Şimdi Ara

PAYPAL'ın TÜRKLERE TERBİYESİZLİĞİ...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere 6 haziran tarihi itibarıyla paypal türkiyedeki müşterilere yani türkiye üzerindeki hesaplara ambargo uygulayarak işlemlerimizi kısıtladı.. Para alışverişi yasaklandı. Yurt dışından alışveriş yapamayacak kredi kartı ile ödeyemeyecek, para gönderemeyecek aynı zamandada para alamayacaktık.. Bunun sebebinide çok basitmiş gibi (yersen tarbiriyle) saçma bir açıklama ile BDDK 'dan lisans başvurusu alamadık olarak bize sunuyorlardı..
    (Paypal Desene kardeşim delikanlı gibi Türkiye bana lisans vermedi bende türk hesapları böyle kullanılamaz hale getirdim acısını türkiyedeki kullanıcılardan çıkarttım diye desene açık açık)
    Ben 2 yıllık menkul kıymetler ve sermaye piyasası okumuş biriyim ve şuna bir açıklık getireyim.
    BDDK benim kredi kartımla nereye ödemeye yapacağıma yurt içi veya yurt dışı karışamaz.
    BDDK benim hesabımdan kime nereye ne ödeme yapacağıma para göndereceğime karışamaz.
    Şuan yabancı bir ülke üzerinden hesap açıp Türkiyedeki aktif kullandığım kredi kartımı o hesaba ekleyip çatır çatır alışveriş yapabiliyordum.. Ebay üzerinden alışverişlerde türkiye adresi görüldüğü için
    (baya bi 9 kadar alışveriş yaptım ve 3 tane itiraz açıp 2 sini satıcıyla anlaşarak kapattım 1 tanesindede paypal geri ödeme yaptı satıcı kargo numarasını yanlış girdiği için ve zaten o üründe elime gelmedi) hesabımı saçma bir şekilde doğrulanmam istendi hesap beklemeye alındı. ehliyet fotoğrafı istendi yükledim ama hala açılmadı mesaj merkezinden mesaj yollandığı söylendi ama giriş yapamıyorum mesajı okuyamıyorumda.. Ayrıca iki tanede geri ödeme bekliyordum 1 tanesi yapıldı 150küsür dolar bitane daha var bekliyorum oda 100 küsür dolar daha kredi kartıma yansımadı ama inş yansıyacak yoksa avukatıma bütün belgeleri verip paypala türkiye üzerinden dava açacağım..
    Birde müşteri hizmetlerinin papağan gibi aynı şeyi tekrarlaması BDDK BDDK BDDK.... Bana BDDK yı öğretme dedim BDDK karışamaz benim hesabıma, siz cevap verin Nesrin hanım BDDK benim kredi kartımdan nereye ödeme yapacağıma karışabilir mi karışamaz mı ? Sizde biliyorsunuz karışamazz... BDDK'dan lisans alamamanızı bizlere yaptırım olarak uyguluyorsunuz.
    Bütün forum sitelerinde Şikayet var com da ve yapabildiğim her yerde sizi kötülüyeceğim ve bu terbiyesizliğinizi ifşa edeceğim dedim.. Benden yabancı ülke üzerindeki hesabımı söylememi istiyor sonrada lütfen o hesabı kapatın diyor...
    Yabancı ülke üzerindeki paypal hesabında türkiyedeki türk bankasına ait kredi kartımı kullanabiliyorum BDDK benim nereye ödeme yapacağıma karışamaz siz TÜRKİYE'deki denetleyici kuruluştan lisans alamadığınız için kuyruk acınızı TÜRK müşterilerinizden çıkartıyorsunuz.. Bu AP-AÇIK ortada...
    2017 Martta türkiyede faliyetler devam edecekmiş sanırım öyle birde haber var ama neymiş? Sadece yurt içinde yani yurt dışından alışveriş yapamayacaksınız... Biz türk halkını koyun yerine koymaya kalkıyorsunuzda acısını mahkemede bende sizden çıkartacağım.. Avukatımla görüşüp bulduğumuz her açıktan dava açacağız...Hadi bakalım hayırlısı..

