Şimdi Ara

Vestel 65UB9100(HDR) ana konu. Fiyat-performans tvsi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
29
Favori
112.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte böyle olunca almaktan vazgeçiyorum bende.
  • arkadaşlar, ben geçen ay araştırıp 55UA9400 almaya karar vermiştim. Şimdi 65UB9100 çıktı. İkili kıyaslamada neyi tavsiye edersiniz. 55 inc olanı 2000 civarına teshirden bulabiliyorum fabrikasından. Bir de DTS nin HDMI çıkışı yok. ben ev sinema sistemi bağlamayı düşünüyorum. Subwoofer da yokmuş. Bu konularda çok bilgim yok. DVD koleksiyonu yapıyorum ve çok izliyorum. Bu duruma göre öneriniz var mı?

Bunun dışında temmuz ayında evleneceğim kısmetse. Yani almak için vaktim var. Şimdi almak hata mı yoksa avantaj mı bilemedim. Yeni çıkan ürünler bir süre sonra ucuzluyor ya o bakımdan.

Ya 2000 e 2 yıl garantili teşhir ürünü 55UA9400
    ya yeni çıkan 65UB9100
    ya da bekleyip mayıs gibi aynı bütçelerde o koşuldaki uygun bir ürün

Sizin tavsiyeleriniz nedir acaba?

Teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

tv kuruldu genel olarak memnunum ama bir sorun var bazı sayfalarda renk birden kararıyor geri gittiğim zaman düzeliyor muhtemelen tv de bir ayar otomatik açık bulamadım onu bilgisi olan var mı acaba

sayfalar derken neyi kastediyorsunuz anlamadım? bir de renkler mi kararıyor ekran mı kararıyor? sorunu daha net ifade edebilirseniz biz de kontrol edebiliriz.

bu arada ben tv den oldukça memnun olmakla birlikte çözemediğim kısımlar da var. mesela kullanma kılavuzunun poşetinden çıkan yapışkanlı etikette 118W yazarken tv nin arkasındaki etikette 200W yazıyor hangisi doğru bilemedim? birisi ortalama birisi maksimum tüketim mi acaba? yine kullanma kılavuzunda usb girişlerinden birinin usb 3.0 olduğu ve 1A akım sağlayabildiği yazıyor ama hangisi usb 3.0 anlayamadım. her ikisinde de 5V 500mA yazıyor ve her ikisinde de toshiba marka 1TB lık hdd çalışıyor. yüksek akım çekip zarar vermesinden korkuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanS

quote:

tv kuruldu genel olarak memnunum ama bir sorun var bazı sayfalarda renk birden kararıyor geri gittiğim zaman düzeliyor muhtemelen tv de bir ayar otomatik açık bulamadım onu bilgisi olan var mı acaba

sayfalar derken neyi kastediyorsunuz anlamadım? bir de renkler mi kararıyor ekran mı kararıyor? sorunu daha net ifade edebilirseniz biz de kontrol edebiliriz.

bu arada ben tv den oldukça memnun olmakla birlikte çözemediğim kısımlar da var. mesela kullanma kılavuzunun poşetinden çıkan yapışkanlı etikette 118W yazarken tv nin arkasındaki etikette 200W yazıyor hangisi doğru bilemedim? birisi ortalama birisi maksimum tüketim mi acaba? yine kullanma kılavuzunda usb girişlerinden birinin usb 3.0 olduğu ve 1A akım sağlayabildiği yazıyor ama hangisi usb 3.0 anlayamadım. her ikisinde de 5V 500mA yazıyor ve her ikisinde de toshiba marka 1TB lık hdd çalışıyor. yüksek akım çekip zarar vermesinden korkuyorum.

Bilgisayar ekranı olarakta kullanıyorum haber sayfalarında renkler değişince oluyor. İleri geri yaptım sayfada bir sayfada kararıyor birinde parlaklık artıyor muhtemelen açık bir program var tasarruf kapalı zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: trkkrsy

eko modu falan olabilir mi ? belki yerleşik bi sensörle ortam ışığına göre aydınlık / karanlık oluyodor.

Kapalı eko modu muhtemelen bir program açık denedim bulamadım ama
  • Tabi ki de büyük ekran ihtiyacınızı karşılıyorsa büyük ekran tercih edin
  • Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    dinamik kontrast kapalı olarak denermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanS

dinamik kontrast kapalı olarak denermisiniz?

sorun mavi renkte. bilgisayar ekranı olarak kullanırken uzun bir metni seçtim direk mavi olunca kararıyor ekran seçili metni silince tekrar parlaklaşıyor. renk sıcaklığı dahil tüm seçenekleri denedim aynı durum. sizde bir dener misiniz acaba youtube den bir deniz videosu falan açın mavinin bol olduğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 28 Kasım 2016; 18:19:27 >
    pc ekranı olarak kullandığınıza göre ekran kartınızdan kaynaklı bir durumda söz konusu olabilir mi_?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trkkrsy

pc ekranı olarak kullandığınıza göre ekran kartınızdan kaynaklı bir durumda söz konusu olabilir mi_?

Hayır çünkü önceki tvmde böyle bir sorun yoktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar biri deneyebilir mi acaba ona göre servisi çağıracağım ya da değişim isteyeceğim
  • ya biri Allah rızası için deneyebilir mi yoksa geri göndereceğim tv yi
  • quote:

Dinamik kontrasti kapatin.
    Hdmi girişi var mı hocam?

• hdmi girişi var ekran kartında

dinamik kontrası kapalı hocam
  • Gönder gitsin hocam uğraşma
    Anca geldim eve, laptopu taktim mavili goruntuler ve videolar actim renkler normal hocam. Hdmi kablo varsa baska onunla deneyin bi, yine olmazsa servis ya da degisim istersiniz?

• teşekkürler servisi çağıracağım eğer bir ayarla ilgili bir şey değilse değişim isteyeceğim 14 günlük hakkımdan
  • Arkadaşlar renk ayarlarını nasıl su anda.biraz soluk gibi bende.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.