Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesinde Okuyorum soruları alayım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene sınava çalışırken sınav sürecini yaşamış olup, merak ettiklerimi soracak birini arıyordum fakat forumda pek kişi karşıma çıkmıyordu veya ilgilenmiyorlardı. Bu konunun altında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

• Zengin misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • değilim malesef :(
  • hangi bölüm
  • Harika bir üniversite,sözelden girip mühendis olarak çıkabileceğiniz bir üniversite.Ayrıntıları arkadaş daha iyi bilir ben sadece eklemek istedim.Mühendislik düşünseydim kesinlikle yazardım

• Hangi bölümü seçtiniz ve

Tercih yaparken endüstri veya mühendislikdoğa bilimleri diye iki yer var.

Bu ikisi aynı yere mi gidiyor?

Sabancıdaki sistem bayağı karışık göründü bana

Şehire gitmek sorun oluyor mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bölümümü daha seçmedim. Mühendislik ve Doğa Bilimleri girişliyim. Malzeme veya bilgisayar düşünüyorum.
  • ekskalibour E kullanıcısına yanıt
    aynen öyle mühendislik düşünenler gözü kapalı yazabilir
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Bölümümü daha seçmedim. Bilgisayar veya Malzeme düşünüyorum.
    Hayır hiç bir farkı yok istersen TS'den gir mühendislik oku sınır yok. En büyük avantajlardan biri de bu. Ben okula girdiğimde malzeme bilimi'nin ne olduğundan bile habersizdim.
    Shuttlelar var okuldan kadıköy,taksim, viaport gibi yerlere. Kampüs hayatı çoğu zaman yeterli geliyor aslında ama şehire inmek çok da büyük bir sorun değil.
    Sistem baya basit aslında başka sorun olursa cevaplarım.
  • hocam dediklerinizi yanlış anlamadıysam mesela hukuk kazansam veya birbaşka tm bölümü mühendislik okuyabiliyorum hiçbir engel yok? peki okul ortamı nasıl burslu burssuz ayrımı var mı öğrenciler parasıyla hava atan tipler mi
  • aynen geçiş serbest de hukuk yok sabancıda. tm-1,2,3 farketmez nerden girersen gir mühendislik okuyabiliyorsun. Ben ortamı gayet beğendim ya. İyi bir anadolu lisesindeydim ama buranın ortamının daha güzel olduğunu düşünüyorum mesela. Züppe tipler tabiki var ama onlar birbirlerini buluyor zaten hiç muhattap olmuyosun :D.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delabellas

aynen geçiş serbest de hukuk yok sabancıda. tm-1,2,3 farketmez nerden girersen gir mühendislik okuyabiliyorsun. Ben ortamı gayet beğendim ya. İyi bir anadolu lisesindeydim ama buranın ortamının daha güzel olduğunu düşünüyorum mesela. Züppe tipler tabiki var ama onlar birbirlerini buluyor zaten hiç muhattap olmuyosun :D.

istanbulda öğrencilik zor mu okul burs yurt sağlıyor mu?
  • tam burslu girersen hem yurt hem de okul ücretini karşılıyorlar. İstanbulda öğrencilik çok geniş bi soru olmuş okuldan okula değişir. Bizim okulda yemekhane fiyatları biraz pahalı örneğin.
  • quote:

tam burslu girersen hem yurt hem de okul ücretini karşılıyorlar. İstanbulda öğrencilik çok geniş bi soru olmuş okuldan okula değişir. Bizim okulda yemekhane fiyatları biraz pahalı örneğin.

hocam cidden bu işde bir yanlışlık olmasın adam türkçe matematik çözerek bilgisayar mühendisliği okur o zaman önüne geçemezler ki bunun :)
  • Tum bildiklerini unut . Olay tam
    Olarak anlattiim gibi. Tmden giren adamin bilgisayar okumasinin benim icin hic bir sakincasi olmaz acikcasi. O adam lisede kactigi derslere, universitede geri donuyor ve bunun icin cabaliyor. Benden daha iyi bir noktaya gelirse saygi duyarim. Sence bu durumdaki yanlislik ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekskalibour

Harika bir üniversite,sözelden girip mühendis olarak çıkabileceğiniz bir üniversite.Ayrıntıları arkadaş daha iyi bilir ben sadece eklemek istedim.Mühendislik düşünseydim kesinlikle yazardım

Sözel bölüm var ama sözelden girilmiyor..
  • quote:

Bölümümü daha seçmedim. Bilgisayar veya Malzeme düşünüyorum.
    Hayır hiç bir farkı yok istersen TS'den gir mühendislik oku sınır yok. En büyük avantajlardan biri de bu. Ben okula girdiğimde malzeme bilimi'nin ne olduğundan bile habersizdim.
    Shuttlelar var okuldan kadıköy,taksim, viaport gibi yerlere. Kampüs hayatı çoğu zaman yeterli geliyor aslında ama şehire inmek çok da büyük bir sorun değil.
    Sistem baya basit aslında başka sorun olursa cevaplarım.

Sözel girişi yok ki o okulun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demisnikolaidis

quote:

tam burslu girersen hem yurt hem de okul ücretini karşılıyorlar. İstanbulda öğrencilik çok geniş bi soru olmuş okuldan okula değişir. Bizim okulda yemekhane fiyatları biraz pahalı örneğin.

hocam cidden bu işde bir yanlışlık olmasın adam türkçe matematik çözerek bilgisayar mühendisliği okur o zaman önüne geçemezler ki bunun :)

Biyoloji ya da kimya görmeden bilgisayar olmuyor mu

• Dogru soyluyosun tm-1,2,3 var sadece.

• bende tm ciyim hep bilgisayar istemişimdir bu benim için iyi bir fırsat oldu şimdi tmden bir bölümü burslu kazansam bilgisayar bilimlerinde burslu okuyacağım herhalde hazırlıkdan sonra bölüm tercihi yapacaz :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.