Şimdi Ara

AOC I2481FXH Resimler ve Mini İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Monitörüm dün elime ulaştı bende almayı düşünenlere fikir olması açısından birkaç resmini paylaşayım dedim. Öncelikle zamanım olmadığından monitörün ince ayarlarını yapmadığımı kutuda nasıl geldiyse şuan o ayarlarla kullandığımı belirteyim. Webdenal.com dan kargo hariç 680e aldım.

Video lg g4ün hafızasından çıkan 2k çözünürlüklü bir video. Resimlerdeki karelenmeler normalde yok ancak pro kamera olmadığı için ve monitör paneli sebebiyle kare çizgiler çıkmış. Siyahlardaki kumlanma ve ışık parlamalarıda aynı şekilde kamera kaynaklı. İlk resimde dikkat ederseniz monitör açık. Siyah görüntüdeki performansı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 26 Ağustos 2016; 8:39:59 >

• Hayırlı olsun. Forumda sanırım bir 10 kişi olduk bu monitörü kullanan.
  • hayirli olsun sag alt kosedeki isik sizmasi benimkiyle ayni onu da dedigim gibi tam koseye denk gelecek sekilde ufak bir kagit ile hallolabilcek durum

ince ayar kisminda ise sadece gama3 yapman yeterli,

tek bir sorun var o da monitoru her acisinda hangi ekran kartini kullaniyorsan renk ayarlarini hafiften degistirip kaydetmeden cikarsan monitordeki renklerin cam gibi oldugunu goreceksin. bunu yapmazsan sorun olmaz ama ekran daha parlak ve siyahlar daha soluk olmus olur, dedigimi yaparsan bu olumsuzlugu gidermis olursun.

gule gule kullan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben fotoğraf çektiğim için, sRGB modunda kullanıyorum monitörü. Oyunları da yine bu modda kullanıyorum. Bence bir deneyin. En gerçeğe yakın renkler sRGB modunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

hayirli olsun sag alt kosedeki isik sizmasi benimkiyle ayni onu da dedigim gibi tam koseye denk gelecek sekilde ufak bir kagit ile hallolabilcek durum

ince ayar kisminda ise sadece gama3 yapman yeterli,

tek bir sorun var o da monitoru her acisinda hangi ekran kartini kullaniyorsan renk ayarlarini hafiften degistirip kaydetmeden cikarsan monitordeki renklerin cam gibi oldugunu goreceksin. bunu yapmazsan sorun olmaz ama ekran daha parlak ve siyahlar daha soluk olmus olur, dedigimi yaparsan bu olumsuzlugu gidermis olursun.

gule gule kullan...

quote:

Burasını anlamadım nasıl yapıcam bunu?

• hayırlı olsun sanki ışık sızması var gibi altlarda
  • gokhans19 kullanıcısına yanıt
    hocam nvidia kullanıyorsan resimde gösterdiğim yeri sağ sol yap kaydetmeden çık, hepsi bu :)
  • badb0y kullanıcısına yanıt
    hocam sadece sağ alt köşede var, küçük bir kağıt sıkıştırdın mı sorun kalmıyor.
  • quote:

hocam nvidia kullanıyorsan resimde gösterdiğim yeri sağ sol yap kaydetmeden çık, hepsi bu :)

Hayır amd kullanıyorum.

Evet sağ altta küçük bi ışık sızması var ama bi zararını görmedim şuanlık. Videolarda vs. göze takılacak kadar büyük değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gokhans19 kullanıcısına yanıt
    amd de renkle alakalı herhangi bir ayarı dene bakalım fark olacak mı? çünkü acayip farkediyor
  • quote:

amd de renkle alakalı herhangi bir ayarı dene bakalım fark olacak mı? çünkü acayip farkediyor

Buldum. Ama pek beğenmedim doğal hali daha iyi.
  • Köşedeki ışık sızmasını nasıl hallettiniz? Anladığım kadarıyla araya kağıt sıkıştırdınız doğru mu? Benimde o aklıma gelmişti fakat uygulamadım. Fotoğrafını çekip paylaşabilir misiniz durumun?
  • bu kagitsiz hali

bu da kagitli hali

telefon parlamali cikmis normalde o parlak kisimlar gozukmuyor. ilk resimde sadece sag altta isik sizmasi var ikicinside de kagit koydugum yerde isik sizmasi ortadan kalkiyor. deneyebilirsin kagidi panele hafif baski yapacak sekilde yerlestir, fazla baski yaparsa bu seferde renklerde bozulma oluyor gozune iyi gelecek sekilde hafiften yerlestir :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim monitörde daha küçük parlama var öyle göze takılacak kadar değil o yüzden benim için sorun değil şuanlık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.