabilmeme rağmen çocuk koltuğunu Türkiye'ye gönderecek bir mağaza bulamadım malesef. Kimse göndermiyor buralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

15-36 kg aralığında Romer Kidfix aldım. Elime geçince yorumları eklerim.

Koltuk geldi. Fotoğraftaki rengi sipariş ettim. Bu rengi düşünen varsa bilsin ki fotoğraf aldatıcı çünkü koltuk siyah ve daha koyu yeşil bir kumaşla kaplı ama güzel duruyor.

Artık arka tarafta 9-18kg Be Safe ve 15-36 kg Römer bağlı duruyor. İki koltuğun arasında bir yetişkinin yolculuk yapması imkansız denilebilir. Yalnız çocuklar yoksa ve arkaya birisi oturacaksa Römer'i sökmeyi tercih ederim. Çünkü hem çok daha hafif hem de sökmesi daha kolay (iki klipsi çekiyorsunuz ve sökülüyor)

Bizimki yeni koltuğunu çok sevdi ayrıca aracın emniyet kemeriyle bağlanmayı sorun etmedi.

Koltukta sırtlık açısı 3 kademede ayarlanabiliyor ama bunu yatma pozisyonu gibi algılamamak gerekir. Ayrıca isteseniz de o kadar yatmıyor, sadece sırtlığın, arka koltuğun eğimine paralel olması için konulmuş bir fonksiyon gibi duruyor. (Çocuk aracın emniyet kemeriyle bağlı olduğu için sırtlığın fazla yatırılması kemerin boynuna denk gelmesine neden olabilirdi) Zaten çocuk otururken, sırtlığın eğimini ayarlayamazsınız çünkü bunu yapmak için çekmeniz gereken yer oturağın içinde bulunuyor.

Bunun dışında, koltuğun ön tarafında küçük bir plastik parça var ve onu açınca ön taraf belki 4-5 cm yukarı kalkıyor. Çocuk böylece biraz daha eğimli oturabiliyor ama bunu da yapmanız çocuk otururken oldukça zor. O parçayı açabilmek için koltuğu yukarı doğru esnetmeniz gerekiyor.

Başlık 11 farklı yüksekliğe ayarlanabiliyor. Yan tarafında, emniyet kemerinin içinden geçtiği ufak bir parça var ve başlık yüksekliğini ayarladığınızda emniyet kemeri de bu sayede uygun pozisyona gelmiş oluyor.

Ayrıca, kullanma kılavuzuna göre (Daha önceki koltukta çıkmamıştı ama bunda detaylı açıklamalar yapan Türkçe bir kitapçık ve kullanım cd var)
    çocuğun omuz hizası ile koltuk başlığı arasında 2 parmak mesafe kalacak şekilde ayarlayarak doğruve güvenli başlık yüksekliği elde ediliyor. Başlığı ayarlamak içinse koltuğu sökmenize gerek yok. Başlığı, arkadaki klipsini çekerek yukarı ve aşağı ayarlayabilirsiniz

İlk izlenim şimdilik bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 26 Ekim 2010; 0:53:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

cybex pallas marka oto koltuğu siparişi verdim .şuan tedarik sürecinde.teslim alınca yorumlarımı yazacağım.kiddy markasıda aynı sistemi kullanıyor. ama 150 tl daha pahalı .

videoyu mutlaka seyretmenizi tavsiye ederim.

http://www.e-bebek.com/9_36_kg/kiddy/kiddy_comfort_pro_oto_koltugu/KIDD-40CPE33

hocam aynı koltuğu bende aldım, ancak peugeot 307 aracıma olmadı.
    emniyet kemeri kısa geliyor. siz böyle birşey yaşadınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: chewiks

arkadaşlar resimdeki ürünü hızlıal sitesinden 285 liraya aldım 2 gün önce elime geçti ürün diğer ürünlerin teknik ve konfor olarak nasıl olduğu hakkında bilğim yok fakat öyle alalade bi örün gibi gelmedi montajını yaptım çokta sağlam oldu, gelgelelim koltuk yüksekliği biraz aşağıda kaldı ve bizim bıcırık cam seviyesinin biraz altında kaldı bu konu ile ilğili bi çözüm yolu varmıdır bilğisi olan varmı???

Ben de uygun fiyata isofix li koltuk ararken bu koltuktan sipariş verdim, kullananlar memnun mu nasıldır?