• Olaya hemen hemen her Turk'un yaptigi gibi duygusal yaklasiyosunuz.PayPal boyle islerle zaman harcamaz.Ulke takintisi yoktur zira yilda 1 milyar dolar ciro elde ettigi bir ulkeyi zora sokmak gibi bir niyeti olmaz.Kapitalizmde darilmak, gucenmek veya kusmek yoktur.Eger bir yanlis yapilmissa duzeltilir ki yeniden lisans basvurusu yaptigini ve sunucularini Turkiye'ye tasimayi kabul ettigi aciklandi.En azindan boyle bir dedikodu donuyor ortalarda gorucez bakalim.

Bir baska konu da; PayPal'i herkes vergi kacirmakla sucluyor.Arkadaslar vergi odemeden ofis acamazsiniz.Eleman ise alamazsiniz.PayPal Turkiye'de ofis actigindan beri vergi odemekte.Zira BDDk nin lisans reddi vergi ile alakali degil Turk vatandaslarinin bilgilerini Turkiye'de saklama mecburiyeti idi.BDDk nin aciklamasini tekrar okuyun.Vergi ile alakali bir sorun yok ortada.

Benim kendi dusuncem PayPal'a ve yuzbinlerce Turk vatandasina haksizlik yapildi.Butun bu olaylar PAyPal'e taninabilecek ek bir sure ile asilabilirdi.Aylardir yuzbinlerce insan magdur durumda.Sadece ben 3 yilda Turkiyeye 280.000 dolar doviz girdisi sagladim.Turk mallarini yurtdisina sattim.Fabrika sahiplerinin odemedigi vergiyi odedim.Ve aylardir normalde kazanacagim paranin beste birini kazanamadim.Musterilerimin cogu sadece PayPal'e guveniyor.Kredi karti bilgisi vermek istemiyor.benim gibi onbinlerce insan var.

BDDK plansiz hareket etti.
  • 110 Tane Ülkede Faaliyet Gosteren Kurulusa Karsi cikan bir tek Turkler bence Hukumet vergi alamadigi icin yani Soyamadigi icin paypali istemediler. Paypalin yerinde olsam Turkce destegi bile kaldiririm herkes haddini bilsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    Türkler karşı çıkmadı Paypal kendi kaşındı lisans almasına gerek yoktu. Böyle devam edebilirdi bu düzen. Lisans almaya kalktı lisans alamayıncada türklere ambargo uyguladı bu bir terbiyesizliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuntepir

Türkler karşı çıkmadı Paypal kendi kaşındı lisans almasına gerek yoktu. Böyle devam edebilirdi bu düzen. Lisans almaya kalktı lisans alamayıncada türklere ambargo uyguladı bu bir terbiyesizliktir.

Türkler Haketmis.

Sen türk değilsin herhalde yada olayı anlamıyorsun.. BDDK nın vermediği lisansın acısını türklerden mi çıkartsın yani?
    Kardeş senin idrak yolların kapalı sanırım bi doktora görün. Türkiyedeki kredi kartını kullanabiliyorum yabancı hesaptan buna kimse karışamaz. Paypal Direk türklere yaptırım uyguluyor gözün mü kör?
  • quote:

Sen türk değilsin herhalde yada olayı anlamıyorsun.. BDDK nın vermediği lisansın acısını türklerden mi çıkartsın yani?
    Kardeş senin idrak yolların kapalı sanırım bi doktora görün. Türkiyedeki kredi kartını kullanabiliyorum yabancı hesaptan buna kimse karışamaz. Paypal Direk türklere yaptırım uyguluyor gözün mü kör?

Ben Müslümanim

Turkler haketmisler adamlardan kasitli vergi isteniyor. paypal davasinda hakli

Lisans istiyorsa vergi ödemek zorunda bu ülkenin kuralları bunlar uymazsa lisans almaz olur biter.
    Ama bu türkiye'deki kullanıcılara yaptırım yapma hakkı vermez. Bu terbiyesizliktir.
    Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde kredi kartımı istediğim yerde kullanırım bu kimseyi ilgilendirmez dedim yabancı ülke hesabıyla türkiyedeki kredi kartımı kullanabiliyorum zaten dedim.
    Neden türklere böyle bir yaptırım uyguluyorsunuz dediğimde düzenleyici kuruluş lisans vermedi bahanesi arkasına sığınıyorlar..
    Dedim ki Nesrin hanım eskiden lisans yoktu ve lisans olmadanda biz paypalı kullanabiliyorduk halada kullanıyorum yabancı ülke hesaplarıyla ve türk kredi kartıyla.

