Şimdi Ara

Türk Telekom taahhüt iptali için yüklü ceza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz ay üniversite öğrenci internet tarifesine 12 ay taahhüt yaptırmıştım. Şimdi farklı şehire taşındığım için bu aboneliğimi iptal ettirmek istediğimde müşteri hizmetlerini aradığımda 1 ay kullandığım internete 284 TL ceza çıkarttılar. Modem almadım, altyapı ile ilgili herhangi birşeyde yapılmadı, neyin ücreti bu nereye şikayet edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patatessiz patso -- 26 Eylül 2016; 17:43:53 >

• BTK , Bimer bunlarda işe yaramazsa Tüketici hakem heyetine başvurun ortada bir sorun var ve bununla uğraşmazsanız 284 TL ödemek durumunda kalacaksınız.
  • Yanlış hatırlamıyorsam taahhüt bozulduğu zaman bir ceza verilecekse tüketici yararına olan rakam tüketiciye yansıtılıyordu
    yani 12 ay için indirim bedeli 300 lira ise ve siz 3 ay kullandıysanız kalan 225 lira değil 3 aylık indirim bedeli 75 lira ceza olarak istenebiliyordu
    yukarıdaki arkadaş haklı yani
    hakkınızı arayın
  • Koşullları bir bakayım dedim. Modem almadınız.

Zaten bağlantı ücreti 192 TL imiş.. Bir aylık faturada ödediğiniz 192-16= 176TL Birde yalın ücret vs indirimi vardır. 20 TL de o olsa 196 TL eder.. (Allahtan bağlantı ücreti 1000TL filan dememişler)

284-196 = 88TL bir fark var.. Bu kadar fark tahadütsüz internet ücreti olması saçmalık olur.. 60TL lik tahadütlü paket kullanıyor olsanız Bu paketin tahadütsüz fiyatı 60+88 = 148 TL olmalı ki hesap tutsun
  • bağlantı ücreti var 192 ₺

o ayın faturasını yansıtmışlardır 60-70 ₺

yalın adsl hazırlama ücreti var 10 ₺ bir defaya mahsus alınan

aslında şu an adil kullanım falan tartışılıyor ama 192 ₺ bağlantı ücreti iki üç sene önce 26 ₺ ydi

o yüzden diyorum şu an en iyi tarife turk.net in

taahhüt yok bir şey yok ama onun sıkıntısı da işte abone olsan 1 ay bekliyon, abonelikten çıksan 1 ay bekliyon

bağlantı sorunun oluyor kimse ilgilenmiyor.

btk ya yazın 192 ₺ bağlantı ücretinin iki üç sene önce 30 ₺ olduğunu bir anda nasıl buralara gelmiş.
  • Bense bu yüzden iptal edemiyorum. 800tl fiyat çıkarıyorlar indirirsiz tarife ücreti 109 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.