• Ben de düşünmüştüm bu koltuktan ama yorum bulamamıştım. En iyi fiyat performans ürünü gibi duruyor. Artık sizden yorum bekliyoruz.
  • Bugün elime ulaştı fakat kutusunda bekliyor hala, takılsın oğlumdan da yorumları alacağım :)
  • kraft omega 9-25 ile chicco proxima 0-18 arasında kaldım. bebek şuan 7-8 kg. 8,5 aylık. sizce hangisi daha iyi olur ?
  • Linkteki koltuğu aldım 175 Tl'ye Alman malı, güvenlik sertifikaları iyi. Kalitesi tatmin edci tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/Liste/heyner-kids-multi-protect-aerosp-oto-koltugu-9-36-kg/ProductDetails.aspx?productId=oyunozanaerosp&categoryId=23021016
  • @ornapsen

Proxima doğru seçim olur.. Bu koltuk fiyatına göre çok çok iyi.. Özellikle yatar pozisyonu çok kullanışlı.. Araca ilk montojı sizi biraz uğraştırır ama sonrası tüm sıkıntılar biter..

Bütçeniz 250-300 arası ise ve bebeğiniz 9 kg civarı ise alacağınız en rahat ve kullanımı kolay koltuklardan biri.. Ben bu koltuğu 10 gün kullandım ve bebeğim çok rahat etti.. Daha sonra Romer taktım araca.. Bu koltuğuda eşimin aracında kullanıyoruz.. Bize 2 koltuk lazım geldiğinden birini hesaplı olanından aldık.. Koltuğa oturmayan bebeğim bu koltuktan inmek istemiyor.. Yatar pozisyonu çok iyi.. Eğer kendi aracıma Romer siparişi vermeden bu koltuğu denemiş olsam Romeri almaz bundan 2 tane alırdım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TriNeO -- 3 Haziran 2011; 10:40:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriNeO

@ornapsen

Proxima doğru seçim olur.. Bu koltuk fiyatına göre çok çok iyi.. Özellikle yatar pozisyonu çok kullanışlı.. Araca ilk montojı sizi biraz uğraştırır ama sonrası tüm sıkıntılar biter..

Bütçeniz 250-300 arası ise ve bebeğiniz 9 kg civarı ise alacağınız en rahat ve kullanımı kolay koltuklardan biri.. Ben bu koltuğu 10 gün kullandım ve bebeğim çok rahat etti.. Daha sonra Romer taktım araca.. Bu koltuğuda eşimin aracında kullanıyoruz.. Bize 2 koltuk lazım geldiğinden birini hesaplı olanından aldık.. Koltuğa oturmayan bebeğim bu koltuktan inmek istemiyor.. Yatar pozisyonu çok iyi.. Eğer kendi aracıma Romer siparişi vermeden bu koltuğu denemiş olsam Romeri almaz bundan 2 tane alırdım..

çok teşekkür ederim.

• Çocuk koltuğum yok. Dün akşam bir yerden geliyordum. Çocuğu arka koltukta kemerle bağladım. Arabanın arkası çok geniş. Büyük insan bile kemer bağlama ihtiyacı duyuyor. Çocuk dedi ki: Ben yatıcam ama siz kemer bağladınız. Nasıl yatıcam ben şimdi. kemeri çözdük. Koltuğa boyunca uzandı. Çocuk 6 yaşında. Hadi sen şimdi bunu çocuk koltuğuna oturt bakalım oturtabilecek misin. Yerinde durmuyor ki.
  • bizimki 10aylık
    bende britax römer aldım
    9-36 kg 750 TL libadiye ebebek mağazasından
    150 TL hediye çeki verdiler
    600 TL ye geldi yani

Biraz tuzlu oldu ama bakıyorumda daha uygun fiyata alanların
    çoğu 9-18 ya da 9-25kg
    9-36kg olması avantaj uzun yıllar kullanabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Çocuk koltuğum yok. Dün akşam bir yerden geliyordum. Çocuğu arka koltukta kemerle bağladım. Arabanın arkası çok geniş. Büyük insan bile kemer bağlama ihtiyacı duyuyor. Çocuk dedi ki: Ben yatıcam ama siz kemer bağladınız. Nasıl yatıcam ben şimdi. kemeri çözdük. Koltuğa boyunca uzandı. Çocuk 6 yaşında. Hadi sen şimdi bunu çocuk koltuğuna oturt bakalım oturtabilecek misin. Yerinde durmuyor ki.

Hocam ağaç yaşken eğiliyor, bizim sıpa 20 aylık henüz arabaya koltuksuz binmedi, şimdi koltuğuna oturtunca bekliyor ki kemerini bağlayasın.
    Ama ilerde ne olur bilemem, büyüdükçe huyları değişiyor bu veletlerin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.