Neden türkiye hesaplarına bu yaptırımı uyguluyorsunuz bizim suçumuz ne dedim. Ne istiyorsunuz ne yapmamı istiyorsunuz beyefendi dedi.
    Dedim birşey yapma bu soruma cevap ver haksız mıyım? Ben borsa mezunuyum bana BDDK yı öğretme dedim.
    Haklısınız beyefendi öneri olarak kaydınızı oluşturayım dedi konu bitti çünkü açıklama yapacak bir bahanesi yok.
    Ayrıca BDDK vergi ister türkiyedeki kullanıcılardan bir şekilde alıcıda olsa satıcıda olsa komisyon keserek para kazanıyor. Nerde bunun vergisi ?
    Git o zaman trilyonluk işler yap Şirket kur parayı kaldır vergiye gelince ödeme? AYIPTIR !!! TERBİYESİZLİK HAYSİYESİZLİKTİR !!

• zorla mi kullandiriyorlar?

Paypal turkiye icin hizmet veriyor mu? hayir.

bu durumda inatla paypal kullanip magdur olursan suc sendedir.
  • quote:

Lisans istiyorsa vergi ödemek zorunda bu ülkenin kuralları bunlar uymazsa lisans almaz olur biter.
    Ama bu türkiye'deki kullanıcılara yaptırım yapma hakkı vermez. Bu terbiyesizliktir.
    Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde kredi kartımı istediğim yerde kullanırım bu kimseyi ilgilendirmez dedim yabancı ülke hesabıyla türkiyedeki kredi kartımı kullanabiliyorum zaten dedim.
    Neden türklere böyle bir yaptırım uyguluyorsunuz dediğimde düzenleyici kuruluş lisans vermedi bahanesi arkasına sığınıyorlar..
    Dedim ki Nesrin hanım eskiden lisans yoktu ve lisans olmadanda biz paypalı kullanabiliyorduk halada kullanıyorum yabancı ülke hesaplarıyla ve türk kredi kartıyla.

Neden türkiye hesaplarına bu yaptırımı uyguluyorsunuz bizim suçumuz ne dedim. Ne istiyorsunuz ne yapmamı istiyorsunuz beyefendi dedi.
    Dedim birşey yapma bu soruma cevap ver haksız mıyım? Ben borsa mezunuyum bana BDDK yı öğretme dedim.
    Haklısınız beyefendi öneri olarak kaydınızı oluşturayım dedi konu bitti çünkü açıklama yapacak bir bahanesi yok.
    Ayrıca BDDK vergi ister türkiyedeki kullanıcılardan bir şekilde alıcıda olsa satıcıda olsa komisyon keserek para kazanıyor. Nerde bunun vergisi ?
    Git o zaman trilyonluk işler yap Şirket kur parayı kaldır vergiye gelince ödeme? AYIPTIR !!! TERBİYESİZLİK HAYSİYESİZLİKTİR !!

okumayin Avrupa acindan oluyor diyenlerle ayni zihniyete sahip.

• O kadar ülkede sorun çıkmayıp gelip bizde sorun çıktı ve hala kendimizi suçsuz bulabiliyoruz.

Biz hep böyleyiz. Biz mükemmeliz başkaları çirkin kötü ve pis. Nasıl bi milliyetçilik aşılıyorlar size çocukluktan beri anlamıyorum, anlamayacağım.
    Paypal'ın kullanılmamasına kim karar verdi? Ben desteklemiyorum bu durumu ama bunu yapanların cezasını çekiyorum. Sorun onu yasaklayanda, sende veya Paypalda değil.
  • hocam sizin dediğinize göre paypal'a türk kredi kartıyla para atılabiliyor. yani vpn ile hesap açıp para atsam ve o hesabı sırf vpn ile kullansam sorun çıkmaz mı? sırf bu yüzden alacağım bir şeyden vazgeçmiştim de o yüzden soruyorum.
  • hah kardeş ben de bunu diyorum işte ya.

yahu bakın ben bu bankacılık işlerinin uzmanı falan değilim, ama şunu bilirim ki kredi kartı global bir şeydir. her yerde geçerlidir.

