Şimdi Ara

General Mobile 4g Aldim, İlk İzlenimlerim ve Örnek Fotolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 16.09.2016 tarihinde uzun bir araştırmadan sonra General Mobile 4g Android One telefonunu aldim.Alirken cok tereddutlerim vardı, sonuçta General Mobile'in önceki cihazlarındaki kronik sorunlari hepimiz biliyoruz. Tabi bu telefonda da bir sure sonr şarj soketi ve guc tuşundan sıkıntı yaşanabiliyormuş.

Neyse gelelim ilk izlenimlerime.Telefonu öncelikle çok hızlı buldum.Ayrica cihazin saf android olmasi ve iki yil boyunca güncellemeleri otomatik alacak olmasi cok iyi.Tabi iki yillik sure sanirim bu mayista bitiyor ama Android 7yi coktan aldi cihaz.

Kullandigim süre boyunca cihazin aşırı isindigini görmedim ama oyun vs felan da yuklemedim hiç, oyun oynamam genelde. Belki ileride deneme amacli bi oyun kurabilirim.

Ayrica cok önemli bi konu daha var :) Kesinlikle cihazin icinden cikan jelatini kullanmayin.Asiri derecede dandik.Cuma gunu jelatini taktim uc gun icinde her yeri cizilmis jelatinin.Nokta nokta cizikler vardi,olu piksel sanip vatan bilgisayara goturdum bugun.Gorevliler jelatinden kaynakli oldugunu soylediler ve jelatini cikardik altonda ekranda hiçbir sıkıntı yoktu cok şükür. Hemen 28liraya kırılmaz cam taktirdim simdilik cok memnunum.Yani alacaksaniz bastan uyarayim xd

Cihazin arka ve ön kamerası benim gibi asiri foto meraklısı olmayanlari fazlasiyla mutlu edecek cinsten.Özelikle arka kamerayla cektigim fotolari daha basarili buldum.Asagiya da bi kac tane örnek foto koyacagim. Onun haricinde galeri uygulamasi biraz yetersizdi ve Quickpic adli uygulamayi indirdi gercekten cok guzel.

Son olarak sarj konusundan bahsedeyim.Cihazi ilk sarj ettikten sonra yaklasik bi on saat civari kullandim ama full kullanma seklinde degil.Arada sosyal medya, forum vs kamera uygulamasini frlan kullanip foto çektim. Devamli kullanimda ne kadar gidiyor acikcasi ben denemedim.

Ön Kamera:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombacimülayim -- 30 Ağustos 2017; 20:54:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• özellikleri iyi de fiyatına göre yalnız kalite olarak sınıfta kaldı benim gözümde 6 ay kullandım ekran ve güç tuşu değişti kronik sorunları olan bir telefon alanlar araştırıp bunları göze alarak alsın .
  • Evet hocam, güç tusu ve sarj sojetinde illaki bi sıkıntı cikiyormus arastirirken de rastlamistim,ancak kullananlar ona ragmen tavsiye etti.Cunku bu paraya bu özelliklerde cihaz pek bulunmuyor malesef. Ayrica yakin arkadasim bu teli ilk çıktığında almisti,bende alacagm zaman baya onun telefonunu inceledim.O bahsettigimiz sıkıntılarib hicbirini yasamadi ancak bu sorunu yasayanlar cogunlukta kabul ediyorum.

• Hocam bu paraya alınabilecek en iyi telefon demiyorum herkes gibi. ben Türkiye de alınabilecek en iyi telefon olarak görüyorum. Hız konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsiniz güncelleme konusunda da çünkü her ay güncelleme geliyor ve su anda hiçbir telefonda olmayan android 7 surumu var.kronik hatalar biraz şans işi çünkü ben ekran sararması sorunu yaşamadim 1 yıldır kullanıyorum. Ama güç tuşu giderek kararsizlasmaya başladı bu gerçekten kronik bi sorun. Tek eksiği bu diyebiliriz.

• Wi-fi hot spot kullanım performansı nasıl hocam? almayı düşünüyorum da.

Teşekkürler...
  • Hotspot baglantısı guzel.Ben bu telefonu almadan önce arkadasımın gm4u vardı,bende s3 mini. Benım netım olmadıgı zamanlar hotspotunu acardı genelde ben kullanırdım baya ıyıydı,ancak kendi general mobileımda hıc denemedim hotspotu.

• Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz konu dışı olacak ama; lenovo k5 ile gm4g arasından hangisini tavisye edersiniz?
  • SmiLeToDead kullanıcısına yanıt
    K5

• Hocam alacagım zaman vatan pcde lenovo k5 ıle gm4 u ınceledım.Kesınlıkle general mobile 4g derım.k5ın kamerası çok yetersız ve çok dar acılı.Istersen bulunduğun sehırdekı vatana gidip k5ın kamerasına bak demek ıstedıgımı anlayacaksın.Ayrıca lenovo telefonlarında kamera bırsure sonra ters kamera hatası veriyormuş. "Lenovo telefon sıkayetvar" dıye google aratıp sen de gorebılırsın yazılanları.

• Alınır mi

• Ben aldım.Hangı amacla kullanacaksanız ona göre yardımcı olayım?

• Ekran problemi var kisa sure icinde sararma basliyor.5 kere garantiden sifir degisim yapmis biriyim yinede fiyatinin hakkini veren bi cihaz.Ayrica guncelleme konusunda google destegi olmasi da + puan

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

Ekran problemi var kisa sure icinde sararma basliyor.5 kere garantiden sifir degisim yapmis biriyim yinede fiyatinin hakkini veren bi cihaz.Ayrica guncelleme konusunda google destegi olmasi da + puan

hocam alınır mı sence

• smart666 S kullanıcısına yanıt
    General mobile'ın hiçbir telefonu alınmaz.Saatli bomba gibidir, komponent ve malzeme kalitesi her telefonunda en düşük seviyededir bu nedenle uzun kullanımda illaki sıkıntı çıkarır.

Tanıdık bilindik markalara yönelmeni tavsiye ederim.

• general mobile f/p ürünüdür herzaman ilk baktıklarım arasında
  • Kardesım ses acma tusunun alt kısmıyla guc tusuna aynı anda basıyosun ekran görüntüsü alıyor.

• Hocam alınır,ıkı haftadır kullanıyorum bı sıkıntısını görmedim yalnız kullanırken bıraz dıkkatlı kullanıyorum herkes de bır onyargı var ama General Mobileın dıger serilerıne gıre bu telefon cok.cok daha ıyı. 550-600 lıraya alınabılecrk bı telefon.Yalnız kulaklıkla muzik dınlerken sesı cok yuksek değil.Onun harıcınde guzel bı telefon. Yukarıda çektiğim fotolar da mevcut hocam.

• Onu bilmiyorum hocam ya :s

• quote:

Orijinalden alıntı: lionhearts

General mobile'ın hiçbir telefonu alınmaz.Saatli bomba gibidir, komponent ve malzeme kalitesi her telefonunda en düşük seviyededir bu nedenle uzun kullanımda illaki sıkıntı çıkarır.

Tanıdık bilindik markalara yönelmeni tavsiye ederim.

Niyeki

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.