elimdeki global kredi kartı ile paypal üzerinden alışveriş yapayım diyorum, paypal diyo ki: "ülkenize hizmet sağlayamıyoruz" nasıl sağlayamıyosun kardeş? nasıl? yahu mastercard, visa kart var. sen mastercard'ı mı desteklemiyosun? visa'yı mı desteklemiyosun? mastercard ya da visa türkiyeye hizmeti mi kesmiş?

kısacası, ben bu işlerden çok anlamayan biri olarak tee en baştan: "bu paypal bize ambargo uygulamış" diye yorumlamıştım bu olayı. ve bu konuyu açan arkadaş da benim düşüncelerime paralel şeyler söylemiş.

gerçekten uyuz bir durum.

ambargo uyguluyosun bari açık söyle, açıkça: "bazı şeylerin acısını senden çıkartıyorum, kendi keyfimle seni dışlıyorum, beni kullanma" de. bunu söyle de anlayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: marvellous123

O kadar ülkede sorun çıkmayıp gelip bizde sorun çıktı ve hala kendimizi suçsuz bulabiliyoruz.

Biz hep böyleyiz. Biz mükemmeliz başkaları çirkin kötü ve pis. Nasıl bi milliyetçilik aşılıyorlar size çocukluktan beri anlamıyorum, anlamayacağım.
    Paypal'ın kullanılmamasına kim karar verdi? Ben desteklemiyorum bu durumu ama bunu yapanların cezasını çekiyorum. Sorun onu yasaklayanda, sende veya Paypalda değil.

hocam bizim devlet illa ki bi haltlar yemiştir ki dediğiniz gibi bi tek bize oldu bu durum.

ancak bu durum paypal'ın kredi kartı ile alışverişleri kapatıp, kapatma nedenini de "türkiyeye hizmet sağlayamıyoruz" gibi bir yalanla önümüze sürmüş olmasını aklamıyor.

paypal'ın TC devleti ile anlaşmaya varamadığı konu "kredi kartı ile alışveriş" ile alakalı değildir, olamaz. paypal ile olan anlaşmazlık, farklı konuları ilgilendiriyor. (satış yapmak gibi falan, ileri düzey işlemler)

dünyada kredi kartı ile alışveriş yapılan binlerce site var, hiçbiri türkiyeye satış yapmak için gelip TC devleti ile anlaşma masasına oturmuyor. kredi kartı ile alışveriş olayı mastercard-visa gibi firmalar üzerinden yapılıyor. dolayısıyla paypal dahil her siteden alışveriş yapabilirim, TC buna müdahale edemez. şu anda paypal'dan kk ile alışveriş yapamıyor olmamın tek nedeni, paypal'ın bizim devletle bazı konularda takışmış olmasının acısını bizden çıkartıyor olması. bizim devlet sütten çıkmış ak kaşık değildir, ama bu durum paypal'ın bize (yani türk bireylere) özellikle ambargo uyguladığı gerçeğini de değiştirmiyor. paypal'ın "ülkenizden alışverişi destekleyemiyoruz" demesi görünüşe göre %100 YALAN. yani paypal da sütten çıkmış ak kaşık değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 28 Ekim 2016; 10:29:28 >

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    Yani yapilan seyi ben cok yanlis goremiyorum atiyorum senin devletin su kadar para odeyeceksin der. Onlarin da isine gelmez ve hizmeti kapatirlar. Ticaret bu adamlar dogal olarak cikarlarini dusunuyorlar.

Bence bu kadar ulkenin istedigi parayi kabul edip bi bizden istenen parayi vermiyorlarsa durup dusunmek gerekiyor. Bizim insanlarimiz firsatci olur o yuzden onlar da buna musade etmek istemeyebilir. Suclanacak yer belli ne sen ne de paypal. Birilerinin yaptigini biz cekiyoruz, o birilerini suclamaniz icin soyledim.

• marvellous123 kullanıcısına yanıt
    hpcam bakın bizim devletin ne kadar vampir gibi para emmeye çalıştığını biliyoruz, bu konuda hemfikiriz. paypal ile devletin anlaşmazlığa düştüğü konulardan bence çok büyük ihtimalle paypal haklı olsa gerek. kendi devletimi tanıyorum çünkü.

ankcak; asıl kritik nokta şu ki; paypal ile devletin masaya oturup da anlaşamadığı konular bizim (yani bireysel müşterinin) kk ile alış veriş yapıp yamamaması ile ilgili konular değildir, olamaz. paypal bazı ileri düzey işlemler konusunda (dükkan açma gibi falan işte) anlaşma sağlayamamış, ve belki bu konuda haklıdır da. ama, bunun acısını tamamen alakasız bir şekilde bizim gibi bireysel kişilerin alışverişini engelleyip, üstüne bir de "sizin devletiniz yüzünden hizmet sağlayamıyoruz" gibi bir YALAN ile örtmeye çalışmaları kabul edilemez.

paypal'dan kk ile alışveriş yapabilmemi TC devleti engelleyemez, böyle bir olanağı yok. istese de engelleyemez.

TC devletinin paypal üzerinden alışveriş yapmamızı engelleyebilmesi için yapacağı şey mastercard ve visa'yı türkiyeden çıkarmaktır, ki bunu yaparsa da kredi kartlarımız tamamen çöp olur.

sonuç;

paypal'ın söylediği kesin olarak yalan. kendi istekleriyle alışverişimizi engelliyolar.
    bunu söylüyor olmam da bizim vampir gibi devletimizi savunduğum anlamına gelmez ama gerçek şu ki devletin paypal ile anlaşamadığı konu tamamen ayrı bir konu.

yukarıda da yazdığım gibi ben bir bankacılık işi uzmanı değilim, yazdıklarım doğrulanmaya muhtaçtır ama ben durumun %99 söylediğim gibi olduğunu düşünüyorum.

ne devletimiz "ak", ne de paypal "ak".

• Firma kendi çıkarına bakar. Hükümetle anlaşamadılarsa sana hizmet vermez. Vermek zorunda değil kullanmazsın olur biter. Peki kullanamadın da mağdur mu oldun? Ne yapalım senin sorunun bu.
  • kuntepir kullanıcısına yanıt
    Olaya hemen hemen her Turk'un yaptigi gibi duygusal yaklasiyosunuz.PayPal boyle islerle zaman harcamaz.Ulke takintisi yoktur zira yilda 1 milyar dolar ciro elde ettigi bir ulkeyi zora sokmak gibi bir niyeti olmaz.Kapitalizmde darilmak, gucenmek veya kusmek yoktur.Eger bir yanlis yapilmissa duzeltilir ki yeniden lisans basvurusu yaptigini ve sunucularini Turkiye'ye tasimayi kabul ettigi aciklandi.En azindan boyle bir dedikodu donuyor ortalarda gorucez bakalim.

Bir baska konu da; PayPal'i herkes vergi kacirmakla sucluyor.Arkadaslar vergi odemeden ofis acamazsiniz.Eleman ise alamazsiniz.PayPal Turkiye'de ofis actigindan beri vergi odemekte.Zira BDDk nin lisans reddi vergi ile alakali degil Turk vatandaslarinin bilgilerini Turkiye'de saklama mecburiyeti idi.BDDk nin aciklamasini tekrar okuyun.Vergi ile alakali bir sorun yok ortada.

Benim kendi dusuncem PayPal'a ve yuzbinlerce Turk vatandasina haksizlik yapildi.Butun bu olaylar PAyPal'e taninabilecek ek bir sure ile asilabilirdi.Aylardir yuzbinlerce insan magdur durumda.Sadece ben 3 yilda Turkiyeye 280.000 dolar doviz girdisi sagladim.Turk mallarini yurtdisina sattim.Fabrika sahiplerinin odemedigi vergiyi odedim.Ve aylardir normalde kazanacagim paranin beste birini kazanamadim.Musterilerimin cogu sadece PayPal'e guveniyor.Kredi karti bilgisi vermek istemiyor.benim gibi onbinlerce insan var.

BDDK plansiz hareket etti.

• Eger vergi odemiyosaniz BDDK sizi muhattap bile almaz.biraz mantikli dusunun.Vergi BDDK 'nin mudahele edebilecegi bir konu degil.Maliye bakanligi ve dis ticaret mustesarligini ilgilendiren bir konudur vergi mevzuati.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzyt1 -- 28 Ekim 2016; 22:26:39 >
  • Nexus can vergi istiyor paypal davasında haklı demiş bende ona istinaden vergi ödemek zorunda tabiki diye cevap verdim
    Benim anlatmak istediğimi neden kimse anlamıyor? Ben Menkul Kıymetler Sermaye Piyasası Mezunuyum Bankacılık mevzuatlarınıda eminim buradaki herkesden daha iyi bilirim..
    Bakın ben Rusya üzerinden bir paypal hesabı açtım bunu vpn veya proxy ilede yapmadım normal türkiye ip adresiyle açtım internetten de rusya üzerinde bir telefon numarası belirledim ve posta kodunu öğrendim ve hesabı açtım...

Türkiyedeki Garanti bankasına ait bonus flexi kredi kartımıda ekledim. Ve ebayda çatır çatır alışveriş yaptım toplamda 4000TL civarı alışveriş yaptım. Ebay üzerindeki adress türkiye adresi olduğu içinde hiçbir sorun olmadı sonuçta kargo adresi ebay'daki kargo adresi alındığı için paypaldaki adresimin bir önemi yok..

Ne kadar gavurların yaptıklarını özenti almışsınız ve gavur yapmışsa haklıdır ön yargısını hemen kullanabiliyorsunuz??
    Benim kredi katımla nereye ödeme yapacağıma kimse karışamaz pos cihazı olan her yerde ödeme yapıp ürün alabilirim veya e-ticaret sitelerinden sanalposları kullanarak alışveriş yapabilirim örnek ebay hepsiburada sahibinden(GET) vb birçok alışveriş sitesi yerli veya yabancı fark etmez.. Zaten söylediğim gibi ebay üzerinden paypal rus hesabıyla garanti bankası kredi kartımla çatır çatırda alışveriş yaptım...

Paypal'ın lisans almasına gerek var mıydı? Bunu tam olarak bilmiyorum ama bence %99 gerek yoktu diye düşünüyorum.
    ÖZET'İ şu arkadaşlar : LİSANS Almak için kendisi başvuru yaptı alamadı. Bu türkiye hesaplarını kapatma kararı almasına sebep değil.
    Paypal resmen çocuk gibi BDDK lisans vermedi mi ? "Kapatın türkiye hesaplarını türkler BDDK'yı kötü bilsin" tavrını yaptı.
    Arkadaşın dediği gibi MASTERCARD VİSA önemli noktatır.. PAYPAL resmen Türklere terbiyesizlik yaptı. LİSANS alamamasının acısını biz türkiyedeki türklerden çıkarttı.. Ben burda milliyetçilik yapmıyorum çinde olsam çinde aynı olay olsa yine haklı olanın yanında olup paypalın yaptığı terbiyesizliği ifşa ederdim..
    Lisans konuları tamamiyle devletle kendisi arasında olan Paypal... Türkiye hesaplarını kapatmakla tek kelimeyle Türkiye'ye terbiyesizlik yaptı.. Ama ne oldu yemedi çünkü türkiye'de de bi pazar payı var ve onu kaybetmek istemediği için tekrar lisans almaya kalkışıyor..

Paypal ebayın yan kuruluşu ve ebay sadece paypal ödemelerini kabul ediyor.. Ebay üzerinden birşey alacaksam evet Paypal'a mecburum. Paypal türkiyeye kendini kapatarak Ebay'ıda kapatmış oldu.. Ve ürün aldığım bazı elektronikçiler var ve paypal ile ödeme alıyorlar. Paypal havuz sistemiyle güven sağlıyor. Western union ile de satıcıya para yollarım ama 50$ da komisyon vermem gerecek ve güvenilirliğim olmayacak bu yüzden bende bu terbiyesizliği ifşa ediyorum. Bu Haksızlıktır !!! Ne demek BDDK'dan lisans alamıyorsan türkiye hesaplarını kapatıyorum demek? BDDK yasal süreç başlatacakta olabilir bundan da ceza tazminat ödememek için türkiyedeki hesapları kapatma kararı almış olabilir..

• Acaba bunlar TR den KKARTLARI ile en fazla bu yol ile harcama yapılıyor diyerekten
    Bu da cari açığa sebeb oluyor diye düşünerek mi yaptılar...
    Amaç cari açığın önünü kesmek azatmak mı? ..
    Paypalın ödeyeceği para TR ihya etmez bence lvl atlatmaz..
    İşin içinde başka sebebler var bence
    Birileri para alıp para mı kaçırıyor pensilvanya ya ne iş ,,
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.